صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، بهمن ۲۰، ۱۳۹۸

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته ۲۰ بهمن ۹۸= ۹ فوریه ۲۰۲۰

اخباری از کانادا؛
رسانه خبررسانی سی‌بی‌سی کانادا روز چهارشنبه 5 فوریه= 16بهمن درباره تاخیر در آنالیز جعبه‌های سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراینی گفت: کانادا از آژانس هوانوردی سازمان ملل ‌متحد خواست تا رژیم ایران را به‌خاطر تأخیر در آنالیز جعبه‌های سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراینی تحت فشار قرار دهد. مارک گارنیو  وزیر ترابری کانادا در حاشیه اجلاس پارلمان کانادا گفت: «چهار هفته از سقوط هواپیما گذشته است. ما خواستار تحقیقات در مورد جعبه‌های سیاه هستیم. ما از آژانس هوانوردی سازمان ملل ‌متحد می‌خواهیم مشخص کند آیا رژیم ایران در این زمینه از چهارچوبهای بین‌المللی تبعیت می‌کند یا نه.» بر اساس مفاد کنوانسیون بین‌المللی در رابطه با هوانوردی بین‌المللی، کشوری که حادثه در آن صورت گرفته باید بدون تأخیر اجازه تحقیق در مورد جعبه‌های سیاه هواپیما را بدهد.
جاستن ترودو نخست‌وزیر کانادا نیز گفت تحقیقات کامل و تمام‌عیار هوانوردی باید هر چه زودتر صورت گیرد و جعبه‌های سیاه هواپیما مورد بررسی قرار بگیرد. این « فوق‌العاده نگران‌کننده است » که رژیم ایران خود توان تحقیق در مورد جعبه‌های سیاه ندارد و آن را به کشور دیگری هم نمی‌دهد. آن لینده، وزیر خارجه سوئد نیز در یک پیام توئیتری نوشت:‌ «من و دیگر وزرای خارجه کشورهای درگیر در سقوط هواپیمای اوکراینی خواهان تحویل فوری جعبه سیاه هواپیما هستیم». وزرای خارجه کشورهای کانادا، انگلستان، اوکراین، سوئد و افغانستان روز 16 ژانویه= 26 دی در نشستی که در لندن در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار شد، خواهان اعمال فشار بیشتر بر رژیم ایران برای پاسخگویی درباره سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۶سرنشین آن شدند.
از سوی دیگر نوار مکالمه خلبان خطوط هوایی آسمان که شلیک موشک پاسداران به مسافران را دید و بلافاصله گزارش کرد، توسط رئیس جمهور اکراین تایید شد. در همین رابطه سایت حکومتی روزنامه جهان صنعت 15 بهمن در مطلبی با عنوان فاز دوم یک دروغ نوشت: «همزمان با هشدار خلبان هواپیمایی آسمان، یک هواپیمای قطری هم که در نزدیکی محل حادثه در حال عبور بوده اظهاراتی مشابه را با برج مراقبت تبادل کرده است. در خبری دیگر درباره کشته شدن سرنشینان هواپیمای اکراینی، خبرگزاری رویتر از ارائه شکایتی از طرف وکلای کانادایی به‌نمایندگی از قربانیان هواپیمای اوکراینی علیه خامنه‌ای و سپاه پاسداران خبر داد. در این شکایت خامنه‌ای ولی‌فقیه، سپاه پاسداران، و دیگر سران رژیم بعنوان متهم معرفی شده‌اند... رویتر نوشت: وکلای کانادایی، که قبلاً با موفقیت [پرونده‌های] شکایت علیه ایران را پیش برده‌اند، به‌نمایندگی از قربانیان سرنشین هواپیمای اوکراینی که ماه گذشته برفراز تهران ساقط شد شکایتی را ارائه می‌دهند، و خواهان غرامتی به میزان حداقل ۱.۵میلیارد دلار کانادایی (۱.۱میلیارد دلار آمریکایی)، می‌باشند. در این دادخواست آمده است که ساقط کردن هواپیما یک «اقدام عامدانه و آگاهانه تروریستی بوده است»... رویتر نوشت: شاکی اصلی پرونده ناشناس است، در ابتدا بعنوان جان دو John Doe از وی نام برده شده است، و به‌عنوان عضو درجه یک خانواده یکی از قربانیان هواپیما که تحت عنوان جک دو Jack Doe نام برده شده است. در این پرونده آمده است که از هویت جان دو باید محافظت شود زیرا این خطر وجود دارد که «خانواده ایرانی وی توسط رژیم ایران در معرض آسیب یا مرگ قرار بگیرند».
در خبری دیگر از کانادا، بر اساس نتایج تحقیقات یک مؤسسه معتبر نظرسنجی به نام اپسس، مردم کانادا خواهان اتخاذ سیاست قاطع دولت این کشور علیه حکومت آخوندها هستند. سایت گلوبال نیوز کانادا نوشت:‌ داده‌های مؤسسه نظرسنجی اپسوس Ipsos نشان می‌دهد، ۷۶درصد مردم کانادا از افزایش تحریمها علیه رژیم ایران حمایت می‌کنند. بر اساس این نظرسنجی رأی دهندگان کانادایی که همه احزاب این کشور را شامل می‌شوند، از اتخاذ موضع قاطع علیه رژیم ایران حمایت می‌کنند و چنین سیاستی را بر دیپلوماسی ترجیح می‌دهند.

******
روز گذشته شنبه 8 فوریه، به بهانه 19 بهمن، سالگرد شهادت اشرف رجوی و موسی خیابانی و 41مین سالگرد انقلاب ضدسلطنتی ایران، هواداران مقاومت ایران در محل شهرداری قدیم تورنتوی کانادا و در هوایی بسیار سرد، تظاهراتی در حمایت از قیام، خواست مردم برای سرنگونی رژیم و حمایت از آلترناتیو دمکراتیک برگزار کردند. تظاهرات مشابهی در شهرهای دیگر جهان از جمله واشینگتن، لندن، استکهلم و وین، برگزار شد. به همین مناسبت، کانون شورشی 368، ورودی مرکز عمومی و دادسرای رژیم در خیابان جیحون را آتش زده و کانون شورشی 920، پنجشنبه شب 17 بهمن، ورودی دفتر علم الهدی، امام جمعه و نماینده خامنه ای در مشهد در خیابان امام رضا را منفجر کردند.

******
بر اساس اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران، 19 بهمن= 8 فوریه،دادگاههای رژیم آخوندها در تهران شماری از دستگیر شدگان قیام سراسری آبانماه را به زندانهای طویل‌المدت محکوم کردند. سیامک مقیمی مومنی، ۱۸ساله به ۱۰ سال حبس، میلاد ارسنجانی، ۳۱ساله به ۵سال زندان و کیانوش جمالی، ۲۷ساله، به ۷سال و نیم زندان محکوم شدند. آنها به اتهاماتی مانند «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «توهین به خامنه‌ای و روحانی» محکوم شدند. گفتنی است که در جریان قیام سراسری آبان ماه، ۱۲هزار تن دستگیر شدند. به‌رغم گذشت سه ماه، رژیم کماکان از اعلام تعداد واقعی شهدا، مجروحان و دستگیرشدگان خودداری می‌کند. بسیاری از زندانیان قیام برای گرفتن اعترافات و مصاحبه‌های اجباری تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته اند.

******
خبرگزاری فرانسه امروز یکشنبه 9 فوریه گزارش داد بنا‌ به آمار رسمی اعلام شده آمار کشته‌شدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین به ۸۰۳ تن رسیده. این آمار از تلفات جهانی ویروس سارس - SARS [در سالهای ۲۰۰۲-۲۰۰۳] بالا زده است. موارد جدیدی از ابتلا به کرونا نیز در دیگر کشورها مشاهده شد، ۵تبعه انگلیسی شامل یک کودک بعد از اقامت در یک هتل پیست اسکی در فرانسه بر اساس آزمایشات انجام شده مبتلا به کرونا شده‌اند. گفتگوی رادیو ایرآوا با دکتر حسین جهانسوز در این رابطه را اینجا بشنوید.

******
به‌ نوشته یورو نیوز 29 ژانویه= 9بهمن، یک منبع اسپانیایی به نام پریودیستا دیجیتال، تأمین مالی یک حزب چپ اسپانیایی به نام پودموس توسط رژیم ایران را فاش کرد. به‌نوشته این منبع، رژیم آخوندها پول را از طریق ونزوئلا به پابلو ایلیگسیاس رهبر این حزب داده و این تأمین مالی از زمان تشکیل این حزب صورت گرفته است. یک پایگاه خبری دیگر اسپانیایی به نام « الکانفیدنسیال- (محرمانه)» نیز با استناد به مدارکی که از واحد جرایم اقتصادی و مالی پلیس اسپانیا به دست آورده، می‌نویسد: پودموس از طریق یک شرکت تهیه‌کننده تلویزیونی دست کم ۵میلیون یورو از حکومت ایران پول گرفته است. به‌ نوشته همین منبع پابلو ایلیگسیاس (رهبر این حزب) مدتها در شبکه هیسپان‌تی‌.وی، شبکه اسپانیایی‌زبان تلویزیون رژیم ایران مجری برنامه هفتگی بوده است. گفتنی است در روز 8 ژانویه= 18 دی سال جاری، در جلسه پارلمان انگلستان بوریس جانسون در پاسخ به جانبداری جرمی کوربین از رژیم آخوندها آن هم در پوشش ضداستکباری و مخالفت با آمریکا، گفت: کوربین۱۰هزار پوند از پرس.تی.وی رژیم ایران دریافت کرده است.

******
روز چهارشنبه 5 فوریه= 16 بهمن در آخرین روز از جلسه بررسی استیضاح دونالد ترامپ در سنای آمریکاٰ، وی از دو اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «جلوگیری از فعالیت کنگره» تبرئه شد. نمایندگان سنا اتهام اول را با ۵۲رأی به ۴۸ و اتهام دوم را با ۵۳ به ۴۷رأی رد کردند. به‌نوشته وال استریت طنز استیضاح در این است که دمکراتها با آن کمک کردند، ترامپ مجدداً انتخاب شود. محبوبیت اجتماعی ترامپ بیش از هر زمان دیگر افزایش پیدا کرده و اکنون قوی‌تر شده است.******
به‌دنبال حمایت خامنه‌ای از شورای نگهبان و تودهنی به روحانی در رابطه با
حرفهایش علیه شورای نگهبان، ابراهیم رئیسی رئیس قضاییه خامنه‌ای اعلام کرد: هر کس انتخابات را زیر سؤال ببرد در جبهه دشمن قرار می‌گیرد. وی افزود: راهبرد دشمن آن است که مردم را مایوس کند. راهبرد دشمن آن است که مردم را ناامید کند و راهبرد دشمن آن است که در مردم ایجاد دغدغه و تزلزل کند. خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت برای دوران گذار در توییتهایی نوشت: "مردم ایران كه رای واقعی خود را در قیامهای آبان و دی با شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه و مرگ بر خامنه ای ابراز كرده‌اند، انتخابات نامشروع مجلس آخوندها را بسا بیشتر از گذشته تحريم می‌كنند". "در وحشت از تحریم سراسری، رئیسی سردژخیم قضاییه رژیم تهدید كرد هرکس با هر انگیزه‌ای انتخابات را زیر سئوال ببرد، در جبهه دشمن قرار می‌گیرد، درست میگوید عموم مردم دشمن آخوندهای حاكم هستند. تحریم انتخابات فریضه ملی و پیمان ملت ایران با كهكشان شهیدان است.

******
فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران و کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران روز شنبه 8 فوریه= 19 بهمن ، پس از سازمان گزارشگران بدون مرز، افزایش تعداد   که خانه آنها توسط نهادهای امنیتی رژیم ایران مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته و وسایل کار آنها توقیف شده را محکوم کرده و آن را "ارعاب منتقدان" دانسته‌اند. مسئول خاورمیانه و شمال آفریقای این مؤسسه گفته است:‌ «اگر مقامات رژیم می‌خواهند نشان دهند که انتخابات مجلس به‌صورت عادلانه و باز برگزار می‌شود، آنها باید به روزنامه‌نگاران اجازه دهند تا بدون ترس کارشان را انجام دهند و هراس نداشته باشند که خانه‌هایشان تفتیش شده و وسایلشان توقیف می‌شود».

اخباری از سایت کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران؛
******
بر اساس گزارشات جدید از داخل زندان قرچک، بیش از 130 زندانی مبتلا به ایدز و هپاتیت در بندهای مختلف این زندان با جرائم عمومی نگهداری می شوند. همچنین 6 زندانی زن مبتلا به گال در میان بقیه زندانیان هستند. وجود انواع بیماران بدون هیچ گونه قرنطینه سازی در میان زندانیان وضعیت نگران کننده ای برای آنان بوجود آورده است. زندانیانی که اخیرا از این زندان آزاد شده اند می گویند، ۱۳۰زندانی که مبتلا به بیماری ایدز و هپاتیت هستند به هیچ وجه از بقیه زندانیان جدا نشده اند. ۶زندانی مبتلا به بیماری پوستی گال نیز در میان سایر زندانیان محبوس هستند.

******
سه فعال حقوق زنان یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز جمعا به بیش از ۳۱ سال حبس محکوم شدند. یاسمن آریانی و منیره عربشاهی هر کدام به ۹ سال و ۷ماه حبس و مژگان کشاورز به ۱۲سال و ۷ماه حبس محکوم شدند. در دادگاه اولیه و همچنین در مرحله تجدید نظر اجازه ورود به وکلا داده نشد. دادگاه از دریافت لایحه دفاعیه وکلای این سه فعال حقوق زنان نیز خودداری کرد. این سه زندانی پیشتر در مرداد ۹۸، جمعاً به ۵۵ سال زندان محکوم شده بودند که محکومیت های گسترده ای را در سطح بین المللی برانگیخت. نرگس منصوری فعال مدنی و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در دادگاه تهران به ریاست قاضی شرع ایمان افشاری به ۶سال زندان و دو سال ممنوعیت عضویت در احزاب، دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شد. همچنین با ۲۵ سال سابقه کاری در شرکت اتوبوسرانی تهران، حقوق و مزایای نرگس منصوری نیز تا اطلاع ثانوی قطع شده است.
نرگس منصوری روز ۲۰ مرداد ۹۸، بازداشت و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه زیر بازجویی بود. از روز پنجم بازداشت به دلیل توهین و فشارهای بازجویان و همچنین ممانعت از تماس تلفنی با دختر ۱۲ساله خود اعتصاب کرد. از روز ۲۵مرداد تا ۳۱ شهریور در اعتصاب غذا بود و پس از انتقال به بند زنان زندان اوین، به اعتصاب خود پایان داد. نرگس منصوری روز ۲۲ آبان ۹۸، با تأمین وثیقه ۵۰۰میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

******
روز 5 بهمن، فیروزه شفیع زاده، دکتر دارو ساز بهایی در روستای خطبه سرا در استان گیلان، در منزلش بازداشت شد. وی با مدرک دکترای داروسازی امکانات شغلی زیادی برای کار در کشورهای خارجی داشت اما از دو ماه قبل، (آبان ۹۸) برای کار در روستا و کمک به مردم از کرج به این محل نقل مکان کرده بود. او تنها به دلیل اعتقادات مذهبی اش بازداشت شده و مأموران امنیتی وی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» دستگیر کردند. بیش از ده روز از بازداشت وی می گذرد اما اجازه ملاقات با وکیل را به او نداده و بازپرس پرونده از دریافت وثیقه برای آزادی موقت وی خودداری کرده است.

******
فعال مدنی رضوانه احمدخان بیگی روز یکشنبه 13 بهمن، به اتهام "اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی-خارجی و فعالیت تبلیغی علیه نظام، به ۶سال زندان اضافه بر حکم قبلی محکوم شد. پیشتر رضوانه احمدخان بیگی از سوی شعبه ۲۶دادگاه تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به اتهام «اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به ۴سال و ۵ماه زندان محکوم شده بود که این حکم عیناً در دادگاه تجدید نظر تأیید شد.
دو فعال مدنی کرد فرزانه جلالی و ژاکا اسماعیل پور همچنان در زندان به سر می

برند. فرزانه جلالی، فارغ التحصیل رشته مردم شناسی از دانشگاه تهران،  به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه کرمانشاه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. ژاکا اسماعیل پور اهل بوکان روز چهارشنبه ۹بهمن، جهت تحمل مدت محکومیت ۳ماهه به زندان بوکان منتقل گردید.

******
خانه مولود حاجی زاده روزنامه نگار حوزه زنان و فعال رسانه ای روز دوشنبه ۱۴بهمن، مورد یورش مأموران اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفت. مأموران سپاه پس از تفتیش کامل خانه اقلامی از قبیل تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، کارت شناسایی و برخی از کتاب های وی را ضبط کردند. پس از پایان تفتیش خانه، مأموران اطلاعات سپاه به مولود حاجی زاده، اعلام کردند که در زمان و مکانی که بعدا اعلام می شود برای رسیدگی به این موضوع حاضر شود. وی در تاریخ 10 آذر، توسط شعبه 26 دادگاه انقلاب رژیم در تهران به ریاست ایمان افشار، با اتهاماتی از قبیل تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی به تحمل ۲ سال و پرداخت ۴میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده بود. وی همچنین، روز ۲۴تیر، پس از مراجعه به دادسرای امنیت تهران جهت ارائه آخرین دفاعیات در جلسه بازپرسی و تودیع قرار وثیقه، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. پس از تفهیم اتهام در تاریخ ۲۵تیر، با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۲۵۰میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت، آزاد شد.

******
فاطمه سپهری، فعال مدنی در دادگاه به ۶ سال زندان محکوم شد. همچنین، نسیم صادقی فعال مدنی اهل تبریز، در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان روز دوشنبه ۱۴ بهمن، به ۶ماه حبس تعلیقی به مدت ۳سال محکوم شد.
*******
بر اساس وعده داده شده به پرستاران قرار بود که تا آخر سال ۹۸، مطالبات آنان را که اساسا زنان تشکیل می دهند، به صفر برسانند اما با توجه به ماههای پایانی سال پرداختی صورت نگرفته است. پرستاران همچنان مثل گذشته در خط مقدم نظام سلامت، با چالشها و مشکلات موجود در سیستم بیمار درمان، دست و پنجه نرم می کنند. (سایت حکومتی سلامت نیوز- ۱۲ بهمن ۱۳۹۸)
پیشتر سعید ده نمکی، وزیر بهداشت، در مورد مطالبات پرستاران وعده داد بود، «مطالبات پرستاران را تا آخر امسال به صفر می رساند.» (سایت حکومتی سلامت نیوز- ۱۲ دی ۱۳۹۸)
در آبان ماه ۹۸، نیز رئیس سازمان نظام پرستاری، در مورد تأخیر در پرداخت کارانه پرستاران گفته بود، «هیچ دلیل ندارد که اضافه کار پرستاران، قربانی کارانه آنها شود. در حال حاضر در برخی نقاط کشور کارانه و اضافه کار تا ۱۸ ماه عقب افتاده است، حتی کارانه ها در برخی مناطق به یک سوم میزان خود رسیده است.»
همچنین در تیرماه ۹۸، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به این موضوع اعتراف کرد و گفت، «چندین ماه است که کارانه پرستاران پرداخت نشده که این امر باعث دلسردی پرستاران شده است.» (سایت حکومتی ایران استخدام – ۲۳ تیر ۱۳۹۸)
پرداخت نشدن کارانه پرستاران در حالی است که محمد میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری، اعتراف کرد که «در حال حاضر کمبود پرستار یکی از مشکلات اساسی نظام سلامت کشور است. حدودا یک الی دو سال است که نیروی جدید گرفته نمی شود.» (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۲۵آبان ۱۳۹۸)
نظام سلامت در این رژیم نه می تواند خدمت دهنده را راضی نگه دارد و نه بیماران را.

******
پریسا فرشیدی یک تکواندو کار زن ایرانی، به کشور آلمان درخواست پناهندگی داد. پریسا فرشیدی نایب قهرمان بازیهای آسیایی و همچنین دارنده مدال برنز این مسابقات است. وی متولد سال  ۱۳۶۹ و مربی فیتنس، کراس فیت و تی ارایکس است. پریسا فرشیدی در بازی های آسیایی ۲۰۱۰، مدال نقره وزن ۶۷کیلوگرم را در کارنامه ورزشی خود دارد. اخیرا 6 زن ورزشکار به کشورهای خارجی پناهنده شدند.
پیشتر کیمیا علیزاده، زن تکواندوکار و اولین و تنها مدال آور ورزش زنان ایران در المپیک در آبان ماه به آلمان رفت و به این کشور پناهنده شد.
کیمیا در یک نامه سرگشاده در مورد دلایل ترک ایران از جمله نوشت، «اجازه دهید آزادانه، هویت سانسور شده ام را معرفی کنم. من یکی از میلیون ها زن سرکوب شده در ایرانم… هر چه گفتند پوشیدم. هر جمله ای دستور دادند تکرار کردم. مدال هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.»
فدراسیون ورزش رژیم در زمینه ورزش زنان و حمایت از ورزشکاران و قهرمانان زن بطور خاص بی کفایتی خود را به اثبات رسانده است. زنان ورزشکار با تلاش و کوشش فردی به مقام قهرمانی در ایران و حتی در سطح جهانی می رسند اما از طرف نهادهای دولتی کوچکترین حمایت مالی و پشتیبانی نشده و نخواهند شد.
در نمونه ای دیگر، میترا حجازی پور، قهرمان شطرنج زنان در ایران، به دلیل حضور بدون حجاب در حین برگزاری رقابت های جهانی شطرنج، روز ۱۲ دی ۱۳۹۸، به وسیله فدراسیون شطرنج رژیم از تیم ملی شطرنج اخراج شد.
سارا خادم الشریعه، استاد شطرنج ایران نیز روز ۲۲ دی ۱۳۹۸، با انتشار پستی در اینستاگرامش از تیم ملی شطرنج ایران استعفا داد. سارا خادم الشریعه دارنده رتبه ۱۳ شطرنج جهانی است.
مهاجرت مغزها، در این نمونه ها در مورد ورزشکاران و مدال آوران زن ایرانی خودش را به وضوح نشان می دهد.


اخباراعتراضی؛
******
روز یکشنبه 20 بهمن، فرهنگیان تبریز عضو شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان،
روز شنبه 19 بهمن، کارگران نی بر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، جمعی از پرسنل موسسه مالی وحدت در تهران‌،
روز چهارشنبه 16 بهمن، پرستاران عضو تعاونی مسکن همدان، جمعی از غارت شدگان موسسه کاسپین در تهران با شعار کاسپین دزدی کرده، دولت حمایت کرده،   
روز سه شنبه 15 بهمن، بازنشستگان صنعت نفت اراک، پرستاران دانشگاههای علوم پزشکی ارومیه، پرستاران عضو تعاونی مسکن همدان، مردم شهر صوفیان و روستاهای هم جوار واقع در استان آذربایجان شرقی نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات اسناد مالکیت رسمی اراضی، کارگران اعتصابی پتروشیمی اروند، کارگران بازنشسته‌ مخابرات راه دور شیراز برای دومین بار، و روز دوشنبه 14 بهمن، دانشجویان علوم پزشکی اصفهان، تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

 اخبار زندان؛
******
دیوانعالی رژیم حکم اعدام ۷تن از زندانیان اهل سنت زندان گوهردشت کرج را تأیید کرده است. اسامی این زندانیان عبارتند از:‌ انور خضری، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، قاسم آبسته، خسرو بشارت، ایوب کریمی و داوود عبداللهی. این زندانیان که بیش از ۱۰سال است در زندان به‌سر می‌برند، در اسفند ۹۴ توسط دادگاه رژیم در تهران به ریاست قاضی شرع محمد مقیسه به اعدام محکوم شدند.