صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، اسفند ۱۳، ۱۳۹۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته هفته 13 اسفند 96


روز شنبه 12 اسفند = 3 مارس، ایرانیان آزادیخواه اتاوا در مقابل پارلمان فدرال و روبروی دفتر نخست وزیر کانادا گرد آمده و از اپوزیسیون ایران برای تغییر دمکراتیک در ایران و تظاهرات مردم ایران حمایت کردند. 
  ******
به نقل از حزب دموکرات کردستان ایران، آقای صباح رحمانی از فرماندهان این حزب عصر پنجشنبه 10 اسفند، در یک انفجار تروریستی در شهر اربیل در خودروی شخصی جان خود را از دست داد و پدرش صلاح رحمانی از دیگر فرماندهان، به شدت زخمی شد. به گفته کردستان مدیا صلاح رحمانی طی چند سال اخیر به صورت مکرر از سوی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژیم ایران تهدید به مرگ شده بود. سازمان مجاهدین خلق ایران این انفجار تروریستی را قویا محکوم کرده است.******
مقاومت ایران بازداشت کارگران اعتصابی فولاد اهواز را محکوم و عموم مردم
به‌ویژه جوانان و کارگران خوزستان را به همبستگی با کارگران اعتصابی و پشتیبانی از خانواده بازداشت‌ شدگان فرا ‌خواند. اطلاعیه دبیرخانه شورا 11 اسفند اعلام نمود که پنجشنبه شب ۱۰اسفند در دهمین  
روز اعتصاب بیش از 300 کارگر فولاد اهواز و تجمع روزانه آنها، نیروهای حکومتی در یورش به خانه‌های شماری از کارگران اعتصابی فولاد اهواز دست‌ کم ۱۰تن از آنان را دستگیر کردند. روز جمعه ۱۱اسفند، کارگران اعتصابی فولاد اهواز، برای اعتراض به بازداشت همکاران خود قصد ورود به محل نمایش جمعه اهواز را داشتند که با ممانعت عوامل نیروی انتظامی روبرو شدند. کارگران سپس در مقابل مصلی دست به تجمع زدند. یگانهای موتوری نیروی انتظامی برای پراکنده ساختن کارگران بلافاصله به محل رفتند. کارگران شعار می‌دادند «امام جمعه به گوش باش، ما کارگریم نه اوباش».
روز شنبه ۱۲ اسفند نیز صدها تن از کارگران گروه ملی فولاد اهواز همراه با خانواده‌هایشان در اعتراض به دستگیری همکاران خود و برای تحقق خواستهایشان در خیابانهای این شهر تظاهرات و در مقابل استانداری تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: کارگر زندانی آزاد باید گردد؛ کارگر زندانی حمایتت می‌کنیم؛ نیروی انتظامی به هوش باش، کارگریم نه اوباش؛ می‌ایستیم می‌ایستیم حق مونو می‌گیریم؛ دزدها بیرونند، کارگرا زندانند. 
عبدالرضا موسوی مالک فولاد اهواز و مالک شرکت هواپیمایی زاگرس، باشگاه ورزشی استقلال خوزستان و هتل عظیم داریوش جزیره کیش، در حالی از پرداخت دستمزد کارگران سر‌ باز می‌زند که به‌تازگی سفارش خرید ۲۸فروند هواپیمای ایرباس داده است -خبرگزاری حکومتی ایرنا-اول تیر۹۶

******
آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل‌متحد در جد‌یدترین گزارش خود به شورای حقوق بشر درباره وضعیت حقوق بشر در ایران نوشت: در 29دسامبر 2017 تظاهراتی به‌خاطر افت معیارهای زندگی و بیکاری گسترده و گرانی قیمت غذا در شهر مشهد شروع شد.  به‌ دنبال آن در روز بعد تظاهرات در چندین شهر بزرگ گسترش یافت. اینها به‌عنوان بزرگترین تظاهراتها از سال 2009به بعد گزارش‌ شده است. در گزارشات متعددی گفته شد که دولت دسترسی به اینترنت را در شبکه تلفنهای همراه از جمله در سرویسهای خدمات رسانی شبکه‌های اجتماعی  مسدود کرد و  در برخی از مناطق دسترسی به اینترنت را کلا قطع کرد. کانال‌های خبری رسمی تأیید کردند دست کم 22نفر از جمله کودکان در درگیریهای ۵روز اول تظاهرات ها  کشته شدند. در این گزارش دبیرکل سازمان ملل‌متحد نسبت به سرنوشت افرادی که در جریان قیام مردم ایران دستگیر شدند، ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی،  از جمله مدافعان حقوق بشر شده است.  دبیرکل یادآور ‌شد که محرومیت از مراقبتهای بهداشتی به‌عنوان نوعی از مجازات و تهدید و  ارعاب و یا به‌دست آوردن اعتراف اجباری، معادل شکنجه است. 
در واکنش نسبت به گزارش دبیرکل ملل متحد، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم گفت: تنظیم مفاد این گزارش از منابع و اطلاعات غیرموثق، نادرست و سراسر فاقد اعتبار تهیه شده است و گزارشی نامتوازن و با جهت گیری خاص است. 

******

اد رویس رئیس کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان آمریکا و الیوت انگل عضو ارشد  این کمیته روز پنجشنبه لایحه‌یی را با هدف  قراردادن سپاه پاسداران ارائه کردند. این لایحه دوحزبی دولت آمریکا را مجاز به تحریم نهادهایی می‌کند که سپاه پاسداران سهم کمتر از ۵۰درصد در آن دارد و مشخصاً خطرات آن را برای هر کسی که با سپاه پاسداران تجارت می‌کند، افزایش می‌دهد. اد رویس گفت:‌ سپاه پاسداران تروریسم و برنامه اتمی و موشک بالستیک رژیم ایران را تأمین مالی می‌کند. این لایحه دادن پول نقد را به گروه تروریستی که دست در خون صدها آمریکایی و بی‌شمار مردم سوریه دارد می‌بندد. الیوت انگل نیز گفت:‌ سپاه پاسداران عامل حضور خطرناک رژیم  ایران در سوریه است. سپاه پاسداران در کنار پوتین با رژیم جنایتکار اسد که بیش از نیم میلیون از شهروندان خود را کشته است همکاری کرده‌اند. این لایحه به‌دنبال شرکتهای پوششی سپاه پاسداران که شاهرگ مالی افراطی‌ترین عناصر در ایران هستند می‌رود. این لایحه نفوذ تندروهای رژیم ایران را بدون آن که تعهدات آمریکا تحت توافق اتمی را تضعیف کند به حاشیه می‌راند».
قانون محرومیت اقتصادی سپاه پاسداران:
ممنوعیت تبادلات مالی با سپاه پاسداران و وابسته‌های آن را تشدید می‌کند.
تحریمهای اجباری را علیه سپاه پاسداران به‌خاطر نقش آن در حمایت از رژیم جنایتکار اسد گسترش می‌دهد. 
گزارشاتی را در مورد نفوذ کامل سپاه پاسداران در اقتصاد ایران و شرکتهای دولتی که تروریسم را تسهیل می‌کنند الزام آور می‌سازد. با عضویت رژیم ایران در سازمان تجارت جهانی مادامی که این یک کشور حامی تروریسم است مخالفت می‌کند.


******
 روز چهارشنبه، 9اسفند، در کنفرانسی تحت عنوان "قیام مردم ایران: فراخوان به
تغییر رژیم، گزینه های سیاست در ایلات متحده" در کلوپ ملی مطبوعات در واشینگتن که توسط سازمان جوامع ایرانیان در آمریکا- اویاک برگزار شد، شهردار رودی جولیانی، درباره قیام دیماه، و سیاست آمریکا در قبال رژیم به سخنرانی پرداخت. 
در این کنفرانس شماری از نمایندگان هیأت‌های دیپلوماتیک در واشینگتن، متخصصان امور خاورمیانه و ایران در اندیشکده‌ها و بانکهای فکری و خبرنگاران رسانه‌های گروهی آمریکایی و بین‌المللی حضور داشتند. شهردار سابق نیویورک، رودی جولیانی در سخنرانی خود در این کنفرانس درباره مردم گفت: (این قیام) در 142شهر صورت گرفت... و تا به امروز هم ادامه دارد... پوسترهایی... در سراسر کشور با تصاویر خانم رجوی توزیع شد. این تصاویر را روی پل‌ها مشاهده کرده‌اید... هیچ سازمانی به اندازه مجاهدین خلق فراگیر و با حمایت داخلی و خارجی وجود ندارد و ما حامیان خارجی آنها را تشکیل می‌دهیم... وی تاکید کرد: بسیار خوشحالم که از شروع (قیام در ایران)... رئیس‌جمهور (ایالات متحده) برخلاف رئیس‌جمهور قبلی، به تظاهر کنندگان پشت نکرد... او (پیام)  بسیار قدرتمندی را ارسال کرد که در اساس سیاست خارجی آمریکا را تغییر داد... (او گفت که) ما از معترضان در ایران حمایت می‌کنیم».  رودی جولیانی، در مصاحبه با صدای آمریکا گفت که ایالات متحده آمریکا باید تغییر رژیم در ایران را بعنوان یک سیاست رسمی در دستور کار خود قرار بدهد. وی گفت: من هیچ رژیمی سراغ ندارم که به اندازه رژیم ایران باید تغییر کند و اکنون با توجه به اینکه به یک تهدید هسته ای تبدیل شده، حتما باید تغییر کند. این تغییر، بویژه باید به نفع دموکراسی، نظم و قانون، رفع خطر هسته ای و احترام به حقوق زنان باشد. آقای جولیانی در همین راستا به صدای آمریکا گفت به اعتقاد او ایالات متحده برای کمک به مردم ایران باید بیشتر تلاش کند اما گزینه نظامی علیه حکومت ایران را منتفی دانست و گفت چنین اقدامی عواقب معکوس خواهد داشت. وی گفت: چنین اقدامی لازم نیست. آنچه آنها نیاز دارند حمایت معنوی، حمایت سیاسی، حمایت مالی، فشار بیشتر روی دولت از طریق تمدید تحریم ها و برسمیت شناختن جنبش های اعتراضی و رهبرانشان است. رودی جولیانی در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده باید از مریم رجوی، رئیس جمهور شورای ملی مقاومت، به عنوان رهبر یک ائتلاف اپوزیسیون ایران برای سفر به آمریکا دعوت کند یا نه گفت: این یک تحول بزرگ برای آینده ایران خواهد بود. 


******
روزنامه حکومتی وطن امروز نوشت: "کارخانه رشت الکتریک به ثَمَنِ بَخس یعنی تنها دو میلیارد تومان به همسران 4مقام دولتی و شهرداری واگذار شد! و مدتی بعد 540کارگر رشت الکتریک بیکار شدند. 72درصد سهام  این کارخانه در سال 82 به همسران غلامحسین کرباسچی، عبدالله نوری و غلامرضا قبه واگذار شد". در همین حال، یک رسانه دیگر رژیم با اعتراف به وجود چهار هزار آقازاده در انگلستان نوشت: یک نسلی از آقازاده‌‌ها وجود دارند که نه سواد خاصی دارند و نه توان مدیریتی، اما خواهان سهم مدیریتی هستند. اکنون عده‌یی از آنها برخی از مناصب را گرفته و در سیستم مشغول به کار هستند. 

******


شرکتهای سوخت رسانی آلمان از تامین سوخت هواپیمای وزیر خارجه آخوندها، خودداری کردند. رسانه های حکومتی این خبر را هفته گذشته با تیترهایی چون، باک خالی برجام، برجام، باک هواپیمای وزیر را هم پر نکرد، و کارت سوخت ظریف شارژ نشد، این خبر را انعکاس دادند. هر چند سخنگوی وزارت خارجه دولت روحانی این آبروریزی را "عدم هماهنگی" عنوان کرد باید خاطرنشان ساخت که علت اصلی عدم سوخت رسانی، تحریمهای آمریکاست. روزنامه کیهان، نوشت: آلمانها از ترس آمریکا به هواپیمای ظریف هم بنزین ندادند. رسانه حکومتی رجانیوز 10اسفند نوشت: وسط آسمان نمی‌شود دبه تکان داد! قرار بود برجام لااقل تحریم فروش هواپیما را بردارد نه اینکه سفر رسمی وزیر خارجه نیز مشمول تحریمها شود. در خبری دیگر و بنا به گزاش روزنامه حکومتی وطن امروز 13 اسفند، هیچیک از مقامات کورواسی به استقبال جواد ظریف در فرودگاه حاضر نشدند. بر اساس فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده، محمدرضا صادق سفیر رژیم در این کشور، علت را سردی هوا اعلام می کند و به ظریف می گوید: "هوا سرد است، اگرنه به استقبال شما می‌آمدند".  

 ******
کمپانی امنیت سایبری "سیمانتیک" ، فاش ساخت یک گروه هکر رژیم ایران بنام چافر Chafer در حال گسترش عملیات جاسوسی در خاورمیانه است. این کم‍‍‍پانی امنیت سایبری سال گذشته گفت سازمانهایی را در اسرائیل، اردن، عربستان، ترکیه و امارات متحده مورد حمله قرار داده است. بنا بر گزارش جدیدی از "سیمانتیک"، گروه هکر مستقر در ایران که در گذشته کارهای تجسسی در داخل ایران انجام می‌داده در حال چرخاندن تمرکزش به سراسر خاورمیانه است. این گروه که به‌نام شیفر شناخته می‌شود بعضی از بخشها شامل خطوط هوائی، خدمات هواپیمایی، شرکتهای مخابراتی و شرکتهایی که به بخش ترابری هوایی و دریایی خدمات می‌رسانند را مورد هدف قرار داده بود. محققان "سیمانتیک"  در این گزارش گفتند: این گروه در سال گذشته اقدام به تعدادی حملات جدید جاه‌طلبانه‌یی زد که شامل حملات علیه شرکتهای خدمات رسانی اصلی مخابراتی در منطقه بود،...بنابراین گزارش شیفر به‌نظر می‌رسد عمدتا درگیر اقدامات تجسسی و ردیابی افراد می‌باشد و عمده حملات آن احتمالا برای جمع‌آوری اطلاعات در  رابطه با اهدافش است... مقامات اطلاعاتی ایالات متحده قبلاً گفته‌ بودند که هکرهایی که اعتقاد بر این است در ارتباط با رژیم ایران هستند در سال 2012 اقدام به حمله علیه کمپانی نفتی عظیم دولتی آرامکو در عربستان کردند و توانستند با موفقیت هزاران کامپیوتر را از دور خارج کرده و عملیاتها را فلج نمایند... در ماه فوریه عادل الجبیر وزیر خارجه ایران به سی ان.بی.سی گفت: ایران خطرناکترین کشور برای تهدیدهای سایبری می‌باشد...
  

قتل کولبران؛
پاسداران روز 7 اسفند با شلیک مستقیم به ناصر قبادی از اهالی روستای سراب از توابع شهرستان آبدانان وی را به‌شدت مجروح کردند. وی پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. بنا‌ به گزارش دیگری نیروهای انتظامی در بخش "ننور" شهرستان بانه با شلیک مستقیم به سوی گروهی از کولبران، "کاوه" و "فریدون رحمان" از اهالی روستای کیله را به‌شدت زخمی کردند که به بیمارستانی در اقلیم کردستان عراق منتقل شدند. اخبار زنان؛
 جمع بزرگی از بازنشستگان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و چند ارگان دولتی دیگر که عده زیادی از آنها را زنان تشکیل می دادند روز سه شنبه ۸ اسفند، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند. همچنین در روز دوشنبه ۷ اسفند ، جمعی از غارت شدگان موسسه توسعه البرز تهران، مقابل شعبه این مؤسسه در تهران دست به تجمع اعتراضی زده و مسیر خودروها را بستند. 
بی.بی.سی  جهانی گزارش داد رژیم  ایران 35زن را که تلاش داشتند تا در بازی بین تیمهای استقلال و پرسپولیس شرکت کنند، بازداشت کردند. این منبع  افزود:‌ جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون فوتبال جهانی فیفا همراه با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش رژیم ایران هنگام دستگیری زنان در استادیوم حضور داشتند... هنگامی که خبرنگاران از سلطانی فر سؤال کردند کی به زنان اجازه شرکت در مسابقات فوتبال داده خواهد شد پخش مستقیم مصاحبه از تلویزیون قطع شد...
- به نقل از خبرگزاری حکومتی ایلنا 9 اسفند، روز چهارشنبه ۹ اسفند ۹۶، دبیر شورای مرکزی صنفی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی با اعلام اینکه برای ۵ نفر از دانشجویان محرومیت از تحصیل در نظر گرفته شده گفت: حکم بدوی در حال حاضر به ما اعلام شده که براساس آن بنده دو سال و ۴ نفر دیگر یک سال محروم از تحصیل شده اند. وی افزود: در تاریخ ۱۹ تیرماه سال جاری تجمعی صنفی در «اعتراض به افزایش ظرفیت غیرمنطقی پرستاری»، در مدیریت قبلی رخ داد و من را به علت نماینده دانشجویان و ۴ نفر مابقی را از روی عکس‌هایی که گرفته شده به عنوان برگزار کنندگان تجمع از تحصیل محروم کردند. 


 زنان غارت شده موسسه کاسپین رشت روز چهارشنبه ۹ اسفند ۹۶، در مقابل این موسسه با پرتاب تخم مرغ و رنگ به شیشه های این موسسه، تجمع اعتراضی برپا کردند. سه تن از معترضان دستگیر شدند. روز قبل نیز ۹ تن از معترضان به اتهام پاشیدن رنگ به شیشه های این موسسه به دادگاه احضار و یکی از زنان معترض برای ساعاتی بازداشت شده بود. همچنین غارت شدگان موسسه مالی وحدت (آرمان سابق)که اکثر آنها را زنان تشکیل می دادند، نیز روز چهارشنبه نهم اسفند ماه ۹۶، در اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند. 


 پریسا رفیعی، دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران عصر یکشنبه ۶ اسفند هنگام خروج از دانشگاه توسط مأموران لباس شخصی ربوده شد. بعد از چهار روز به خانواده این دانشجوی ۲۱ ساله عکاسی اطلاع داده شده است که او در زندان اوین محبوس می باشد. 

 با گذشت 30 روز از اعتصاب غذای گلرخ ایرایی، وی در وضعیت وخیم به سر می برد. آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به طور غیرقانونی روز ۴ بهمن از زندان اوین به زندان مخوف قرچک منتقل شدند و بعد از ۱۰ روز دست به اعتصاب غذا زدند. کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت از همه مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق زنان خواستار اقدام مؤثر برای آزادی دو زن زندانی سیاسی شجاع، آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، می باشد. همچنین سهیل عربی که در حمایت از آتنا و گلرخ، دست به اعتصاب غذا زده است، در زندان فشافویه در شرایط بد جسمانی به سر می برد.اخبار اعتراضی؛

روز یکشنبه 13 اسفند، تمامی بخشهای شرکت نیشکر هفت‌تپه اعم از
کشاورزی،کارخانه، تجهیزات، خدمات و پشتیبانی و مهندسی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان دست از کار کشیده و در محوطه شرکت تجمع کردند. 
در این روز همچنین کارگران گروه ملی فولاد اهواز در دوازدهمین روز اعتصاب خود، در مقابل استانداری رژیم با شعارهای عزا عزاست امروز گروه ملی بیچاره صاحب عزاست امروز، مالکین کوثر هشتگرد، کارکنان شرکت آهاب (از پیمانکاران خط ٦مترو تهران)، جمعی از غارت‌شدگان تعاونی اعتباری ولیعصر رباط کریم و بهارستان، کارگران شرکت هپکو اراک، کارکنان اداری آموزش و پرورش بابل، 
- روز شنبه 12اسفند، ۵۰۰تن از غارت‌شدگان مؤسسات کاسپین، البرز ایرانیان، ثامن‌الحجج، آرمان وحدت و غارت‌شدگانی که از مشهد به تهران رفته بودند، در مقابل مجلس رژیم، کارگران پیمانکاری پتروشیمی‌های بندر ماهشهر، بیش از 200تن از کارگران و کارکنان ته لنجی در بوشهر و بندر ریگ، غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت اهواز، کشاورزان ورزنه اصفهان با شعار حق آبه را اگر ندین تن به‌شهادت می‌دهیم، کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت‌تپه، غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین؛ آرمان و البرز ایرانیان در مقابل مجلس رژیم با حضور گله های ماموارن حکومتی، کارگران و کارکنان نیشکر هفت‌تپه شوش، جمعی از ساکنان روستای "الدیمچه" شوشتر، جمعی از کارگران صدر فولاد خرم‌آباد، کارگران شهرداری بندر امام، جمعی از لنجداران و ملوانان گناوه، غارت‌شدگان مؤسسه ملل مقابل و داخل دفتر مرکزی این شعبه در خرم‌آباد 
- روز جمعه ۱۱اسفند، پرسنل اعتصابی آزمایشگاه بیمارستان رازی اهواز، کارگران گروه ملی فولاد اهواز، دستفروشان بازار شادمان تهران،    
 - روز پنجشنبه 10 اسفند، کارگران شهرداری زنجان، دهها تن از زغال فروشان جهرم، مردم و دستفروشان بازار شهرک طالقانی، بازاریان و کسبه اعتصابی در بانه و پیرانشهر برای پنجمین روز متوالی، صدها تن از کشاورزان ورزنه در اصفهان، کارگران نیشکر هفته تپه، بازنشستگان صنعت فولاد در برابر صندوق بازنشستگی در تهران دست به بازنشستگان البرز مرکزی در سوادکوه، معلمان خمینی‌شهر، معلمان حق‌التدریسی اندیمشک، جمعی از پزشکان در تهران، کارکنان شرکت کیسون در پروژه راه ‌آهن بافق، جمعی از کارگران فولاد ارومیه، جمعی از کارکنان انبار نفت جدید ارومیه، کارگران مخازن سبز در عسلویه، کارگران پروژه نمکزدایی در هفتگل، جمعی از کامیون‌داران حمل سنگ در نیریز، کارکنان شرکت پایاب کوثر، پیمانکار متروی شیراز، صدها تن از لنجداران و کارگران کشتی در بوشهر، کارکنان شرکت اسکلت فلزی عمران سوله تهران، ۸۵نفر از کارگران فضای سبز شهرداری شوشتر، کارگران شرکت روغن نباتی نرگس شیراز، جوانان بیکار روستاهای بخش چغامیش دزفول، کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای هجدهمین روز، غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت اهواز مقابل شعبه کیان پارس،غارت‌شدگان مؤسسه پدیده در تهران، جمعی از غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت در ملایر، کارگران شرکت برفاب در شهرکرد،
و روز دوشنبه ۷ اسفند، گروهی از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی و جمعی از معلمان حق التدریسی در شوشتر دست به اعتراض و برگزاری تجمعات اعتراضی زدند.
 در خبری دیگر روز سه شنبه 8 اسفند، غارت شدگان موسسه حکومتی کاسپین در مشهد که اغلب زن بودند، جلسه سخنرانی آخوندی به نام حسین زاده بحرینی عضو مجلس رژیم را با شعار مرگ بر سیف برهم زدند. 


اخبار زندان؛

بنا‌ به گزارشهای دریافتی منابع خبری مقاومت ایران روز شنبه ۱۲ اسفند در حالی که خانواده زندانیان برای ملاقات با عزیزان خود به  زندان گوهردشت کرج رفته بودند؛ با قطع برق محل ملاقات و نیز قطع تلفن با زندانیان مواجه شدند. شاهدان گفتند موقع ملاقات تلفنها را یکسره قطع می‌کردند و چراغ های داخل سالن مستمر قطع می‌شد که باعث خشم و اعتراض خانواده زندانیان گردید.
 رژیم سحرگاه پنجشنبه 10 اسفند، یک زندانی به نام حمید ایمانی را پس از تحمل ۱۰سال حبس در زندان مرکزی همدان اعدام کرد.  در خبری دیگر یک زندانی به نام وحید صفرزهی، در زندان مرکزی زاهدان اقدام به خودکشی کرد. این زندانی  پس از این‌که چند بار تقاضای مرخصی‌اش رد شده بود، روز جمعه ۱۱اسفند، در زندان مرکزی زاهدان با خوردن تیغ اقدام به خودکشی نمود. وی  مدت ۵سال است که در بند یک زندان مرکزی زاهدان به‌سر می‌برد. این زندانی که  ۲۱سال سن دارد، به ۱۱سال زندان محکوم شده است. وی هشت ماه پیش نیز اقدام به خودکشی کرده بود. 

 ماموران بسیجی شامگاه جمعه 11 اسفند، 50 تن را که در یک میهمانی در لواسان تهران شرکت کرده بودند دستگیر کردند. بنا‌ به این گزارش یک سرکرده بسیج، این عملیات با حضور بسیج لواسان و در کوتاه‌ترین زمان انجام شده است. 

 بر اساس گزارشهای دریافتی مقاومت ایران از منابع موثق حدود یک‌ سوم زندانیان بند ۱۰ زندان گوهردشت کرج را محکومین به اعدام تشکیل می‌دهند. تعداد زندانیان این بند ۲۶۴نفر است که از این تعداد ۸۶ تن محکوم به اعدام هستند. 

- نیروهای گارد ویژه زندان گوهردشت روز چهارشنبه 9 اسفند، به بهانه بازرسی به بند ۷زندان گوهردشت بدستور رئیس و رئیس حفاظت زندان، یورش بردند. در این یورش، ماموران یخچال و تلویزیونهای زندانیان را شکسته و پرده‌های سلولها را با خود بردند. نیروهای گارد همچنین وسایل دیگر زندانیان را که توسط خود زندانیان تهیه شده و جزو اموال شخصی آنها به حساب می آید، تخریب کرده و زندانیان را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. 

اخبار منطقه و جهان؛
موج سرمای بی‌سابقه بخشهای بزرگی از اروپا را در بر گرفته و در بسیاری از قسمتها باعث هرج و مرج و فلج شدن بسیاری از سامانه‌های شهری شده است. این موج سرما که همراه با کولاک و بارش سنگین برف بوده، تاکنون حداقل منجر به مرگ 55نفر و بسته شدن راه‌ها، خطوط راه‌آهن، مترو و مدرسه‌ها گردیده است. موج سرما و بارش سنگین برف روز پنجشنبه فرودگاه ژنو در سوئیس را نیز به تعطیلی کشاند، دهها پرواز در فرودگاه آمستردام را لغو کرد و برخی سفرهای ریلی یوراستار بین لندن، پاریس و بروکسل قطع شدند و باعث شد که روز پنج‌شنبه، (نخست‌وزیر) ایرلند از مردم بخواهد تا پایان روز جمعه که توفان عبور می‌کند، داخل خانه‌ها بمانند. این موج سرمای بی‌سابقه همچنین باعث شد تا برخی سواحل مدیترانه نیز از برف سفیدپوش شوند. 


 ساعت هشت و 40دقیقه صبح جمعه در یک انفجار تروریستی در نزدیکی منطقه دیپلوماتیک و سفارتخانه‌ها در کابل دست‌کم یک نفر کشته و ۴نفر زخمی شدند. به گفته مقامات افغانستان تمام قربانیان افراد غیرنظامی بودند. 

به گزارش العربیه کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل‌متحد گفت پرونده نقض حقوق بشر در سوریه باید به دادگاه کیفری بین‌المللی فرستاده شود. زید بن رعد الحسین،  گفت:‌ تلاش برای ممانعت از اجرای عدالت و حفاظت از جنایتکاران شرم‌آور است. وی افزود:‌ سازمان ملل هویت کسانی را که مرتکب جنایت در سوریه شدند مشخص کرده و ما اکنون در حال اقدام برای ارجاع آنان به دادگاه هستیم. زید بن رعد الحسین گفت شورای حقوق بشر سازمان ملل‌متحد در ژنو، خواهان ارجاع دولت سوریه به دادگاه کیفری بین‌المللی شد.