صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، مرداد ۲۹، ۱۳۹۶

وضعیت زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا پس از حمله به بند زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج، از زبان زندانی سیاسی سیاسی سابق بهنام موسیوند. 


روز 8 مرداد، یوسف مردانی رئیس زندان گوهردشت همراه با گارد ویژه زندان (گارد اعدام) با پوشیدن نقاب سیاه به سالن 12 حمله و همه وسایل زندانیان از جمله کولر و دستگاه تصفیه آب متعلق به زندانیان را تخریب، عکسهای شخصی زندانیان را پاره، عینکهای زندانیان را شکسته و آنها را به‌ شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند و دست نوشته‌ها را از بین برده و پولهای نقد زندانیان را نیز دزدیدند. ماموران و نیروهای گارد ضد شورش زندان، بر سر غارت اموال زندانیان با یکدیگر به نزاع پرداخته و کلیه وسایلی را که زندانیان با هزینه شخصی تهیه کرده بودند را با خود بردند. به گفته زندانی سیاسی سابق بهنام موسیوند که تازه از زندان آزاد شده است، وضعیت جسمی اعتصاب‌ کنندگان بسیار خراب است بطوریکه شاهین ذوقی تبار هنگام دیدار خانواده در سالن ملاقات از شدت ضعف از حال رفته است. رضا اکبری منفرد و ابوالقاسم فولادند که نسبتا مسن تر از دیگر زندانیان می باشند نیز برای حداقل تردد، نیازمند کمک گرفتن از بقیه زندانیان هستند و یک نفر می‌بایست زیر بغل آنها را بگیرد تا بتوانند راه بروند.