صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

چهارشنبه، آذر ۰۴، ۱۳۹۴25 نوامبر روز جهانی حذف خشونت از زنان 


در ایران تحت حاکمیت پدرخوانده داعش، در حال حاضر 87 درصد جمعیت زنان از نظر اقتصادی غیرفعالند. بر اساس آخرین
آماری که فاطمه دانشور، عضو شورای شهر چهارم تهران ارائه کرده، در سال ۹۱ که تهران ۱۲ هزار کارتن خواب داشت، تعداد زنان کارتن خواب ۳ هزار نفر بود که تعداد کارتن خواب ها در سال ۹۲ به ۱۵ هزار و در سال ۹۳ به ۲۰ هزار نفر افزایش یافت و به همین نسبت تعداد زنان کارتن خواب نیز در شهر تهران رشد داشته است. به نقل از دانشور، در میان زنان کارتن خواب و خیابانی، برخی به همراه کودکانشان هستند و برخی نیز باردار هستند. باید دستگیری، شکنجه های جسمی و جنسی و اعدام زنان را هم به کارنامه سیاه رژیم آخوندها اضافه کرد. محکومیت اخیر نقض حقوق بشر در مجمع عمومی سازمان ملل که پیشنویس آن توسط کانادا تهیه شده بود، تاکید بر این واقعیت است که رژیم ایران با مدره و بی مدره، دشمن مردم ایران محسوب شده و برای سر قدرت ماندن علیه مردم دست به هر جنایتی می زند. ولی رژیم بشدت تضغیف شده و سقوطش حتمی است. 

از سال ۱۹۸۱، ۲۵ نوامبر هر سال (معادل چهارم آذر) به عنوان روز جهانی حذف خشونت علیه زنان برگزیده شده است. این تاریخ به خاطر قتل سه خواهران میرابال، فعالان سیاسی اهل جمهوری دومینیکن در زمان رافائل تروخیو انتخاب شده است.