صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، مهر ۱۹، ۱۳۹۴

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

رقابتهای انتخاباتی با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات، اوج تازه ای گرفته است. انتخابات 78 روزه فدرال 2015 که طولانی ترین انتخابات تاریخ کاناداست، در روز 19 اکتبر به پایان می رسد و با آراء مردم، نخست وزیر چهار سال آینده این کشور انتخاب می شود. نظرسنجیها با توجه به وابستگی شرکتهای نظرسنج به رسانه ها و تینک تنکهای مختلف، متفاوت هستند اما با توجه به حساسیت ایرانیان ساکن در کانادا، بد نیست که بدانیم موضع هر حزب نسبت به رژیم ایران چگونه است. حزب محافظه کارحاکم برهبری آقای استیون هارپر که در دوره نخست وزیری او تمامی روابط دیپلوماتیک با رژیم ایران را قطع و سفارت آن را تعطیل کرد، همچنان بر سر موضع خود ایستاده و عقیده دارد برای بازگشایی سفارت رژیم در کانادا، و مرهم زدن بر روابط کانادا باید به عمل رژیم آخوندها نگریست نه حرف آنها. آقای هارپر همچنین بر مبارزه با تروریزم و داعش، متعهد می باشد.
حزب ان دی پی یا نیودمکرات برهبری آقای تام مولکر اعلام کرده است که چنانچه دولت بعدی را تشکیل دهد برداشتن تحریمها را با برنامه متحدان کانادا و شورای امنیت، هماهنگ خواهد کرد.
آقای جاستن ترودو، رهبر حزب لیبرال، نه بصورت موضع رسمی حزب، اما در مصاحبه با برنامه قدرت و سیاست در تلویزیون سی بی سی در 23 ژوئن اعلام نمود که چنانچه نخست وزیر شود، سفارت رژیم را بازگشایی خواهد کرد و بمباران مواضع داعش را متوقف خواهد نمود.
آقای ژیل دوسپ رهبر حزب بلاک کبک یا بلاک کبکوآ نیز با عادی سازی روابط با رژیم ایران، موافق است.
خانم الیزاب می رهبر حزب سبزهای کانادا، با اتخاذ موضع علیه سیاست مماشات و برنامه های اتمی بصورت کلی، اظهار نظر کرده است.  
  در خبری دیگر از کانادا، دو فیزیکدان کانادایی و ژاپنی بطور مشترک جایزه نوبل سال 2015 در رشته فیزیک را از آن خود کردند. آکادمی سلطنتی علوم سوئد 14 مهر = 6 اکتبر در اطلاعیه‌ای اعلام نمود که تکاکی کاجیتا، فیزیکدان ژاپنی، و آرتور بی. مکدونالد، فیزیکدان کانادایی به خاطر دستاورد تحقیقاتی خود در مورد نوسان نونترینوها برنده جایزه نوبل شده‌اند. این دو پژوهشگر کشف کردند که نوترینوها که از ذرات بنیادی هستند، داری جرم می باشند. به گفته آکادمی سلطنتی علوم سوئد، کشفیات  این دو فیزیکدان استنباط بشر از ماهیت نوترینو را تغییر داد و می تواند در درک کائنات بسیار موثر باشد.
تَکاکی کاجیتا مدیر موسسه تحقیقات اشعه کیهانی و استاد دانشگاه توکیو و آرتور مکدونالد استاد سابق دانشگاه کوئینز در کاناداست. جوایز نوبل طبق وصیت آلفرد نوبل، مخترع دینامیت، پایه‌گذاری شد و هر ساله به افرادی اعطا می‌شود که در رشته‌های مختلف علوم، ادبیات و صلح دستاوردهای بارزی داشته‌اند.اخبار اعتراضی؛
سایت مجاهدین خلق  19مهر خبر داد: بیش از 200 معترض به دستگیری هواداران حقوق کودکان، با هجوم به محوطه بزرگ زندان خواهان آزادی زندانیان شدند.
مسئولین زندان در وحشت از این هجوم، سراسیمه شده و با گسیل ماموران و 6 خودرو پلیس و پرتاب دهها نارنجک صوتی برای متفرق کردن معترضان، به مقابله با آنان برخاستند.

******
روز یکشنبه 19مهر شصت و یکمین روز اعتصاب‌غذای محمدعلی طاهری به‌رغم وخامت حال وی هم‌چنان ادامه یافت. دکتر طاهری در اعتراض به حکم اعدام خود، از روز پنجشنبه 22مرداد 94 دست به اعتصاب‌غذا زده است. در 53مین روز اعتصاب غذای او، تعدادی از ایرانیان در شهر تورنتوی کانادا تجمع کرده و خواهان آزادی محمدعلی طاهری شدند.

روز یكشنبه 19مهر ، ۲۵۰ تن از کارگران پیمانکاری پتروشیمی در بندر خمینی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان دست از کار کشیدند.
در همین روز جمعی از دانشجویان پرستاری دانشکده علوم پزشکی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز یکشنبه 19مهر همچنین تجمعات اعتراضی کارگران و کارکنان در بیجار، ایلام، کرمانشاه، بیستون و اهواز در جریان بود

همچنین جمعی از بازاریان بازار مسگرهای تهران در واکنش به طرح تغییرات در بافت مغازه‌ها و مدرن کردن این مغازه‌ها، مغازه‌های خود را تعطیل کرده و بازار را ترک کردند.

- روز یکشنبه کارگران پیمانکاری پتروشیمی تندگویان، در بندر شاپور در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان دست به اعتراض زدند.

در عین حال محبی نژاد دبیر انجمن تخصصی صنابع همگن در گفتگو با خبرگزاری تروریستی قدس، تسنیم، از اخراج و تعلیق 10 هزار کارگر قطعه ساز در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: اگر این روند تا پایان سال ادامه پیدا کند 300هزار نیروی انسانی در این صنعت بیکار می‌شوند.

******
به نقل از اطلاعیه 18 مهر دبیرخانه شورای ملی مقاومت، در جریان یک کنفرانس
بین المللی در پاریس باعنوان "ایران، حقوق‌بشر، توقف اعدام"  به مناسبت 10 اکتبر روز جهانی علیه اعدام، خانم رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت اعلام نمود: طرح ما یک ایران بدون اعدام و برچیدن احکام شریعت آخوندی است. وی تأکید کرد: شکنجه و اعدام باید متوقف شود. این خواست همه مردم ایران است. به دولتهای غرب می‌گوییم سکوت و بی‌عملی نسبت به اعدامها و جنایتهای فاشیسم دینی را کنار بگذارید و مقاومت مردم ایران برای آزادی را محترم بشمارید. اگر دولتهای غرب، در مقابل نقض حقوق‌بشر در ایران می‌ایستادند، ملاها هرگز نمی‌توانستند وحشیگری خود را به سوریه و عراق گسترش دهند. وی هشدار داد: هر گونه رابطه و مراوده با این رژیم باید به توقف اعدامها در ایران مشروط گردد. تا زمانی که این روند شوم ادامه دارد، هیچ توجیهی برای فشردن دست سرکردگان رژیمی با 120هزار اعدام سیاسی وجود ندارد.

 سخنرانان این کنفرانس از فرانسه، آفریقای جنوبی، آلبانی، انگلیس و سوریه، بودند. در میان سخنرانان، زندانی سیاسی تازه آزاد شده، فرزاد مددزاده که 5 سال زندان را متحمل شده بود و خواهر و برادرش در جریان حمله نیروهای عراقی در فروردین سال 90 در کمپ اشرف کشته شدند، و پریا کهندل دختر زندانی سیاسی صالح کهندل که هم اکنون در زندان گوهردشت کرج زندانی می باشد، در سخنرانی خود از مجامع بین‌المللی خواستند که به محکوم کردن لفظی این رژیم اکتفا نکرده و سردمداران رژیم ایران را به‌خاطر جنایتهایشان به‌خصوص قتل‌عام 30هزار زندانی و اعدامهای مستمر و روزانه، به دادگاههای بین‌المللی بکشانند.
این دو که به تازگی از ایران خارج شده اند و از هواداران مجاهدین خلق می باشند با مصاحبه با رسانه های بین المللی وضعیت دهشتناک حقوق بشر در ایران را تشریح می کنند.

******
رژیم در آستانه روز جهانی علیه اعدام، در روز 15مهر (7اکتبر) سه زندانی را در زندان گوهردشت (رجایی شهر) بدار آویخت. آنها روز دوشنبه برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند. 3 زندانی دیگر به نامهای علی بازخسروی، مصطفی خسروی و علی بازنوریان، نیز روز سه شنبه 14 مهر، در زندان عادل آباد شیراز به دار آویخته شدند. یک زندانی دیگر نیز در قزوین به دار آویخته شد. همزمان یک زندانی دیگر در زندان سنندج نیز برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شد.
رژیم همچنین سه زندانی را در 18 مهر در زندان مرکزی رشت بدار آویخت.
گزارشگر ویژه ملل‌متحد برای اعدامهای صحرایی "کریستف هینز" و "خوان . ایی. مندز" گزارشگر شکنجه در آستانه 10 اکتبر روز جهانی علیه مجازات اعدام، به دولتها هشدار دادند که به‌کارگیری مجازات اعدام برای مبارزه با مواد مخدر تخطی از قانون بین‌الملل و حقوق‌بشر است.
روز گذشته 10 اکتبر روز جهانی علیه اعدام، بان کی‌مون دبیرکل ملل‌متحد خواستار لغو مجازات اعدام شد. به گزارش سایت سازمان ملل‌متحد بان کی‌مون طی پیامی گفت: مجازات اعدام نه مانع جرایم مواد مخدر می‌شود و نه افراد را در برابر اعتیاد حفاظت می‌کند. وی فراخوان سازمان ملل‌متحد برای لغو اعدام را تکرار کرد و بر اصلاح نظام قضایی و بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی در کشورهای مختلف تأکید نمود تا زمینه‌های جرم از بین برود.

******
برخی مقامهای آمریکایی روز پنجشنبه 16مهر فاش کردند در عملیات روز چهارشنبه روسیه که موشکهای کروز را از دریای
خزر به سوی سوریه پرتاب کرده بود، چهار موشک در خاک ایران فرود آمدند.
این مقامها که نامشان اعلام نشده می‌گویند مشخص نیست که برخورد این موشکها در ایران چه میزان خسارات به جا گذاشته است. وزارت دفاع روسیه از اظهارنظر درباره این گزارش خبرگزاریهای بین‌المللی خودداری کرده است. دولت پوتین روز چهارشنبه 15مهر 94 اعلام کرده بود 26 موشک کروز را از دریای خزر به سوی شمال و شمال غربی سوریه پرتاب کرده است. رژیم ایران نیز به خبر سقوط موشکهای روسیه در ایران نشان نداد اما روز چهارشنبه فرماندار تکاب در استان آذربایجان غربی از سقوط یک شیی ناشناس و شکسته شدن پنجره برخی خانه‌های روستایی در پی انفجار خبر داده بود. یک وب سایت محلی در ایران نیز گزارش داد که اتفاق مشابهی در شهر سقز رخ داده است.


******
دبیرخانه شورای ملی مقاومت 6 اکتبر در اطلاعیه ای اعلام کرد: در روز پنجشنبه 16مهر به‌دنبال فراخوان تشکلهای صنفی
معلمان برای برگزاری تجمعهای سراسری در این روز، معلمان و فرهنگیان در تهران و دیگر شهرهای کشور دست به تجمع زدند. این تجمعها به‌مناسبت روز جهانی معلم (5اکتبر) و در اعتراض به «ادامه و تشدید روند احضار، تهدید، بازداشت و زندانی نمودن معلمان»، همچنین در اعتراض به پایمال شدن ابتدایی‌ترین حقوق آنها و «ناکارآمدی آموزش و پرورش در انجام رسالت آموزشی و تربیتی خود»، برگزار شد.
 این منبع افزود: این حرکت اعتراضی علاوه بر تهران، در شهرهای سنندج، مریوان، سقز، سردشت، کرمانشاه، اصفهان، شیراز، همدان، مشهد، تربت حیدریه، رشت، ساری، اهواز، خرمشهر، تبریز، جیرفت، قم، کرج، شهرستان قیر و کارزین در استان فارس، بندرگز، بندرترکمن، آق قلا و علی آباد در مقابل ادارات آموزش و پرورش، یا در مقابل ساختمان استانداری از جمله در استانهای گلستان، مازندران و خوزستان برگزار شده است.
آزادی معلمان زندانی از جمله علی‌اکبر باغانی، محمود بهشتی لنگرودی، علی‌رضا هاشمی، اسماعیل عبدی، رسول بُداقی، منصور موسوی و عبدالرضا قنبری که در زندانهای اوین در تهران و گوهردشت (رجایی‌شهر در کرج) زندانی هستند، از خواستهای این تجمع سراسری بود.
شرکت کنندگان در این تجمعات پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "سکوت تا کی، معلم به‌پاخیز برای رفع تبعیض"، "معلم بیدار است از تبعیض بیزار است"، "خط فقر سه میلیون، حقوق ما یک میلیون"، "حذف فضای امنیتی از آموزش و پرورش"، "فشار بر تشکلهای صنفی را متوقف کنید"، "وای بر جامعه‌یی که معماران فرهنگش در زندان باشند"، "تحصیل رایگان حق مسلم کودکان است"، "دانش آموزم، گرسنه‌ام، چکنم؟" "سرکوب معلم، سرکوب اندیشه است" و "جایگاه معلمان زندان نیست".
در تهران تجمع معلمان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش در میدان فلسطین و به‌رغم حضور فشرده لباس شخصیهای رژیم برگزار شد. یک جوان عکاس به‌خاطر عکسبرداری از این تجمع و اعتراض به برخوردهای عوامل اطلاعاتی رژیم بازداشت شد. موتورسواران یگان ویژه ضدشورش نیز به‌منظور تشدید فضای ارعاب و متفرق کردن مردم در کوچه‌های اطراف این محل مستقر شده بودند.
تجمع فرهنگیان در سنندج در حالی صورت گرفت که ماموران یگانهای گارد ضدشورش از چند روز قبل در سطح شهر پراکنده بودند و به هر ترتیب تلاش می‌کردند از شکل‌گیری این تجمع جلوگیری کنند.
صدها تن از فرهنگیان کرمانشاه در مقابل آموزش و پرورش این شهر در خیابان سنگر دست به تجمع زدند.
شماری از فرهنگیان استان گلستان نیز با تجمع در مقابل ساختمان استانداری در این حرکت اعتراضی شرکت کردند.
صدها تن از معلمان شهرستان قیر و کارزین (استان فارس) نیز در همبستگی با دیگر همکاران خود به فراخوان تجمع سراسری معلمان پاسخ مثبت دادند. این در حالی بود که عوامل اطلاعاتی رژیم در این شهرها از صبح پنجشنبه با تماسهای مکرر تهدیدآمیز و احضار مسئولان «کانون صنفی معلمان» به شعبه اطلاعات رژیم تحت عنوان «حراست» و ممنوع اعلام کردن تجمع، آنها را از شرکت در این حرکت اعتراضی بر حذر می‌داشتند.


******
دانشجویان دختر دانشگاه آزاد آبادان روز یکشنبه 12مهر در برابر خوابگاه دانشگاه با مأموران نیروی انتظامی درگیر شدند.
خوابگاه دانشجویان در نزدیکی کلانتری قرار دارد و درگیری زمانی آغاز شد که مأموران حکومتی به بهانه‌های واهی به اذیت و آزار دختران دانشجو پرداختند.


******
اعتصاب‌غذای زندانی سیاسی محمد امین عبداللهی در بیرجند پانزدهمین روز خود را پشت سر گذاشت. گفته می‌شود هفت روز از این اعتصاب غذا، اعتصاب‌غذای خشک بوده است. محمد امین عبداللهی که مدت ده سال است در زندانها و شکنجه‌گاههای رژیم محبوس می باشد، در اعتراض به انتقال به زندان بیرجند و برای بازگشت به زندان طبس یا زندانهای استان کردستان دست به اعتصاب‌غذا زده است.
این زندانی سیاسی کرد اهل بوکان پیشتر نیز در مرداد ماه سال جاری در اعتراض به وضعیت پرونده خود اعتصاب‌غذا کرده بود.
زندانی سیاسی محمدامین عبداللهی پاییز سال ۱۳۸۴ بازداشت شد و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی، در دادگاه مهاباد به اتهام محاربه و تبلیغ علیه نظام، محاکمه شد و در مجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم گردید، وی پس از گذراندن مدتی در زندانهای ارومیه و مهاباد به تبعید در زندان طبس و سپس زندان بیرجند محکوم شد. وضعیت جسمی این زندانی سیاسی وخیم گزارش شده است.

******
جمعی از مادران و خانواده‌های زندانیان سیاسی و مادران شهدای قیام و مدافعان حقوق‌بشر روز شنبه 18مهر در مقابل زندان اوین تجمع کرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند.
در این تجمع که هر هفته روزهای شنبه برگزار می‌شود دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران نیز حضور داشت.
همچنین جمعی از مخالفان حکم اعدام محمدعلی طاهری زندانی محبوس در اوین، در جمع معترضان بودند. آنها خواستار لغو این حکم و آزادی محمدعلی طاهری شدند.

******
روز 18 مهر، مادر کسری نوری درویش زندانی از انتقال فرزندش به زندان اوین خبر داد و گفت: پسرم را روز چهارشنبه ۱۵ مهر ماه، بدون حکم قضایی و بدون اطلاع قبلی، با ضرب و شتم از زندان نظام شیراز به زندان اوین منتقل کرده‌اند.
شکوفه یداللهی گفت: مأموران زندان، بدون این‌که اجازه دهند آقای کسری وسایلش را جمع کند، او را پابرهنه با کتک به فرودگاه برده و به تهران فرستاده‌اند.
مادر کسری نوری همچنین گفت: «چنان دست‌بند را محکم به دستانش زده بودند که دستش ورم کرده و زخم شده است».

کسری نوری از مدافعان حقوق دراویش و همکار وبسایت مجذوبان نور (رسانه دراویش گنابادی) برای نخستین بار در دی ماه ۱۳۹۰ بازداشت و پس از ۴۶ روز حبس، با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد؛ اما دوباره در تاریخ ۲۴ اسفند همان سال بازداشت گردید.
کسری نوری در شعبه سوم دادگاه شیراز به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به خامنه‌ای، عضویت در سایت مجذوبان نور و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه به ۴ سال و ۴ ماه زندان محکوم شده است.


******
به دنبال کشته شدن پاسدار حسین همدانی در 16 مهر در سوریه، حسن روحانی، رئیس جمهور نظام آخوندها طی پیامی، قاتل مردم ایران و سوریه را "فرمانده دلاور سپاه اسلام" نامید و کشته شدن وی را "فقدانی بزرگ و اندوهی عمیق" برای رژیم دانست.
سرتیپ پاسدار حسین همدانی که در حلب سوریه کشته شد، از بالاترین و قدیمی‌ترین فرماندهان سپاه پاسداران، از عاملان اصلی کشتار کردستان (در سالهای 58 تا 60) و فرستادن دانش‌آموزان و کودکان بر روی میدانهای مین در جنگ ایران و عراق، از مسئولان سرکوب قیام مردم تهران در سال 1378 و سرکرده لشکر «محمد رسول‌الله» در سرکوب قیام 88 به‌ویژه در خیزش بزرگ مردم در عاشورای88 بود.

همدانی به همراه افرادی همچون صیاد شیرازی در عملیات فروغ جاویدان به مقابله با ارتش آزادیبخش پرداخت و در یک جنایت جنگی، بسیاری از مجاهدان اسیر و مردمی که به حمایت از مجاهدین برخاسته بودند را به فجیعترین شکل در محل به قتل رساندند.
خامنه‌ای به‌خاطر جنایتهای پاسدار همدانی و خدماتش به نظام ولایت‌فقیه، دو بار به او نشان فتح داده بود.
تلویزیون اورینت 17مهر گزارش داد: منابع نظامی در سوریه اعلام کردند پاسدار حسین همدانی و پنج ژنرال دیگر سپاه پاسداران همگی در مقر فرماندهی عملیات ویژه رژیم ایران در سوریه در داخل پادگان جورین در سهل الغاب کشته شدند.
در میان این ژنرالها سرتیپ مهران‌زاده، شمشیر محمدی، سرتیپ پرویز خسرو، حبیب‌الله روز و یک سرهنگ ارشد نیروی دریایی ارتش اسد نیز وجود داشته‌اند. به گفته همین منبع این افراد در عملیات ویژه‌ای کشته شده‌اند.
پاسدار علی شمخانی روز 18مهر در جمع خبرنگاران حکومتی درباره نحوه کشته شدن سرتیپ پاسدار حسین همدانی گفت که وی در حین شناسایی منطقه‌یی در حلب کشته شده است.
شمخانی مدعی شد پاسدار همدانی مسئولیت مستشاری در سوریه داشته است. وى بر ادامه دخالتهای رژیم تأکید کرد و گفت: ایران هیچگاه از فلسطین، عراق، لبنان، سوریه و یمن دست نمی‌کشد.
پاسدار جعفری سرکرده سپاه پاسداران رژیم نیز به نقش حیاتی پاسدار همدانی برای ولی‌فقیه اذغان کرده و گفته بود اگر همدانی نبود دمشق سقوط می‌کرد.

******
امیر سلطان بین خالد آل فیصل از فرماندهان سابق نیروی دریایی عربستان سعودی به حاضران در کنگره در واشینگتن گفت: در 6 اکتبر 2015 ـ 14مهر 94 ـ نیروهای عربستان سعودی تعدادی از افسران رژیم ایران و فرماندهان حزب‌الله را در یمن به اسارت در آوردند.
وی افزود: "عربستان سعودی آماده است خاورمیانه را در برابر بسیاری از تهدیدها از جمله افزایش دخالت رژیم ایران در امور سایر کشورها هدایت کند."


******
سناتور جان مک‌کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا بار دیگر هشدار داد: توافق اتمی دولت اوباما با رژیم ایران آن‌چنان
بد است که می‌تواند خاورمیانه را تبدیل به یک دیگ اتمی کند. سناتور مک‌کین روز 15مهر به دیلی سیگنال گفت: «چیزی که من می‌بینم تشدید اوضاع است. با این توافق اتمی، تمامی کشورها در منطقه خاورمیانه بطرف اتمی شدن خواهند رفت و این یک انبار باروتی خواهد بود".
وی افزود: «این یک توافق بدی است، من امیدوارم که نظرم اشتباه باشد من دعا می‌کنم که نظرم اشتباه باشد".

******
به گزارش رسانه‌های ترکیه روز شنبه 18مهر دو انفجار مرکز آنکارا را لرزاند

در این انفجارها که در نزدیکی ایستگاه قطار رخ داد، بیش از 86نفر کشته شدند. برخی منابع تعداد مجروحان را بیش از 100نفر اعلام کرده‌اند. 

******
به گزارش العربیه نت 17مهر ، در حالی که رزمندگان سوریه مشغول درگیری با نظامیان اسد و روسیه بودند، داعش در یک حمله غافلگیرانه به رزمندگان در شمال حلب، تعدادی از آنها را کشته و تعدادی از روستاها را نیز به تصرف خود در آورد.
رامی عبدالرحمن رئیس سازمان نظارت بر حقوق‌بشر سوریه مستقر در لندن ضمن تأیید این خبر به آمریکا اعتراض کرد که چرا هنگام حمله داعش به رزمندگان در شمال حلب، به نیروهای داعش حمله هوایی نکرده است.
در حال حاضر رزمندگان سوری علاوه بر نظامیان اسد و اشغالگران رژیم ایران و روسیه و حزب الله لبنان با داعش نیز در حال جنگ هستند.


******
سایت مجاهدین خلق خبر داد: سایت حکومتی خبرفارسی 18 مهر در مطلبی با عنوان «کودکان متکدی چند فروخته می شوند» از جمله نوشت: «این کودکان بر اساس جنس، تجربه و سنی که دارند تعیین قیمت می شوند و از صد هزار تومان تا پنج میلیون تومان خرید و فروش می شوند.
پدر و مادر، این کودکان را به فامیل یا باندهای متکدی اجاره می دهند تا برای آنها کار کنند. این کودکان باید تا آخر شب مقدار مشخصی پول به خانه ببرند و گرنه به اجبار تن به کارهای دیگری می دهند».