صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، شهریور ۰۱، ۱۳۹۴

در چهارمین هفته از کمپین انتخاباتی فدرال 2015 کانادا، محکمه مایک دافی همچنان در صدر اخبار رسانه های این کشور قرار دارد. پس از نایجل رایت رئیس دفتر سابق نخست وزیر هارپر، در هفته ای که گذشت بنجامین پرین، مشاور حقوقی سابق دفتر نخست وزیر نیز در دادگاه شهادت داد. یک آقای مسن که بخاطر پوشش خبری بیش از اندازه و باطرف رسانه ها عصبانی شده بود، به چند خبرنگار از جمله خبرنگار شبکه تلویزیون سی بی سی پرخاش کرده و آنها را دروغگو نامید. وی خبرنگاران را متهم کرد که قصد دارند مایک دافی را به یک مسئله انتخاباتی تبدیل کنند. 

اخبار اعتراضی؛
- روز جمعه 30 مرداد، جمعی از مردم صادقیه تهران، در واکنش به دستگیری چند جوان با لباسهای ورزشی، با شعاریها داعشی حیا کن کشورمو رها کن و امنیت دروغین نمی خوایم نمی خوایم، با ماموران حکومتی درگیر شدند. ماموران که با باتوم به معترضان حمله ور شده و یک زن را مصدوم کرده بودند، با شدت گرفتن خشم مردم، از محل گریختند. روز پنجشنبه 11 بامداد، نیز حدود 10 جوان معترض با آگاهی از خالی بودن پایگاه بسیج انصارالله در نزدیک شاه عبدالعظیم در شهر ری به این محل حمله و آلات سرکوب و شکنجه نظیر شلاق، شوکر و گاز اشک آور کشف کردند. جوانان شهر ری پس از پایین کشیدن تابلوی پایگاه بسیج و پنچر کردن و تخریب چند دستگاه موتورسیکلت بسیجی‌ها، محل را ترک نمودند.

- روز پنجشنبه 29 مرداد، کارگران کارخانه تیر آهن میبد یزد، کارگران کارخانه ساریون خراسان رضوی، جمعی از قهوه‌ خانه داران قزوین، شالیزکاران گیلانی، ساکنان خیابان گرگان، تاکسی داران ایستگاه تاکسی گلشهر کرج، کارگران کارخانه سیمان آبیک، کارگران اخراجی شهرداری مریوان، گروهی از والدین دانش‌آموزان مراکز پیش دبستانی در سنندج، کارکنان پیمانی بیمارستان تأمین اجتماعی سنندج و خانواده‌های بیماران بستری در بیمارستان 160 تخت خوابی سنندج دست به اعتصاب و اعتراض زدند.                 
در اعتصاب عمومی زندانیان زندان مهاباد روز دوشنبه 26 مرداد، که بیش از 500 زندانی مرد و 30 زندانی زن شرکت داشتند، نسبت به محدودیتهای اعمال شده توسط رئیس زندان مهاباد به نام حسین پور که اعزام زندانیان بیمار به بهداری در وضعیت فوری و ملاقاتهای حضوری را قطع کرده بود، اعتراض کردند.

******
به گزارش سایت مجاهدین خلق، آقای محمدعلی طاهری که در زندان اوین محبوس می باشد، دهمین روز اعتصاب‌غذای خود را پشت سر گذاشت. وی از روز پنجشنبه 22مرداد در اعتراض به حکم اعدام خود دست به اعتصاب‌غذا زده است. همزمان، طرفداران طاهری در اعتراض به حکم اعدام وی در حرم معصومه در قم تحصن کردند. تعدادی از مخالفان حكم اعدام این زندانی در تهران و اصفهان نیز به این تحصن قم پیوستند. از تبریز نیز خبر می‌رسد که جمعی از نزدیکان محمدعلی طاهری در مقابل دفتر آخوند حکومتی مکارم شیرازی در تبریز تجمع کردند و خواستار لغو فتوای وی برای اعدام این زندانی شدند.

******

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت 31 مرداد، سفر آقای فیلیپ هموند، وزیر امور خارجه انگلستان به ایران و ملاقات او با سردمداران فاشیسم دینی حاکم را در ادامه و تشدید شکنجه و کشتار و صدور تروریسم و بنیادگرایی توصیف کرد و افزود: این سفر و سفرهای مشابه علیه مصالح ملی مردم ایران و اراده آنها برای سرنگونی این رژیم و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردمی در ایران است. کمیسیون خارجه شورا تاکید کرد: کسانی که آقای هموند در تهران با آنها ملاقات می‌کند بالاترین مسئولان صدور تروریسم و بنیادگرایی و کشتار مردم بیگناه در عراق و سوریه و یمن و لبنان هستند. ملاقات با چنین اشخاصی که به‌خاطر جنایتهایشان در داخل و خارج ایران باید به اتهام جنایت علیه بشریت محاکمه شوند تنها انزجار مردم ایران را برمی‌انگیزد. لازم به ذکر است که چند روز پیش تلویزیون سی بی سی کانادا خبر سفر هموند به ایران را اعلام کرد و گفت که او برای بازگشایی سفارت انگلیس به تهران می رود. ******
به گزارش تلویزیونهای عربی روز جمعه 30مرداد سلسله تظاهرات عظیمی در بغداد، دیالی، کوت، ناصریه، بصره، العماره، دیوانیه، سماوه، بابل، کربلا، نجف و واسط عراق علیه فساد و مقامهای فاسد برگزار شد. تلویزیون التغییر 31مرداد نیز خبر داد: تظاهر کنندگان در پایتخت عراق (بغداد) عکسهای علی خامنه‌ای را پاره کردند. شبه‌نظامیان این عکسها را در کنار کشته شدگان اخیر خود توزیع کرده بودند. لازم به ذکر است که نوری مالکی نخست وزیر سابق عراق و معاون خلع شده ریاست جمهوری این کشور همچنان در ایران به سر می برد. 

******


رسول دیناروند معاون وزارت بهداشت رژیم خبر داد: تب مالت در برخی استانهای غربی کشور شیوع پیدا کرده است. وی روز پنجشنبه 29مرداد بدون اعلام آمار مبتلایان به این بیماری علت شیوع تب مالت را استفاده از شیر غیرپاستوریزه عنوان کرد.

******
پاسدار حسین ساجدی‌نیا سرکرده انتظامی تهران بزرگ روز پنجشنبه 29مرداد 94 در دفاع از حملات ماموران حکومتی به منازل مردم برای جمع‌آوری آنتنهای ماهواره‌یی گفت: "جمع‌آوری دیش‌های ماهواره‌ بر اساس حکم مرجع قضایی در دستور کار پلیس بوده و ادامه می‌یابد." رسانه‌های حکومتی طی روزهای اخیر از فعالیت ”گشت جمع‌آوری ماهواره“ در تهران خبر داده بودند. فعالیت این گشتها از محله دامپزشکی تهران آغاز شده است.

******
تلویزیون فاکس‌نیوز روز جمعه 30مرداد اعلام کرد این شبکه تلویزیونی به‌طور اختصاصی یک کپی از توافق جانبی معامله اتمی دولت باراک اوباما با رژیم ایران را به‌دست آورده که منجر به موجی از مخالفت‌ها از سوی منتقدان شده است. این سند به‌روشنی نشان می‌دهد که به رژیم ایران اجازه داده می‌شود تا خود، بازرسی از یکی از تأسیسات نظامی عمده خود را که با برنامه اتمی اش مرتبط است، انجام دهد. یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به خشم اعضای کنگره آمریکا در این رابطه، گزارشهای منتشر شده در مورد استفاده از کارشناسان رژیم ایران برای بازرسی از سایت پارچین را رد کرد.