صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، بهمن ۱۲، ۱۳۹۳

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهکمیته بانکی سنای آمریکا لایحه تحریم رژیم ایران را تصویب کرد
خبرگزاری رویتر 29ژانویه گزارش داد: کمیته بانکى سنای آمریکا روز پنجشنبه با 18 رأی مثبت در مقابل 4 رأی منفی لایحه
تحریم رژیم ایران را تصویب کرد. بر اساس این لایحه در صورتی‌که مذاکرات بین‌المللی در رسیدن به توافقی در مورد برنامه اتمی رژیم ایران تا پایان ژوئن شکست بخورد، تحریمها علیه رژیم ایران تشدید خواهد شد. سناتور رابرت منندز پس از تصویب لایحه تحریم رژیم ایران در کمیته بانکی سنای آمریکا گفت: «این مصوبه تا حدودی هدف نهایی ما را تأمین می‌کند که همانا .»جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به توانایی ساخت سلاح هسته‌یی است


******
رژیم روز شنبه11بهمن 4زندانی را در زندان مرکزی رشت بدار آویخت. اعدام شدگان بین 29تا 42سال سن داشتند. روز پنجشنبه
9بهمن نیز یک زندانی به‌نام رضا بی‌غم بعد از 12سال حبس، در زندان مرکزی بم حلق‌آویز شد. به نقل از رسانه های حکومتی 10 بهمن، یک زندانی نیز در محوطه زندان ارومیه بدار آویخته شد.
اخبار اعتراضی
- دو تن از ماموران یکان تکاوری مرصاد کرمان در محور بم کرمان در ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان روز دوشنبه 6 بهمن بدست افراد  مسلح کشته شدند.  

- بر اساس گزارش سایت مجاهدین خلق، ظهر روز جمعه 10بهمن ساعت 13 در مقابل مسجد احمدیه واقع در خیابان آیت، عده‌یی از جوانان در یک اقدام علیه نیروهای حکومتی، به موتورهای بسیجیها حمله کردند. در این حمله تعدادی موتور دچار آسیب شدید و از دور استفاده خارج شدند. به گفته این سایت، جوانان از قبل می‌دانستند موتورها در مقابل مسجد متعلق به بسیجی‌هایی است که درون مسجد برای شرکت در جلسه‌یی تجمع کرده بودند.

- روز پنجشنبه 9 بهمن، در خیابان آتش‌نشانی کرج واقع در محدوده ایستگاه مترو، میان عده‌یی از مردم و یکی از مأموران شهرداری کرج درگیری لفظی رخ داد که منجر به درگیری فیزیکی و در نهایت کتک خوردن مامور نظام شد. علت این درگیری، مزاحمت مأمور برای یک زن متکدی و فرزند خردسالش در پیاده روهای خیابان بود. فریادهای مأمور بر سر این متکدی، باعث واکنش مردم و اعتراض آنها شد. اما برخورد پرخاشگرانه مأمور با مردم و اعتراض کنندگان، باعث درگیری میان آنها و در نتیجه کتک خوردن مأمور شد. 

- بنا بر گزارشها دریافتی منابع خبری مقاومت ایران از استان خوزستان و شهر دهلران شدت گرد و غبار در این مناطق که باعث اخلال در امور عادی در تعدادی از شهرها شده است به تعطیلی مدارس منجر شد. روز جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳، در واکنش به پدیده ریزگردها و مشکلات تنفسی و آلودگی هوای روزهای اخیر در شهر اهواز، گروهی از شهروندان این شهر در یک تجمع خودجوش در جاده ساحلی اهواز به بی‌اعتنایی مقامهای حکومتی نسبت به این مشکل جدی اعتراض کردند. غلظت آلاینده‌های ناشی از ورود ریزگردها در این شهرستان به‌ اندازه‌ای شدید گزارش شده که لایه‌هایی از خاک سطح معابر و خیابانهای این شهر را پوشانده و تنفس را بگونه ای برای مردم دشوار کرده است که مردم به ناچار برای تنفس از ماسک استفاده می‌کنند. 

فراخوان به نجات زندانیان سیاسی اصغر قطان و احمد دانشپور مقدم که در خطر مرگ هستند
مقاومت ایران در اطلاعیه 10 بهمن خود، عموم مراجع و ارگان‌های مدافع حقوق بشر و گزارشگران دستگیری‌های خودسرانه و
شکنجه، و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران را به اقدام عاجل برای نجات جان زندانیان سیاسی اصغر قطان و احمد دانشپور مقدم که بر اثر عدم رسیدگیهای ضروری درمانی در وضعیت بسیار خطرناکی به سر می‌برند فرا ‌خواند.
اصغر قطان زندانی سیاسی هوادار مجاهدین، که به خاطر ابتلا به سرطان معده، در شرایط وخیمی به سر می‌برد و باید در اسرع وقت مورد عمل جراحی قرار گیرد، از کمترین رسیدگیهای درمانی محروم است. او که 63 ساله و دکترای فیزیک و زلزله شناسی دارد، به بیماری‌های وخیم دیگری چون بزرگی کبد، بیماری طحال و قلب و... مبتلا است. 
ماموران رژیم به هنگام انتقال او به بیمارستان دست و پایش را در غل و زنجیر کردند که دنبال مقاومت او، آنها مانع انتقال آقای قطان به بیمارستان شدند. تلاش‌های خانواده وی برای سپردن وثیقه برای انتقالش به بیمارستان بی نتیجه مانده است. اصغر قطان در دهه 60 به خاطر هواداری از مجاهدین متحمل شش سال حبس و شکنجه شده بود. او در دی ماه 89 بار دیگر بازداشت شد. 
زندانی سیاسی احمد دانشپور مقدم 42 ساله که به همراه پدر 68 ساله‌اش محسن دانشپور مقدم، به خاطر هواداری از مجاهدین به محاربه و مجازات مرگ محکوم شده، بر اثر خونریزی روده و عوارض ناشی از آن و عدم دسترسی به خدمات پزشکی 40 کیلو وزن خود را ازدست داده و زندگی وی در خطر قرار دارد. این اطلاعیه می افزاید: زجرکش کردن زندانیان سیاسی بر اثر محرومیت‌های عمدی پزشکی یک روش شناخته شده فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است. محسن دکمه چی از زندانیان سیاسی و بازاریان سرشناس تهران ازجمله زندانیانی است که بر اثر محرومیت از رسیدگیهای درمانی در فروردین 1390 (مارس 2011) زجرکش شد و به شهادت رسید.
  
******
دبیرخانه شورای ملی مقاومت در اطلاعیه دیگری در همین روز، خبر داد که ظهر جمعه 10 بهمن 1393 آقای اصغر شريفی
متولد 1328، از مسئولان قديمي سازمان مجاهدين خلق ايران با 45 سال سابقه سياسی و مبارزاتی، زندانی سياسی زمان شاه، مهندس نفت از دانشكده نفت آبادان و عضو شورای ملی مقاومت كه در حمله موشكي 25 خرداد 1392 از ناحيه سر و صورت و گردن مورد اصابت واقع و به شدت مجروح شده بود، پس از 25 روز كه در حالت كما بسر مي برد، در بيمارستانی در آلبانی درگذشت.
اصغر شريفي پس از جراحت شديد در حمله موشكی 25 خرداد 1392، از ليبرتي به بيمارستان يرموك بغداد منتقل شد اما به گفته پزشكان عراقی بيرون آوردن تركشها از جمجمه، امكان پذير نبود. 
او که از سر دردهای شديد و مستمر رنج می برد، سرانجام با يك ماه تأخير با تلاشهای بسيار به آلبانی منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. 
بر اساس این اطلاعیه وضعيت آقای شریفی از نيمه دی ماه 93 به خاطر جراحت و آثار تركش ها به وخامت گراييد و مجدداً در تيرانا در بيمارستان بستری شد در حاليكه ضايعات ناشی از تركشها در سراسر مغز منتشر شده بود. سرانجام وی پس از 25 روز كه در حالت كُما بسر می برد ظهر روز جمعه چشم از جهان فرو بست.
روز 25 خرداد 1392، ساعتی قبل از اعلام نتايج نمايش انتخابات رياست جمهوری رژيم، ليبرتی با زمينه سازی های سياسی پيشين از جانب اطلاعات آخوندها و همدستان رژيم، هنگام ظهر و تجمع مجاهدين برای ناهار، به دستور خامنه ای  هدف حمله موشكی قرار گرفت كه طی آن كلثوم صراحتي و جواد نقاشان کشته شدند و اصغر شريفی و شماری ديگر از مجاهدين مجروح شدند. 

تسلیم تروریستها نمی‌شویم
شینزو آبه نخست وزیر ژاپن،  سربریدن خبرنگار ژاپنی توسط گروه افراطی داعش را یک اقدام وحشیانه و ضدبشری توصیف
کرد. وی گفت: مردم ژاپن این رویداد را فراموش نمی‌کنند. ما تسلیم تروریستها نمی‌شویم و به آنها باج نخواهیم داد. به گفته نخست وزیر ژاپن، این کشور به کمکهای انسانی به قربانیان تروریسم و بنیادگرایی در عراق و سوریه ادامه می‌دهد.


ماراتن مذاکرات هسته‌یی استانبول بدون نتیجه
مذاکرات هسته‌یی رژیم و نمایندگان 3کشور فرانسه، آلمان و انگلستان در استانبول ترکیه بدون نتیجه پایان یافت. عباس عراقچی
معاون وزارت‌خارجه رژیم این مذاکرات را به ”ماراتن“ تشبیه کرد و گفت: «در موضعی نیستیم که بتوانیم بگوییم پیشرفتی کرده‌ایم. شاهد جدیت در مذاکرات هستیم ولی اراده برای گرفتن تصمیمهای سخت دشوار است. هرچه به جزییات نزدیکتر می‌شویم، اختلاف نظرها بیشتر می‌شود.» وی افزود: «ماهیت مذاکرات و تنوع موضوعات و گستردگی بحثها هم کار را مشکل می‌کند. از این‌رو قضاوت در این باره که کار پیشرفت کرده یا نه دشوار است.»


******
سعیدی، نماینده خامنه ای ولی فقیه نظام آخوندها، در سپاه پاسداران روز 8بهمن، طی اظهاراتی در تلویزیون رژیم اعتراف کرد

که حکومت ایران شبه‌نظامیان بسیجی را در چندین کشور عربی راه‌اندازی کرده است. وی گفت: بسیج خیلی جای خودش را پیدا کرده است، در لبنان شکل گرفت، بسیج در غزه شکل گرفت، بسیج در سوریه شکل گرفت بسیج در عراق هم در حال شکل‌گیری است.»
پاسدار سلامی جانشین سرکرده سپاه پاسداران نیز گفت: بازگشایی جبهه جدید در کرانه باختری که بخش عمده‌ای از فلسطین عزیز ماست حتماً در دستور کار خواهد بود و این امر بخشی از واقعیت جدیدی است که به‌تدریج رخ عیان خواهد کرد.»
از سوی دیگر پاسدار جعفری سرکرده سپاه پاسداران شب گذشته 11بهمن 93 از تلویزیون رژیم به صدور تروریسم و دخالتهای رژیم در کشورهای دیگر اعتراف کرد و گفت: «بارها گفته شده که مرزهای ایران اسلامی امروز گسترش پیدا کرده، مرزهای انقلاب اسلامی گسترش پیدا کرده، ما در مرزهای خودمون از مرزمون دفاع نمی‌کنیم بلکه در کیلومترها دورتر از مرزهای خودمون امروز در حال دفاع هستیم اما نه فقط ما بلکه ما و دیگر برادران مسلمان‌مون اعم از شیعه و سنی دوش به دوش همدیگر در حال دفاع و مبارزه با نظام استکبار نظام سلطه و دشمنان انقلاب اسلامی هستند و هستیم.
اما جوانان ما در داخل کشور بدانند که جهاد در داخل کشور ما هم باید ادامه داشته باشد در عرصه‌های جنگ نرم جنگ فرهنگی، جنگ سیاسی و جنگ اقتصادی با دشمنانی که می‌خواهند این انقلاب اسلامی را در کانون خودش در نقطه مرکزی خودش یعنی ایران اسلامی مورد هجمه قرار دادند از طریق جنگ نرم، بله جهاد ادامه دارد. 
حزب‌الله در لبنان که یکی از فرزندان انقلاب اسلامی است امروز انقلاب اسلامی بعد از 36 - 37سال که از عمر پر برکتش میگذره فرزندان زیادی رو در گوشه و کنار جهان دارد هسته‌های حزب‌الله که فرمان تاریخی حضرت امام بود امروز در بسیاری از نقاط جهان تشکیل شده است.

کوبانی آزاد شد
روز دوشنبه 26 ژانویه مقامات کردستان سوریه، خبر آزادسازی کوبانی را رسما اعلام کردند. کوبانی از چهار ماه پیش در
محاصره داعش بود. علاوه بر نقش کلیدی نیروهای کرد در کوبانی و بویژه زنان کرد، حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی از عوامل این پیروزی به شمار می روند.