صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، خرداد ۰۵، ۱۳۹۳

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهمریم رجوی و احمد جربا رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه دیدار کردند
سایت سازمان مجاهدین خلق ایران خبر داد: مریم رجوی و پرزیدنت احمد جربا، رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه روز23 مه 2014 = 3خرداد93 در پاریس دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار، خانم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت نقش رژیم حاکم بر ایران را در سرکوب و کشتار مردم سوریه و حمایت همه جانبه از حکومت بشار اسد محکوم کرد و خواهان حمایت جامعه بین المللی از ارتش آزاد و از ائتلاف ملی نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه به عنوان نماینده مشروع مردم سوریه شد. آقای جربا گفت: آخوندها هیچ مشروعیتی ندارند و سرنوشت مردم سوریه به سرنوشت مردم ایران و نماینده مشروعشان شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور منتخب آن خانم مریم رجوی گره خورده است. آقای جربا اقدامات سرکوبگرانه علیه مجاهدین خلق ایران در لیبرتی را محکوم کرد و خواهان تضمین حقوق آنها از سوی جامعه بین المللی گردید. خانم رجوی تأکید کرد مقاومت و نبرد رهایی بخش و مشترک ما قطعاً می تواند ایران و سوریه را از دیکتاتوری و سلطه نظام منفور و نامشروع ولایت فقیه در ایران و سوریه رها سازد و آزادی و دموکراسی را برای خلقهای برادر در این دو کشور محقق کند.
در خبری دیگر سپاه پاسداران در همدان طی اطلاعیه یی تحت عنوان کمک به مردم سوریه درصدد اخاذی از مردم این شهر می باشد. سپاه طی این اطلاعیه اعلام کرده است که شماره حساب مشخص کرده و از مردم خواسته است تا ماهانه پولهای خود را به این حساب واریز کنند.  

******

- اعتصاب بازار طلافروشان تبریز از روز شنبه 27اردیبهشت ماه و در اعتراض به اخاذی مالیاتی و عوارض گمرکی شروع شد. اعتصاب بازارهای طلافروشان اصفهان نیز روز شنبه سوم خرداد ادامه داشت. بازار طلای هنر و مجلسی که از بزرگترین بازارهای طلای اصفهان می باشند در این روز تعطیل بودند.
- مردم مریوان روز پنجشنبه با مأموران نیروی انتظامی در نقاط مختلف این شهر از جمله مردوخ، میدان جهاد، میدان نوروز و چندین نقطه دیگر درگیر شدند. در این مناطق نیروی انتظامی رژیم به دستفروشان این شهر حمله کردند و قصد برچیدن بساط آنها را داشتند اما مردم به حمایت از دستفرشان تجمع کرده و با سردادن شعار مانع از ضبط کالاهای دستفروشان شدند و ماموران حکومتی را وادار به عقب نشینی کردند.
- جمعی از کشاورزان کبوتر آهنگ همدان در مقابل اداره آب رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. کشاورزان به ممانعت رژیم از حفر چاه آب کشاورزی، اعتراض داشتند.
- معلمان نهاوند به کسری مبلغ 23000تومان از فیش حقوق خود به بهانه بیمه توسط رژیم اعتراض کردند. آنان با حضور در اداره تعاون آموزش و پرورش رژیم در این شهر خواهان برگرداندن این مبلغ شدند.
- کارگران کارخانه پروفیل ساوه در اعتراض به پرداخت نشدن 5ماه حقوق عقب افتاده اعتصاب کردند. کارگران اعتصابی گفتند: عیدی و پاداش پایان سال ما پرداخت نشده است. حدود 200کارگر کارخانه پروفیل ساوه به نمایندگی از هزار و 100کارگر این واحد تولیدی تجمع اعتراضی کردند. آنها گفتند: حق شیفت کارگران به نصف کاهش یافته است و کارگزاران رژیم در روزهای تعطیل حق شیفت به کارگران نمی پردازد.

نمی توانیم نتیجه گیری کنیم همه فعالیتهای هسته یی رژیم ایران صلح آمیز است

در گزارش جدید یوکیا آمانو، مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، به اعضای شورای حکام، آمده است: «در موقعیتی نیستیم که درباره فعالیتها و مواد هسته یی غیراعلام شده رژیم ایران تضمین بدهیم و نتیجه گیری کنیم همه مواد هسته یی در ایران برای فعالیتهای صلح آمیز به کار گرفته می شود». به گزارش آقای آمانو رژیم ایران برخی از فعالیتهای اتمی خود را تعطیل کرده و برخی را محدود ساخته است.

******

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه طی بیانیه یی اعلام کرد مرتضی تمدن استاندار سابق رژیم در تهران و رئیس فعلی شورای تأمین امنیت تهران را به دلیل نقض حقوق بشر در لیست سیاه تحریمها قرار داده است. بر اساس این بیانیه مرتضی تمدن در سانسور، محدود کردن آزادی بیان، سرکوب تظاهرات مردم و قطع تلفنهای موبایل پس از قیام سراسری 88دست داشته است.


******
 رژیم بامداد دوشنبه 29اردیبهشت در یک اعدام جمعی 10 زندانی را در زندان گوهردشت کرج بدار آویخت. این زندانیان تحت عناوین مختلف مانند اعزام به دادگاه و یا بیمارستان از بندهای خود خارج شده و به سلولهای انفرادی منتقل گردیده بودند. محی الدین رضایی با  ۱۳ سال سابقه در زندان، فیض الله امیری ۵۰ ساله با ۸ سال سابقه در زندان، برخی از این افراد هستند. روز 28اردیبهشت نیز 10زندانی در زندان مرکزی کرمان بدار آویخته شدند. روز پنجشنبه اول خرداد دو زندانی دیگر در زندان مرکزی بندرعباس بدار آویخته شدند. مسئولین زندان همزمان کلیه ترددات به زندان را ممنوع کرده و حتی هواخوری و ارتباطات میان زندانیان را لغو کردند. اسامی و اتهام این زندانیان منتشر نشده است.

 یک دانشجوی کرد در آستانه صدور حکم اعدام قرار دارد. صابر شیخ عبدالله دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی که در مهاباد بازداشت شد با خطر جدی صدور حکم اعدام روبه روست. وی روز24اسفند ماه ۹۲ بعد از بازگشت به مهاباد توسط اداره اطلاعات این شهر دستگیر شد. اتهام وی بمب گذاری در یک مراسم رژه در سال 1389 عنوان گردیده است.
 رسانه های حکومتی خبر دادند که مه آفرید خسروی یکی از متهمان پرونده فساد بانکی موسوم به پرونده سه هزار میلیارد تومانی اعدام شد. به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، دادسرای رژیم اعلام کرد «حکم اعدام مه آفرید خسروی سحرگاه روز شنبه سوم خردادماه 1393 در محل زندان اوین اجرا شد. اتهام وی ”افساد فی الارض“ از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور بود». روز اول خرداد، دهقانی، از اعضای مجلس رژیم فاش کرد: در پرونده سه هزار میلیارد تومانی 500نفر متهم هستند. وی در مصاحبه با تلویزیون رژیم پرسید: «چه کسانی از بالای حکومت، پشت صحنهٴ این دزدی سرسام آور بوده اند. یک نفر نمی تواند به تنهایی وارد حکومت شود و این مقدار فساد مرتکب شود. افرادی در درون حکومت از ایشان پشتیبانی کرده اند».

 

نیروهای عراقی از ورود لوازم یدکی خودروها و موکت و کیسه شن، پنکه و کولر به لیبرتی جلوگیری می کنند
دبیرخانه شورای ملی مقاومت 2 خرداد خبر داد که نیروهای عراقی وابسته به نخست وزیری عراق به رغم شروع فصل گرما در بغداد دو هفته است از ورود تعداد محدودی پنکه و کولر آبی که ساکنان با هزینه خودشان خریداری کرده اند، جلوگیری می کنند و به طور رسمی می گویند ورود پنکه و کولر به کمپ ممنوع است. این در حالی است که نیروهای عراقی اجازه انتقال کولرهای ساکنان از اشرف به لیبرتی را نیز نمی دهند. لازم به ذکر است که درجه حرارت در عراق گاها به 60 درجه سانتیگراد می رسد و زندگی در بنگالهای فلزی را غیر قابل تحمل می نماید. دولت عراق همچنین از وارد کردن مقداری موکت برای فرش کردن بنگالها و همچنین وارد کردن قطعات یدکی برای تعداد محدودی خودرو که ساکنان با خودشان از اشرف به لیبرتی آورده اند جلوگیری می کند. این اطلاعیه افزود: نیروهای عراقی به رغم توافق قبلی از ورود 50هزار کیسه شن که ساکنان برای پایین آوردن تلفات ناشی از حملات موشکی و تکمیل سنگرها خریداری کرده اند، جلوگیری کرد.
 روز شنبه 24 مه، در جریان آکسیون هفتگی روبروی سفارت آمریکا در شهر اتاوا، ایرانیان در مراسم گرامیداشت یاد بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق که در روز 4 خرداد 1351 بدست نیروهای شاه کشته شدند، با شعارهایی شکستن سکوت آمریکا و سازمان ملل در قبال وضعیت ساکنان لیبرتی و پایان دادن به مماشات با رژیم را فریاد زدند. آنها همچنین خواستار آزادی 7 گروگان اشرفی که در اول سپتامبر 2013 به اسارت نیروهای عراقی در آمدند شدند. ایرانیان همچنین شعار می دادند: زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
 

******

مأموران نیروی انتظامی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 31اردیبهشت و اول خرداد در محلات مختلف بندرعباس اقدام به جمع آوری بشقابهای ماهواره یی کردند. آنان با یورش به منازل و پشت بام منازل مردم اقدام به شکستن و جمع آوری بشقابهای ماهواره یی نمودندبیش از ۲۲۵هزار برخورد و تشکیل پرونده به بهانهٴ بد حجابی

معاون اجتماعی نیروی انتظامی رژیم اعلام کرد: «با توجه به آماری که در مراکز پلیس امنیت به دست آمده، ۱۸هزار و ۸۱ مورد تا به امروز از موارد مربوط به حجاب به مراجع قضایی ارجاع داده شده و در مجموع ۲۲۵ هزار و ۱۳۴ مورد نیز تعهد و اعزام به مراجع قضایی داشته ایم». پاسدار سعید منتظرالمهدی که اظهاراتش روز 31اردیبهشت توسط رسانهٴ حکومتی باشگاه خبرنگاران منعکس شده، افزود: «حدود 2میلیون و ۹۱ هزار و ۷۹۸ نفر نیز مورد تذکر و ارشاد شفاهی از سوی نیروهای انتظامی قرار گرفته اند». به گفته وی «بیشترین اخذ تعهدها در مقوله حجاب مربوط به استان تهران با ۴۰ هزار نفر بوده است. معاون نیروی انتظامی مشخص نکرد که تشکیل بیش از 225هزار پرونده به بهانهٴ بدحجابی طی چه مدت زمانی بوده است.