صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، خرداد ۱۲، ۱۳۹۳خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که رژیم ایران زندانی مرتبط با اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران را اعدام کرده است. این خبرگزاری افزود: خبرگزاری رسمی رژیم ایران گفته است وی به دلیل کمک به مجاهدین و عضوگیری برای آن سازمان به اعدام محکوم شده بود. آقای غلامرضا خسروی سوادجانی از زندانیان دهه 60 سحرگاه امروز یکشنبه 11 خرداد اعدام شد. فاکس نیوز نیز با عنوان ”رژیم ایران اعدام یکی از مخالفان را به جرم“ محاربه اعلام کرد، نوشت: یک مخالف ایرانی به رغم اعتراضات گروههای حقوق بشری که می گفتند محاکمه او غیرعادلانه بوده است، به جرم ”محاربه“ حلق آویز شد.
فاکس نیوز خبر داد: به گفته علی صفوی، از شورای ملی مقاومت اعدام غلامرضا خسروی
سوادجانی روز یکشنبه در سایت دادستانی رژیم ایران در تهران اعلام شد. بنا به گفته عفو بین الملل، سوادجانی در سال 2010 به اتهام کمک مالی به سازمان مجاهدین خلق ایران، که به دنبال سرنگونی رژیم ایران است، به اعدام محکوم شده بود. طبق گزارشات، سوادجانی از زمان دستگیری خود در سال 2008 به خاطر ارتباطش با مجاهدین به مدت بیش از 40ماه در سلولهای انفرادی زندانهای مختلف حبس شد. هم بازداشت و هم حکم اعدام وی قویاً از جانب گروه های حقوق بشری محکوم شده است. فاکس نیوز افزود: حسیبه حاج صحراوی، معاون مدیر عفو بین الملل در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، روز شنبه در بیانیه یی گفت: ”بار دیگر مقامهای رژیم ایران در شرف اعدام یک زندانی هستند که در بی اعتنایی کامل آنها نسبت به قوانین بین المللی و قوانین رژیم ایران، حتی به صورت عادلانه محاکمه نشده است“.

علی صفوی، به فاکس نیوز گفت: ”زمان آن رسیده که جامعه بین المللی به صورت عام، و دولت اوباما به طور خاص، به سکوت شرم آور خود درباره کشتار لجام گسیخته ای که به ویژه بعد از روی کارآمدن حسن روحانی به اصطلاح مدره شاهد آن بوده ایم، پایان دهد“.بنا به اطلاعیه های شورای ملی مقاومت در رابطه با اعدام آقای خسروی، به دنبال اعدام غلامرضا خسروی، خانواده او و خانواده سایر زندانیان سیاسی هم بند او در مقابل زندان اوین تجمع کردند. رژیم برای جلوگیری از گسترش این حرکت اعتراضی به خانوادهٴ غلامرضا می گوید برای تحویل پیکر او به اوین بروند. برادر غلامرضا خسروی در برابر زندان اوین اعلام کرد رژیم از دادن پیکر غلامرضا به خانواده اش خودداری کرده است و به آنها گفته است باید پیکر غلامرضا را در اصفهان تحویل بگیرند.

خواهر غلامرضا گفت: اکنون که به اوین آمده ایم تا پیکر غلامرضا را تحویل بگیریم، یکی می گوید جسد در گوهردشت است یکی می گوید در اصفهان است. معلوم است که می خواهند مخفیانه او را دفن کنند. حتی از جسد برادرم می ترسند.
خواهر غلامرضا این شایعه را که رژیم حکم اعدام غلامرضا را به آنها نشان داده است تکذیب کرد و گفت: ما را در یک سالن حبس کردند، بعد از ما امضا گرفتند که حکمش را رویت کرده اند. ما چه حکمی رویت کردیم؟ نه غلامرضا و نه ما این حکم را ندیدیم.

خواهر غلامرضا افزود: حالا هم که تقاضای جسدش را کرده ایم. خدابخشی مشتی چرت و پرت جواب ما را می دهد و این مردک لات بی سر و پا به ما توهین می کند.
خواهر غلامرضا خسروی ارگانهای جهانی مدافع حقوق بشر را از برابر زندان اوین خطاب قرار داد و گفت: «چرا مقابل این جانیان و حیوانات وحشی نمی ایستید. برادر مرا شهید کردند، بقیه چی؟ می خواهید که بقیه زندانیان نیز هم چون برادر من شهید شوند؟ خدا لعنت کند هر کسی که با این جانیان سازش می کند».
خانم مریم رجوی رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت نیز در پیام خود با اشاره به اینکه آقای خسروی در آستانه 30 خرداد و در روز میلاد امام سوم شیعیان حسین اعدام شد، اعلام داشت که شکنجه گران اوین آقای خسروی را محرک اصلی اعتراض و خیزش زندانیان بند 350 می دانستند. وی افزود: این است نشانه اعتدال و میانه روی در ولایت یزیدی آخوندها که می خواهند با اعدام و کشتار مجاهدین در اشرف و لیبرتی و اوین و گوهردشت و دیگر زندانها، رژیم زهر خورده و درهم شکسته را بر سرپا نگهدارند.
مریم رجوی بر ضرورت محاکمه بین المللی سران رژیم تأکید کرد و گفت: اعدامهای فزاینده در ایران گواه این حقیقت است که هیچ مذاکره و معامله یی با این رژیم نباید و نمی تواند حقوق بشر و حقوق بنیادین مردم ایران را تحت الشعاع قرار دهد. اتخاذ تدابیر مؤثر بین المللی برای توقف اعدامها و بایکوت کامل این رژیم نامشروع که هیچ حرمتی برای کرامت انسانی مردم ایران و برای التزامات و قانون بین المللی قائل نیست، بیش از هر زمان دیگر ضرورت دارد.
پایگاه اطلاع رسانی دادستانی رژیم در تهران نیز اعلام کرد: سحرگاه امروز یکی از افراد مرتبط با (مجاهدین) اعدام شد. محکوم علیه، غلامرضا خسروی سوادجانی فرزند قلی پیشتر به اتهام محاربه از طریق تلاش مؤثر برای پیشبرد اهداف (مجاهدین) فعالیت کرده بود. محکوم علیه یاد شده از سال 1360 تا 1365 سابقه دستگیری و محکومیت قضایی در هواداری از (مجاهدین) را داشت. وی در بهمن ماه سال 1386 بار دیگر به دلیل ارتباط با (مجاهدین) تحت تعقیب قضایی قرار گرفته بود. نامبرده همچنین با ارایه کمکهای مالی به (مجاهدین) تلاش کرده بود که برخی افراد را به تشکیلات (مجاهدین) وصل کند.
خانواده غلامرضا خسروی در مقابل دادستانی رژیم خواستار افشای اعدام فرزندشان شدند. آنها درخواست کردند که پیامشان به گوش احمد شهید گزارشگر ویژه ملل متحد در امور ایران و عفو بین الملل و سایر مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر برسد.
برادر غلامرضا خسروی خطاب به مادرش گفت: افتخار کن که پسرت زندانی سیاسی بوده و به دست این کثافتها اعدام شده است.

نوار صدای خانواده پخش گردد.
لازم به ذکر است که روز گذشته شنبه ایرانیان در شهر اتاوا در مقابل سفارت آمریکا، با حمل عکسهای زندانی سیاسی، غلامرضا خسروی سوادجانی برای نجات جان وی در جریان آکسیون هفتگی خود، تجمع اعتراضی برپا کردند. آنها از آمریکا و سازمان ملل خواستار نجات جان آقای خسروی شدند.

اعدام در دولت تدبیر و امید روحانی

روز چهارشنبه 7خرداد، رژیم سه زندانی را در زندان سراوان بدار آویخت. دوست محمد دوشنبه زهی، 65ساله، کولیان یاراحمد زهی، 37ساله و اسلام نارویی 33ساله اسامی این قربانیان می باشند. دوست محمد دوشنبه زهی، حداقل 18سال در زندانهای رژیم محبوس بود. کولیـان یاراحمد زهی و اسلام نارویی هر کدام به ترتیب 4 و 5سال در زندان به سر برده بودند. همچنین روز یکشنبه گذشته 4 خرداد، یک زندانی در زندان قزوین بدار آویخته شد. این زندانی در آبان سال92 در جریان یک نزاع جمعی دستگیر شده بود و توسط دادگاه رژیم در شهر قزوین به اعدام محکوم شد.

 

 

اعتصاب 5هزار تن از کارگران معدن سنگ آهن بافق واقع در استان یزد، روز شنبه 10خرداد همچنان ادامه داشت. آنان در اعتراض به واگذاری این معدن به باندهای رژیم از روز یکشنبه 28اردیبهشت دست به اعتصاب زده اند. کارگران روز شنبه با تعطیلی شیفت کاری در مقابل در ورودی این شرکت تجمع کردند.

 

- آهن فروشان ”آهن مکان“ واقع در جاده بهشت زهرا و آهن فروشان چهار راه گلوبندک، به آهن فروشان بازار شادآباد تهران پیوستند. آنها نیز روز شنبه 10خرداد در اعتراض به اخاذی مالیاتی رژیم اعتصاب کردند.

- طلافروشان بازار تبریز روز شنبه 10خرداد پانزدهمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. آنها در اعتراض به اخاذی مالیاتی رژیم از روز شنبه 27اردیبهشت در اعتصاب به سر می برند. یکی از بازاریان در این رابطه گفت طلافروشان تا زمان لغو افزایش مالیاتها به اعتصاب ادامه خواهند داد.