صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

سه‌شنبه، بهمن ۰۸، ۱۳۹۲

این چگونه به گسترش صلح، عدالت و حقوق بشر کمک می کند؟

چهار تن از اعضای گروهی به نام "اِلدرز" یا ریش سفیدان/ متنفذین، شامل کوفی عنان، دبیرکل سابق سازمان ملل، دزموند توتو اسقف اعظم سابق کیپ تاون، مارتی آتیساری رئیس جمهور پیشین فنلاند(برنده جایزه صلح نوبل) و ارنستو دزیلو رئیس جمهور اسبق مکزیک روز یکشنبه وارد ایران شدند. هدف از این سفر در صفحه الدرز اینگونه عنوان شده است: "اِلدرز، پیشرفتهای مثبت اخیر را فرصتی تاریخی و استراتژیک، جهت پایان بخشیدن به سالها خصومت میان ایران و جامعه بین المللی و از نو ساختن روابط بر اساس اعتماد و احترام متقابل محسوب می کنند. هرچند معتقدند کسی که ایجاد اعتماد نیز به زمان دارد و باید از طریق حسن نیت و کوششهای مستمر دو جانبه صورت گیرد."
گفتنی است اعضای الدرز که توسط نلسون ماندلا در سال 2007 گرد هم آمدند، شامل 12 تن از رهبران مستقل جهانی می باشند که با استفاده از نفوذ دسته جمعی و تجارب خود برای گسترش صلح، عدالت و حقوق بشر در سراسر جهان فعالیت می کنند. سوال این است که این عکس چگونه اعمال گروه "اِلدرز" را توجیه می کند؟
عکس: هیات اِلدرز بر سر قبر خمینی در تهران- 6 بهمن 1392= 26 ژانویه 2014