صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، بهمن ۱۴، ۱۳۹۲


يک مرکز موسيقی توسط مأموران بسيج به آتش کشیده شد
بر اساس گزارش منابع خبری مقاومت ایران، ساعت يک بامداد جمعه 11بهمن ماه يک مرکز موسيقی در شهر مبارکه اصفهان توسط نيروهای بسيجی به آتش کشيده شد. این گزارش می افزاید: مدتها بود که ماموران بسيج در مقابل اين مرکز آموزش موسيقی جمع شده بودند و تهديد کرده بودند اگر اين مرکز تعطيل نشود، نابود خواهد شد. به گفته شاهدان، صدای انفجار قوی، ساکنان اطراف اين مرکز موسيقی را از خواب بيدار کرد و بسياری از آنها سوختن کامل ساختمان را مشاهده کردند.


وزارت خارجه آمریکا از سفر سفير رژيم در سازمان ملل به فيلادلفيا جلوگیری کرد
به نوشته هافينگتون پست، وزارت خارجه آمريکا به سفير رژيم ايران در سازمان ملل اجازه نداد که برای شرکت در يک مراسم که به وسيله شورای امور جهانی، برنامه ريزی شده بود از نيويورک به فيلادلفيا برود. اين مراسم قرار است که در پنجم فوريه برگزار شود.چند خبر اعتراضی؛
 کارگران پلی اکريل اصفهان با شعارهای ضدحکومتی تظاهرات کرده و خواستار آزادی همکاران بازداشت شده خود گرديدند. کارگران بازداشت شده پلی اکريل اصفهان در بند 8زندان مرکزی اصفهان محبوس می باشند. گفته می شود آنها توسط شکنجه گران مورد اذيت و آزار زيادی قرار گرفته اند.
 

 
ساعت 12ظهر روز پنجشنبه (10بهمن)، جمعی از جوانان در خیابان نبرد تهران، دو مأمور گشت ارشاد در متروی نبرد تهران را که قصد دستگیری و انتقال خانم جوانی را به بهانه بدحجابی به داخل خودروشان داشتند، کتک زده و خودروی ماموران حکومتی را تخریب کردند. هرچند ماموران از گاز فلفل استفاده کردند، اما در مقابل جوانان، مجبور به فرار از صحنه شدند. 


 
  500تن از مردم رامشير اهواز روز پنجشنبه 10بهمن ماه در اعتراض به اعدام دو زندانی سياسی هموطن عرب هادی راشدی و هاشم شعبانی و تحويل ندادن پيکرهای آنان به خانواده هايشان تجمع کردند. تجمع کنندگان شعار می دادند: ما پيروز می شويم و ما به خواسته خود می رسيم
. لازم به ذکر است که ماموران امنيتی، روز چهارشنبه 9 بهمن، به اعضای خانواده های هادی راشدی و هاشم شعبانی که از مدتی پيش خبری از آنها در دست نبود، گفتند اين دو زندانی اعدام شده اند. زمان دقیق اعدام این دو فعال عرب اهوازی به خانواده‌های آنها اعلام نشده است. هاشم شعبانی و هادی راشدی، هر دو معلم و ساکن رامشیر در استان خوزستان بودند. این دو فعال فرهنگی همچنین از موسسین یک سازمان غیردولتی فرهنگی به نام الحوار یا گفت‌وگو بودند که برپایی مراسم فرهنگی و شب شعر به زبان عربی و همچنین برگزاری کلاسهای آموزشی و هنری برای جوانان شهر رامشیر از جمله فعالیتهای آن بود.  

 
  مردم شهرهای شوش، شوشتر و دزفول در مقابل اداره بازرگانی رژيم تجمع و به گرانی مايحتاج عمومی از جمله برنج، روغن و مرغ، اعتراض کردند. 
 


 
تجمع اعتراضی کارخانه لاستيک سازی ايران تاير در تهران وارد دومين هفته خود شده است. تجمع کنندگان به افزايش بی رويه ساعت کار و فشارهای طاقت فرسا بر کارگران اعتراض کردند. کارگران کارخانه سيمان آبيک قزوين نیز روز پنجشنبه10 بهمن در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده تجمع کردند. همچنین کارگران کارخانه رنگين نخ سمنان در اعتراض به انحلال کارخانه، یعنی از دست دادن تنها راه امرار معاش خود و خانواده شان، تجمع کردند.

 
دانشجويان دانشگاه بروجرد که دو هفته است با برپايی تجمعات خواهان برکنار رئيس اين دانشگاه هستند، شعار «ديکتاتور استعفا استعفا» سر دادند. دانشجویان دانشگاه بروجرد روز پنجشنبه، در محوطه دانشگاه تجمع و نسبت به برکنار نشدن رياست دانشگاه اعتراض کردند. دانشجويان رشته فنی مهندسی دانشگاه آزاد واحد خرم آباد نیز، روز چهارشنبه 9 بهمن، نسبت به خرابی سايت اين دانشگاه و نامشخص بودن روز و ساعتهای انتخاب واحدهای درسی، دست به اعتراض زدند.


 
هواداران تيم فوتبال سپاهان اصفهان روز جمعه در اواخر ديدار با پرسپوليس با ماموران نيروی انتظامی در استاديوم آزادی تهران درگير شدند. ماموران حراست استاديوم آزادی در وحشت از گسترش اين حرکت اعتراضی در جايگاه هواداران تيم سپاهان اصفهان مستقر شدند.


 
مسئولین زندان، مانع ملاقات زندانی سياسی ماشاءالله حائری از بستگان مجاهدان اشرفی با خانواده اش در بيمارستان می شوند. وی از اول بهمن ماه دچار حمله قلبی شده و در بيمارستان دی تهران بستری و در وضعيت نگران کننده يی می باشد. اين زندانی سياسی با وجود وخامت وضعيت جسمی اش با دست بند و پابند در بيمارستان نگهداری می شود. ماشاالله (حميد) حائري62  ساله، در آذرماه 88 صرفأ به خاطر حضور بستگانش در کمپ اشرف بازداشت و به 15 سال زندان محکوم شد.


اهالی خيابان آتشگاه اصفهان در اعتراض به وضعيت خراب و حادثه آفرين اين محله دست دست به تجمع اعتراضی زدند. آنان به عدم رسيدگی شهرداری به وضعيت باريک کوچه ها که تاکنون باعث بروز خساراتی به دليل نبودن امکان برای استفاده از خدمات شهری در وقوع حوادث شده است دست به این اقدام اعتراضی زدند.


 بر اساس اعلام قبلی پنجشنبه شب (10بهمن) قرار بود يک کنسرت موسيقی در سينما بهمن شهرکرد برگزار شود. اما يک ساعت قبل از شروع برنامه، مأموران بسيج از پايگاه خود در مسجد جامع شهر حرکت کردند و پس از تجمع در برابر محل برگزاری کنسرت تلاش کردند با ايجاد رعب، مردم حاضر را متفرق کنند. اما مردم مقاومت کرده و بسیجیان شکست خوردند. 


 روز جمعه 11بهمن = 31 ژانویه، در اعتراض به دعوت ظريف وزير خارجه دولت حسن روحانی به كنفرانس امنيتي مونيخ و همزمان با شروع اين كنفرانس، جامعه ايرانيان مونيخ اقدام به برگزاري يك آكسيون اعتراضي در مركز این شهر در ميدان كارلز كردند. اين آكسيون با نمايش اعدامهاي خياباني همراه بود. این آکسیون اعتراضی توسط خبرگزاري آلمان dpa انعکاس خبری یافت. شركت كنندكان در اين آكسيون از جمله شعار مي دادند:
ظريف برو گمشو
- روحاني دروغگو تو مظهر ريايي عامل ارتجاعي - زنداني سياسي آزاد بايد گردد- رژيم ارتجاعي سرنگون سرنگون

زندانيان سياسی اهل تسنن در زندان گوهردشت تهدید به اعدام شدند
سایت مجاهدین خلق گزارش داد که روز چهارشنبه نهم بهمن زندانيان سياسی محکوم به اعدام و ساير زندانيان اهل تسنن در زندان گوهردشت کرج به دفتر اطلاعات زندان فراخوانده و تهديد شدند که در صورت عدم همکاری با اطلاعات اعدام خواهند شد.
 مأموران اطلاعاتی از زندانيان خواسته اند که برگه های سفيد بازجويی را امضاء کنند.
يک مأمور اطلاعاتی رژيم خطاب به زندانيان گفته
است: بايستی شما سنيها تاوان سوريه، بحرين و مناطق سنی نشين را بپردازيد و ما هر بلايی را در آن جاها به سر ما بيايد، با شما تلافی می کنيم.

******
بر اساس گزارش منابع خبری مقاومت ایران، روز پنجشنبه (10بهمن) بر اثر مسموميت شديد در ميان زندانيان سياسی و عادی زندان مرکزی گوهردشت کرج تعداد زيادی از زندانيان به بهداری زندان منتقل شدند. روز پنجشنبه 8تن و روز جمعه 17تن به بهداری منتقل شدند. گفته می شود شدت مسموميت در سالنهای 10 و 12 که مربوط به زندانيان سياسی است بيشتر بوده است. زندانيان، مأموران اطلاعاتی و شکنجه گران زندان را عامل اين مسموميت می دانند و به اظهارات آنها در مورد زجرکش کردن زندانيان استناد می کنند که به صراحت گفته بودند زندانيان سياسی نبايستی به سلامت از زندان خارج شوند.

۵تن در زندان اروميه اعدام شدند
سحرگاه روز پنجشنبه (10بهمن) حکم اعدام 5 زندانی در زندان مرکزی اروميه به اجرا درآمد و محکومان بدار کشيده شدند. قربانیان عبارتند از: کرم رسايی، جواد قاسم زاده، حميد اسلام سکان، رشيد کرامت و خضر آهوس. گزارشات حاکی است حميد اسلام سکان هنگام اطلاع از حکم اعدام، با مأموران درگير شده و در آستانه اعدام، توسط مأموران حکومتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

******
همزمان با حضور هيأت بين المللی موسوم به گروه Elders یا ریش سفیدان، تحت رياست کوفی عنان دبيرکل پيشين ملل متحد در ايران، رژیم صبح روز دوشنبه 8بهمن 7تن را در زندان قزل حصار کرج و يک تن را در قزوين و در ملاعام اعدام کرد.
افراد اعدام شده در قزل حصار، بهرام سلطانی، محسن داوودی، هادی بيگی، ميثم حاجی، فيض محمد صابرزهی، نظرعلی فکوک و يونس کرمی نام داشتند.
يکی از محکومان در قزل حصار به دليل ضعف جسمی شديد، قبل از اعدام دچار بی هوشی شده بود، اما با اصرار
مامورین، وی بلافاصله پس از به هوش آمدن، حلق آويز گرديد. فردی که در قزوين در ملاعام اعدام شد، ح- لطفی 44ساله و متاهل اعلام شده است.

" كانادا نسبت به مقاصد رژيم آخوندها مشكوك است"
سایت وزارت خارجه کانادا 4 بهمن، با انتشار بیانیه وزیر خارجه جان برد، با عنوان «كانادا به تلاشهاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي براي تاييد برنامه اتمي رژيم ايران مساعدت ميكند» تاكيد كرد كه كانادا نسبت به مقاصد رژيم آخوندها مشكوک است.
در بيانيه وزيرخارجه آمده است: «كانادا نسبت به  مقاصد رژيم ايران در رابطه با برنامه اتمي آن، با در نظر گرفتن سالها فعاليتهاي اتمي مخفي و پتانسيل بُعد نظامي برنامه و فاش ساختنهاي گزينشي توسط مقامات رژيم ايران، به شدت مشكوك است.
وزير خارجه كانادا در بيانيه خود افزود: ت
اييد برنامه اتمي رژيم ايران توسط آژانس بين‌المللي انرژي اتمي يک بخش حياتي براي يک راه حل كامل است. بدين منظور، كانادا خوشوقت است كه يك ميليون دلار براي مانيتورينگ سخت توسط آژانس و تلاشهای راستي‌آزمايي مساعدت نمايد. جان برد وزير خارجه كانادا افزود: كارهاي بسا بيشتري بايستي صورت گيرد تا به مسائل برنامه اتمي رژيم ايران كه مدتهاست روي ميز است، بپردازد. كانادا آمادگي دارد تا در راستاي تلاشهاي آژانس بين‌المللی انرژی اتمی و گروه 1+5 برای تأييد قاطع ماهيت برنامه اتمی رژيم ايران مساعدت نمايد.