صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، دی ۱۵، ۱۳۹۲

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهزندانيان سياسی بند 350 زندان اوين با شعار مرگ بر ديکتاتور اعتراض کردند
بنا به گزارش سایت مجاهدین خلق، زندانيان سياسی بند 350 زندان اوين با شعار مرگ بر ديکتاتور، به باز گرداندن 4 زندانی وابسته به وزارت اطلاعات به بند 350 زندان اوین اعتراض کردند. اين مأموران اطلاعاتی به عاملی برای فشار و اذيت و آزار زندانيان تبديل شدند. این منبع در خبری دیگر از اوین افزود: جمعی از زندانيان سياسی در بند 350 در اعتراض به انتقال چند تن از هم بنديهای خود به انفرادی بيش از يک هفته است که از گرفتن غذای زندان خودداری می کنند. آنها خواستار بازگشت هم بنديهای خود از سلولهای انفرادی هستند.

63 روز از اعتصاب غذای  زندانیان سياسی کرد در قزلحصار کرج گذشت
چهار تن از 6 زندانی سياسی محکوم به اعدام در زندان قزلحصار کرج، شصت و سومين روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشتند. آنها که دچار لرز شديد، سرگيجه و دردهای عضلانی هستند از سوی مسئولین زندان، از هر گونه رسيدگی پزشکی و حتی کمک همبندانشان منع شده اند. اسامی اين زندانيان معترض عبارتند از حامد احمدی، کمال مولايی، جمشيد و جهانگير دهقاني. بر اساس برخی گزارشات، دو تن از 6 زندانی اعتصابی، بدلیل لغو حکم اعدامشان، اعتصاب غذای خود را شکسته اند. سه تن از این 4 زندانی معترض روز شنبه بيهوش و به بهداری زندان منتقل شدند. جمشيد دهقانی، کمال مولايی و حامد احمدی ساعت هشت و سی دقيقه صبح شنبه بيهوش شدند. بعد از برگشت مجدداً جمشيد دهقانی به دليل ضعف مفرط بيهوش گرديد. دکتر زندان وضعيت آنان را خطرناک می داند.
در خبری دیگر خانواده علی کاردی که گفته می شود در زير شکنجه در زندان مرکزی کرج جان باخت، در يک حرکت اعتراضی حاضر به تحويل گرفتن پيکر او نشدند. مادر اين زندانی گفته است فرزند من سالم بوده است و او را سالم می خواهم. گفته می شود روز سه شنبه 10 ديماه، علی کاردی در سلول انفرادی با ضربات باتون، در زير شکنجه جان باخت. اين زندانی 34ساله، بيش از 14سال را در زندان سپری کرده بود.

يک زندانی در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد
بر اساس گزارش دريافتی منابع خبری مقاومت، يک زندانی به نام حسين رستمی 32ساله در زندان مرکزی زاهدان بدار آويخته شد. وی تا زمان اعدام هفت سال را در زندان به سر برده بود. این منبع افزود که اين اعدام از سوی رژيم اعلام نشده است.اخبار اعتراضی؛
 جمعی از جوانان در پست بازرسی جاده سلوقان تهران روز دهم دی ماه با مأموران نیروی انتظامی که قصد بازرسی و اذيت و آزار آنها را داشتند درگير شدند.


 زندانی سياسی دکتر اسدالله اسدی، پزشک 53 ساله محبوس در بند 350 زندان اوين اعلام کرده در اعتراض به ادامه بازداشت خود برغم اتمام محکوميتش به اعتصاب غذای خشک دست زده است. مسئولین زندان وی را روز چهارشنبه 11 دی ماه، بعد از اعلام اعتصاب غذای خشک به انفرادی 240 منتقل کردند.

مردم زلزله زده شهرستان بستک در استان هرمزگان امروز يکشنبه در مقابل شهرداری رژيم در اين شهر تجمع کرد
ه و به نداشتن مواد غذايی و وسايل گرمايشی و دزديهای صورت گرفته اعتراض نمودند. سه زلزله روز پنجشنبه 12 دیماه در بستک در استان هرمزگان با قدرت 5.5، 5.4 و 4.3 ریشتر به فاصله کمتر از یکساعت در این منطقه بوقوع پیوست. زلزله بستک 30 پس زلزله داشته است. به گفته رسانه های حکومتی 26 کشته و زخمی برجای مانده اند.
ـ مردم منطقه ده چشمه در نزديکی شهرستان فارسان در استان چهارمحال و بختياری روز شنبه در اعتراض به مرگ دو نگهبان اداره برق به علت سرما و نبود امکانات، به کيوسک نگهبانی و ساير تجهيزات اداره برق حمله کرد
ه و آن را آتش زدند.
ـ تعدادی از اهالی شهر کيان در 5 کيلومتری شهرکرد با مأموران نيروی انتظامی که قصد جمع آوردن آنتنهای ماهواره يی را داشتند، درگير شدند
. مردم آنها را کتک زدند.
ـ 250تن از کارگران شرکت ستاره دريايی در بندرعباس در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مزايای عقب افتاده تجمع
نمودند.
ـ کارگران حمل و نقل و آشپزخانه پالايشگاه گاز پارسيان شهرستان مهر در استان فارس در اعتراض به پايين بودن دستمزد و پرداخت نشدن مزايای مربوط به سختی کار و بدی آب و هوا تجمع کردند.
ـ کارگران کارخانه روغن نباتی قو در تهران برای دومين بار طی هفته گذشته تجمع کردند و به پرداخت نشدن مطالبات عقب افتاده و اخراج رئيس تعاونی مصرف کارگران اعتراض کردند.
 
جمعه شب 13دی ماه جاری مأموران نيروی انتظامی در سردشت يک جوان به نام سيروان فرزند رحمان را با شليک مستقيم گلوله به قتل رساندند.
******
یک نفر دیگر به کشته شدگان حمله موشکی به کمپ لیبرتی اضافه شد. بنا به اطلاعیه شورای ملی مقاومت، روز جمعه 13 دی (3 ژانويه 2014) آقای يحيی زيارتی 46 ساله كه در جريان چهارمين حمله موشكی و در اثر شدت امواج  انفجار دچار سكته قلبی شده بود، به شهادت رسید. وی چهارمين قربانی حمله موشكی 5 دی به ليبرتی است. يحيی زیارتی که از 25 سال پيش به سازمان مجاهدين خلق ايران پيوسته بود، با اینکه در بیمارستان عراق بستری بود اما به لیبرتی بازگردانده شد که بدنبال وخیم شدن وضعیتش در کلینیک عراقی کمپ لیبرتی خاموشی گرفت. گفتنی است که مقاومت ایران، خواستار انتقال آقای زیارتی و دو مجروح دیگر به اروپا با خرج خودشان شده بود.

******
ساکنین لیبرتی، طی طوماری به دبیرکل ملل متحد خواستار، تحقیقات مستقل سازمان ملل در مورد کشتار اول سپتامبر در اشرف و حملات موشکی به لیبرتی، وادار کردن حکومت عراق به آزاد کردن 7 گروگان ربوده شده در اشرف،  و موظف نمودن دولت عراق به تامین الزامات امنیتی در لیبرتی از جمله برگرداندن 17500 تی وال، انتقال سنگرهای جان پناه سیمانی، انتقال کلاه و جلیقه های ایمنی و تجهیزات پزشکی از اشرف، اجازه ساختن ساختمانهای مقاوم در مقابل ترکشها برای بیماران، دولایه کردن سقف بنگالها به هزینه خودشان، و افزایش مساحت کمپ برای پایین آوردن تراکم جمعیت و کاهش ضریب آسیب پذیری، شدند. آنها تاکید کرده اند چنانچه حداقلهای حفاظتی که تاکنون صدها بار با سازمان ملل و مقامات آمریکایی در میان گذاشته شده، تامین شده بود، خسارتهای انسانی در لیبرتی بسیار کمتر بود.

چهل تانک ارتش مالکی به غنيمت عشاير عراقی درآمد
تلويزيون الرافدين گزارش داد: نيروهای عشاير به پادگان مزرعه در شرق فلوجه که محل استقرار نظاميان مالکی است تهاجم کرده و مقر تيپ يکم را به طور کامل به تصرف خود درآوردند. به گزارش تلويزيون فلوجه نيروهای عشاير سه چهارم از وسعت پادگان مزرعه را به کنترل خود درآورده اند و40 تانک را به غنيمت گرفتند. تلويزيون الرافدين اعلام کرد: نيروهای عشاير در "گرمه" يک هليکوپتر متعلق به نظاميان مالکی را سرنگون کردند و دو هليکوپتر ديگر را وادار به فرار نمودند. بنا به اين گزارش درگيريهای شديدی ميان نيروهای عشاير و نظاميان المالکی در "منطقه الميثاق" در موصل رخ داد. گفتنی است مردم عراق بیش از یکسال است که با تظاهرات مسالمت آمیز خواهان رسیدگی به وضعیت عراق شده بودند. از جمله خواستهای مردم عراق توقف دخالتهای رژیم ایران در کشورشان بوده است.
از سوی دیگر، تلويزيون الغربيه گزارش داد: از شروع عمليات نظامی در استان الانبار مستمراً خبرها حاکی از اين است که نيروهای رژيم ايران در اين نبردها شرکت دارند. يک منبع موثق به نقل از يک مسئول در فرودگاه بين المللی بغداد گفت تيپ53 وارد فرودگاه بين المللی بغداد شده است و نيرويی از سپاه قدس رژيم ايران به همراه دارد و نيرويی از سوات به آنها پيوسته است تا تحت امر آنها کار کند. وی تأکيد کرد موشکهای حرارتی روسی به ما داده اند و اين همان موشکهايی است که حزب الله در سوريه از آن استفاده می کند. تهران به صورت مستقيم و آشکار وارد جنگ در استان الانبار شده است.