صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، دی ۰۹، ۱۳۹۲

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


به نقل از اطلاعیه شورای ملی مقاومت 26 دسامبر، شامگاه پنجشنبه 26 دسامبر كمپ ليبرتي بار دیگر مورد حمله موشکی قرار گرفت. از زمان انتقال بیش از 3000 تن از اعضای مجاهدین خلق از کمپ اشرف به لیبرتی- بیش از دو سال پیش- این چهارمین حمله موشکی به این کمپ که قرار بود ساکنین آن بطور موقت در آن اسکان یابند می باشد. در طی این حمله موشکی 3 تن از اعضای
مجاهدین به نامهای آقایان عباس نامور، محمد جواد صالح تهراني و محمود برنافر کشته شدند و بیش از 70 نفر دیگر مجروح گردیدند. بر اساس اطلاعیه های شورای ملی مقاومت، به غیر از 4 موشک107 میلیمتری که عمل نکرده اند، محل اصابت 36 موشك در کمپ نیم کیلومتری ليبرتي مشاهده شده است. قدرت تخريبي موشكهاي 280 ميليمتري زمين به زمين كه 8 فروند بوده و 3 فروند از آنها به ليبرتي اصابت كرده و محلهاي اصابت توسط ناظران سازمان ملل و كميساريا و كارشناسان متفجرات ارتش عراق رؤيت شده ، 20 برابر بيشتر از موشكهاي 107ميليمتري است. قدرت تخريبي اين موشكها كه به طور ويژه براي چنين حملاتي ساخته شده به حدي است كه تي وال هاي بلند سه و نيم متري را به طور كامل خُرد كرده است. از سوی دیگر وزارت کشور مالکی، نخست وزیر عراق، هدف قرار گرفتن لیبرتی و تلفات انسانی را تکذیب کرده است. در همین رابطه جمعی از زندانیان سیاسی گوهردشت کرج، حمله موشکی به لیبرتی را محکوم کردند.
سایت مجاهدین خلق که این خبر را انعکاس داد نوشت: در قسمتی از اين بيانيه آمده است: حمله وحشيانه تروريستی عليه اعضای بی دفاع سازمان مجاهدين خلق ايران و سکوت مراجع بين المللی در برابر حملات وحشيانه دولت مالکی به شهر اشرف و کمپ ليبرتي… چراغ سبزی بود تا دولت مالکی به تبعيت از دولت ولايت فقيه و دستور مستقيم او، باز دست به جنايت ديگری بزند. ما جمعی از زندانيان سياسی زندان گوهردشت ضمن محکوم کردن جنايات تروريستی فوق، از مجامع بين المللی حقوق بشری و به خصوص دولت آمريکا و سازمان ملل می خواهيم چشمان خود را بر اين اعمال وحشيانه نبندند و به تعهدهای خود در قبال حفاظت از جان ساکنان ليبرتی عمل نمايند.
همزمان با حمله موشکی به لیبرتی، نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد در عراق، کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، وزارت خارجه آمریکا، وزارت خارجه فرانسه، دولت آلمان، وزیر خارجه ایتالیا که هفته گذشته همراه با هیاتی به ایران رفته بود، اتحادیه اروپا، نمایندگان پارلمان بلژیک، وزیر خارجه و وزیر مهاجرت کانادا طی اطلاعیه هایی حمله موشکی به لیبرتی را قویا محکوم کردند. این خبر همچنین در رسانه های جهانی از جمله لوموند، خبرگزاریهای رویتر، واشینگتن پست، شبکه انگلیسی الجزیره و شبکه جهانی بی بی سی انعکاس وسیع یافت. ایرانیان در شهرهای جهان روزهای جمعه و شنبه در مقابل سفارتخانه های آمریکا در کشورهای مختلف خواهان اقدام فوری رئیس جمهور این کشور برای حفاظت از ساکنین لیبرتی شدند. 
در اتاوا با اینکه روز جمعه هوا بسیار سرد بود، اما معترضین در آکسیونی در مقابل سفارت آمریکا در این شهر تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به حمله مرگبار دیگری علیه ساکنین بی سلاح لیبرتی ابراز نمودند. آنان باراک اوباما را به اقدام عملی نسبت به چهارمین حمله موشکی علیه افراد حفاظت شده کنوانسیون چهارم ژنو فراخواندند. در خبری دیگر یکی از 7 گروگان اشرف که روز ده شهریور= اول سپتامبر بدست نیروهای عراقی ربوده شده بودد، در عراق به قتل رسیده است. دبیرخانه شورای ملی مقاومت 25 دسامبر یعنی یکروز پیش از حمله موشکی به لیبرتی در اینباره در اطلاعیه ای اعلام نمود، خبرگزاري رسمي رژيم، ايرنا در روز چهارشنبه 4دي (25دسامبر) از بغداد به نقل از «يک مقام آگاه» عراقي گزارش كرد پيكر محمد راتبي، يكي از 7 گروگان كه در روز اول سپتامبر در اشرف ربوده شد، در بغداد و در اختيار دولت عراق در شمار ساير قربانيان قرار دارد. اين در حاليست كه يك مقام ارشد وزارتخارجه آمريكا در جلسه استماع در زيركميته خاورميانه كميته خارجي كنگره در روز 22 آبان (13 نوامبر) اعلام كرد «ما نمي‌توانيم دقيقاً مشخص كنيم كه اين افراد كجا هستند... اين 7 نفر در عراق نيستند».


پنج تن از شهروندان مسيحی در شرق تهران دستگير شدند
به گزارش منابع خبری مقاومت ایران، پنج تن ديگر از شهروندان مسيحی در مراسم کريسمس امسال در يکی از کليساهای خانگی شرق استان تهران بازداشت شدند. اين افراد برای دعا و نيايش و مراسم کريسمس، در آن محل حاضر شده بودند. اسامی دستگير شدگان عبارتند از: احمد بازيار، فائقه نصرالهی، مستانه رستگاری و اميرحسين نعمت اللهی. این منابع افزودند، مأموران لباس شخصی مجهز به بيسيم و سلاح کمری، ضمن اهانت و بازرسی افراد حاضر در آن محل، همزمان به تفتيش منزل مذکور پرداخته و کتب، سی دی ها و لب تاپ های آنان را ضبط کردند. همچنين دستگاه ريسيور ماهواره منزل را نيز همراه با وسايل مذکور انتقال دادند.

اعدام، تنها راه برون رفت ولی فقیه و رئیس جمهورش از بحرانهاست
رژيم طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 4 و 5 دی ماه جاری 5 زندانی را در زندان ديزل آباد کرمانشاه بدار آويخت. روز چهارشنبه 3زندانی و روز پنجشنبه دو زندانی حلق آويز شدند. رژيم از اعلام اسامی و هويت اعدام شدگان در رسانه های حکومتی خودداری کرده است. رژيم همچنین چهار تن ديگر را سحرگاه جمعه 6دی در زندان مرکزی اورميه بدار آويخت. اسامی این قربانیان، محمد قزلباش، هيوا مژده ای، مهدی آقاجانی و حسن خبازی عنوان شده است. در خبری دیگر، چهار تن از همراهان مولوی فتحی محمد نقشبندی امام جمعه اهل تسنن راسک به اعدام محکوم شدند. مولوی فتحی به 15سال زندان و تبعيد به خلخال محکوم شده است. اتهام اين افراد قتل سرکرده پايگاه بسيج راسک در استان سیستان و بلوچستان عنوان شده است. ماموران رژیم همچنین روز چهارشنبه 25 دسامبر روز کریسمس، سه مرد را در ملاء عام در سردشت شلاق زدند. اتهام این سه مرد که هر کدام 74 ضربه شلاق خوردند، دزدی اعلام شده است. اعتصاب غذای 6 زندانی سنی کرد در زندان قزلحصار همچنان ادامه دارد. جمشيد و جهانگير دهقانی، حامد احمدی، صديق محمدی، کمال مولايی و سيد هادی حسينی که دوماه است در اعتصاب غذا بسر می برند خواهان لغو حکم  اعدام خود می باشند.