صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، آبان ۲۰، ۱۳۹۲

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهآسوشیتدپرس گفتگوهای روز جمعه ژنو را شکست خورده تلقی نمود
دور ديگری از مذاکرات هسته يی ميان رژيم حاکم بر ایران و گروه 5+1 روز پنجشنبه و جمعه در ژنو برگزار شد. آسوشيتدپرس گزارش داد روز جمعه گفتگوهاي ژنو که يک روز تمام بطول انجاميد، در حل و فصل اختلافات، شکست خورد... این منبع افزود: اد رويس رئيس کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان آمريکا اعلام کرد روز چهارشنبه جلسه استماع برگزار می کند تا مذاکرات با رژيم ايران را بررسی نماید. وی افزود: اين گفتگوها اين خطر را دارند که چنانچه رژيم ايران پايبند به اين توافق نباشد تحريمها تضعيف شوند و بسياری از قانونگذاران نيز همين درخواست نتانياهو را دارند که غنی سازی کلاً متوقف شود و بعد از آن تحريمها کاهش يابد... از سوی دیگر و به نقل از سایت العربیه فارسی، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا گفت که همچنان مسائل مهمی در ارتباط با برنامه اتمی ایران وجود دارد که همچنان باید درباره آن گفت و گو کرد و تاکید نمود که دستیابی به توافق در این دور از مذاکرات با وجود "پیشرفت بسیار خوب'' حتمی نیست. مقامات غربي تاكيد مي كنند رژيم ايران بايد حرفهاي خودش را با عمل اثبات كند و قدمهاي مشخصي براي كاهش فعاليتهاي اتمي خود بردارد. خبرگزاری رويتر نیز گزارش داد اظهارات جان کری هنگام ورود به مذکرات ژنو و همچنين اظهارات همتايان او از انگلستان، فرانسه و آلمان به روشنی نشان می دهند موانعی بر سر راه هر گونه توافقی در مورد "گام اول" که در مقابل کاهش فعاليتهای اتمی، کاهش تحريم را ارائه می کند وجود دارد. جان کری تأکيد کرد هنوز زود است در مورد يک توافق صحبت شود و هنوز شکافهای مهمی باقی مانده است. او هيچ جزئياتی ارائه نداد. رويتر افزود: هر گونه موافقتی اگر چه يک نقطه عطف بعد از نزديک يک دهه گفتگوهای بی نتيجه می باشد، اما تنها نقطه شروع يک روند طولانی برای کاهش تهديد اتمی رژيم ايران خواهد بود که موفقيت نهايی آن هيچ تضمينی نخواهد داشت. در همین رابطه قانونگذاران آمریکا با کاهش تحریمهای رژیم ایران مخالفت کردند. خبرگزاری فرانسه گزارش داد قانونگذاران آمريکا دنبال تحريمهای قوی تر عليه رژيم ايران و محدود کردن قدرت کاخ سفيد برای کاهش تحريم اين رژيم می باشند. سناتور باب کروکر، عضو ارشد کميته روابط خارجی سنا اعلام کرد لايحه يی در دست اقدام است تا قدرت اوباما برای کاهش برخی تحريمهای رژيم ايران را محدود کند. به نظر می رسد مذاکره با رژیم ایران به شکافهایی در میان قدرتهای جهانی منجر شده است. وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که کشورش پیشنویس اولیه توافق در ژنو را نمی پذیرد.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد: در روز سوم مذاکرات ژنو بعد از اين که لوران فابيوس نگرانی هايی را مطرح کرد شکافهايی در ميان قدرتهای جهانی ظاهر شد. فابيوس گفت: پيش نويس توافق اوليه با رژيم ايران در مورد برنامه اتمی را نمی پذيرد.
خبرگزاريهای
رژیم ایران نیز همزمان با ابراز مخالفت فرانسه با پيش نويس توافق ژنو، وزير خارجه و دولت فرانسه را زير حملات شديد لفظی خود قرار داده اند و او را متهم کردند که منافع «سعودی و صهيونيستها» را دنبال می کند. خبرگزاری حکومتی فارس وابسته به سپاه پاسداران، فرانسه را تهديد کرد و نوشت: «فرانسه شايد فراموش کرده است که قطع روابط اقتصادی شرکتهای ايرانی و فرانسوی چه لطماتی را به صنايع اين کشور می زند». گفتنی است که کشورهای غربی می گويند رژيم ايران بايد گامهای عملی و مادی بردارد از جمله غنی سازی 20درصد را متوقف کند، سايت فردو را ببندد و پروتکل الحاقی را امضا کند.

حال چند تن از مجاهدين اعتصابی در ليبرتی وخیم می باشد
سایت مجاهدین خلق امروز گزارش داد که چند تن از اعتصابيون کمپ لیبرتی از جمله، خانم مهين نظری مادر امير نظری که در 10شهريور بدست نیروهای عراقی کشته شد، خانم نسرين شعاعی، خانم مونا گنجه ای، آقای جعفر نعمت اللهی و خانم فريده نعمتی دچار تشنج و سر درد شديد و بی حسی و بیهوشی شدند. گفتنی است که صدها تن از ساکنین لیبرتی، از روز دهم شهریور= اول سپتامبر، برای آزادی 7 گروگان اشرف و استقرار نیروهای حافظ صلح ملل متحد در این محل، اقدام به اعتصاب غذا کرده اند.
اعتصاب غذاکنندگان در شهرهای دیگر جهان، یعنی اتاوا، برلین، ژنو، لندن و ملبورن نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند. در اتاوا امروز یکشنبه 10 نوامبر، 68مین روز اعتصاب غذاست و 68مین روزیست که در مقابل سفارت آمریکا در تحصن بسر می برند. اندامهای نحیف و زردی رنگ صورت اعتصاب غذاکنندگان، سرگیجه و سردرد، درد کلیه و معده، مشکلات شنوایی، دردهای عضلانی، از جمله مشکلاتی هستند که با آنها درگیر می باشند. هوای سرد اتاوا و بارش برف نیز به این مشکلات خواهد افزود، اما آنها بارها اعلام کرده اند که تا رسیدن به خواستهای ساکنین لیبرتی، اعتصاب غذای خود را ادامه خواهند داد.   


******
اعدام زندانیان سیاسی کرد باعث حرکات اعتراضی در سقز و مریوان در کردستان ایران، و استانهای کردنشین عراق شد. شیرکو معارفی در روز 13 آبان، 9 روز پس از اعدام 18 زندانی سیاسی کرد و بلوچ از جمله رضا اسماعیلی و حبیب الله گلپری پور اعدام گردید.
مردم مريوان در تظاهرات روز سه شنبه 14آبان که از سه راه شبرنگ آغاز شد و صفوف تظاهر کنندگان تا چهار راه اصلی شهر امتداد پيدا کرد، با یورش نیروهای حکومتی مواجه شدند. چند  تن از معترضان نیز دستگیر شدند. به گزارش تلويزيون التغيير صدها تن از کردهای کردستان ايران در استانهای اربيل و سليمانيه در اعتراض
به موج اعدام جوانان کرد، دست به تظاهرات زدند. آنها خواستار توقف اعدامها و آزادی زندانيان سياسی در ايران شدند و از جامعه جهانی خواستند يک موضع جدی و قاطع برای توقف اين اعدامها اتخاذ کند. بر اساس این گزارش، تظاهر کنندگان به سمت کنسولگری رژيم ايران در اربيل و سليمانيه راهپيمايی کردند و ساختمان آن را سنگ باران نمودند. در جريان تظاهرات کردهای ايرانی در اربيل کردستان عراق عليه اعدام زندانيان سياسی، تظاهر کنندگان پرچم رژيم ایران را به آتش کشيدند. در روز جمعه در
کردستان ایران نیز مردم سقز با تظاهرات دوباره نسبت به اعدام زندانیان سیاسی کرد اعتراض کردند. آنان قبلا در روز چهارشنبه 15 آّبان با شعار مرگ بر دیکتاتور به اعدام زندانیان سیاسی اعتراض کردند. در این تظاهرات که تا ساعت 22 ادامه داشت، تعداد زیادی از مردم دستگیر شدند. مردم شهر سقز علاوه بر تظاهرات و تجمعات اعتراضی، بطور سمبلیک در سطح شهر آدمکهای اعدام شده را آویزان کردند. در خبری دیگر زندانیان سقز در اعتراض به اعدام شیرکو معارفی، دست به اعتصاب غذا زده اند. همچنین در روز
دوشنبه 4 نوامبر،
تعدادی از جوانان کُرد در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد، با حمله به سفارت رژیم ایران در پاریس، تابلوی این سفارت را پایین کشیدند. آنها همچنین
 شعارهایی با مضمون "روحانی مچکریم برای اعدام" را با اسپری بر روی دیوار و در ورودی این سفارت نوشتند.


مردم نوسود در اعتراض به كشته شدن يك جوان توسط پاسداران اعتصاب کردند
به نقل از سایت مجاهدین خلق 18 آبان، مردم شهرستان نوسود روز جمعه در اعتراض به كشته شدن يك جوان توسط پاسداران دست به اعتصاب زدند. كليه فرهنگيان، كارمندان و كارگران نوسودي در اين اعتصاب شركت كردند. جواني كه به قتل رسيده "احسان پيام"  نام داشت و بيست ساله بود. این منبع افزود پاسداران در وحشت از خشم مردم، پاسگاه را تخليه كرده و متواري شدند.

******
آقای پير بررسی رئيس حقوق بشر نوين فرانسه به دبيرکل يونسکو بدلیل حضور وزیر خارجه رژیم ایران در این نهاد اعتراض کرد. وی از جمله نوشت: خانم ايرينا بوکووا دبيرکل يونسکو، با کمال تعجب از ديدار وزير خارجه رژيم ايران از يونسکو، مطلع شدم. شما در ورای تعلق او به رژيمی که اراده اش برای تحکيم تسليحات اتمی خطرناک است، بی اطلاع نيستيد که اين رژيم از 34سال پيش همواره در پی زجر دادن مردم خود بوده است: قتل، سرکوب آزادی بيان، اعدام، شکنجه و جنايات ديگر. اين واقعيتی است بر خلاف تمامی آرمانهای سازمان ملل، به ويژه يونسکو. در همین رابطه ایرانیان در پاریس روز سه شنبه 14 آبان به حضور وزير امور خارجه رژيم در مقابل مقر يونسكو تظاهرات کردند.


در هفته گذشته دادستان رژیم در زابل و دو تن دیگر در شهر خاش در استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناس کشته شدند
خبرگزاری حکومتی مهر در گزارشی از کشته شدن دادستان زابل نوشت: «دادستان شهرستان زابل هنگام عزيمت به محل کار خود در اقدامی تروريستی توسط عده يی از افراد ناشناس به ضرب گلوله (کشته شد). "موسی نوری قلعه نو" صبح روز چهارشنبه در مسير عزيمت به محل کار خود توسط تعدادی از افراد مسلح مورد حمله قرار گرفت و به دليل اصابت گلوله كشته شد. لازم به ذکر است که دادستان رژیم در زابل مسئول بسیاری از اعدامها بود.
در خبری دیگر و بنا بر گزارش "کمپین صلح فعالان در تبعید" روز پنجشنبه 16 آبان، دو تن که هویت آنها تنها با حروف اختصاری "ح.ح" و "ی.ح" و از اهالی شهرستان سرباز معرفی شده اند، با شلیک گلوله کشته شدند.
 
حال زندانی سياسی حسين رونقی ملکی وخیم است
زندانی سياسی حسين رونقی ملکی در زندان اوين در وضعيت وخيم جسمی به سر می برد. غلظت خون آقای رونقی بالاست و بايد هر چه سريعتر از او خونگيری شود تا به گفته پزشکان دچار عوارض خطرناک غلظت خون نشود. حسین رونقی ملکی به 15سال زندان تعزيری محکوم شده است.
حال زندانی سياسی مصطفی دانشجو از دراويش نعمت الهی گنابادی نیز رو به وخامت نهاده است. وی به 7 سال و 6 ماه زندان محکوم شده است و از بيماری حاد ريوی و قلبی رنج می برد.


دولت تدبیر و امید روحانی همچنان فرزندان ایران را بالای دارها می کشد
رژيم يک زندانی کرد به نام احمد سيف پناهی را در زندان سنندج اعدام کرد. وی 8 سال پيش هنگامی که 16سال بيشتر نداشت دستگير شده بود. رژیم همچنین روز 16 آبان دو زندانی را در زندان مرکزی بندرعباس به دار آویخت. یکی از اعدام شدگان هنگام دستگیری نوجوان بود.
در روز 15 آبان نیز 5 زندانی در جیرفت اعدام شدند. خبرگزاری حکومتی مهر به نقل از رئیس دادگستری رژیم در جیرفت که این خبر را اعلام کرده بود، نوشت: 5 زندانی در شهرستان جيرفت که به اعدام محکوم شده بودند با حفر کانال به طول 15 متر قصد فرار به خارج از زندان را داشتند که اين اقدام شکست خورد. آنها ظرف پنج روز 15متر کانال کنده و خاک آن را در جدار چوبی ديوار يا پلاستيک زباله ريخته و در جاهای مختلف پنهان می کردند.
رژيم روز سه شنبه نیز چهار زندانی سياسی عرب به نامهای غازی عباسی، عبدالرضا امير خذافره، عبدالامير مجدمی و جاسم مقدم پناه از اهالی شادگان را بدار آويخت. اين زندانيان سياسی روز يکشنبه دوازدهم آبان از زندان مرکزی کارون به نقطه نامعلومی منتقل شده بودند.

بايد پرونده حقوق بشر رژيم ايران را به شورای امنيت ملل متحد ارجاع دهيد
کميته امور خارجی مجلس عوام 4 نوامبر، طی فراخوان به وزارت خارجه انگلستان، ضمن اعلام حمایت خود از شورای ملی مقاومت ایران، از سازمان ملل خواهان تضمین امنیت 3200 تن از اعضای مجاهدین خلق در کمپ لیبرتی شد و اعلام نمود که وزارت خارجه باید پرونده حقوق بشر رژیم ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهد و باید عاملان جنایات علیه حقوق بشر در ایران به دادگاه جنایی بین المللی سپرده شوند.

"ايستادن در کنار يک ملت تحت ستم"
روز 6 نوامبر جان برد وزیر خارجه کانادا در مقاله ای به نام "ایستادن در کنار یک ملت تحت ستم" که در روزنامه نشنال پست به چاپ رسیده نوشت: کانادا شانه به شانه با مردم ایران می ایستد، به این امید که یک روز به زودی آنها از حقوق اساسی، کرامت و احترامی که ما معتقدیم همه انسانها حق لذت بردن از آنرا دارند دست یابند.
ما بر اساس تلاش های ناظرین حقوق بشر و تلاشهای دبیر کل سازمان ملل و گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، می دانیم که وضعیت حقوق بشر در ایران عمیقا نگران کننده است و نقض حقوق بشر همچنان ادامه دارد. زنان همچنان با تبعیض جدی روبرو هستند. اقلیت های قومی و مذهبی ایران نیز همچنان با تبعیض و آزار و اذیت توسط مقامات روبرو می باشند. تنها بیش از 100 تن از دیانت بهائی به جرم فعالیتهای مذهبی در زندانها باقی مانده اند. وی در قسمتی دیگر از مقاله خود تأکيد کرد: رژيم ايران بايد با برداشتن گامهای مشخص به نگرانيهای مشروع جامعه بين المللی پاسخ دهد. اول، اجازه دهد تا گزارشگر ويژه سازمان ملل به منظور بررسی وضعيت حقوق بشر، از ايران ديدار و بدون مانع يا محدوديت با هر کسی صحبت کند. دوم، تصويب و اجرای مفاد کنوانسيون عليه شکنجه و ساير رفتارها و مجازاتهای وحشيانه، غيرانسانی و تحقيرآميز. گذاشتن منع قانونی برای مجازاتهايی شامل انفرادی طولانی مدت، گرفتن اعتراف زير شکنجه، شلاق و سنگسار، و محروم کردن زندانيان از درمان پزشکی. سوم، بررسی سوء استفاده از زندانيان در بازداشتگاهها، و حصول اطمينان از تعقيب و مجازات عاملان. چهارم، تضمين آزادی بيان - در قانون و در عمل - از جمله، دسترسی نامحدود به اينترنت. جان برد اضافه کرد بر اين اساس است که کانادا، بار ديگر قطعنامه يی را در مورد کارنامه حقوق بشر رژيم ايران، در سازمان ملل متحد مطرح کرده است.
در همین روز آقای اروین کاتلر نماینده پارلمان و وزیر دادگستری سابق در مقاله ای در روزنامه اینترنتی تایمز اسرائیل با عنوان ایران: اعتماد؟ نه، بررسی، نکاتی را متذکر شد تا در روند مذاکرات 5+1 مورد توجه قرار گیرند. وی از جمله نوشت: تحریم ها باید در جای خود باقی بمانند تا زمانی که یک توافق جامع و قابل اثبات بدست آمده باشد. وی همچنین نوشت که مذاکرات نباید بر نقض حقوق بشر در ایران چشم پوشی کند.
در خبری دیگر آقای راس هبرت، نماینده پارلمان کانادا از حزب محافظه کار، روز
پنجشنبه پارلمان کانادا را در جریان اعتصاب غذای ایرانیان در مقابل سفارت آمریکا در اتاوا قرار داد و گفت که در حمله نیروهای عراقی به کمپ اشرف، در روز اول سپتامبر، 52 تن کشته و 7 تن به گروگان گرفته شدند که 6 نفر از آنان زن می باشند. وی اضافه کرد: جامعه جهانی، خشونت اول سپتامبر را محکوم کرده است و کانادا خواستار به عدالت سپرده شدن مسئولین اين خشونت بوده است. زمان آن فرا رسيده است که مالکی و دولتش کرنش در مقابل رژيم ايران را متوقف و گروگانها را آزاد کنند.
همچنین در روز پنجشنبه 7 نوامبر دو تن از نمایندگان پارلمان کانادا از حزب لیبرال، آقایان: لارنس مک آلی(دادستان سابق کانادا) و اسکات سیمز(ژورنالیست سابق) طی دیداری از اعتصاب غذاکنندگان در برابر سفارت آمریکا در اتاوا در حالیکه تحت تاثیر آنها پس از 65 روز اعتصاب غذا قرار گرفته بودند با آنان اعلام همبستگی نمودند.


******
در ميدان پونک تهران، يکی از دختران گشت ارشاد رژیم که به بهانه بدحجابی قصد اذیت و آزار یک زن را داشت توسط او به شدت کتک خورد و روانه بيمارستان گرديد.

زانيار و لقمان مرادی دست به اعتصاب غذا زدند
زندانيان سياسی زانيار و لقمان مرادی که با خطر اعدام قريب الوقوع روبه رو هستند دست به اعتصاب غذا زده اند. زانيار و لقمان در سالن 12 زندان گوهردشت کرج محبوس می باشند.
دانشجويان دانشگاه تهران با شعار مرگ بر ديکتاتور جلسه ماموران بسيجی را به هم زدند
دانشجويان دانشگاه تهران با سر دادن شعار مرگ بر ديکتاتور به کارگزاران رژيم که در اين دانشگاه جلسه يی برگزار کرده بودند اعتراض کردند. در اين جلسه هنگامی که آخوندی به نام پناهيان مدعی شد سرعت پيشرفت رژيم 17 برابر آمريکاست، دانشجويان او را هو کرده و با شعار دروغگو، دروغگو سخنانش را قطع کردند. همچنين هنگام بحث صادق زيباکلام بيکی از مهره های حکومتی با يکی ديگر از ماموران حکومتی دانشجويان شعار مرگ بر ديکتاتور سردادند و سخنان اين دو را قطع کردند.


اخبار اعتراضی:
- کارگران کارخانه قطعات بتنی گيلان در رشت روز چهارشنبه 15آبان برای دومين روز متوالی بدلیل پرداخت نشدن 4 ماه حقوق عقب افتاده، تجمع اعتراضی برگزار کردند.
- کارگران اخراج شده کارخانه ايرانيت تهران در اعتراض به بلاتکليفی وضعيت کاری و پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده، تجمع کردند. اين تجمع روزهاست ادامه دارد.
بيش از هزار تن از کارگران پلی اکريل ايران به همراه مهندسان این کارخانه، صبح سه شنبه14 آبان، برای چهارمين بار طی هفت روز اخير در اعتراض به سياست «کوچک سازی کارخانه» در محوطه اين کارخانه در اصفهان تجمع کردند. آنها خواستار استعفای گردانندگان اين کارخانه شدند.

- دانشجويان دانشگاه پبام نور مريوان، در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کرد، شیرکو معارفی، رضا اسماعیلی و حبیب الله گلپری پور، پوستر و تراکتهايی در محوطه دانشگاه توزيع کردند و خواستار محکوم کردن اعدام زندانيان سياسی و توقف آن شدند. لازم به ذکر است که خطر اعدام چند زندان سياسی ديگر از جمله "لقمان و زانيار مرادی و منصور آروند" نيز وجود دارد.
 دانشجويان دانشکده زبان و ادبيات خارجی دانشگاه تهران به طرح تفکيک جنسيتی اعتراض کردند. در وحشت از ادامه و گسترش اين حرکت اعتراضی، کارگزاران رژيم مجبور شدند از اين کار عقب نشينی کنند.
 دانشجويان دانشگاه هرمزگان در اعتراض به وضعيت وخامت بار خدماتی تجمع کردند. اين دانشجويان طی هفته گذشته چهار روز پياپی در مقابل دفتر رئيس مزدور دانشگاه و همچنين در خروجی دانشگاه دست به تجمع زدند.
دانشجويان دانشگاه فنی مهاجر اصفهان روز سه شنبه 14آبان در اعتراض به وضعيت وخامت بار خدماتی تجمع کردند و با گردانندگان دانشگاه درگير شدند.

- شش تن از زندانيان سياسی محکوم به اعدام در زندان قزلحصار کرج اعلام کردند در اعتراض به انتقال زندانيان به نقاط نامعلوم و احکام اعدام خود، از روز دوشنبه 13آبان دست به اعتصاب غذا زده اند. اسامی اين زندانيان عبارتند از. حامد احمدی، کمال ملايی، جمشيد و جهانگير دهقانی، صديق محمدی و سيد هادی حسينی
زندانيان سياسی محبوس در بند 350 زندان اوين روز يکشنبه 12آبان سالگرد شهادت ستار بهشتی را گرامی داشتند. در اين مراسم غلامرضا خسروی زندانی محکوم به اعدام اشعاری در وصف اين شهيد سرود. کارگر زندانی رضا شهابی نيز برای حاضران سخنرانی کرد. زندانيان سياسی در ادامه با خواندن ترانه سرودهای حماسی و کف زدنهای ممتد ياد ستار بهشتی را که در زير شکنجه دژخيمان جان باخت، گرامی داشتند.

- جوانان تهرانی در پونک و پاساژ بوستان با ماموران گشت موسوم به ارشاد که به قصد دستگيری آنان را داشتند، درگير شده و به شدت آنها را کتک زدند. در اين درگيری مردم نيز به حمايت از جوانان آمدند و با مأموران درگير شدند.
 
- اعتراض و اعتصاب کارگران فازهای 13، 14، 22 و 24 ميدان گازی پارس جنوبی در منطقه عسلويه هم چنان ادامه دارد. آنها در اعتراض به وضعيت مبهم شغلی و پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده دست به اعتراض و اعتصاب زده اند

- جمعی از مردم تهران در خيايان يکم شهران با مأموران شرکت ايرانسل درگير شدند. اين درگيری در اعتراض به از دور خارج شدن سيم کارتها توسط اين شرکت صورت گرفت.

- کارگران اخراج شده کارخانه ايرانيت تهران در اعتراض به بلاتکليفی وضعيت کاری و پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده، تجمع کردند. اين تجمع روزهاست ادامه دارد.

- جمعی از متقاضيان مسکن ويژه تهرانسر در اعتراض به تعويق تحويل مسکن و اخاذی رژيم آخوندی در اين زمينه در مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند. به گفته معترضان قرار بود در خرداد ماه مسکن اين افراد تحويل داده شود اما هنوز به آنها تحويل داده نشده است.

- شماری از مسافران منطقه سه راه ملک شهر در اصفهان روز سه شنبه 14آبان ماه به وضعيت خدمات رسانی شرکت اتوبوسرانی اين شهر اعتراض کردند.

- جمعی از والدين دانش آموزان مدارس بوشهر در اعتراض به اقدامات رژيم و همچنين اخاذيهای صورت گرفته به بهانه های واهی، در مقابل آموزش و پرورش رژيم در اين شهر دست به تجمع زدند.


فرانسه24 اعتصاب غذای زندانیان سیاسی را بازتاب داد
فرانسه 24 درباره اعتصاب غذای زندانيان سياسی در زندانهای رژيم ایران نوشت: چندين زندانی سياسی در اعتراض به محروم شدن از رسيدگی پزشکی در زندان، دست به اعتصاب غذا زده اند. در ميان اين زندانيان؛ عبدالفتاح سلطانی وکيل حقوق بشر است که در زندان اوين تهران به تأمين نشدن داروی زندانيان بيمار اعتراض کرده و دست به اعتصاب غذا زده است.