صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، اردیبهشت ۲۹، ۱۳۹۲

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


لحظه تاريخی را بايد درک کنيم
رفسنجانی در پاسخ به دعاوی جناح خامنه ای بر لزوم ثبت نام خود گفت: با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد اين عرصه شدم. عدم شفافيت، در دادن اطلاعات باعث سلب اعتماد مردم به منابع داخلی و گرايش به منابع خارجی می شود.
محمد خاتمی رئيس جمهور قبلی رژيم نيز در حمايت از رفسنجانی گفت نظام و جامعه با بحران روبرو است و آقای هاشمی با شجاعت آمد. کاری بسيار بزرگ و تاريخی انجام داد و ما هم بايد کمک کنيم که ايشان در اين امر موفق شوند. لحظه تاريخی را بايد درک کنيم. تمامی علاقه مندان به انقلاب و نظام بايد به صحنه بيايند و با درک موقعيت خطير وظيفه خود را انجام دهند تا از اين برهه عبور کنيم.
سران رژیم با اذعان به پیچ تاریخی رژیم در حالیکه یکدیگر را به آرامش تشویق می کنند، متفق النظرند که 92 نفس گیرتر از 88 است.
 پاسدار مقدم فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: دشمن پس از شکست در فتنه 88، اين بار با سناريوی فريب به عرصه انتخابات رياست جمهوری 92 گام نهاده و درصدد است با بهره گيری از درگيری، سرنوشت انتخابات ايران را در دو مسير و حوزه سرنوشت ساز دچار تغيير کند. دشمن می خواهد با يک آدرس و نشانی غلط نسبت به يکی از کانديداها، اين فرد ناکارآمد را به عنوان ناجی تعبير کند.
 ايمانی نماينده خامنه ای در استان فارس
گفت که فتنه سال 88 را همگی ديديم و امروز فتنه، هم قبل از انتخابات، هم حين انتخابات و هم بعد از آن، در حال شکل گيری است. امروز اگر لازم باشد بايد برای نظام سيلی بخوريم، چرا که تا کنون چند توطئه بسيار مهم در قالب مرجعيت، قائم مقام رهبری، رياست جمهوری و يا شخصيتهای بلندمرتبه سياسی و اجتماعی صورت گرفته است.
پاسدار غيب پرور از سرکردگان سپاه پاسداران در استان فارس
گفت: تمجيد دشمن، نامناسب بودن يک کانديدا را نشان می دهد. اگر سازمان منافقين از کسی تعريف کرد بايد بدانيد که اين فرد برای رئيس جمهور شدن مشکل دارد. در اين شرايط حساس کشور نبايد کاری کرد که دشمن لبخند بزند، ما عملکرد فتنه گران را يادمان نرفته که کشور را تا لبه پرتگاه کشاندند.
 مهدی طائب، سرکرده قرارگاه عمار
نیز گفت: ما اکنون به نقطه ای رسيده ايم که رهبر تذکر نزديک شدن به اين پيچ تاريخی را به ما داده اند. حماسه در جايی اتفاق می افتد که جريان مخالف قوی وجود دارد و بايد برای مقابله با اين جريان، حماسه آفريد. آقای هاشمی، اگر با استخاره در روز آخر آمده ايد چرا تيم حفاظت روز قبل برای بازديد از محل ثبت نام آمده بود؟

 

دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج، قالیباف را هو کردند
سایت سازمان مجاهدین خلق به نقل از منابع خبری خود در داخل کشور خبر داد که دانشجويان دانشگاه آزاد سنندج، روز پنجشنبه 26ارديبهشت بعد از شروع سخنرانی پاسدار محمدباقر قاليباف او را هو کردند. روز 5 شنبه همچنين جوانان هنگام سخنرانی پاسدار قاليباف در بيرون مسجد جامع سنندج، تجمع کرده و به حضور او اعتراض کردند. قالیباف در اعترافات خود مبنی بر حمله به کوی دانشگاه و تیراندازی بسوی دانشجویان از جمله کفت: من توی جلسه وايستادم محکم در حدی که من يک حرف بی ادبانه ای تو ان جلسه زدم و بلند شدم آقای جعفری جلوی مرا گرفت گفتم آقا نمی شه خلاصه من توی ان جلسه با برخوردی که انجام دادم مجوز حضور نظامی و تير اندازی برای ناجا در کوی دانشگاه رو در سال 82 از شورای امنيت کشور آقای لاری آقای معين آنها پاشو امضا کردن به من دادن. وقتی در کف خيابان به سمت بيت رهبری راه افتادند، بنده فرمانده نيروی هوايی سپاه بودم. عکس من الآن روی موتور ۱۰۰۰ با ”چوب“ هست. مجوز حمله به کوی دانشگاه و تيراندازی را با برخورد قاطعانه از شورای امنيت کشور گرفتم.
این درحالیست که مازیار بهاری از همکاران سازمان لابی رژیم به نام نایاک، در هفتم ژانویه 2007 در مجله نیوزویک نوشت که قالیباف به ماموران اجازه استفاده از خشونت را نداد و بدون آنکه خونی از دماغ کسی بیاید دانشجویان را با گفتگو قانع کرد تا به تظاهرات پایان دهند. چند ماه بعد قالیباف از سوی سایت شهرداریهای جهان بعنوان هشتمین شهردار برتر جهان معرفی شد.

 

نارضایتی اجتماعی به مراتب از نارضایتی سیاسی خطرناکتر است
رسول سنايی راد، رئيس دفتر سياسی سپاه پاسداران گفت: برگزاری همزمان انتخابات رياست جمهوری و شوراها می تواند پيامدهای احتمالی در پی داشته باشد و يکی از اين پيامدهای احتمالی می تواند وقوع شورش مدل روسی در تهران و سپس تسری به ساير نقاط کشور و مجدد به تهران باشد. تجربه سال 88 اين بود که اين فتنه در تهران رخ داد و نيروهای امنيتی نيز در اين شهر منسجم شدند تا توانستند اوضاع را کنترل کنند ولی اگر اين شورش به شهرهای ديگر سرايت می کرد، بر اثر پراکندگی نيروهای مدافع، شايد شرايط به گونه يی ديگر رقم می خورد.
پاسدار رسول سنايی راد افزود: «امروز در کشور سه هدف جدی را دنبال می کنيم، مهم ترين اين اهداف حفظ آرامش در کشور است، امروز می بينيم دشمن به دنبال توليد نارضايتی اجتماعی در کشور است، اين نارضايتی به مراتب از نارضايتی سياسی خطرناک تر است».

 
موج اعدامها در ایران به منظور مقابله با خيزشهای اجتماعی در آستانه نمايش انتخابات است
رژيم يک زندانی دیگر را در زندان مرکزی زاهدان اعدام کرد. وی الله نظر شيبک نام داشت و حدودا 35 ساله بود.
يك زنداني نیز در زندان مركزي خرم آباد روز شنبه 28 اردیبهشت اعدام گردید.
بنا به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 26 اردیبهشت، مسئولین زندان ارومیه به دستور دادستان و قاضی پرونده با احضار علی و حبیب افشاری دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام، ضمن تهدید ایشان به آنها اعلام کرده است که حکم اعدامشان بعد از انتخابات ریاست جمهوری اجرا می شود. این دوبرادر سال گذشته از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق فعالیت تبلیغی و عضویت در یک حزب مخالف نظام از سوی دادگاه مهاباد به اعدام محکوم شدند. دو برادر دیگر آنها نیز به نامهای جعفر و ولی افشاری نیز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به 5 سال زندان محکوم شده اند. هر 4 برادر هم اکنون در زندان مرکزی اورمیه بسر می برند.
رژيم سحرگاه امروز نیز دو زندانی را در تهران اعدام کرد. اتهام آنان جاسوسی و در حد محارب عنوان شده است. اين دو قربانی محمد حيدری و کورش احمدی نام داشتند.
به نقل از آژانس ایران خبر 27 اردیبهشت، بامداد روز 25ارديبهشت 7زنداني در محوطه زندان مرکزي رشت به نامهاي جهانگير گرگيج، هاشم بهار علي، شهرام حسن زاده، نعمت رجبي، فرهاد شيرازي، محمد زارعي و تورج اميني به دار آويخته شدند.
همچنين سه زنداني در زندان رجايي شهر کرج
به نامهای  حميد شهرياري، مجيد شيرخوانلو و نصيري اعدام شدند. روزچهارشنبه 25 ارديبهشت نیز چهار شهروند ديگر در زندان مرکزي اروميه اعدام شدند.
رژیم 1 زندانی را در نو شهر در ملأعام بدار آويخت. اين زندانی، 25ساله و دارای 2 فرزند بود. 1 زندانی نیز در کرمانشاه بدار آويخته شد. دوشنبه هفته گذشته نيز 3 زندانی در ميدان آزادی کرمانشاه در ملأعام بدار آويخته شدند.

 

هفده زمين لرزه ظرف يک روز، شهرهای مختلف ایران را لرزاند
بنا به گزارش سايت مرکز زلزله شناسی ايران از ساعت 12 شب جمعه تا ساعت 6 بعدازظهر شنبه 17 بار زمين لرزه هايی مناطق مختلف در سراسر ايران از جمله شيراز، مسجدسليمان، نوسود کرمانشاه، ورزقان آذربايجان شرقی و خراسان جنوبی را لرزانده است که 4 بار آن در شهر گوهران بوده است. رژیم از خسارات جانی و مالی آماری ارائه نداده است.
روز جمعه زلزله ای به قدرت 5.2 ریشتر اتاوا پایتخت کانادا را لرزاند. بر اساس گزارش سازمان زلزله نگاری کانادا کانون این زمین لرزه شهر شاویل در ایالت کبک در یکساعتی اتاوا گزارش شده است. این زمین لرزه در شهر تورنتو که 4 ساعت با اتاوا فاصله دارد نیز احساس شد. این سازمان همچنین اعلام نمود که دقایقی بعد پس لرزه ای دیگری به قدرت 4.2 ریشتر این منطقه را تکان داد. این زلزله خسارات عمده ای به همراه نداشت.

 

جوانان رفسنجان با 2 تن از ماموران بسيجی درگير شدند
پاسدار محمد پساوند، سرکرده عمليات سپاه در شهر «رفسنجان» با تأييد اين خبر گفته است: اين درگيری روز چهارشنبه هفته گذشته در روستای «احمد آباد» رخ داده٬ يک عضو بسيج به نام منصور آقاعلی پور يوسفی کشته و مرتضی اخلاصي٬ عضو ديگر بسيج نيز زخمی شده است.

 
 
 
 
 
 

اعتراضات مردمی در آستانه نمایش انتخابات جان تازه ای می گیرد
منابع خبری مقاومت ایران خبر دادند که جمعی از مردم طالش که در پروژه مسکن مهر اين شهر ثبت نام کرده اند روز جمعه 27 اردیبهشت در مقابل دفتر عمران رژيم در طالش تجمع اعتراضی برگزار کردند. معترضان گفتند سالهاست پولهايشان را گرفته اند ولی هنوز خانه يی به آنها داده نشده است.
برای چندمين بار تاکسيرانان اروميه در مقابل استانداری رژيم در اين شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها خواستار اعلام نرخ جديد تاکسی در اين شهر شدند.
عده زيادی از مردم تهران، در مقابل ساختمان هدفمندی يارانه ها تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها به پرداخت نشدن يارانه ها اعتراض کردند.
دانشجويان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب روز پنجشنبه 26ارديبهشت به مديريت دانشگاه اعتراض کردند. دانشجويان معترض در مقابل دفتر رئيس دانشگاه دست به تجمع زدند.
کارگران کارخانه نيشکر هفت تپه از روز چهارشنبه در اعتصاب به سر می برند. اين اعتصاب در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد فروردين ماه کارگران برگزار شد. علاوه بر اين در فيشهای حقوقی که صادر شده است 25 درصد افزايش حداقل مزد برای سال جاری نيز اعمال نشده است.
جمعی از رانندگان اتوبوس در پايانه نمازی شيراز، روز چهارشنبه 25ارديبهشت اعتصاب کردند. آنها در اعتراض به پايين بودن حقوقها اعتصاب کردند. دو تن از ماموران حکومتی در زاهدان کشته شدند
همبستگی ملی به نقل از اوشیدا خبر داد که عصر پنجشنبه 26ارديبهشت در جاده محور زاهدان- خاش یک دستگاه موتور تریل که راکبین آن مسلح به سلاح گرم بودند به سمت اکیپ مامورين راه تیراندازی کرد و متواری شدند که در جریان آن ستوان یکم محمدحسین دانشمندی و گروهبان یکم احمد بالش آبادی کشته شدند.


يک جوان کرد در پيرانشهر، به قتل رسید
مأموران نيروی انتظامی يک جوان کرد را در روستای تيرکش عليای پيرانشهر به ضرب گلوله کشتند. وی که سی سال سن داشت و دارای دو فرزند کوچک بود برای امرار معاش به شغل کولبری و انتقال ناچيز کالاهای مورد نياز زندگی از مرز اشتغال داشت. پيش از اين نيز برادر وی که او هم به شغل کولبری اشتغال داشت به وسيله مأموران حکومتی به قتل رسيده بود.

 

******
به دستور احمدی نژاد صدا و تصویر امام زمان از لایه های جدید و بالاتر از فیبر نوری برای تمام جهانیان ارسال خواهد شد. العربیه فارسی 18 مه خبر داد محمدحسن نامی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  که در سومین جشنواره ملی ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات سخن می گفت، اظهار داشته است: '' به دستور احمدی‌نژاد این وزارتخانه مشغول راه‌اندازی یک سایت بین‌المللی است که تا با سایت‌های گوگل ارث، ویکی‌پدیا، ویکی‌مدیا و بینگ که هم اکنون بیشترین نیاز نسل جوان را با روش‌های زندگی غربی برآورده می‌کند قابل رقابت باشد.'' وی افزود: ''با ایجاد یک سایت بین‌المللی در کشور و ارائه نظراتمان خواهیم توانست ایران مجازی، مجلس مجازی، حوزه علمیه مجازی و دانشگاه مجازی را به جهان معرفی کنیم.'' وی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است: ''از آنجا که برخی از سازمان‌های بین‌المللی مانند سایت مجازی گوگل ارث تأثیر بسیاری در دنیای واقعی کشورهای در حال توسعه دارند، ایران پیشنهاد کرد که این قبیل سازمان‌ها باید برای جذب درآمد و کاربران کشورهای در حال توسعه مالیات پرداخت کنند.''

 

 عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی کشور براه افتاد
 هرانا 28 اردیبهشت خبر داد که یکی از مسئولان نظامی- امنیتی در مازندران مدعی شده است که بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور با عنوان "قاب سیاه" در مازندران کلید خورد.
 شاهچراغی فرمانده سپاه مازندران اعلام کرد: "پس از رصد نزدیک به یکسال از فرآیند فعالیت های گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی در حوزه مدلینگ اعم از عکاس و مدل ، بزرگترین عملیات سایبری علیه مدلینگ اینترنتی در کشور در پاییز سال
۹۱ با دستگیری و احضار ۳۰ نفر بصورت همزمان و ارشاد ده ها نفر به انجام رسید." وی در ادامه افزود: "با همکاری نزدیک سیستم قضایی استان مازندران حدود ۱۴ مغازه عکاسی که از دختران و زنان اغفال شده تصاویر مبتذل و در مواردی مستهجن تهیه کرده و در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند شناسایی و پلمپ و احکام مناسبی نیز توسط سیستم قضایی برای متهمین صادر گردید.". "دشمن در ادامه تغییر در سبک زندگی جوانان ما با بهره گیری از تمام ظرفیت ها در فضای مجازی و حقیقی و شبکه های اجتماعی خصوصا فیس بوک در تلاش است فرهنگ برهنگی و ابتذال را ترویج و هویت جوان ایرانی را تغییر دهد." شاهچراغی گفت که همچنان رصد فعالان مجازی در تمامی حوزه ها در رصد تیم های سایبری ما قرار خواهد گرفت.