صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، دی ۱۸، ۱۳۹۱

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهوزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، یک گزارش 64 صفحه ای در ماه دسامبر 2012 در خصوص جزئیات فعالیت وزارت اطلاعات رژیم ایران تهیه کرد که توسط بخش پژوهشهای فدرال کتابخانۀ کنگرۀ آمریکا منتشر شده است. 
در این گزارش تصریح شده است که مسعود خدابنده، همسر انگلیسی اش ان سینگلتون و برادرش ابراهیم خدابنده اعضای سازمان امنیت و اطلاعات رژیم  ایران هستند. لازم به ذکر است که این افراد خود را اعضای جداشده سازمان مجاهدین خلق می نامند و با همین عنوان در رسانه های گوناگون ظاهر می شوند. این گزارش تحقیقاتی ضمن افشای خدابنده، همسر و برادرش، افزود که سایت ایران اینترلینک صراحتا به دستور تهران تاسیس شده است. این گزارش 64 صفحه ای با عنوان «شناخت وزارت اطلاعات و امنیت ایران» در هماهنگی با بخش حمایت تکنیکی مبارزه با تروریسم دفتر برنامه حمایت از جنگ نامنظم تهیه شده است و تصریح می کند که رژیم ایران برای مقابله با سازمان مجاهدین خلق ایران، نه تنها افراد ایرانی بلکه عناصر خارجی را نیز اجیر می کند. بنا بر گزارش کتابخانه کنگره آمریکا، مسعود خدابنده در اواخر دهه 1990 بعضویت وزارت اطلاعات و ان سینگلتون در سال 2002 بخدمت رژیم ملایان در آمدند. سینگلتون ملاقاتهای متعددی با مقامات وزرات اطلاعات در تهران و سنگاپور، مکانی که وزارت اطلاعات ترتیب ملاقات با عناصر خارجی خود را میدهد انجام داده است. بنا بر همین تحقیقات سینگلتون در تهران توسط وزارت اطلاعات آموزش داده شده است. گفتنی است بنا به گزارشی که در سایت وزارت اطلاعات یعنی ایران اینترلینک آمده، در حالیکه حتی وکلای ساکنین هم اجازه ورود به اشرف را نداشتند، ان سینگلتون در آوریل 2011 به ورودی اشرف سفر کرده و در ملاقات با دولت نوری مالکی خواستار محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق شده بود. 

کارگران کارخانه لوله سازی صفا در اعتصابند و کارگران گروه صنابع پوشش ایران تجمع  اعتراضی برپا کردند
کارگران کارخانه لوله سازی صفا در اعتراض به پرداخت نشدن 26ماه حقوق عقب افتاده از دو هفته پيش دست به اعتصاب زده اند. کارگران گفتند تنها با توسل به اعتراض و اعتصاب می توانند مطالبات خود را دريافت کنند. در خبری دیگر کارگران گروه صنايع پوشش ايران به نمايندگی از ساير کارگران کارخانه های اين شرکت، صبح روز شنبه 16 دی ماه تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها در اعتراض به تأخير سيستماتيک در پرداخت حقوق خود تجمع کردند. به نقل از هرانا که این خبر را انعکاس داده کارگران معترض پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «تا زمانی که تکليف نهايی کارگران در مورد بازنشستگی مشخص نشود حق فروش ابزار توليد و آهن آلات را نداريد».


دو زندانی سیاسی کرد به نامهای زانیار و لقمان مرادی در معرض خطر قریب الوقوع اعدام قرار دارند

خبرگزاری همبستگی ملی 17 دیماه خبر داد که رژیم حاکم بر ایران در صدد است که زانیار و لقمان مرادی را اعدام کند. این دو از زندانیان سیاسی در زندان گوهر دشت هستند. این خبرگزاری افزود که زندانیان سیاسی گوهر دشت، هموطنان و نهادهای جهانی مدافع حقوق بشر را به برپایی کارزاری برای جلوگیری از این اعدام ها فراخوانده اند. زانیار و لقمان در مرداد 1388 در مریوان دستگیر شدند. آنها را به مدت 9 ماه در اداره اطلاعات سنندج تحت شکنجه قرار دادند تا اتهام قتل پسر امام جمعه مریوان را برعهده بگیرند. این دو در نامه های جداگانه یی آزارها و شکنجه هایی را که نسبت به آنها روا شده، تشریح کرده و اتهامات مورد ادعای رژیم را تکذیب کرده اند.


******
بنا به گزارش منابع خبری مقاومت ایران، 20 تن از زندانیان سیاسی بند 350 زندان مخوف اوین، در نامه ای خطاب به رئیس زندان، به نام رشیدی، اسامی 24 زندانی سیاسی بیمار را عنوان کرده و خواستار پایان دادن به مانع تراشی در معالجه آنها شدند. زندانیان سیاسی اوین در این نامه هشدار داده اند که مسئولیت قانونی معالجه بیماران بند 350 با رئیس زندان اوین است و او باید در صورت بروز هرگونه اتفاقی پاسخگوی آن باشد. در دو سال اخیر، محسن دگمه چی، هدی صابر، منصور رادپور و حسن ناهید  بر اثر همین کارشکنی در پروسه درمانی کشته شدند.

موج اعدام زندانیان توسط رژیم همچنان ادامه دارد

به گزارش رسانه حکومتی بویرنیوز، در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد یک نفر به دار آویخته شد. این رسانه حکومتی به نقل از واحد مرکزی خبر رژیم نوشت: حکم اعدام قاچاقچی مواد مخدرصبح روز 13 دی درزندان مرکزی یاسوج به اجرا درآمد. رژيم همچنین سحرگاه شنبه دو زندانی جوان را در شهر کرد در ملأ عام بدار آويخت. اين دو زندانی دو برادر 21 و 24 ساله بودند.


يک زندانی در زندان زاهدان به قتل رسید
به نقل از خبرگزاری همبستگی ملی يک زندانی پس از چند ساعت که به سلولهای انفرادی بند قرنطينه زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بود به قتل رسيد. زندانی محسن اسماعيل زهی 33 ساله غروب روز چهارشنبه 13 دیماه به بهداری زندان مرکزی زاهدان مراجعه کرد و به يکی از کارکنان بهداری گفت که احساس درد شديد می کند. اما اين فرد حاضر به معاينه و درمان او نشد. در حالی که زندانی برای معاينه و درمان اصرار می کرد رئيس بهداری با نام يوسفی وارد مشاجره با اين زندانی  شده و دستور انتقال اين زندانی را به سلولهای انفرادی بند قرنطينه داد و علت آن را تمارض، دروغ اعلام می کند. زندانی محسن اسماعيل زهی پس از انتقال به سلولهای انفرادی بند قرنطينه مورد ضرب و شتم مأموران اطلاعات زندان قرار گرفت و نهايتاً بامداد روز پنجشنبه 14 دیماه به قتل رسید. مأموران زندان اما علت قتل محسن اسماعیل زهی را مصرف بيش از حد قرص به منظور خودکشی اعلام کرده اند.

مجلس نمايندگان آمريکا، سرکوب بهاییان در ایران را محکوم کرد
مجلس نمايندگان آمريکا در اولين جلسه خود در سال جديد ميلادی طی مصوبه يی سرکوب شهروندان بهايی در ايران را محکوم کرد. ايليانا رزلهتينن با انتشار بيانيه يی که در صحن مجلس نمايندگان آمريکا قرائت شد تأکيد کرد رژيم ايران زندگی را برای بهاييان غيرقابل زيست کرده است. 

در خبری دیگر در رابطه با سرکوب شهروندان بهایی، سایت هرانا شنبه 16دیماه در خبری از وضعیت یک زندانی 85 ساله بهایی در زندان بیرجند نوشت: محمد حسین‌نخعی زندانی 85 ساله بهایی که از اردیبهشت ماه سال جاری در زندان بسر می‌برد، بدون هیچگونه دلیل موجهی از تلفن و ملاقات محروم شده است. این منبع افزود که وی مدتی است بدون آنکه دلیل مشخصی از طرف مسئولین ارائه شود ممنوع الملاقات شده و همچنین اجازه تماس تلفنی نیز از نامبرده سلب شده است. با توجه به اینکه محمدحسین نخعی به دلیل کهولت سن احتیاج به رسیدگی مدام پزشکی دارد و از طرف دیگر کلیه خویشان و نزدیکان وی در تهران ساکن هستند، جلوگیری از ملاقات و تماس تلفنی موجب نگرانی خانواده‌ این زندانی مسن بهایی شده است. هرانا افزود محمد حسین نخعی به اتهام تبلیغ علیه نظام تحت تبلیغ بهاییت و عضویت در جامعه بهایی به 3 سال حبس تعزیری و 3 سال حبس تعلیقی محکوم شده است.