صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، شهریور ۲۷، ۱۳۹۱

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهروز دوشنبه دهم سپتامبر گروهی از ایرانیان آزادیخواه در مقابل ساختمان وزارت خارجه کانادا در اتاوا گرد آمده تا از اقدام شجاعانه دولت کانادا مبنی بر بستن سفارت رژیم ایران و اخراج دیپلوماتهای آن از این کشور قدردانی کنند. گزارش رادیو ایرآوا در این مورد: از دقیقه 4:13 http://www.youtube.com/watch?v=Z6i2tu5l-uM&feature=plcp

 

****

در روز دهم سپتامبر آقای جیسن کنی وزیر اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که از این پس تقاضانامه ایرانیانی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند را با دقت بیشتری بررسی می کند تا از ورود کسانی که با رژیم ایران ارتباط دارند، جلوگیری شود. جیسن کنی افراد غیر قابل پذیرش را افراد وابسته به سپاه پاسداران، نیروی قدس، بسیج و اعضای ارشد مقامات رژیم ایرن عنوان کرد.
به نقل از تلویزیون سی تی وی نیوز کانادا وزیر دفاع این کشور آقای پیتر مک کی از ابتکار کانادا مبنی بر قطع رابطه ديپلوماتيک با رژيم ایران دفاع کرد و گفت اين تصميم پس از بررسی و تعمق بسيار اتخاذ شد. وی دلایل این قطع روابط را تهديد عليه امنيت جهانی، سابقه حقوق بشر در ايران و اظهارات رژیم درباره کشورهای منطقه، شمرد. وزیر دفاع تاکید کرد کانادا هم چنان به اعمال فشار عليه رژيم ايران از طريق متحدان و هم پيمانان خود ادامه می دهد تا اين حکومت از اعمال خود دست بردارد. وی افزود ما همچنان درکنار مردم ایران که توسط رژیم حاکم سرکوب شده اند می ایستیم. لازم به ذکر است که دیپلوماتهای رژیم که از سوی دولت کانادا در عرض 5 روز از فرمان بسته شدن سفارت، وقت داشتند خاک کانادا را ترک کنند، به ایران بازگشتند.

 

******

آقای داعی در دادگاه آمریکا که تریتا پارسی، لابی رژیم از او شکایت کرده بود، پیروز شد. آقای حسن داعی در اطلاعیه ای روز پنجشنبه 13 سپتامبر= 23 شهریور اعلام نمود که پس از چهار سال و نیم که از شکایت تریتا پارسی از وی می گذرد سرانجام رای نهایی صادر شد و قاضی دادگاه با بررسی نوشته ها و اظهارات ایشان شکایت آنان را بی اساس دانست و کلیه اتهامات وارده به آقای داعی را مردود دانست. لازم به ذکر است که تریتا پارسی رئیس نایاک لابی پرکار رژیم در آمریکا می باشد. آقای داعی ضمن تشکر از حمایتهای مردمی افزود که امیدوار است این اولین گام برای منزوی کردن شبکه لابی رژیم ایران در آمریکا باشد. 

 

یک زندانی در تهران اعدام شد


صادق مرادی به جرم انتسابی سرقت و تجاوز سه شنبه 21 شهریور در تهران در ملاءعام بوسیله جرثقیل حلق آویز شد. روز دوشنبه 20 شهریور نیز جوانی 34 ساله در شاهرود اعدام شده بود. در روز 18 شهریور نیز 11 زندانی بطور گروهی اعدام شدند. در خبری دیگر و بنا به گزارش فعالان حقوق بشر در 24 شهریور دو زندانی سیاسی در بلوچستان که به اعدام محکوم شده اند تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار دارند. آنان به زندان چوبیندَر
قزوین و در بند زندانیان عادی خطرناک زندانی هستند.

 

یک بسیجی در منطقه سعادت آباد تهران توسط 5 جوان  کتک خورد

به نقل از سایت مجاهدین خلق، خبرگزاری حکومتی فارس، که این جوانان را اراذل و اوباش می نامید گفت گویا این جوان بسیجی صرفا یک تذکر داده اما به صورت شدیدی از سوی این پنج نفر مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. وی روانه بیمارستان بقیه الله سپاه می گردد.


 

 

 

 


سفیر آمریکا درلیبی دراثر یک حمله تروریستی دربنغازی کشته شد


در یازدهمین سالگرد 11 سپتامبر بدنبال پخش یک فیلم مستهجن و فناتیک ضداسلامی در جریان حمله جمعیتی خشمگین به سفارت آمریکا در بنغازی در لیبی سفیر آمریکا کریس استیونز و سه دیپلومات دیگر آمریکا کشته شدند. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و هیلاری کلینتون وزیر خارجه این کشور، این حمله و کشته شدن سفیر و کارمندان همراه وی را محکوم کردند. در همین رابطه فیلم ضداسلامی فردی مجهول الهویه همچنان در کشورهای عربی و شمال آفریقا عامل تغذیه مسلمانان افراطی این مناطق می شود. در مصر، یمن، سوریه و دیگر کشورها گروههای خرابکار سفارتخانه های آمریکا را هدف قرار می دهند.


قطعنامه حکام آژانس اتمی علیه رژیم ایران تصویب شد
 به گزارش خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه 13 سپتامبر دیپلماتها گفتند حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با اکثریت خردکننده ای قطعنامه ای در انتقاد از ایران که توسط قدرتهای جهان آورده شده بود را با هدف منصرف کردن اسراییل از اقدام نظامی، به تصویب رساندند. این قطعنامه ”نگرانیهای جدی ای از این که ایران همچنان به نادیده گرفتن“ قطعنامه های شورای امنیت برای تعلیق غنی سازی اورانیوم و فعالیتهای چشمگیر در سایت پارچین که آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید ”بطور قابل توجهی مانع“ بازرسان شده است، ادامه می دهد، بیان می کند. سی و یک رأی موافق، یک رأی مخالف و سه رأی ممتنع (به این قطعنامه) داده شد.

 

******

دبیرخانه شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ای  به تاریخ 26 شهریور اعلام داشت که نیروهای عراقی قصد ربودن ساکنین اشرف در حین حرکت ستون هفتم به لیبرتی را داشتند. این اطلاعیه افزود: بامداد یکشنبه 26 شهریور در جریان حرکت هفتمین ستون مجاهدان اشرف به لیبرتی، دو افسر عراقی، سرگرد احمد خضیر و سروان حیدر عذاب از عاملان قتل عامهای مرداد 88 و فروردین 90 در اشرف، همراه با مأموران نیروی تروریستی قدس و ماموران وزارت اطلاعات رژیم ایران، از جمله محمد اکبرزاده و محمد کریم فنودی، به نفرات همراه در آخرین تریلیهای بار، حمله کردند. هدف آنها بیرون کشیدن مجاهدان از داخل تریلی و ربودن آنها بود. به همین خاطر آنان، با ضربات سنگ و چوب و میله های آهنی تلاش می کردند اعضای مجاهدین را از داخل تریلی بیرون کشیده و آنها را با خود ببرند. در جریان این حمله 10 نفر مجروح شدند.  بر اساس این اطلاعیه آدمربایان پس از ناکامی در ربودن مجاهدین، متعلقات آنها را به سرقت بردند.
در همین رابطه تریبون دو ژنو، طی فراخوانی به دبیرکل ملل متحد، از وی خواست کمپ لیبرتی در عراق را کمپ پناهندگی اعلام کند. این فراخوان ضمن اشاره به عدم آزادی تردد در لیبرتی وکنترل اعضای دفتر نخست وزیری عراق و محدودیتهایی که ساکنان لیبرتی با آن مواجهند از بان کی مون خواست دولت عراق را وادار کند این محدودیتها خاتمه بدهد.

زلزله زدگان آذربايجان در وضعیت بدی قرار دارند

اله وردی دهقانی عضو مجلس رژیم از ورزقان به عدم رسيدگی به مناطق زلزله زده در آذربايجان شرقی پس از گذشت بيش از يک ماه از زلزله اعتراف کرد. وی گفت: با گذشت يک ماه از زلزله اخير متأسفانه تا به حال در مورد ارزيابی واحدهای آسيب ديده اقدام آن چنانی صورت نگرفته است. هم چنان بی برنامگی مسئولان استاني… مردم مناطق زلزله زده ورزقان و روستاهای تابعه را با مشکل جدی مواجه کرده است. وی افزود: متأسفانه برخی از مسئولان با دادن وعده های تو خالی در روند بازسازی مناطق زلزله زده انتظارات کاذب در بين مردم ايجاد می کنند که اين امر عواقب نامطلوبی در پی خواهد داشت.