صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، اسفند ۱۵، ۱۳۹۰

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

دبیرخانه شورای ملی مقاومت 13 اسفند در اطلاعیه ای اعلام نمود که خانم رجوی، به هیلاری کلینتون اطلاع داده است، در صورتیکه اطمینانهای حداقل در کمپ لیبرتی تامین نشود، و اگر دولت عراق جلوگیری نکند، ساکنین اشرف و لیبرتی آماده اند در ماه مارس، عراق را ترک کنند و با نظارت صلیب سرخ و کمیساریا، با هزینه خودشان، بطور موقت در منطقه مرزی اردن جایی که در زمان جنگ در سال 2003 صلیب سرخ و سازمان ملل برای پذیرش دهها هزار پناهجو چادر زده بودند، مستقر شوند. خانم رجوی همچنین اضافه کرد که برای کنترل و اطمینان دولت اردن، این قطعه زمین بوسیله ساکنان، سیاج کشی می شود و ساکنان تا رفتن به کشورهای ثالث آنرا ترک نمی کنند مگر بیماری که معالجه او در داخل سیاج امکانپذیر نباشد. خانم رجوی افزود: انتقال همه ساکنان اشرف به لیبرتی همچنین میتواند به بیابانهای مرزی دیگر کشورهای همجوار عراق (ترکیه، عربستان سعودی و کویت) صورت بگیرد. وی از خانم پیلای، آقای بان کی مون، خانم اشتون، آنتونیو گوترز و رئیس صلیب سرخ خواست با اعلام موافقت و حمایت از این جابجایی برای همیشه به بحران اشرف و کشتار ساکنان آن خاتمه دهند. این اطلاعیه می افزاید، در حالیکه هنوز دو ماه به ضرب الاجل بستن اشرف در پایان آوریل که نخست وزیر عراق اعلام کرده بود، باقی مانده است، مقامهای عراقی تهدید به جابهجایی اجباری ساکنان اشرف به لیبرتی را آغاز کرده اند. هیچیک از اطمینانهای حداقل که ساکنان اشرف درخواست کرده بودند، فراهم نشده و آنها بهطور عملی دو گزینه بیشتر ندارند: قتل عام و مرگ یکباره در اشرف یا مرگ تدریجی در مکانی به نام لیبرتی آنهم تحت نام و نظارت ملل متحد. محلی که از سوی اتحادیه جهانی وکلا،  از سوی بیش از 10هزار شهرداران اروپایی در فرانسه و بلژیک و ایتالیا و از سوی شخصیتهای برجسته سیاسی و نظامی و قضایی ایالات متحده یک زندان یا ارودگاه کار اجباری توصیف شده است. علاوه بر آن همچنانکه آلخو ویدال کوادراس، نایب رئیس پارلمان اروپا و رئیس کمیته بین المللی در جستجوی عدالت، در اول مارس اعلام کرد یک «کارزار دروغپردازی علیه ساکنان لیبرتی و زمینهسازی برای جابهجایی اجباری سایر ساکنان اشرف به لیبرتی» بهراه افتاده است «که میخواهد ساکنان لیبرتی را مقصر این وضعیت جلوه دهد».
-«ادعا می
شود: ساکنان در منابع فاضلاب به طور عمدی خرابکاری کرده و عکسهای آن را به سراسر دنیا مخابره کرده اند. آنها ژنراتورها را هم خراب کرده اند. منابع آب را تخلیه کرده اند. زباله ها را به طورعمدی پراکنده اند. برخی حتی انگشتان خود را سمباده کشیده اند تا اثر انگشت آنها محو شود. آنها در ابتدا مانع ورود دو تانکر فاضلاب و دو تانکر آب و دو ماشین جمع آوری زباله به کمپ لیبرتی شدند. آنها با کمیساریا همکاری نمیکنند و درخواست نامه های آن را امضا نمیکنند و انگشتهای خود را سمباده کشیده اند».
 
******
بر اساس یک ارزیابی دقیق آماری مبتنی بر گزارشهای شاهدان عینی ستاد اجتماعی سازمان مجاهدین در داخل کشور، از 1700 صندوق رأی در سراسر کشور، نمايش انتخابات مجلس رژیم، کسادترين و مفتضح ترين نمايش انتخاباتی در 33 سال گذشته بوده است. بر اساس اين گزارشها که از بيش از 100شهر تهيه شده، در برخی از شهرها ميزان مشارکت مردم حتی به 3درصد هم نمی رسد. تحريم اين نمايش در تهران و شهرهای بزرگ مانند شيراز، اصفهان، اهواز و تبريز بسيار فراگيرتر بوده است. به نحوی که تلويزيون رژيم حتی در شلوغترين ساعات روز هم نتوانست صحنه های ازدحام از حوزه های رأی گيری، حتی از مناطق پرجمعيت تهران نشان دهد.
این گزارش می افزاید که بر اساس گزارشهای محرمانه وزارت کشور رژیم، که به دست مقاومت ايران رسيده است، ميزان مشارکت در اکثر شهرها، نسبت به انتخابات مجلس رژيم در چهار سال قبل، بسيار کمتر بوده است.
خامنه ای در وحشت از تحريم سراسری انتخابات، پيشاپيش دستور داده بود که ميزان شرکت کنندگان در اين انتخابات بايد بيش از
60درصد اعلام شود. وی علاوه بر اتخاذ تدابير لازم برای رقم سازيهای ضروری و صدور فتوا برای تشويق نيروهای خودی، در اولين ساعتهای رأی گيری، شرکت در اين نمايش را «مثل نماز» و «يک حجت با خدا» خواند و از مردم خواست که «برای حفظ امنيت و مصونيت کشور» در انتخابات شرکت کنند. در همين رابطه به دستور خامنه ای، شورای نگهبان و احمدی نژاد بر سر نحوه بالا بردن تعداد رأی دهندگان و رقم سازيهای نجومی از روزهای قبل از انتخابات به توافق رسيدند و وزارت کشور برای تقلب هر چه بيشتر اعلام کرد برای رأی دادن، داشتن کارت ملی الزامی نيست و از شناسنامه های قديمی و بدون عکس نيز می توان استفاده کرد. عوامل رژيم برای مجبور کردن مردم به شرکت در انتخابات، از قبل شايع کردند که دريافت سرانه يارانه مشروط به دادن رأی است. ميزان تقلبات به ويژه توسط ماموران سپاه و بسيج و خريد رأی به حدی بود که کارگزاران رژيم آن را يک رسوايی برای نظام ناميدند. به علت کسادی بيش از انتظار اين نمايش و به منظور تأمين وقت برای تقلب و رأی سازی، زمان انتخابات به مدت ۵ ساعت تمديد شد. همانطوری که پیش بینی می شد، رفسنجانی و خاتمی نیز برای نجات نظام به صحنه آمده و رای دادند. گفتنی است، قرار است در اسفندماه جاری رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام توسط خامنه ای معرفی شود و پيش از اين برخی از عوامل رژيم از برکناری رفسنجانی خبر داده بودند.

 
شمار تروريستهايی که در عمليات بانکوک دست داشتند به 7 تن رسيد
 
 
پليس تايلند می گويد هسته ی تروريستی ايرانيان که متهم به بمب گذاری در بانکوک هستند بزرگتر از آن است که قبلاً اعلام شده بود. ظاهراً هفت نفر، عضو اين هسته بوده اند که چهار نفرشان به ايران گريخته اند. شبکه تروريستی رژيم ايران در تايلند روز 25بهمن برملا شد. در جريان اين عمليات، چند بمب در بانکوک، پايتخت تايلند، منفجر گردید که در اين حادثه يکی از بمب گذاران به نام سعيد مرادی دو پای خود را از دست داد و چند نفر ديگر مجروح شدند. به گفته منابع مطلع شناسايی همه همکاران اين شبکه تروريستی با کمک تصاوير 15 هزار دوربينی صورت گرفته که کنترل رفت وآمد در خيابان های بانکوک را بر عهده دارند.