صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، مرداد ۱۷، ۱۳۹۰

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهپارچه فروشان بازار تهران بیش از 6 روز است که در اعتصاب بسر می برند

آژانس ایران خبر گزارش داد: در روز شنبه 15مرداد نيز پارچه فروشان بازار تهران دراعتراض به ماليات چهاردرصد بر ارزش افزوده در اعتصاب بودند و بازار به طور كامل تعطيل بود. اين اعتصاب كه از روز دوشنبه 10مرداد شروع شده بود، شنبه وارد ششمين روز خود شد.

افزایش کارتن خوابی در ایران در حالیست که طبق قرارداد با رژیم ایران، ۱۰هزار خانه برای مردم ونزوئلا ساخته می شود

سایت مجاهدین خلق گزارش داد: بر اساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال این خانه‌ها ظرف مدت ۱۸ ماه ساخته خواهند شد و به این ترتیب ۴۵۰ هزار نفر از مردم ونزوئلا در شرایطی صاحب خانه می‌شوند که شمار کارتن خوابها در ایران رو به افزایش است. پس از اعلام خبر ایجاد پایگاههای موشکی در جنوب ونزوئلا توسط سپاه پاسداران ایران، اکنون وب سایت وزارت امور خارجه ونزوئلا از عقد قراردادی یک میلیارد دلاری با رژیم ایران خبر می‌دهد که به موجب آن ۱۰ هزار خانه توسط ایرانیان برای ونزوئلاییها ساخته می‌شود. چاوز که قصد دارد باز هم در انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری به پیروزی برسد اعلام کرده که ”در ۷ سال آینده ۲ میلیون مسکن برای افراد فقیر می‌سازد و در این راه جمهوری اسلامی نیز کاراکاس را همراهی خواهد کرد“. در خبری دیگر و به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر، سرهنگ غلامرضا سجادی اظهار داشت: در اجرای طرح جمع آوری متکدیان و کارتن خواب‌ها و کودکان خیابانی ۲۲ اکیپ گشتی این یگان حضور داشتند. وی ادامه داد: در این راستا ۷۶ نفرمتکدی، ۲۵ کارتن خواب و ۶ کودک خیابانی جمع آوری و ساماندهی شدند. این مقام مسئول بیان داشت: این افراد به مراکز بهزیستی «اسلامشهر»، «لویزان»، «یاسر»، و گرمخانه «خاوران» تحویل داده شدند. سجادی در خاتمه بیان داشت: جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی باعث رضایتمندی شهروندان پایتخت نشین شده است.


یک دانشجو و مادرش در کرمان، بازداشت شدند

کوهیار گودرزی دانشجوی محروم از تحصیل و مادرش پروین مخترع بازداشت شدند. مادر کوهیار گودرزی در کرمان بازداشت شده است و هم‌اکنون در بازداشتگاهی در این شهر نگهداری می‌شود. کوهیار گودرزی در جریان قیام ۸۸ نیز بازداشت و مدت ۱سال در زندان اوین محبوس بود.


عبدالرضا قنبری، معلمی که به اعدام محکوم شده است، به وکیل دسترسی ندارد

به گزارش اطلاعیه گزارشگران حقوق‌بشر کردستان، عبدالرضا قنبری در جریان دادگاه و در دوره تجدیدنظر‌خواهی امکان دسترسی به وکیل انتخابی و مستقل نداشت و در حال حاضر نیز چنین امکانی برای وی وجود ندارد. گفتنی است به‌رغم تلاش خانواده وی برای انتخاب و اختیار وکیل، دادگاه انقلاب تهران، با مشاوره گرفتن ایشان از وکیل انتخابی مخالفت کرده است. طبق گزارش منابع حقوق‌بشری، جمع زیادی از زندانیان سیاسی کرد، در زندانهای مختلف ایران محکوم به اعدام شده و منتظر نتیجه نهایی این حکم هستند.


مسئولین زندان از رسیدگی پزشکی به زندانی سیاسی، رضا جوشن که دچار سکته قلبی شده بود، ممانعت می کنند

زندانی سیاسی، رضا جوشن روز چهارشنبه ۱۲مرداد دچار سکته قلبی شد و برای مدتی به‌حالت اغما فرو رفت. همبندان رضا جوشن خواستار انتقال وی به بیمارستان یا درمانگاه زندان شدند. اما مسئولین زندان به عمد در رسیدگی به وی تعلل کرده و اکنون وضعیت وی وخیم گزارش شده است. همچنین ماشاءالله حائری زندانی سیاسی و پدر و برادر دو تن از ساکنین شهر اشرف نیز که هفته پیش دچار سکته شدید قلبی شده بود، بار دیگر روز پنجشنبه ۱۳مرداد سکته کرد و به‌دلیل وخامت حالش به بیمارستان

منتقل گردید.


دستگیرشدگان آب بازی به اتهام تبلیغ علیه نظام آزاد شدند

جوانانی که در پارک آب و آتش در هنگام آب بازی، توسط پلیس امنیت تهران، دستگیر شدند، با قرار وثیقه آزاد شدند. روز هفتم مرداد بیش از ۸۰۰ دختر و پسر به دنبال فراخوانی در فیس‌بوک، برای شادی و آب‌پاشی در پارک آب و آتش تهران دور هم جمع شدند و آب‌بازی کردند. به گزارش شرق ۱۶ مرداد، چند روز پس از جنجال‌هایی که برای آب‌بازی در پارک آب و آتش به پا شد، افرادی که از سوی پلیس امنیت تهران در این رابطه دستگیر شده بودند، آزاد شدند. این منبع ادامه داد: بعضی از آنها تفنگ آب‌پاش هم با خودشان آورده بودند. انتشارتصاویری از شادی این جوان‌ها بود که واکنش برخی رسانه‌ها را به دنبال داشت. بعد از انتشار خبرهایی در خبرگزاری فارس و سایت‌های اصولگرا، رئیس پلیس تهران خبر از دستگیری تعدادی از شرکت‌ کنندگان در مراسم پارک آب و آتش داد. خبرگزاری فارس مدعی شده بود که این اقدامات در ملاءعام باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردمی شده است. بعد از آن هم عنوان شد که این طرح از سوی عوامل خارجی طراحی شده است، اما با گذشت هشت روز از این اتفاق و دستگیری نزدیک به ۱۰ نفر در رابطه با آن، روز گذشته همه دستگیرشدگان با سپردن قرار وثیقه آزاد شدند. پلیس به دستگیرشدگان گفته بود، که اتهامشان تبلیغ علیه نظام است. بازپرس دادسرای ارشاد در خیابان بخارست به خانواده دستگیرشده‌ها اعلام کرده که یک سند برای آزادی فرزندشان بیاورند. د رخبری دیگر رئيس كل دادگستري استان هرمزگان بازداشت 17 نفر در جريان آب‌بازي در پاركي ساحلي واقع در بندرعباس را تاييد و اعلام كرد كه همگي بازداشت‌شدگان آزاد شده‌اند. علي عليا در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين زمينه تصريح كرد: تعدادي دختر و پسر جوان روز جمعه ـ 14 مردادماه ـ در يكي از پارك‌هاي ساحلي شهر بندرعباس مشغول پاشيدن آب‌ به يكديگر بودند كه با حضور ماموران نيروي انتظامي در محل، 17 نفر دستگير شدند كه از اين تعداد، پنج نفر به دليل عدم توجه اتهام به آن

ان بدون قيد و شرط آزاد شدند. وي با بيان اينكه 12 متهم روز يكشنبه با قرار كفالت آزاد شده‌اند، افزود: عنوان اتهامي متهمان، ارتكاب فعل حرام در ملاءعام و توهين به ماموران در حين انجام وظيفه بوده است كه پس از انجام تحقيقات در صورت تشخيص قاضي، قرار مجرميت براي آنان صادر خواهد شد.پنج فعال اجتماعی بهایی در اصفهان، بازداشت شدند

بر اساس گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر 16 مرداد، این شهروندان بهایی روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه در یکی از فضاهای سبز شهر اصفهان توسط نیروهای لباس شخصی که با یک ون و دو ماشین شخصی هجوم آوردند بازداشت گردیدند، علت بازداشت این ۵ تن، فعالیت‌های اجتماعی و بهداشتی آن‌ها در پارک و آموزش‌هایی بوده است که در خصوص مضرات مصرف سیگار با کشیدن نقاشی بر روی کاغذ می‌داده‌اند. اتهام پریسا مقدس، یگانه آگاهی، متین جانمیان، متین حقیری و سروش بیاتی، تبلیغ علیه نظام عنوان شده است. گفتنی است چهار تن از افراد بازداشت شده زیر ۲۰ سال سن دارند.


نیروهای امنیتی سوریه ۲۷ نفر را به قتل رساندند

عبدالکریم ریاحوی رئیس لیگ دفاع از حقوق‌بشر به خبرگزاری فرانسه گفت: عملیات در منطقه الجوره متمرکز است، ارتش و نیروهای امنیتی بر روی مردم آتش گشودند که حداقل ۲۰نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی‌شدند. وی افزود: نیروهای امنیتی در یک حمله دیگر در شهر حولا در استان حمص حداقل ۷نفر از شهروندان را به قتل رساندند. رامی عبدالرحمان رئیس دیده‌بان حقوق‌بشر گفت ۲۵ تانک و نفربر وارد شهر حولا شده و اقدام به‌عملیات نظامی ‌کردند. از سوی دیگر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه روز یکشنبه از سرکوب مرگبار نیروهای امنیتی بر علیه اعتراضات ضد رژیم سوریه به‌عنوان ”وظیفه دولت ” برای مقابله با "افزاد یاغی" دفاع کرد. خبرگزاری دولتی سانا از او نقل‌قول کرد سوریه در مسیر رفرمها قرار دارد. بشار اسد در ملاقات با وزیر خارجه لبنان عدنان منصور گفت "وظیفه دولت که باید از امنیت و جان شهروندان دفاع کند برخورد با یاغیانی است که راهها و شهرها را مسدود کرده و اهالی را ترور می‌کنند".