صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۰

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

پنج زندانی منتقل شده به انفرادی به دلیل نامه نگاری به گزارشگر ویژه تحت بازجویی و فشار قرار گرفتند

به نقل از خبرگزاری هرانا زندانیان سیاسی بهروز جاوید طهرانی، صالح کهندل، فرزاد مددزاده و محمد علی منصوری و افشین بایمانی بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل تحت بازجویی و فشار روحی و جسمی وزارت اطلاعات می باشند. بازجویان وزارت اطلاعات از نامه نگاری زندانیان سیاسی و تشریح وضعیت خود در طی مدت بازداشت به گزارشگر ویژه حقوق بشر سخت بیمناک هستند و تمام تلاشهای خود را بکار می برند که مانع آن شوند. هرانا اضافه کرد: افشین بایمانی در اعتراض به انتقال به سلولهای انفرادی اقدام به اعتصاب غذا نموده است و همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد

.

حکم دو بار اعدامِ یک جوان ورامینی، از سوی دیوان عالی رژیم تایید شد

خبرگزاری هرانا 8 مرداد گزارش داد: حکم دو بار اعدام یک جوان ساکن ورامین به نام "شاهین"، از سوی دیوان عالی تایید و پرونده وی به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. وی پیش‌تر و از سوی شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران به دوبار اعدام محکوم شده بود که این حکم عینا مورد تایید قرار گرفته است. اتهام وی قتل زنی سالخورده و نوه 9 ساله اش عنوان شده است.


کاترین اشتون به توقف اعدامها در ایران، فراخوان داد

کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، طی بیانیه‌یی گفت: «من به‌خاطر افزایش تعداد اعدامها در ایران عمیقاً نگران هستم. میزان اعدامها در ایران نسبت به جمعیت آن، طی نیمه اول سال ۲۰۱۱ آن را در صدر استفاده‌کنندگان از مجازات مرگ قرار داده است. اتحادیه اروپا از رژیم ایران می‌خواهد که اعدامهای در دست اجرا را متوقف نموده و این‌که در مورد مجازات اعدام، یک مهلت قانونی قائل شود».


346 هزار تجهیزات گیرنده ماهواره کشف و 20 نصاب دستگیر شدند

خبرگزاری حکومتی مهر خبر داد: سرهنگ حسین قاسم لویی رئیس پایگاه چهارم پلیس امنیت رژیم گفت: اخیرا در برخی از محله های پاکسازی شده عده ای سودجو با تشکیل باند حرفه ای ورود تجهیزات و نصب ماهواره علاوه بر سودجویی، اقدام به عناد با نظام کردند. قاسم لویی تصریح کرد: 130 هزار و 258 دیش، 186 هزار و 912 ال ان بی، دوهزار و 348 رسیور، 24 هزار و 49 سوئیچر و 5 هزار قلم انواع تجهیزات ماهواره کشف و ضبط شد. 20 نفر هم از وارد کنندگان و نصب کنندگان ماهواره شناسایی و دستگیر شدند. وی افزود: به افرادیکه از روی دشمنی با نظام اسلامی اقدام به قاچاق تجهیزات ماهواره کنند هشدار می دهم پلیس آنها را شناسایی و با آنها برخورد جدی می کند. از مردم هم می خواهیم که اطلاعات خود را در این زمینه به پلیس اعلام کنند.


ایرانیان در مقابل کمیساریای پناهندگان در شهر اتاوا تظاهرات کردند

روز پنجشنبه 6 مرداد- 29 ژوئیه، جمعی از ایرانیان تظاهراتی در مقابل دفتر نمایندگی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در شهر اتاوا پایتخت کانادا برگزار کردند. آنها خواستار تضمین حفاظت ساکنین اشرف از طریق پناهندگی گروهی آنان شدند. در این تظاهرات آقای دیوید کیلگور، رییس مشترک کمیته کانادایی دوستان ایران دمکراتیک، خانم ریموند فولکو و آقای احمد حسنی سخنانی ایراد کردند. آقای کیلگور صحبت از جابجایی اشرف در داخل عراق را مغایر با همه اصول بین المللی دانست و آن را از اساس مردود شمرد. خانم ریموند فولکو نیز گفت کمیساریا باید به وظایف حقوقی و قانونی خود عمل کرده و با اعطای پناهندگی گروهی به ساکنین اشرف آنها را از خطرات حمله مجدد و یا جابجایی در داخل عراق محفوظ کند. آقای احمد حسنی به نمایندگی از خانواده های ساکنین اشرف خطاب به کمیساریا گفت حالا که ساکنین اشرف با انتقال به کشورهای ثالث هم موافقت کرده اند شما مسئول حفاظت تام و تمام آنها هستید و وظیفه دارید به آنها پناهندگی گروهی بدهید و ما سازمان ملل را مسئول هر گونه خطری که فرزندانمان را در اشرف تهدید کند می دانیم.