صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

چهارشنبه، آذر ۲۴، ۱۳۸۹

سوء استفاده سیاسی رژیم از مرگ تراژیک جوان ایرانی در اتاوا

نقشه رژیم ایران در سوءاستفاده سیاسی از مرگ تراژیک یک جوان ایرانی در اتاوا، خنثی شد

یک جوان 16 ساله ایرانی به نام یزدادن غیاثوند غیاثی روز دوشنبه 8 دسامبر ساعت 10:30 بامداد توسط سه جوان 18، 19 و 20 ساله مورد اصابت شلیک گلوله قرار گرفت و پیکر مجروحش توسط این افراد که تا به حال توسط پلیس دستگیر شده اند، از داخل ماشین به پیاده روی خیابان بوث به بیرون پرتاب گردید.

جامعه ایرانی اتاوا با اطلاع از این خبر تکان دهنده برای احساس همدردی با خانواده غیاثی در مراسم خاکسپاری این جوان، که از سوی خانواده اش به عموم اطلاع داده شده بود، شرکت کردند.

شنوندگان رادیو ایرآوا با تماسهای خود به این رسانه فارسی زبان اتاوا، نگرانی خود مبنی بر سوء استفاده سیاسی رژیم ایران از مرگ یزدادن غیاثی را ابراز داشتند. نگرانی جامعه ایرانیان به روز پنجشنبه 9 دسامبر در جریان مراسمی که در مسجد اتاوا برگزار شده بود، بر می گردد. نماینده سفارت رژیم ایران در کانادا، بدنبال سخنانی درگذشت تراژیک یزدادن غیاثی را به صحنه کربلا و شهادت علی اکبر تشبیه کرده و اعلام می دارد که رژیم ایران، این پرونده را تا به آخر دنبال خواهد کرد!! این در حالیست که پلیس اتاوا هر سه مجرم را دستگیر کرده و اسامی آنان از سوی رسانه های اتاوا اعلام گردیده بود.

از سوی دیگر کاردار سفارت کانادا در ایران در همین رابطه و در روز دوشنبه 13 دسامبر توسط رژیم احضار شده و از وی خواسته شده بود تا در این مورد پاسخگو باشد!؟

وزارت خارجه رژیم در حالی که وزیرش، متکی از سوی احمدی نژاد در حالیکه هنوز در سفر دیپلوماتیک بود، اخراج شد، به ایرانیانی که قصد سفر به کانادا را دارند توصیه کرد که هشیار باشند!!

این اولین باری نیست که رژیم ایران، به شهروندان ایران که قصد مسافرت به کانادا را دارند، هشدار می دهد. رژیم ایران، زخمی از محکومیتهای پی در پی نقض حقوق بشر در ایران توسط دولت کانادا، بارها به طور تلافی جویانه ای، نقض حقوق شهروندان کانادا را زیر سوال برده و خواهان تغییر رفتار دولت کانادا نسبت به شهروندانش شده است!!؟

رژیم که در ایزولاسیون بین المللی بسر می برد، با دست آویز شدن به حوادثی مانند حادثه غم انگیز و شوکه کننده یزدادن غیاثی، قصد سوء استفاده سیاسی از این تراژدی را داشت که با هوشیاری جامعه ایرانی در اتاوا، درنطفه خفه شد.

یک منبع خبری رادیو ایرآوا گفت که از سوی دفتر وزیر امور خارجه رژیم ایران با خانواده غیاثی در داخل کشور نیز تماس گرفته شده است و به آنان گفته شده که این پرونده را دنبال خواهند کرد!!

خانواده غیاثی در اتاوا به تلویزیون محلی سی بی سی گفتند که درحالی که سوگوارند، قصد وارد شدن به مسائل سیاسی بین ایران و کانادا را ندارند، اما هم به پلیس و هم به سیستم قضایی کانادا اطمینان دارند.

گزارشگران رادیو و تلویزیون سی بی سی اتاوا گزارشی از قصد تازه رژیم در این حادثه را تهیه کرده و این رسانه روز دوشنبه 13 دسامبر آنرا به کرات از رادیو و تلویزیون خود پخش نمود.

اگر رژیم ایران برای مردم احساس دلسوزی می کرد، شکنجه روحی و جسمی سکینه آشتیانی را متوقف کرده و این زن بی پناه را بلافاصله آزاد، قاتل زهرا کاظمی را معرفی و دادگاهی می کرد و یا حتی جسد او را به کانادا پس می فرستاد. اگر رژیم، ذره ای حس انساندوستانه نسبت به مردم ایران داشت دست از برنامه هسته ایش برمی داشت و ایران را بیش از این در معرض خطر جنگ قرار نمی داد.

نرگس غفاری- رادیو ایرآوا

14 دسامبر 2010

لینک زیر گزارش تلویزیون سی بی سی می باشد که در 13 دسامبر 2010 پخش گردید: