صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

چهارشنبه، آذر ۱۷، ۱۳۸۹

قتل یک جوان 16 ساله ایرانی در اتاوا

یک جوان 16 ساله ایرانی، صبح دوشنبه در اتاوا با شلیک گلوله به قتل رسید. سه نفر در این رابطه دستگیر شده اند.

بر اساس گزارش رسانه های محلی اتاوا، پلیس روز گذشته(سه شنبه 7 دسامبر) سه جوان 18، 19 و 20 ساله را در رابطه با قتل یزدادن غیاثوند غیاثی اهل اتاوا، بازداشت کرد. گفته می شود دو نفر از آنان هم نام می باشند و به نظر می رسد که فامیل باشند. یکی از آنان در آلگانکویین کالج درس می خواند و یکی دیگر نیز برای یک کمپانی تو تراک کار می کند. پلیس گفت که یک ماشین با رنگ تیره را که گفته می شود، غیاثی در آن گلوله خورده و سپس به بیرون پرتاب شده، ضبط نموده است. گفته می شود سه نفر دستگیر شده، با یزدان غیاثی را آشنا بوده اند. پلیس اعلام کرد که غیاثی بر اثر ضربات گلوله به سینه اش جان خود را از دست داد. این اتفاق عجیب روز دوشنبه 6 دسامبر ساعت 10:30 صبح، در خیابان بوث، نزدیک به خیابان سامرست غربی رخ داد. پلیس دخالت داشتن گنگ(دسته جنایتکاران) در این رابطه را وارد نمی داند. دوستان و اقوام غیاثی می گویند که یزدان، همیشه بدنبال ورزش و درس بود. وی که دانش آموز دبیرستان کاتولیک نوتردام بود، برای بالا بردن نمراتش در رشته فیزیک، سخت می کوشید. یزدان می خواست مهندس مکانیک شود. او همچنین در کلاسهای تکواندو و دو و میدانی شرکت داشت. به نقل از بخش محلی تلویزیون سی بی سی، یزدان با وجود سن کم، کلاس تکواندو نیز تدریس می کرد. این منبع اضافه کرد که خانواده غیاثوند غیاثی، 18 سال پیش، مجبور به ترک ایران شده بودند.

یکی از اهالی خیابان بوث، که در مقابل خانه اش مشغول سیگار کشیدن بوده است، روز دوشنبه به پلیس گفت که جوانی را می بیند که سوار ماشین می شود. این شاهد صداهایی را از داخل ماشین می شنود. دیوید با تمام شدن سیگارش در حال وارد شدن به خانه اش بود که با صدای بوم بوم به طرف ماشین بر می گردد و با ناباوری شاهد باز شدن درب ماشین و بیرون انداختن بدن مجروح جوان مزبور از ماشین می شود. دیوید با نزدیک شدن به ماشین با ضربات مشت بر ماشین می کوبد و خواستار توقف ماشین مزبور می گردد اما ماشین با سرعت از صحنه خارج می شود.

مادر یزدان، پس از باخبر شدن از فوت ناگهانی پسرش، دچار شوک شده و به بیمارستان منتقل گردید که اینک گفته می شود، حال ایشان بهتر شده است. دوستان و کسانی که یزدان را می شناسند، همه در حالت شوک هستند و باورشان نمی شود که چنین اتفاقی برای این پسر جوان در اتاوا افتاده باشد.

پلیس عبدالحمید وهبی، 20 ساله را به جرم قتل عمد درجه 2، زندانی کرد. دادگاه همچنین خالد وهبی، 19 ساله و زکریا دورنو، 18 ساله را به جرم دست داشتن در قتل پس از شلیک به یزدادن قیاسی، زندانی نمود.

خانواده قیاسیوند قیاسی فردا قبل از ظهر در گورستان بیچوود، مراسم تدفین یزدان را برگزار خواهند کرد. لازم به ذکر است صفحه ای با نام "گرامیداشت یزدان غیاثوند غیاثی" نیز در فیس بوک ایجاد شده است. در این صفحه از عموم دعوت شده تا فردا شب (پنجشنبه 9 دسامبر) از ساعت 7:30 تا 10:30 شب، با برافروختن شمع، یاد یزدان را در محل حادثه گرامی دارند.

http://www.facebook.com/event.php?eid=166521090049780

رادیو ایرآوا- اتاوا