صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، مرداد ۲۴، ۱۳۸۹

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

حسن قشقایی از زندانیان گوهردشت، زیر شکنجه به قتل رسید

به گزارش هرانا، ۲۱مرداد، روز چهارشنبه ۲۰ مرداد، حسن قشقایی که در یک درگیری با نیروهای انتظامی رژیم در شهر ورامین دستگیر شده بود، پس از بازگشت از دادگاه رژیم، به سلول انفرادی منتقل شد و بر اثر شکنجه زندانبانان به حالت اغما فرو رفت و بعد از چند ساعت جان خود را از دست داد. حسن قشقایی ۳۵ ساله از ایل قشقایی بود که بمدت ۵ سال در زندان بسر می برد.

سه تن در شهرستان "ازنا" در استان لرستان و در ملا عام اعدام شدند

به گزارش خبرگزاری حکومتی فارس، این اعدامها در حالی صورت گرفتند که تني چند از مسئولان لرستان و مردم نظاره گر صحنه ی به دار آویخته شدن این سه شهروند در میدان نماز شهرستان ازنا بودند. رئيس دادگستري ازنا گفت: اين سه نفر به نام‌هاي س - ر فرزند جهانشاه، ا - م فرزند حيات قلي و م – خ فرزند ابراهيم، سال گذشته به اتهام ربودن فردي به نام م - ا دستگير شده بودند. بر اساس گزارش آژانس ایران خبر، مشخص نیست که فرد ربوده شده چه سمتی داشته و اتهام این سه تن نیز از سوی منابع مستقلی تاکنون تایید نشده است.

رژیم يک سال به محکوميت منصور اسانلو، اضافه کرد

منابع خبری مقاومت ایران گزارش دادند: رژيم يک سال زندان اضافى به محکوميت منصور اسانلو، رئيس هيأت مديره سنديکاى شرکت اتوبوسرانى تهران و حومه، افزود. اسانلو در هنگام محاکمه، از داشتن وکيل محروم بود و وکلاى او از انتقال موکلشان به دادگاه انقلاب رژيم بىاطلاع بودند. آقاى اسانلو در زندان دچار ناراحتيهاى حاد مختلفى از جمله ناراحتى قلبى، کمر درد و ناراحتى چشم شده است و تا بهحال سه بار پزشک قانونى رأى به عدم تحمل حبس او را داده است. همچنین یک کميسيون پزشکى که از پنج پزشک تشکيل شده بود، او را براى چندين ساعت تحت معاينههاى پزشکى قرار دادند و نهايتاً در گزارش خود بهصورت ضمنى راى به آزادى او دادند.

۱۷ زندانی اعتصابى در سلول انفرادى و وضعيت آنها نامشخص می باشد

بر اساس گزارشات منتشر شده اعتصاب‌غذا کنندگان در سلولهاى انفرادى هستند و خبر موثقى از اين که اعتصابشان را شکسته باشند، وجود ندارد. این گزارشات می افزایند که بنا به خبری، تمامی این نفرات به انفرادی منتقل شده و ارتباطشان قطع با بیرون زندان قطع می باشد. حتی خانواده های آنان نیز خبری از شکستن اعتصاب غذایشان ندارند.

جوانان به اتهام "روزه خواري" درميدان پونك، مورد ضرب و شتم نیروهای ارشاد قرار گرفته و دستگیر شدند

به گزارش آژانس ايران خبر روز شنبه 23 تیر 89 درتهران در میدان پونک گشت ارشاد جوانانی را که در حال سیگار کشیدن بودند با ضرب وشتم به داخل ون هاي انتظامي پرت و به كلانتري منتقل ميكرد. همچنین روز پنجشنبه در اولین روز از ماه رمضان یک جوان به جرم سیگار کشیدن در خیابان مقدس اردبیلی، مورد ضرب و شتم ماموران کلانتری 161 ولنجک، قرار گرفت.

وزير خارجه کانادا نسبت به امنيت جان سکينه محمدى آشتيانى و ديگر زندانيان سياسى، ابراز نگرانی کرد

آقای لارنس کانن گفت کانادا نسبت به تحت فشار قرار گرفتن سکينه محمدى آشتيانى براى اعتراف تلويزيونى ابراز نگرانى عميق مى کند. وزير خارجه کانادا به تلويزيون کشاندن سکينه محمدى آشتيانى براى اعتراف را نشاندهنده سطح تحقير عمومى در جامعه ايران توسط حكومت ايران دانست و از حکومت ایران خواست تا حق و حقوق سکينه محمدى آشتيانى و ديگر زندانيان سياسى بر اساس استانداردهاى بين المللى را رعايت کند. خانم محمدی-آشتیانی، که بر اثر فعالیتهای بین المللی موقتا از سنگسار نجات یافت، به اتهام قتل همسرش، با اعدام روبروست. رژیم بر سر پرونده خانم آشتیانی، بهای گزافی پرداخت کرده است اما بنا به ماهیت آدمکش آخوندها، رژیم قصد دارد خانم آشتیانی را به هر قیمت بکشد. این مسئله انزجار بین المللی از رژیم را به دنبال داشته و کشورهای مختلف نسبت به این موضوع موضع گرفته اند.

پلیس یونان به پناهجویان ایرانی متحصن در آتن، حمله کرد

رادیو آلمان 14 اوت گفت: پلیس یونان روز جمعه به جمع ایرانیان پناهجویی که در برابر دفتر سازمان ملل متحد در آتن دست به اعتصاب غذا و تحصن زده‌ بودند، حمله کرد. این منبع افزود: به گفته شاهدان عینی، ماموران پلیس دو تن از پناهجویان را که در اعتصاب غذا بسر می‌بردند، بنامهای وحید فرشباف و حمید صادقی با دستبند با خود بردند و سه پناهجوی دیگر را که در تحصن شرکت کرده بودند، دستگیر کرده و پس از مدتی آزاد کردند. رادیو آلمان گفت: پناهجویان ایرانی از هجده روز پیش در اعتراض به سیاست پناهنده‌پذیری دولت یونان دست به اعتصاب غذا و تحصن دربرابر دفتر سازمان ملل در آتن زده‌اند. طبق آخرین خبر رسیده، دو پناهجویی که در اعتصاب غذا بودند نیز پس از انتقال به بیمارستان آزاد شده‌اند.

خرید وفروش مواد مخدر در خیابان عباس آباد، آزادانه انجام می گیرد

خبرگزاری همبستگی ملی 23 مرداد گزارش داد: اهالی خیابان عباس آباد تهران از خرید و فروش مواد مخدر به صورت آزاد در این منطقه شکایت دارند. این خبرگزاری افزود: به گفته اهالی این خیابان هر روز در ساعاتی مشخص عده ای به طور تقریبا آزاد اقدام به خرید وفروش مواد مخدر در این منطقه میکنند و با وجود شکایات مکرر اهالی محل به کلانتری عباس آباد هیچ ترتیب اثری داده نشده است. منابع آگاه معتقدند، برغم سرکوب گسترده اجتماعی به بهانه مبارزه با مواد مخدر، سرنخ تمامی شبکه های قاچاق مواد مخدر در دست سپاه پاسداران و عوامل رژیم است. بر اساس این گزارش افراد شرور نیز تماما در ارگان بسیج سازماندهی شده و برای سرکوب حرکتهای اعتراضی مردم توسط رژیم به کار گرفته می شوند.

کتاب « عفاف و حجاب» در سال تحصيلی جديد بين دانش آموزان توزيع می شود

يکی از مقامات وزارت آموزش و پرورش رژیم اعلام کرد کتابی به نام «عفاف وحجاب» در سال تحصيلی جديد بين دانش‌آموزان توزيع می‌شود. به گزارش خبرگزاری حکومتی ايسنا، محمد بنيادی، معاون پرورشی و تربيت بدنی اداره کل آموزش و پرورش رژیم در شهر تهران همچنين گفت که سه هزار مدرسه قرآنی که از ابتدای تابستان کار خود را آغاز کرده‌اند، در طول سال تحصيلی نيز همچنان به فعاليت خود ادامه می‌دهند. وی پيشتر، از اعزام «يک هزار روحانی» تحت عنوان«افسر جنگ نرم» به مدارس سراسر ايران خبر داده بود. اقدامات جديد وزارت آموزش و پرورش رژیم با هدف آنچه « پيشگيری از آسيب‌های اجتماعی» ناميده شده است، صورت می گيرد.

رژيم ايران توپباران مناطق مرزى کردستان را از سر گرفت

تلويزيون الشرقيه روز يکشنبه گزارش داد: رژيم ايران بار ديگر توپباران مناطق مرزى در منطقه کردستان را از سر گرفته است. اين توپباران در محدوده بخش ”سيدکان“ از توابع استان اربيل واقع در شمال عراق را هدف قرار داده است. الشرقيه افزود: اين توپباران خسارات زيادى به باغها و امکانات مردم وارد آورده و امکان دارد بر اثر استمرار توپباران، مردم به مناطق ديگر کوچ کنند.

یک کارگر بر اثر فقر و فشار زندگی خودکشی کرد

روز سه شنبه ۱۹مرداد اسد صولت، راننده ماشین سنگین و از کارگران سد آزاد نگل به علت غرق شدن در آب رود خانه جان خود را از دست داد. به گفته شاهدین این کارگر تحت فشارهای طاقت فرسای زندگی اقدام به خودکشی کرد. اسد صولت، متولد تبریز و از کارگران خوش نام در بین دیگر کارگران بود. سد آزاد در نزدیکی روستای نگل در ۷۵ کیلومتری جاده ی سنندج- مریوان قرار دارد.

به دلیل نبود شرایط ایمنی کار ۵ کارگر چاه آب میانه کشته و زخمی شدند

سه تن از کارگران چاه آب شهرستان میانه در آذربایجان شرقی، که به منظور تعمیر موتور آب در داخل چاه مشغول کار بودند، کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شدند. علت این حادثه نبود شرایط ایمنی کافی در حین انجام کار اعلام شده است. فرمانده انتظامی شهرستان میانه در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب گفت: در پی تماس تلفنی یکی از کشاورزان با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه ۵ کارگر در داخل چاه آب حین تعمیر موتور آب گرفتار شده اند، مأموران انتظامی بمنظور بررسی اوضاع و اطمینان از صحت خبر به محل حادثه اعزام شدند. سرهنگ مجید نارهی ادامه داد: به محض رسیدن مأموران به محل مشاهده شد که کارگران به دلیل وجود گازهای زیرزمینی در داخل چاه دچار ضعف شدید و گازگرفتگی شده و توانائی خروج از چاه را ندارند که بلافاصله مأموران با استفاده از اصول فنی و تخصصی دو نفر از آن ها را در حالی که به شدت زخمی شده بودند و سه نفر دیگر نیز در حالی که خفه شده بودند بیرون آوردند. سالانه تعداد زیادی از کارگران به دلیل عدم ایمنی کافی در حین کار، مصدوم و بعضا جان خود را از دست می دهند.

******

به گزارش سایت جهان نیوز، دفتر معاونت ولی فقیه در دانشگاه آزاد شهر ری مورد حمله قرار گرفت و تخریب شد. بنا به این گزارش، در این حمله، درب دفتر معاونت ولی فقیه شکسته شد و کلیه وسایل و امکانات آن تخریب و بیرون ریخته شده است. سایت جهان نیوز افزود: عوامل حمله کننده به دفتر معاونت خامنه ای از نزدیکان رئیس این دانشگاه میباشند که با شکستن در اقدام به تخلیه و بیرون ریختن اقلام این دفتر نموده اند. در ادامه، این سایت نوشته است که با وجود اینکه دفتر نهاد نمایندگی رهبری و شخص رئیس این دفتر از مهمترین ارکان در هر دانشگاهی به شمار میرود، هنوز علت اصلی این اقدام به روشنی مشخص نشده است.