صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، فروردین ۲۹، ۱۳۸۹

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

دانشجويان فنى و حرفهيى تهران در مقابل مجلس رژیم، تجمع اعتراضی برگزار کردند
دانشجويان علت اعتراض خود را حذف كنكور كاردانى به كارشناسى و نسبت به تبديل فوق ديپلم به ديپلم تكميلى فارغ‌التحصيلان فنى حرفه‌اى عنوان كردند.

شمارى از مغازهداران شاهرود، تجمع اعتراضی برپا کردند
روز شنبه ۲۸فروردين، جمعى از مغازهداران مرکز شهر شاهرود در مقابل فرماندارى اين شهر دست به اعتراض زدند. اين تجمع بهخاطر بدقوليهاى متوالى مسولان براى بازسازى ميدان مرکزى (ميدان جمهورى اسلامى) بود که براى اين مغازهداران بسيار گران تمام شده است. آنان با نوشتن نامه‌هاى متوالى به مسولان شوراى شهر، شهردار و فرماندار اعتراض خود را اعلام کرده بودند که بی نتیجه ماند.

حمله نيروهاى عراق به كمپ اشرف منجر به مجروح شدن 5 تن گرديد
مركز اطلاع رسانى روبرنت، تحت عنوان "حمله نيروهاى عراق به كمپ اشرف منجر به مجروح شدن 5نفر گرديد" نوشت: مسئول تبليغات كمپ اشرف اعلام مى‌كند كه از طرف ارتش عراق به كمپ‌شان تهاجم شده و 5نفر مجروح شده‌اند… عبدالرحمن مهابادى به روبَرنت گفت كه ساعت 11 و 30 دقيقه شب پنجشنبه 26فروردين نيروهاى عراقى به حمايت از افراد اعزامى ملاهاى ايران و نيروى قدس كه براى مدت 66روز است در مقابل دروازه اشرف تجمع كرده‌اند به شمارى از ساكنان اشرف و مؤسسات داخل كمپ حمله كرده‌اند. هدف آنها اين بوده كه كمپ را به اشغال خود درآورند. وى افزود: ما تهديد شده‌ايم كه اگر ساكنان اشرف در مدت 10 دقيقه بلندگوهاى خود را نبندند نيروهاى عراق به داخل كمپ رفته و مؤسسات جلوى دروازه اشرف را با زور اشغال مى‌كنند. اما مجاهدين اشرف اين خواسته آنها را به بستن بلندگوهاى آنهايى كه مستمراً خواب و امنيت ساكنان اشرف را به‌هم زده‌اند مشروط كرده‌اند. وى افزود: "نيروهاى عراقی با باتون الكتريكى و ميله آهنى بهجان ساكنان اشرف افتاده كه بر اثر اين حمله، 5نفر از ساكنان اشرف، زخمى شده و به بيمارستان منتقل گرديده‌اند." مهابادى گفت: سپس نيروهاى عراقى به منظور گروگانگيرى، به يكى از زنان ساكن اشرف حمله كردند، اما به‌علت مقاومت خودش و اعتراضات ساكنان اشرف موفق به اين كار نشدند. وى افزود: مهاجمين مى‌خواستند مانند ماه ژوئيه گذشته شمارى از ساكنان اشرف را به گروگان بگيرند، اما نتوانستند. روبرنت نوشت: حدود ساعت 3 بامداد، نيروهاى عراق كه با چماق و باتون به داخل كمپ آمده بودند، به علت شعارها و اعتراضات ساكنان اشرف از محل دور شدند. در همین رابطه هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران، در برابر سفارتخانه های عراق در کشورهای مختلف، به این عمل اعتراض کردند. از جمله در شهر اتاوا، هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران در برابر سفارتخانه عراق در این شهر گرد آمدند و با شعارهایی حمله به ساکنین شهر اشرف را محکوم کردند.

احكام انضباطى عليه 74تن از دانشجويان تربيت معلم سبزوار، صادر شد
رژيم براى 74تن از دانشجويان تربيت معلم سبزوار احكام سنگين انضباطى صادر كرد. اين دانشجويان محكوم به تعليق يا محروميت از تحصيل شدند.

شماری از زنان آذربايجانى توسط ماموران حکومتی، دستگیر شدند
رژيم تعدادى از زنان آذربايجانى را كه قصد تماشاى بازى تيم فوتبال تراكتورسازى را داشتند، دستگير كرد. عدهيى از اين زنان كه با دو اتوبوس از اروميه قصد رفتن به تبريز براى تماشاى مسابقه را داشتند، در پليس راه توقيف و كليه سرنشينان آن بازداشت شدند. هم‌چنين عدهيى از زنان كه از شهرهاى اردبيل، خوى، سراب و اهر به همراه برادر و يا همسران خود براى حمايت از تيم تراكتورسازى به تپهها آمده بودند، بازداشت و به اداره اطلاعات تبريز منتقل شدند. گفته مىشود حدود 2هزار تن از زنان آذربايجانى با وجود جو امنيتى خود را به تپهها رسانده بودند كه توسط مأموران رژيم بازداشت شدند.

بزرگداشت كيانوش آسا، در كوههاى كرمانشاه، برگزار شد
خانواده، دوستان، فعّالين دانشجويى و تعدادى از همنوردان شهيد قيام سراسرى كيانوش آسا، دانشجوى دانشگاه علم و صنعت در كوههاى اطراف كرمانشاه گرد هم آمدند تا یاد کیانوش آسا را گرامی بدارند. در اين مراسم كه صبح روز جمعه 27فروردين برگزار شد، جمعیت بنری را برافراشته بودند که روی آن نوشته شده بود: "کیانوش همنوردم، صعودت بر قله بلند اهواریی مبارک باد." كيانوش آسا، دانشجوى فوق ليسانس مهندسى شيمى در دانشگاه علم و صنعت بود كه پس از دستگيرى در آستانه 30خرداد، به دست ماموران رژيم در زير شكنجه به شهادت رسيد.

پرورش شتر و شتر چرانى، گزینه آخوندها در برابر درياچه خشك شده اروميه است
مدير امور دام معاونت بهبود توليدات دامى سازمان جهاد کشاورزى آذربايجان شرقى گفت: «با توجه به شرايط اقليمى و پسروى آب درياچه اروميه، اين استان استعداد پرورش شتر را داشته و برنامهريزيهاى لازم براى اين کار در حال انجام است». به گزارش خبرگزارى حکومتى ايرنا وى گفت: «با توجه به ويژگى تحمل شرايط سخت در شتر و قابليت تطبيق آن با شرايط آب و هوايى متفاوت و عدم نياز به تغذيه خاص در پرورش آن و با توجه به پسروى آب درياچه اروميه، امکان پرورش آن در حاشيه اين درياچه و استفاده بهينه از خارزارهاى کنارههاى اين درياچه، امکان ازدياد گلههاى شتر در استان را با توجه به شرايط سهل پرورش آن، اقتصادى مىنمايد». وى اضافه کرد: هم اکنون بيش از دو هزار و ۳۰۰ نفر شتر در آذربايجان شرقى پرورش داده مىشود که اين جمعيت بيشتر در شهرستانهاى کليبر، بناب، هشترود، ميانه، اسکو و ملکان تمرکز يافته و نحوه پرورش آنها بهصورت سنتى دنبال مىشود».

۱۱۰تن از کارمندان دانشگاه زابل اخراج شدند
بنابه گفته يکى از دانشجويان دانشگاه زابل در تعطيلات نوروزى امسال ۱۱۰نفر از کارمندان دانشگاه اين شهر اخراج شدهاند. يک دانشجو در گفتگو با خبرگزاری حکومتی فارس گفت: «دانشجويان بعد از تعطيلات سال جديد در دانشگاه زابل شاهد تعطيلى آزمايشگاههاى عمومى و تخصصى دانشگاه و همچنين تعطيلى بسيارى از گروهها و کاهش ساعت کارى سايت کامپيوتر و وجود مسائل و مشکلاتى در قسمتهاى مختلف ادارى دانشگاه بودند که دليل اين موضوع اخراج جمعى از کارمندان دانشگاه زابل است».

توزيع مواد مخدر در ایران گسترش می یابد و عرضه قليان همچنان ممنوع است
رئيس ستاد کشورى کنترل و مبارزه با دخانيات رژیم اعلام کرد: «مصوبه ممنوعيت عرضه قليان به تمامى اماکن عمومى ابلاغ شده است» وى افزود: «کارهاى بين بخشى براى اجراى اين مصوبه با هماهنگى وزارت بازرگانى و نيروى انتظامى در دست اجراست و مصوبه ممنوعيت عرضه قليان به تمامى اماکن عمومى ابلاغ شده است». گفتنی است که اين نوع «مصوبه» ها و «ممنوعيت» ها در حالى صورت مىگيرد که مصرف مواد مخدر بهصورتى تصاعدى در ایران افزايش يافته است در حالی که عرضه قلیان همچنان ممنوع می باشد.