صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

سه‌شنبه، آبان ۰۵، ۱۳۸۸

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


هزار تن از دانشجویان دانگشاه آزاد تهران جنوب دست به تجمع اعتراضی زدند
بنا به گزارش آژانس ایران خبر، 8 آبان، به رغم تمهيدات گسترده نيروهاي امنيتي و حراست دانشگاه تهران جنوب براي مقابله با برنامه اعتراضي دانشجويان، تجمع اعتراضي دانشجويان دانشكده فني تهران جنوب با حضور حدود 1000 نفر از دانشجويان برگزار شد. ایران خبر افزود: بنابراخبار دريافتي از اين دانشگاه، راس ساعت 12 حدود 200 نفر از دانشجويان تهران جنوب با تجمع در صحن اصلي دانشكده فني اين دانشگاه، به سردادن شعارهاي اعتراضي پرداختند. دانشجويان معترض ابتدا با سردادن شعار الله اكبر ديگر دانشجويان را به پيوستن به اين تجمع دعوت كردند كه در فاصله چند دقيقه تعداد دانشجويان معترض به حدود 1000 نفر افزايش يافت. بنابراخبار رسيده، از جمله شعارهاي گفته شده در اين تجمع: الله اكبر، دانشجو دستگير بشه دانشگاه تعطيل ميشه، مرگ بر ديكتاتور، نصرمن الله و فتح قريب ننگ بر اين دولت مردم فريب،‌ همچنين شعار ايراني مي ميرد ذلت نمي پذيرد و دانشجو ميميرد ذلت نمي پذيرد بوده است. اخبار رسيده از حضور گسترده نيروهاي حراست و شخص رئيس حراست دانشگاه تهران جنوب «مجاور» در ميان دانشجويان حكايت دارد. اين تجمع اعتراضي پنجمين برنامه اعتراضي در دانشگاههاي آزاد تهران مي باشد كه به صورت مستمر از آغاز سال تحصيلي جديد هر سه شنبه در يكي از واحدهاي دانشگاه آزاد برگزار شده است.

کارگران چینی البرز دست به حرکت اعتراضی زدند
آژانس ايران خبر گزارش داد:كارگران كارخانه چيني البرز روزشنبه دوم آبان دراعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق عقب افتاده خود تجمع اعتراضي برگزار كردند. این منبع افزود: آنها براي ساعاتي جاده اصلي شهر صنعتي البرز را مسدود كردند.

******
روز دوشنبه گذشته بسيج دانشجويي دانشگاه کردستان از دکتر "جواني" يكي از اساتيد دانشگاه جهت بازسازي وجهه سپاه و دولت در نزد دانشجويان دعوت به يك همايش كرد. اين برنامه بر خلاف پيش بيني گردانندگان آن، صحنه اعتراض به سپاه و دولت بود. این خبر که از سوی آژانس ایران خبر منعکس شده است، می افزاید: در اين همايش يکي از اعضاي بسيج با مزدور خواندن دانشجويان باعث اعتراض شديد دانشجويان شد. در ادامه، يکي از دانشجويان قصد رفتن به روي سن را داشت که با ممانعت اعضاي بسيج همراه بود اما با اعتراض دانشجويان به او اجازه صحبت داده شد. این منبع خبری گفت: در چند روز اخير شعار نويسي بر روي ديوارهاي اين دانشگاه با مضمون مرگ بر ديکتاتور بچشم ميخورد.

******
مرکز کامپیوتر دانشکده ادبیات دانشگاه تهران به مدت دو روز تعطیل شد. سایت اطلاع رسانی دانشکده ادبیات که تنها مرکز کامپیوتر این دانشکده برای ارائه خدمات به دانشجویان است، در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته تعطیل و از سرویس دهی خارج شده است. مسئولین دانشکده علت این کار را تغییر سرویس دهی این سایت عنوان می کنند ولی دانشجویان به این گفته ها اعتمادی ندارند چرا که در طول چند هفته گذشته این دومین بار است که با این بهانه مرکز اطلاع رسانی دانشكده را تعطیل می کنند. این درحالیست که عملا هیچ تغییری در ارائه خدمات سایت مشاهده نمی شود، این موضوع به شدت موجب نارضایتی و اعتراض دانشجویان شده است.

******
بر اساس گزارشات دریافتی فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تعداد زيادي از مادران، اعتراضات هفتگي خود را عليه سرکوب خونين و ادامه بازداشت تعدادي از دستگير شدگان اخير و صدور احکام سنگين عليه آنها تجمع کرده و خواستار آزادي زندانيان سياسي و محاکمه آمرين و عاملين سرکوب خونين مردم ايران شدند. این ارگان افزود: تجمع اعتراضي مادران از ساعت 17:15 آغاز گرديد که در اين تجمع علاوه بر مادران عزادار، خانواده هاي جانباختگان، فعالين زنان، دانشجويان و تعداد زيادي از مردم حضور داشتند. مادران عزادار با بر افروختن شمع به دور ميدان آب نماي پارک لاله راهپيمائي کردند. در حين راهپيمائي تعداد زيادي از مردم نیز به آنها پيوستند. پس ازآن، همه در نقطه اي کنار ميدان آب نما تجمع کرده و براي گراميداشت ياد جانباختگان راه آزادي یک دقيقه اعلام سکوت کردند و براي آزادي تمامي اسرای در بند 3 بار الله اکبر سر دادند. مادران عزادار با خواندن سرود اي ايران و يار دبستاني بسوي درب اصلي پارک لاله حرکت کردند. تعداد مادران و حاضرين در اعتراضات روز شنبه 2 آبان ماه در حدود 200 نفر تخمين زده مي شد. نيروهاي حکومتی موتور سوار، لباس شخصي و انتظامي باتون بدست در آنجا حضور داشتند و سعي در ايجاد رعب و وحشت داشتند.

جوانان در جریان نمايشگاه كتاب تهران، اقدام به تظاهرات کردند
در جريان برگزارى نمايشگاه كتاب در تهران و بهرغم همه تمهيدات رژيم براى جلوگيرى از حركتهاى اعتراضى، جوانان با شعار مرگ برديكتاتور سركوب آزادى بيان در ايران را افشا كردند. در جريان برگزارى نمايشگاه کتاب تهران، عوامل خامنه ای، به كروبى نیزحمله كردند که عمامه کروبی بر زمین افتاد. روزنامه آفتابيزد، اظهارات كروبى در مورد اين حمله را درج كرد و به نقل از وى نوشت: روز جمعه به نمايشگاه مطبوعات رفتم. در بدو ورود، گروههاى زيادى از مردم با برخورد محبت‌آميز خود مـرا مورد استقبال قرار دادند. در اين ميان جمعيتى كه تعداد آنها از ده نفر تجاوز نمى‌كرد شروع به دادن شعار مرگ بر منافق كردند كه پس از اصرار آنها بر تـكـرار ايـن شـعـار، جمعيـت كثيـرى كـه مـرا همـراهـى مـى‌كـردنـد در مـقـابـل، شـعارهايى از جمله مـرگ بـر ديـكـتـاتـور سـر دادنـد و همه شـاهد بودند تعداد كسانى كه شعارهايى عليـه من مى‌دادند نسبت به طرفداران اين‌جانب، به هيچ وجه قابل توجه نبودند. بــا افــزايـش شعـارهـا، براى جلوگيرى از تـشـنــج و درگـيــرى صلاح را بر ترك نمايشگاه ديدم كه متوليان امر وقتى از نيت من مطلع شدند مسير خاصى را براى بيرون رفتن من در نظر گرفتند كه امكان همراهى مردم وجود نداشت. پس از چند دقيقه و در حالى كه اطراف من خالى شده بود، تعدادى از افراد كه حضور آنها كاملاً برنامه‌ريزى شده بود بهصورت ناگهانى در اطراف من قرار گرفتند و همان شعارها و اقداماتى را آغــاز كــردنــد كــه رويــه هـمـيـشـگــى آنهاست. تعدادى از آنها هم شروع به پرتاب اشياى مختلف از جمله بروشورهاى نمـايشگـاه كـردند. آفتاب يزد درادامه نوشت: فرزند كروبى هم كه همراه او در نمايشگاه حضور داشت با اشاره بـه مـجروح شدن صورت پدرش گفت: از طبقه بالا تعدادى بروشور نمايشگاه را به صـورت دستـه‌اى بـه طـرف پـدرم پرتاب كردند كه پس از اصابت بهسر كروبى، منجـر بـه افتـادن عمـامـه و مجـروح شدن صورت او شد.

******
روز پنجشنبه جوانان شركت كننده در مسابقه پرسپوليس و استيل آذين در تهران، در پايان اين مسابقه با شعار مرگ بر ديكتاتور عليه حكومت آخوندها تظاهرات كردند. جوانان هم‌چنين شعار مىدادند: روز 13آبان يادت نره.
مأموران نيروى انتظامى رژیم تلاش مىكردند با زور و اجبار جوانان را متفرق كنند اما با مقاومت آنان روبرو مىشدند.
بر اساس گزارشها، در بزرگراه كرج حوالى شهرك اكباتان جوانان اقدام به دادن شعار مرگ بر ديكتاتور كردند كه با يورش مأموران حکومتی روبرو گشتند. در ساعت 19 و 30دقيقه، جوانان از ميدان انقلاب به طرف امام حسين در حال حركت بودند كه ماموران موتور سوار به آنان حمله كردند. رانندگان وسايط نقليه در خيابان آزادى - ميدان انقلاب- ميدان فردوسى وپيچ شميران در حمايت از جوانان معترض بوق ممتد مىزدند.

جوانان، آرامگاه بهنود شجاعى، نوجوان اعدام شده را گلباران كردند
روز پنجشنبه 30مهر جوانان تهران، آرامگاه بهنود شجاعى، نوجوانى كه 19مهرماه امسال به دست ماموران رژيم در اوين اعدام شد را گلباران كردند. بنابه گزارشها در دومين هفته پس از اعدام بهنود، جوانان محل دفن او را در قطعه 103 رديف 49 شماره 14 بهشت زهرا پيدا كرده و شاخههاى گل نثار آن مىكردند.

رژيم ، فشار بر دانشجويان دختر را افزايش داده است
بنابه گزارشها رژيم فشار خود را بر دانشجويان دختر خوابگاههاى دانشگاه تهران شدت بخشيده است. دختران دانشجويى كه شبها از بالكن اتاقهاى خود اقدام به سردادن بانگ اللهاكبر مىكنند توسط مأموران زن انتظامات دانشگاه مورد تهديد قرار گرفتهاند. آنان همچين به مديريت خوابگاهها احضار شده و مورد تهديد قرار مىگيرند.

5 زندانى از جمله يك زن 28ساله بهدار آويخته شدند
رژيم صبح چهارشنبه، در يك اعدام جمعى، يك زن 28ساله به نام سهيلا قديرى را همراه با 4زندانى ديگر، در زندان اوين بهدار آويخت. سعيد مرتضوى، كه تاكنون حكم بازداشت، شكنجه و اعدام هزاران تن را صادر كرده، حكم اعدام سهيلا را، كه از سال گذشته به دليل رضايت شاكى خصوصى متوقف شده بود، دوباره به جريان انداخت و اين زن جوان بهرغم تلاشهايى كه براى نجات جان او صورت گرفت، تمام بهدار آويخته شد. دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه 29 مهر خود اعلام داشت: اين چهارمين زنى است كه در 25روز گذشته، توسط رژيم اعدام مىشود. این اطلاعیه افزود: اصرار آخوندهاى حاكم بر اجراى اين احكام شقاوت بار، نه بهخاطر اتهام انتسابى آنها بلكه صرفا براى تشديد فضاى رعب و وحشت در جامعه به ويژه در ميان زنان و جوانان است كه در قيام سراسرى ماههاى اخير، اراده خود را براى سرنگونى اين رژيم و استقرار دموكراسى و حاكميت مردمى به نمايش گذاشتهاند.

اعدام سه نوجوان ديگر در دستور كار رژيم است
يك هفته پس از اعدام بهنود شجاعى، جوان 21سالهيى كه هنگام دستگيرى كمتر از 17سال داشت، رژيم اعدام سه جوان زندانى ديگر به نامهاى صفر انگوتى، محمدرضا حدادی و امير امراللهی را كه به هنگام ارتكاب اتهام انتسابى كمتر از 18سال داشتند، در دستور كار قرار داده است. صفر انگوتى 20ساله، از سه سال پيش در زندان است. محمدرضا حدادى، هنگام ارتكاب جرم 15ساله بوده و از 7سال پيش در زندان عادل آباد شيراز زندانى می باشد. امير امراللهى نيز در 16سالگى و در جريان يك نزاع كودكانه در شهر شيراز، مرتكب قتل شده و از 4سال پيش در زندان بهسر مىبرد. علاوه بر سه نفر ذکر شده، بهمن سليميان در اصفهان، عباس حسينی در مشهد، رحيم احمدی و محمد جاهدی در شيراز از جمله 140 نوجوانى هستند که در خطر اجراى حكم اعدام قرار دارند.

جان دکتر محمد ملکى در خطر است
جان دكتر محمد ملكى كه نزديك به دو ماه است محبوس است در خطر مىباشد. خانواده دكتر ملكى بار ديگر هشدار دادند که نگهدارى وى در زندان، مصداق شکنجه يک بيمار کهنسال مىباشد و وقوع هر گونه اتفاق ناگوار براى ايشان ناشى از قصد قبلى مقامهاى رژيم در ممانعت عمدى از درمان وى مىباشد.

زهرا جبارى يكى از زندانيان سياسى هم‌چنان در سلول انفرادى بند 209 شكنجهگاه اوين بهسر مىبرد
زهرا جبارى كه 35سال سن دارد، در جريان قيام سراسرى در روز 27شهريور دستگير شد. مادر زهرا جبارى گفت: او ده روز در اعتصاب غذا بوده و به همين دليل بسيار لاغر و ضعيف شده است. او بهخاطر بلاتکليفىاش در زندان از روزنهم مهر ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

شرايط بهروز جاويد تهرانى، در شكنجهگاه گوهردشت، وخیم گزارش شده است
براساس گزارش منابع خبری مقاومت ایران از بند 1 زندان گوهردشت كرج، زندانى سياسى بهروز جاويد تهرانى تحت شديدترين شكنجههاى جسمى و شرايط طاقت فرسا قرار دارد. وى از 6ماه قبل به قسمت حسينيه که سلولهاى انفرادى در آن قرار دارد منتقل شده است. محلى که به حسينيه معروف است، محل نگهدارى زندانيان عادى است که دچار ناراحتى روحى شديد هستند و افرادى خطرناک مىباشند. اين اقدام، معمولا بعد از تمامى فشارها که عليه زندانى سياسى بکار برده مىشود و قادر به در هم شکستن آنها نيستند آنها را به اين محل منتقل مىکنند. زندانيان سياسى در اين محل از امنيت جانى برخوردار نيستند.

جواد ماهزاده رمان نويس و روزنامهنگار بازداشت شد
به گزارش رسانههاى حكومتى، جواد ماهزاده كتابى بانام "لبخندت را از من بگير" درباره وقايع دهه 60 نوشته است. مأموران دادستانى رژيم پس از دستگيرى اين روزنامهنگار به منزل وى يورش برده و كامپيوتر و ساير مدارك او را ضبط و با خود بردهاند.

حکم تعلیق فرزاد اسلامی، دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران - مرکز به مدت 3 ترم تایید شد
پس از مراجعه فرزاد اسلامی به دفتر رئیس دانشگاه حکم تعلیق وی به مدت 3 ترم برای امضا در مقابلش قرار گرفت که وی از پذیرش و امضای آن خودداری کرد. طبق آخرین اخبار جرم این دانشجو در حکم انضباطي وی، ضرب و جرح دانشجویان دیگر عنوان شده است که فرزاد اسلامی با رد این اتهام از پذیرفتن حکم خود امتناع کرده است. گفتنی است این حکم بدون برگزاری جلسه دفاعیه برای این دانشجو صادر شده است و همچنین به گفته نزدیکان وی امضای شخص تایید کننده حکم نیز برای وی قابل تشخیص نبوده است که این امر شائبه فشارهای بیرونی برای صدور حکم را به شدت افزایش داده است.

دو زندانى در زندان مركزى اروميه، تحت شکنجه قرار گرفتند
منابع خبری مقاومت ایران گزارش دادند: رژيم دو تن از زندانيان سياسى كرد به نامهاى على احمد سليمان و منصور محمدى را در زندان مرکزى اروميه‌ مورد شكنجه قرار داده است. اين دو زندانى که‌ در هفته‌هاى اخير به‌ سلولهاى انفرادى اداره‌ اطلاعات اروميه منتقل شدهاند، به مدت ده روز به شدت زير شكنجه قرار داشتند. به حدى كه پرده‌ى گوش منصور محمدى پاره‌ شده‌ و دو استخوان قفسه‌ سينه‌ وى نيز شکسته‌ است.

فشار و شكنجه بر زندانيان زن افزايش یافته است
به نقل از خبرگزاری هرانا، مسئولین شکنجه در حکومت ملاها طى روزهاى اخير شكنجه و اذيت و آزار زندانيان سياسى و عادى را به منظور درهم شكستن آنان افزايش دادهاند. قطع آب گرم زندانيان، محدود کردن آب گرم براى درست کردن شير نوزادانى كه به همراه مادرانشان در زندان هستند، ضرب و شتم مستمر زندانيان و خوددارى از تأمين حداقل نيازهاى غذايى و بهداشتى از جمله اين فشارهاى ضدانسانى است. اين گزارش حاكى است وضعيت بهداشتى بند زنان اسفبار است و شپش و ساس اين محل را به اردوگاههاى غيرانسانى مبدل کرده است. در حال حاضر تعداد از زنان زندانى سياسى كه در بند زنان عادى بسر مىبرند عبارتند از: نازيلا دشتى، صديقه فلاحت نژاد، شبنم مددزاده، مهسا نادرى و عاطفه نبوى.

تبادل تروريستهاى رژيم ايران با يك شهروند فرانسوى شرمآور است
سایت رادیو فرانسه خبر داد: وزير خارجه فرانسه، پيشنهاد رژيم ایران براى تبادل دو تن از تروريستهاى زندانى رژيم در ازاى آزادى يك شهروند فرانسوى را شرمآور خواند و آن را رد كرد. راديو فرانسه گفت: عبدالحى واد رئيسجمهورى سنگال در بازگشت از تهران، در پاريس گفت رژيم ايران آماده است به ازاى آزادى دو تن ايرانى دربند درفرانسه، باخروج کلوتيد ريس شهروند فرانسوى از اين کشورموافقت کند. وى پيشنهاد کرده است که تبادل اين دو تن در سنگال انجام شود. برنارد کوشنر چنين تبادلى را "غير قابل قبول، شرمآور و غيرقابل تصور" خواند و گفت: "کلوتيد ريس بىگناه است، وى هيچ کارى جزعکس بردارى با دوربين کوچکش درميان چندين هزار نفر" نکرده است.
وزير خارجه فرانسه افزود: "حتى اگر دولت فرانسه مىخواست هم نمىتوانست در کار قانون دخالت کند".
گفتنی است يکى از دو ايرانى در زندان فرانسه، "على وکيلى راد" نام دارد. او در سال 1994 به اتهام قتل شاپور بختیار در پاریس، دستگیر شد.

بازرسان آژانس براى بازرسى از تاسيسات اتمى قم، وارد ايران شدند
تلويزيون بىبىسى گزارش داد: بازرسان آژانس بينالمللى انرژى اتمى براى اولين بازرسى خود از تأسيسات مخفى هستهيى قم، كه ماه گذشته فاش گردید، وارد اين كشور شدند. اين ديدار بعد از آن صورت مىگيرد كه رژيم ايران، واكنش خود به يك معامله بينالمللى پيشنهاد شده را به تعويق انداخت. این رسانه افزود: انتظار مىرود كه يافتههاى اوليه آنها از اين سايت، در گزارشى در ماه نوامبر آورده شود. رژيم ايران ماه گذشته آژانس بينالمللى انرژى اتمى را نسبت به وجود اين سايت مطلع كرد، شايد به اين دليل كه دريافته بود كه اطلاعات غرب، پيشتر آن را كشف كرده بودند اما در آن زمان، رژيم ايران فرصت زيادى داشت تا هر چيز غيرقانونى را جابجا كند.
در خبری که تلویزیون سی ان ان آنرا انعکاس داده است، رژيم ايران پيشنهاد آژانس بينالمللى انرژى اتمى را مبنی بر انتقال اورانیوم به خارج کشور، رد كرد. این رسانه گزارش داد: رژيم ايران در تلويزيون دولتى خود پيشنهاد آژانس بينالمللى انرژى اتمى را رد كرد. اگر اين موضوع درست باشد، كه مقامات رژيم ايران پيشنهادى را كه روى ميز قرار داده شده بود رد كردهاند، بهمعنى شكست بزرگى به سياست ابتكار عمل مورد حمايت آمريكاست كه با رئيسجمهور اوباما شروع شد و به شدت توسط وى حمايت گردید تا تلاش كند با ايران گفتگو كند. اين بهمعنى پايان روند ديپلوماتيك خواهد بود و البته موضع آنانى را كه خواستار تحريمهاى شديدتر عليه جمهورى اسلامى بودند تقويت مىكند، و شايد به سمت راه كار نظامى پيش برود، ولى بايد منتظرموضعگيرى مقامات رسمى شد. شبكه جهانى تلويزيون بى.بى.سى نيز گفت: اين يك مصالحه به دقت طراحى شده بود، تا به خاتمه نزاع ايران با جامعه جهانى بر سر برنامه اتمىاش كمك كند. اما در ضربهاى به غرب، نشانهها حاكى از آن مىباشد كه اين معامله، هم‌اكنون، منتفى است… . نظر شما از آنچه كه طى همين نيم ساعت گذشته رخ داده چيست؟ جان لاين تحليلگر شبكه جهانى بى.بى.سى گفت: همه مقامات غربى كه در اين مذاكرات نقش داشتند، مبهوت شدهاند، زيرا فكر مىكردند كه به اين معامله بسيار نزديك شدهاند… رژيم ايران نهايتا با اين معامله موافقت نخواهد كرد. آنها هرگز و هرگز در هيچ مرحلهاى از كل اين روند، حتى يك مقام ايرانى، به‌طور علنى و واقعى نگفته است كه بله، ما ممكن است انتقال اورانيوم غنىسازى شده خود به خارج كشور را مورد بررسى قرار دهيم، تا بعد تبديل به سوخت براى رآكتور تحقيقاتى ايران شود. اين يك عنصر كليدى در معامله مزبور است، اما اكنون به نظر مىرسد كه آنها بالاخره مىخواهند اين عنصر را، كه براى غرب كليدى است، نفى كنند، و در عوض، مىخواهند بگويند كه ما فقط اورانيومى كه در دسترس است را از غرب خريدارى مىكنيم. من فكر مىكنم كه اين براى كسانى كه درگير اين معامله هستند، قابل قبول نباشد.

يك آخوند وابسته به رژيم در استراليا دستگير شد
خبرگزارى انگليسى رژيم از بازداشت آخوندى در استراليا خبر داد كه از او با نام شيخ هارون نام مى‌برد. به گفته سایت سازمان مجاهدین خلق ایران، شيخ هارون، همان آخوند منطقى، رئيس مسجد سيدنى است كه چند سال قبل حكم اخراج گرفت ولى با دخالت رژيم ايران و عوض كردن هويت خود به كارهاى غيرقانونىاش در استراليا ادامه داد. نخست وزير استراليا در اين رابطه گفت اگر اتهامات وى اثبات شود مرتكب عملى شرورانه و بزدلانه شده است.

ژيلا بني‌يعقوب "جايزه جهانی آزادی بيان" را به همکاران دربندش تقديم کرد
ژيلا بني‌يعقوب، روزنامه نگار که برنده جايزه جهانی آزادی بيان در کانادا شده است، جايزه خود را به همکاران در بندش اهدا کرد. اين جايزه به خاطر شجاعت فوق‌العاده و غلبه بر مشکلات بزرگ برای گزارش اخبار به ژيلا بني‌يعقوب و يک روزنامه روسی اهدا شد. بني‌يعقوب در جريان حوادث پس از انتخابات به همراه همسرش بهمن احمدی امويی بازداشت شده بود و پس از تحمل ۶۰ روز بازداشت آزاد شد. احمدی امويی همچنان در زندان به سر مي‌برد.