صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، مهر ۲۷، ۱۳۸۸

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


خانواده های دستگیرشدگان قیام و مادران شهدا دست به تجمع اعتراضی زدند
روز شنبه 25مهر بيش از 200تن از مادران شهدا و دستگيرشدگان قيام سراسرى در پارك لاله تهران تجمع اعتراضى برگزار كردند. بنا به گزارش منابع خبری مقاومت ایران، مادران در حالى كه شمعهايى در دست داشتند، به ياد شهداى قيام يك دقيقه سكوت كردند و براى آزادى زندانيان سياسى بانك اللهاكبر سر دادند. آنان انگلشتان خود را به نشانه پيروزى بالا مىبردند. این منابع افزودند: جمعيتى که در پارک لاله بودند پس از اينکه متوجه حضور مادران شهدا و خانوادههاى دستگير شدگان گرديدند به جمع آنها پيوستند. هم‌چنين عدهيى از هنرمندان به تجمع كنندگان پيوستند و با آنها ابراز همدردى كردند. ماموران لباس شخصى و مأموران نيروى انتظامى به منظور ايجاد فضاى رعب ووحشت مادران را محاصره كرده و از آنها عكس و فيلم مىگرفتند. اما تظاهر كنندگان بدون توجه به حضور آنان به راهپيمايى خود در پارك لاله ادامه دادند.

مادر شهيد ملي قيام، ندا آقا سلطان دست رد به سينه آخوندها ميزند
مادر ندا آقاسلطان شهيد قيام سراسرى مردم ايران پيشنهاد مشمئز کننده رژيم مبنی بر تحت پوشش قرار دادن اين خانواده توسط بنياد شهيد را به شدت رد كرد و خواهان معرفى قاتل وى شد. مادر ندا آقاسلطان كه با صداى آمريكا مصاحبه مىكرد گفت: من هيچ وقت تحت پوشش بنياد شهيد قرار نمىگيرم و نخواهم گرفت، اصلا همچى چيزى نيست من اصلا ندا رفته براى مملكتش، ندا نرفته كه براى من درآمد ماهيانه براى من درست كنه كه هر ماه بنياد شهيد بياد به من حقوق بده، و اگر هم ندا اينها مىگند شهيد شده روى سنگ قبرش مردم آمدند با رنگ قرمز نوشتند شهيد، چرا پس مىرند اسم شهيد رو پاك مىكنند كلمه شهيد رو پاك مىكنند. ندا مثل سهراب و اشكان و بقيه بچهها مرده، هر كدوم از بچهها اونجورى كشته شدند نداى من هم همجورى هيچ دسيسهيى هم در كار نيست، اصلا ندا مثل بچههاى ديگه مرده، هيچ فرقى نمىكنه، ندا آمد فرار كرد اومد بيا تو كوچه سوار ماشين بشه، ماشينش هم تو فاصله 26مترى اونجايى كه افتاده ماشينش بود، 26قدميش، آمد كه سوار شه تير زدند كشتنش، من اگر دنيا رو به من بدن، اگر دنيا رو به من بدن من هيچ وقت قبول نمىكنم يعنى دنيا رو به من بدن بگن برابرى با يك دونه موى ندا رو نمىكنه، اصلا نمىتونه همچى چيزى رو قبول كنم، ندا رفته، با پول و نمىدونم درآمد ماهيانه با هيچ چيزى قابل جبران نيست، و نه ديگه من فقط مىخوام قاتل پيدا بشه به سزاى اعمالش برسه، مهم اين كه دختر من ندا پيش خدا مقام پيدا كرد و پيش مردم ايران و دنيا براى من اين مهمه، از اين كه جاى ثبت بشه ندا شهيد شده براى من اصلا ارزش نداره، واقعا براى من اصلا ارزش نداره، و من هم هيچ وقت همچى كارى رو نمىكنم، زير بار همچى چيزى هيچ وقت نمىرم كه اسم ندا جايى ثبت بشه بهعنوان شهيد، شهيد پيش خدا شده و مردم، همين براى من كافيه.

جوانان بوكان عليه مهرههاى رژيم، دست به یک حرکت اعتراضی زدند
جوانان معترض روى ماشين يكى از اعضاى شوراى قلابى شهر بوكان اسيد پاشيده و به آن خساراتى وارد كردند.
فرماندار رژيم در بوکان، ضمن تایید این خبر، آن را نشانه اعتراض مردم بوکان دانست.

دانشجويان دانشگاه آزاد بروجرد، عكسهاى خامنه‌اى را پاكسازى كردند
بنابه گزارشهاى دريافتى مقاومت ایران از داخل کشور، دانشجويان دانشگاه آزاد بروجرد، عكسهاى ولىفقيه رژیم را از كلاسهاى اين دانشگاه پاكسازى كردند. بنابه اين گزارش دانشجويان اجازه نمىدهند عكس خامنه ای روى ديوار باشد و به سرعت آن را پاره مىكنند.

دانشجويان علم و صنعت خواستار بازگشت دانشجويان ممنوع الورود شدند
دانشجويان دانشگاه علم و صنعت تهران با امضاء طومارى خواستار بازگشت دانشجويان ممنوع الورود به دانشگاه شدند. اسامى برخى از دانشجويان ممنوع الورود دانشگاه علم و صنعت عبارتند از: ميلاد ابراهيمى، على اسداللهى، سجاد حسينى فخر، سجاد درويش، پويا شريفى و حميدرضا صحرائي.

******
روز جمعه24مهر عدهيى از جوانان موتور سوار که از ورزشگاه آزادى تهران به سمت منازل خود در خيابان آزادى در حرکت بودند، دست به اعتراض زدند. اين حركت اعتراضى، بهرغم تدابير شديد امنيتى بود كه رژيم در خيابانهاى تهران از جمله درخيابان آزادى حدفاصل آزادى تا انقلاب به‌طور خاص درمحدوده تقاطع خيابان آزادى با بزرگراه موسوم به امام و بزرگ راه موسوم به نواب صفوى اتخاذ كرده بود. در مسابقه روز جمعه كه بين تيمهاى فوتبال پيروزى و ملوان بندرانزلى انجام شد، حدود40هزار نفر شركت داشتند.

جنتى، وحشت خود را از شكلگيرى تظاهرات گسترده مردمى در 13آبان، ابراز داشت
جنتى دبيرشوراى نگهبان رژیم، در نمايش جمعه تهران، گفت: سيزده آبان مىآيد روز مبارزه با استكبار جهانى اين بايد گرامى داشته بشود، بايد همه درش شركت كنند، بايد قدرش را بدانند و يك عدهاى كه مهرههاى دست ديگران هستند اينها نقشههايى دارند و خنثى مىشود مثل روز قدس و مثل دانشگاه و امثال آنها حتماً براى آن هم بىنقشه نيستند ولى بايد بدانند كه اين نقشههايشان نقش برآب مىشود من به شما عرض بكنم كه مسأله خيلى مهمه، بيش از آنى است كه دستگاه قضايى دارد باهاش برخورد مىكند، دستگاه امنيتى باهاش برخورد مىكند. از يك مركز ناشناخته دارد كار هدايت مىشود و از مدتها قبل نه تنها امروز و بعد هم براى آينده نقشه دارند اينهايى كه ما مىبينيم روى صحنه، اينها مهرههايى هستند كه اسباب بازى آنها هستند خودشان بفهمند يا نفهمند چه جريانهاى سياسى، چه افراد، چه هر كس ديگرى اينها اسباب دست آنها شدند خودشان هم مىفهمند ولى مسأله به اين سادگى نيست اگر دستگاه قضايى سست برخورد بكند خيانت كرده. اگر دستگاه امنيتى سست برخورد كرده به امت و ملت و اسلام و انقلاب و شهدا خيانت كرده. اين فتنهگران بايد به هوش بيايند بايد توبه بكنند، بايد جبران بكنند گذشته خودشان را تا رأفت اسلامى شامل حالشان بشود… .
عرض كردم دستگاه قضايى به من به دوستان قضايىمان مىگويم به آيتالله لاريجانى عزيزمون كه كمر بسته قرار شده و اول هم فرمودند عدالت اجرا مىشود يكى از موارد بارز اجراى عدالت اين‌جاست اين خيلى از اينى است كه يك كسى ده تا را بكشد، 50 تا را بكشد، 100 تا بكشد، 1000هزار تا بكشد، مسأله براندازى است، يعنى 30سال جهاد و شهادت و رزمندگى و محروميت كشيدن و سختى كشيدن و زجر كشيدن همه را پايمال كنيم. يعنى اسلام برگردد به دوران گذشته طاغوت، اين كار در سياست و انديشه اينها بوده، خيال نكنند بعضيها كه مسأله اين و اون و اين جمعيت و آن جمعيت و اين حزب و اون حزب، مسأله ريشهدار است بايد برخورد با اين ريشهها بشود.
نمىشود كوچك گرفت قضيه رو، دستگاه تبليغاتى ما، دستگاه فرهنگى ما بايد كار بكنند، روشنگرى بكنند، همه بفهمند مسأله جنگ قدرت نيست، يك مسألهاى مثل قضيه انتخابات اين ببرد آن ببرد نيست، اين با تمام انتخابات گذشته فرق داشت، آنجا فقط يك عدهاى مىخواستند بروند توى مجلس يك عدهاى مىخواستند آن طرف بروند توى مجلس دعوايشان مىشد يكى مىرفت يكى نمىرفت فقط در همين محدوده در اين دايره كار مىشد ولى اين‌جا مسأله اينه كه يك عدهاى مىخواهند نظام را براندازى بكنند يك عدهاى مىخواهند نگذارند… اتفاقى بوده افتاده آرام آرام بايد باهاش برخورد كرد آرامش بايد حفظ بشه مردم بايد كار خودشون رو بكنند و در ضمن مقابله با اين اغتشاشات و اغتشاشگران هم بايد بشه… .
دبير شوراى نگهبان رژیم افزود: بعضيها يك تفسيرهاى غلطى كردند مسأله مذاكره با آمريكا بابا اين حرفها نيست، خب اون آمده بعد از سه مرتبه پيغام اومده سر كنار صندلى اين درخواست ملاقات مىكند مىنشيند حرفش را مىزند مىرود، حالا اين را يك عدهاى مطرح بكنند و خيال بكنند باب مذاكرات باز شده و وضعيت عوض شد نه بايد همه بدانند، داخل و خارج بدانند، موضع جمهورى اسلامى ايران در مقابله با آمريكا و عدم مذاكره با آمريكا آن جورى كه امام فرمودند و سياست مقام معظم رهبرى است اين سياست تغيير ناپذيره. اينها مىخواهند آن عزت و اقتدارى كه آنجا به‌دست آمد تحت الشعاع قرار بدهند و بروند مسأله را روى مسأله مذاكرات و اينها مطرحش بكنند. اينها بايد بدانند كه اين شيطنتها را نكنند اگر هم كسى حالا اشتباهى كرده اشتباه خودش را بايد برگرداند… .

دو زندانى كرد در كرمانشاه و اروميه بدست رژیم به قتل رسیدند
شورای ملی مقاومت ايران در اطلاعیه ای به تاریخ 19 مهرماه، شهادت احمد محمدى و نمير عبداله پور دو زندانى كرد، را در زندانهاى كرمانشاه و اروميه به خانوادههاى اين شهيدان تسليت گفت و خواستار محكوميت اين جنايت فجيع از سوى مجامع بينالمللى مدافع حقوقبشر گردید. دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه خود افزود:
"رژيم ضدبشرى آخوندى در صدد است با دستگيريهاى گسترده و شكنجه و اعدام زندانيان سياسى و با ايجاد جو رعب و وحشت قيام سراسرى را مهار نموده و از انفجار خشم و نفرت مردم از اين رژيم قرون وسطايى جلوگيرى نمايد." مقاومت ايران در این اطلاعیه با تأكيد بر اين كه سكوت و بىعملى جامعه جهانى در برابر نقض وحشيانه و سيستماتيك حقوقبشر در ايران، مشوق رژيم در ادامه كشتار و جنايت مردم ايران مىباشد، خواستار ارجاع پرونده نقض حقوقبشر در ايران به شوراى امنيت ملل متحد و اتخاذ تصميمات لازم الاجرا و از جمله مشروط كردن ادامه و گسترش روابط تجارى با رژيم به پايان دادن به اعدام و شكنجه و نقض حقوقبشر شد.

زندانیان سیاسی بند 305 اوین، مورد حمله و هجوم ایادی رژیم قرار گرفتند
چهارشنبه شب، 22مهرماه، آخوندی به نام روغنى و مسلم نجف آبادى، با تحريك 150تن از زندانيان عادى و خطرناك بند350 اوين، به منظور ايجاد فضاى رعب و وحشت، در يك طرح از پيش تعيين شده، به سمت سلول زندانيان سياسى حمله كردند. بند350 محل نگهدارى زندانيان خطرناك است و اطلاعات رژیم، زندانيان سياسى را به منظور درهم شكستن و اذيت و آزار به اين بند منتقل مىكنند. دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در بیانیه ای به تاریخ 24 مهرماه 88، با اعلام این خبر گفت: روغنى آخوندى است كه پيش از اين به جرم فساد اخلاق و كلاهبردارى به زندان افتاده بود، اما با مشاركت در شكنجه و سركوب زندانيان سياسى، از زندان آزاد شده و در زمره شكنجهگران قرار گرفته است. مسلم نجف آبادى نيز شياد ديگرى است كه در زندان به خدمت دستگاه سركوب و شكنجه آخوندها درآمده است. اطلاعیه شورا افزود: تهاجم به زندانيان سياسى دو روز قبل از آن در يك جلسه دو ساعته در حفاظت و اطلاعات زندان، كه رئيس زندان، رئيس بند350 و يكى از شكنجهگران وزارت اطلاعات در آن شركت داشتند، برنامهريزى و طراحى شده بود. بر اساس اين طرح، به زندانيان وعده داده شده بود كه درصورت تهاجم به زندانيان سياسى، از امتيازهایی مانند مرخصى از زندان و تخفيف در محكوميت برخوردار خواهند شد.
شب حمله نيز آخوند- شكنجهگر روغنى در يك برنامه به اصطلاح مذهبى با منافق خواندن زندانيان سياسى و مباح دانستن خون آنها، به تحريك جمعيت پرداخت. در پايان اين برنامه، جمعيت در حالى كه شعارهايى عليه زندانيان سياسى را نعره مىزدند، به سوى سلول آنها حرکت کردند. مهاجمان تلاش مىکردند که وارد سلول زندانيان سياسى شوند و با آنها درگيرى فيزيکى ايجاد کنند. مقاومت ايران توجه مراجع و سازمانهاى مدافع حقوقبشر را به وضعيت اسفناك و سركوب و شكنجه سيستماتيك زندانيان سياسى جلب نموده و خواستار اقدام فورى به منظور نجات جان آنان گردید.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران برای نجات جان دو زن محكوم به اعدام فراخوان داد
مسئول كميسيون زنان شوراى ملى مقاومت ايران، 25 مهرماه در اطلاعیه ای، ارگانها و مراجع مدافع حقوقبشر و حقوق زنان به ويژه كميسر عالى حقوقبشر و گزارشگر ويژه خشونت عليه زنان را به اقدامى عاجل جهت توقف حكم اعدام در مورد دو زن زندانى به نامهاى اكرم مهدوى و محبت محمودى فراخواند. این اطلاعیه افزود: اکرم مهدوی، 34ساله، مادر يك دخترجوان، از 4سال پيش به جرم قتل همسرش، كه 50سال از وى بزرگتر بود، با حكم اعدام در زندان بهسر مىبرد. دستگاه قضاييه رژیم به تازگى پرونده وى را به جريان انداخته و اجراى حكم اعدام در مورد اين زن جوان، زندگى او را تهديد مىكند. حكم اعدام محبت محمودی نيز توسط شورايعالى رژيم تأييد شده است. محبت كه يك زن روستايى 37ساله و مادر 5 فرزند در سنين كودكى و نوجوانى است، به مدت 9سال است كه به جرم قتل مردی که قصد تجاوز به وی را داشت در زندان مرکزی اروميه در حبس است و فرزندان وى از سرپرستى مادر خود محروم شدهاند.

شش زندانى كه دو تن از آنان زن بودند، در اهواز اعدام شدند
رژيم به منظور مقابله با قيام سراسرى مردم ايران و تشديد فضاى رعب و وحشت در كشور، در يك اقدام غیر انسانی شش زندانى را كه دوتن از آنان زن بودند، در زندان كارون خوزستان بهدار آويخت. اين اعدامها در هفته اخير صورت گرفته و روزنامه حکومتی كيهان خبر آن را درج كرده است. اعدام شدگان عبارتند از خديجه-ج، فوزيه- ج، عبدالله- ج، عداى- ب، سعد- ب و كريم-ع.
رژيم هفته گذشته نيز حكم اعدام جمعى 7تن از زندانيان سياسى زندان اهواز را به اتهام کشتن آخوندی بنام هشام صيمرى صادر كرد. تمامى اين افراد اتهام وارد شده مبنى بر كشتن این آخوند را رد نمودهاند.

حکم اعدام برای سه تن از دستگیرشدگان تظاهرات سراسری صادر شد
روز شنبه هجدهم مهر، خبرگزاريهاى حكومتى، به نقل از بشيرى راد، مدير روابط عمومى دادگسترى استان تهران اعلام كردند: «حكم اعدام براى 3 متهم حوادث پس از انتخابات صادر شد». وى افزود: اين احكام غيرقطعى بوده و قابل تجديدنظرخواهى است. اين كارگزار رژيم به خبرگزارى حكومتى ايسنا گفت: «احكام صادره ابلاغ شده تا در صورت اعتراض تشريفات قانونى مربوطه را طى كنند». كارگزار قضائيه رژیم افزود: لوايح اعتراضى 18نفر از متهمان اغتشاشات اخير كه منجر به محكوميت آنها شده، واصل شده است و بزودى به دادگاه تجديدنظر استان تهران ارسال مى‌شود.

زندانبانان رژيم، یکی از دانشجويان دانشگاه علامه را تحت فشار و شكنجه قرار دادهاند
مجید دری از دانشجويان محروم از تحصيل دانشگاه علامه می باشد كه پس از نمايش انتخابات در منزل خواهرش در قزوين دستگير شد. وی كه هم‌اکنون، در اندرزگاه 8 زندان اوين زندانى است، از جمله افرادى است که در جريان بازجويى‌هايش در بند 209، به شدت از سوى مسئولین زندان اوين مورد شكنجه قرار گرفت.

نماينده مجلس رژیم، قتلعام 30هزار مجاهد و مبارز در سال67 را تخطئه كرد
به‌دنبال اعتراف يكى از مقامات سابق رژيم كه قتلعام زندانيان سياسى در سال 67 را جوان كشى دانسته و به سكوت خود و ساير مقامات رژيم انتقاد كرده بود، يك نماينده مجلس رژيم گفت: اعدام منافقان محارب در سال 67 جوان كشى نبوده است. على اكبر اولياء نماينده مجلس رژيم از يزد، گفت: قطعاً اگر حكمى از سوى امام خمينى صادر شده و يا تصميمى از سوى بنيانگذار انقلاب اسلامى گرفته شده بحث "جوان‌كشى" نبوده بلكه صحبت از افرادى است كه مجرم بودند و عليه امنيت ملى اقدام كرده‌‌اند. خبرگزارى حکومتی فارس كه با اين نماينده رژيم گفتگو كرده است، نوشت: وى منافقان سال 67 را كه به دستور امام‌خمينى اعدام شدند محارب خواند و گفت كه بنده تعبير برخى از افراد را كه از لفظ "جوان كشى" براى اين مسأله استفاده نموده‌اند، اشتباه مى‌دانم.

رژیم 2 تا 5 سال حبس برای شعار الله اکبر، منظور داشته است
سایت سازمان مجاهدین خلق ایران گفت: بنابه گزارشهاى دريافتى، رژيم براى بسيارى از دستگيرشدگانى كه به اتهام سردادن بانگ الله واکبر دستگير شدند احكام 2تا 5سال زندان صادركرده است. با وجود صدور اين نوع احكام، اعتراضات شبانه با بانگ اللهاكبر در تهران بىوقفه ادامه دارد.

ايرانيان تظاهركننده در آلمان، تلفنهاى تهديد آميز دريافت كردند
يونايتدپرس بينالمللى، طى گزارشى با اشاره به اظهارات معاون رئيس اطلاعات آلمان مبنى بر فعاليتهاى جاسوسى عوامل رژيم ايران در آلمان نوشت: مانفرد مورك گفت ما اسنادى داريم كه عوامل رژيم ايران از مردم شركت كننده در تظاهرات فيلمبردارى مى‌كنند. تهران از وزارت‌خارجه آلمان خواسته است تا از تظاهرات ضد ايران در اروپا جلوگيرى نمايد. يونايتدپرس بينالمللى افزود: شخصيتهاى اپوزيسيون ايرانى در اروپا مىگويند از آنها عكس و فيلم تهيه شده و حتى از طرف عوامل رژيم ايران مورد تهديد و آزار قرار گرفته‌اند. جواد دبيران از شوراى ملى مقاومت ايران كه اعتراضات در اروپا را هدايت مىكند طى مصاحبه‌يى تلفنى به خبرگزارى يونايتد‌پرس گفت تبعيديان ايرانى كه در تظاهرات عليه رژيم در اروپا شركت كرده‌اند تماسهاى تلفنى تهديدآميزى دريافت كرده‌اند و وقتى كه مردم به ديدار خانواده‌هايشان در ايران رفته‌اند دستگير شده‌اند و اين خانواده‌ها هم‌چنين در ايران مورد تهديد و آزار قرار گرفته‌اند. دبيران افزود مقامات رژيم ايران سعى مى‌كنند مردم را مورد تهديد قراربدهند. به گفته دبيران، يك مرد ريشوى ايرانى كه يك مرسدس بنز سياه با نمره ديپلومات زير پايش بود اخيراً از يك تظاهرات فيلمبردارى مى‌كرد.
يونايتدپرس بينالمللى افزود: سازمان مجاهدين خلق ايران يكى از گروههاى اپوزيسيون اصلى رژيم كنونى در تهران باقى مانده است. اكثر اعضاى مجاهدين در اشرف در عراق زندگى مى‌كنند و توسط نيروى آمريكا در 2003 خلع سلاح شدهاند. اتحاديه اروپا در عين حال بعد از اينكه بريتانيا سال گذشته اين گروه را از ليست خارج كرد، در ماه ژانويه آن را از ليست تروريستى خود خارج ساخته است.

سپاه پاسداران مركز پارازيت جديدى براى مقابله با سيماى آزادى دائر كرد
سایت سازمان مجاهدین خلق ایران نوشت: سپاه پاسداران در وحشت از استقبال گسترده اجتماعى از سيماى آزادى تلويزيون ملى ايران مركز جديدى را براى ارسال پارازيت دائر كرده است. این منبع افزود: روزنامه حكومتى اعتماد درجريان درگيريهاى باندى فاش كرد: دکلهاى ارسال پارازيتهاى ماهوارهاى که گفته مىشود اوايل ماه جارى از سوى يکى از نهادهاى نظامى در دارآباد تهران نصب شدند بهصورت آزمايشى فعال شدند. بنابه گفته منابع مطلع اين دکلها از روز شنبه 25مهرماه سال جارى تا 25آبان ماه بهصورت آزمايشى فعال خواهند شد، هنوز هيچ ارگانى رسماً مسووليت نصب اين دکلها را برعهده نگرفته است. بنابه گفته موافقان نصب سرى جديد دکلهاى ارسال پارازيت اين اقدام تدبير براى مقاومت در برابر رسانههايى است که قصد براندازى نرم را دارند. موافقان ارسال پارازيتهاى جديد با اعتقاد به اينکه اعتراضات پراکنده به نتيجه دهمين دور انتخابات رياست جمهورى به واسطه اخبار کذب و سياستهاى اين دست رسانهها به موجى از ناآراميها تبديل شدند لذا مقابله با اين امر، اقدامى اضطرارى است.
اين منبع افزود: آنچه در اين ميان حائز اهميت است اينکه وزير ارتباطات در پاسخ به سوالات مکرر نمايندگان از منبع ارسال پارازيت ابراز بىاطلاعى مىکند. در همين راستا مسعود پزشکيان عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاکيد بر اينکه کميسيون بهداشت و درمان هم‌چنان پيگير شناسايى منبع ارسال پارازيتهاى جديد و قديمى است، گفت؛ تاکنون هيچ گزارشى درباره آثار پارازيتها بر سلامت افراد به مجلس ارائه نشده است.

محاكمه كروبى و موسوى در مجلس رژیم بررسى مىشود
کميسيون امنيت مجلس رژیم براى اولين بار موضوع محاکمه احتمالى موسوى و كروبى و مجازات آنها را مورد بررسى قرار داد. يكى از اعضاى هيأت رئيسه اين كميسيون اين خبر را به رسانههاى حكومتى اطلاع داد. وى با تاکيد بر اينکه هم اکنون کليه عوامل رده پايين اغتشاشات بعد از انتخابات محاکمه شدهاند، خواستار محاکمه و مجازات "سران اغتشاش" شد. وى افزود: اين جلسه بعد از "درخواست گسترده از کميسيون امنيت براى مجازات عوامل اغتشاش" برگزار شد و ما به‌دنبال اين هستيم که سران اغتشاشات از جمله خاتمى، موسوى و کروبى را نسبت به اغتشاشات پاسخگو کنيم.

شمارى از فرماندهان پاسداران، طى انفجارى در بلوچستان كشته شدند
تلويزيون العربيه گفت: در تهاجمى در منطقه پيشين در مرز بلوچستان - پاكستان حداقل 60نفر كشته و زخمى شدند كه در بين آنها معاون نيروى زمينى سپاه پاسداران ايران نورعلى شوشترى و چهار تن از فرماندهان عالى رتبه سپاه پاسداران ايران بودند. اين اكيپ در مسير رفتن براى نشستى با شخصيتهاى شهر بهمنظور آشتى بين اهل سنت و شيعه بودند كه هدف قرار گرفتند.

بزرگترين پالايشگاه جهان، واردات نفت از ايران را متوقف كرد
رویتر گزارش داد: بزرگترين مجموعه پالايشگاهى در جهان اعلام كرد كه واردات نفت از ايران را متوقف كرده است. معاون رئيس صنايع رلايانس هند به رويتر گفت: اين شركت خريد نفت خام از ايران را متوقف كرده است و مدتهاست كه به تهران نيز بنزين نمىفروشد. وى افزود بنزين توليدى ما به آمريكا صادر مىشود. خبرگزارى رويتر نوشت: توقف خريد نفت بايد جديداً صورت گرفته باشد چرا كه آخرين واردات رلايانس از ايران در ماه اوت صورت گرفته است.
يك معاملهگر نفتى گفت: «اگر اين خبر درست باشد، نشانه آن است كه اهرمهاى غرب آغاز بهكار كرده است».

یک خبرنگار زن كه درباره فساد در دولت عراق مطالبى مىنوشت مورد ضرب و شتم قرار گرفت
تلويزيون العربيه گزارش داد: يك زن خبرنگار عراقى كه درباره فساد در دولت عراق مطالبى مىنوشت، در بغداد مورد ضرب و شتم قرار گرفت. وى زهرا موسوى نام دارد و ضرب و شتم وى بحث گستردهاى در داخل عراق برانگيخته است. بهخصوص اينكه رسانههاى محلى خبر دادند كه گاردهاى پسر نورى المالكى نخست وزير در اين حادثه نقش داشته است. وى گوينده تلويزيون رسمى العراقيه است. در ساعت هشت و نيم روز چهارم اكتبر سرنشينان يك خودرو سفيد رنگ با 4سرنشين به او حمله كردند. اين خبرنگار عراقى معتقد است نوشتههايى كه روى سايت حول فساد نوشته است باعث اين حمله شده است بخصوص كه چند روز قبل از اين حادثه توسط افراد ناشناسى مورد تهديد قرار گرفته است. وى به تلويزيون العربيه گفت: آنها حجاب من را برداشتند و روى زمين پرت كردند. بهصورت و شكم و پاهايم ضربه مىزدند. آنها نقاب نداشتند و از اهالى منطقه نبودند. من درخطر هستم همه طرفهاى ذيربط بايد بشنوند كه من در خطر هستم و از خانهاى رفتهام و در محل ديگرى زندگى مىكنم كه نمىتوانم محل آن را بگويم ولى درخطر هستم و حفاظت مىخواهم.

عكاس ايرانى، در تهران به‌دست مأموران لبنانى، دستگير شد
سازمان خبرنگاران بدون مرز در پايگاه اينترنتى خود، جزئياتى از دستگيرى و شكنجه يك عكاس ايرانى را درج كرده است. على زارع مىگويد من در خيابان انقلاب بودم و قبل از اينكه عكاسى را شروع كنم يك نفر به سمت من آمد و گفت لطفاً با ما بياييد. او ايرانى بود اما دو نفر ديگر هم بودند كه مرا دستگير كردند، آنها لبنانى بودند. من نفهميدم از كجا آمده‌اند و به چه دليل مرا گرفتند آنها چشمانم را بستند. اين اقدام 14 تا 16ساعت ادامه داشت. سپس مرا به اتاق بازجويى بردند. بازجو با دوربين و چاقو در دست آمد و چماقى هم همراهش بود. آنها شوك برقى دادند و يكى هم مى‌خواست انگشتم را قطع كند. او مى‌گفت مى‌خواهد انگشت مرا بطورى هنرى قطع كند آنها مدت 24ساعت مرا كتك زدند. بنابه اعلام سازمان خبرنگاران بدون مرز 40 خبرنگار در بازداشت بهسر مىبرند كه 7نفر از آنها عكاس مى‌باشند.