صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، مهر ۰۸، ۱۳۸۷

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

شورای امنیت ملل متحد به اتفاق آرا چهارمین قطعنامه مربوط به تحریمها علیه رژیم را تصویب کرد
شورای امنیت ملل متحد روز 7 مهرماه، به اتفاق آراء چهارمین قطعنامه مربوط به تحریمها علیه رژیم را به شماره 1835 تصویب كرد و به رژیم هشدار داد كه فعالیتهای حساس هستهيى خود را فورا متوقف كند و به التزامات خود در قبال قطعنامه های قبلی شورای امنیت بدون تأخیر گردن بگذارد. قطعنامه جدید شورای امنیت ملل متحد از رژیم حاکم بر ایران خواسته است كه به سؤالات آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور كامل پاسخ دهد. خبرگزاری آسوشیتدپرس رأی مثبت تمامی اعضای شورای امنیت را قابل توجه و متفاوت با قطعنامه قبلی ارزیابی كرد. در همین رابطه، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، خانم مریم رجوی، ضمن استقبال از تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت ملل متحد علیه رژیم که به اتفاق آراء به تصویب رسید بر لزوم تصویب تحریمهای همه جانبه و اتخاذ یک سیاست قاطع علیه فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران، تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سفیر اندونزی نیز در شورای امنیت گفت: در حالی كه قطعنامه تصویب شده است، تمامی اعضای شورای امنیت باید از آن پیروی كنند. وی افزود دولت متبوعش ضرورت اجرای تمامی تحریمهای قبلی علیه رژیم ایران را نیز تأیید میكند. آسوشیتدپرس افزود: تحریمهای موجود شامل انجماد سرمایه 65 شركت و افرادی است كه با برنامه هسته‌یی رژیم ایران رابطه دارند. همچنین ممنوعیت سفر برای پنج مقام رژیم ایران در این تحریمها گنجانده شده است. تحریمها همچنین تحریم صادرات تسلیحاتی توسط رژیم ایران، و ارسال تكنولوژی و موادی كه بتواند در برنامه هسته‌یی یا موشكی این رژیم به كار رود یا كاربرد دوگانه داشته باشند را شامل می شود.

با بازگشایی مدارس، اقدامات سرکوبگرانه رژیم افزایش می یابد
روز 2 مهرماه، پاسدار رادان، سركرده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، تيهمای عملیاتی نامحسوس تشكیل شده تا محیط پیرامون تمام مدارس پایتخت را كنترل كنند. وی از به كار گیری نیروهای مخفی در مسیر تردد دانش آموزان خبر داد و افزود: مأموران نیروی انتظامی از تجمع افراد در اطراف مدارس جلوگیری خواهند كرد.


کارگران شرکت کشت و صنعت مهاباد اعتصاب کردند
این اعتصاب که روز اول مهرماه برپا شد، در اعتراض به اخراج شماری از كارگران و ركود شركت پس از واگذاری آن به عوامل حكومتی تحت عنوان خصوصی سازی صورت گرفت. كارگران اعتصابی در مقابل فرمانداری رژیم در مهاباد تجمع كردند و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند. در وحشت از گسترش این حركت اعتراضی، فرماندار رژیم به كارگران وعده داد كه به خواستهای آنان از جمله پرداخت حقوق های عقب مانده رسیدگی می شود. لازم به ذکر است که شركت كشت و صنعت مهاباد، بزرگترین واحد صنعتی این شهرستان به شمار می آید.

******
جمعی از والدین دانش آموزان در شهرك به ولایت قم علیه كارگزاران رژیم كه از ثبت نام دانش آموزان خودداری می كردند، تجمع نمودند. این تجمع در مقابل دبستان تازه تاسیس نیایش و در روز اول مهرماه صورت گرفت.


دانشجویان دختر خوابگاه گلستان، دست به تجمع اعتراضی زدند
شماری از دانشجویان دختر خوابگاه گلستان، اول مهر، در اعتراض به وضعیت وخامت بار خوابگاه تجمع كردند. دانشجویان معترض در مقابل ساختمان مرکزی علوم پزشکی جمع شدند و خواستار رسیدگی به مشکلات خود گردیدند.


بیش از 1700 تن از رانندگان و کامیون داران اهواز دست به اعتصاب زدند
اعتصابیون بیش از دو هفته است با پارك كردن كامیونهای خود در جاده سه راه خرمشهر به طرف ترمینال حمل و نقل اهواز، اعتراض خود را نشان داده اند. آنان خواستار راه اندازی مجدد سندیکای باربری شدند که از ۱۴ ماه پیش فعالیتهای آن به حالت تعلیق درآمده است. روزشنبه ۳۰ شهریور نیز در پانزدهمین روز اعتصاب ، بیش از ۶۰۰ راننده ، كامیونهای خود را به نشانه اعتراض در این جاده پارك كردند.


دهها منزل مسکونی در کرج توسط ماموران رژیم تخریب شد
بنا به گزارش خبرگزاری همبستگی ملی اول مهر، رژیم در ایام ماه رمضان، دهها منزل مسكونی را در كرج تخریب و ساكنان آن را بیخانمان كرد. این خبرگزای افزود: این اقدام ضدانسانی در منطقه 10شهرداری كرج و به دستور دادستان این شهر و توسط مأموران نیروی انتظامی صورت گرفت. سلیمانی شهردار رژیم در منطقه 10كرج گفت: 50 واحد مسکونی و تجاری تخریب شد. با تخریب این واحدها 15 کامیون مصالح ساختمانی جمع آوری شد و 5 نفر از عوامل این ساخت وسازها دستگیری و تحویل مراجع قضایی شدند. همبستگی ملی اضافه کرد: این اقدام رژیم آخوندی خشم و انزجار مردم این منطقه علیه آخوندهای حاكم را بر انگیخته است.

دولت آمریكا از صدور ویزا برای چند تن از همراهان پاسدار احمدی نژاد خودداری کردخبرگزاری حكومتی فارس اول مهر، اعلام كرد: دولت آمریكا با عدم صدور به موقع ویزا برای مجتبی ثمره هاشمی، مشاور ارشد رئیس جمهور، وی را از همراهی احمدی‌نژاد در سفر به نیویورك محروم كرد. واشینگتن همچنین برای دومین بار از صدور ویزای نیویورك برای مرتضی قمری وفا مدیركل امور رسانه‌های دفتر رئیس جمهور سرباز زد و برای نادر طالب زاده مستند ساز ایرانی نیز برای حضور در هیات رسانه‌ای همراه رئیس جمهور ویزایی صادر نكرد.

رژیم ایران، مرکز فساد، فقر و فجایع انسانی است
سازمان شفافیت بین المللی با انتشار گزارشی، 6 مهرماه اعلام کرد: ایران از میان180 کشور جهان، در رتبه 141 فساد مالی و اداری قرار دارد. این سازمان که مقر آن در برلین پایتخت آلمان می باشد، در گزارش سال 2008 خود آورده است، فساد و رشوه خواری و فقر، به نابسامانیها و فجایع انسانی زیادی می انجامد.

ديوانعالي فرانسه، درخواست فرجام ماموران رژيم عليه مجاهدين خلق را رد كرد
خبرگزاری همبستگی ملی روز شنبه 6 مهرماه خبر داد: ديوانعالي كشور فرانسه، به عنوان عاليترين مرجع قضايي در فرانسه، درخواست فرجام ماموران رژيم را كه تحت عنوان «قربانيان عمليات مجاهدين» مبادرت به شكايت عليه سازمان مجاهدين خلق ايران و اعضاي مقاومت ايران در فرانسه نموده بودند، رد كرد. این خبرگزاری افزود: عوامل رژيم مدعي شده بودند كه در جريان يك عمليات نظامي در شهر اهواز عليه مراكز سركوبگر رژيم آخوندي متحمل خسارات شده بودند. ديوانعالي كشور فرانسه با اشاره به دعاوي و استدلالهاي وكيل عوامل رژيم تأكيد نمود كه اين اظهارات در هيچ شرايطي اجازه نمي دهد بپذيريم كه رابطه ممكني بين خسارتهاي ادعا شده با پرونده تحقيقاتي در فرانسه وجود داشته باشد و از همين رو دادگاه استيناف در تصميم خود يعني رد درخواست اين عوامل براي دسترسي به پرونده 17 ژوئن، محق بوده است. دادگاه استيناف پاريس قبلاً اين درخواست عوامل رژيم را رد كرده و تصريح كرده بود كه موضوع تحقيقات فرانسه هيچ ربطي به عمليات صورت گرفته در ايران ندارد. این خبرگزاری ادامه داد: طي چند سال گذشته رژيم هزينه بسيار گزافي براي پيش برد اين شكايات ساختگي متقبل شده و حتي وكيل فرانسوي را به ايران برده و با ترتيب دادن ملاقات با قربانيان ساختگي كه كساني جز عوامل وزارت اطلاعات نبودند، براي اين پرونده سازي زمينه سازي كرده بود. بطور همزمان، رژيم از طريق همين عواملش تلاش نمود كه در جريان شكايت سازمان مجاهدين عليه شوراي اتحاديه اروپا به خاطر نامگذاري غيرقانوني مجاهدين در ليست تروريستي، عليه مجاهدين وارد شود كه در آنجا نيز دادگاه عدالت اروپا درلوكزامبورگ درخواست ماموران رژيم را فاقد هر گونه مبنايي دانست و آنرا قاطعانه رد نمود. يكي از وكلاي اعضاي مقاومت در پاسخ به اين درخواست رژيم طي لايحه يي به دادگاه به افشاي تلاشهاي رژيم پرداخت و نوشت: سرويسهاي مخفي رژيم ايران و بطور عام تر دستگاه دولتي ايران سرگرم يك نبرد بي امان عليه مخالفان رژيم آخوندها و به طور خاص عليه جنبش مجاهدين است. هيچ كس نمي‌تواند به‌طور جدي ادعا كند كه «سازماندهي يك جنبش از قربانيان در تهران» توانسته باشد جز در كادر يك صحنه‌سازي هماهنگ شده توسط بالاترين سطح دولت ايران صورت گرفته باشد و مسلم است كه اقدام آنها توسط سرويسهاي ايراني هدايت شده است. روشن است كه هدف آنها دسترسي پيداكردن به پرونده و استفاده از اسناد آن براي تسهيل سوء قصدها و ترورهايي عليه مخالفان رژيم آخوندها، به‌خصوص عليه وابستگان به شوراي ملي مقاومت ايران، مي‌باشد.همبستگی ملی ياد آوري کرد: " در شروع اين تشبثات رژيم آخوندي، سنديكاي قضات طي يك اطلاعيه نسبت به تلاشهاي رژيم براي سوء استفاده از دستگاه قضايي فرانسه هشدار داده بود."

******
خبرگزاری همبستگی ملی در خبری در رابطه با تحصن ایرانیان در نیوبورک نوشت: درهشتمين روز تحصن ايرانيان آزاده در نيويورك در حمايت از اشرف، خانم مرجان هنرمند آزاده به ايراد سخنراني پرداخت و در قسمتي از سخنان خود گفت: درود برعزم جزم شما و پايداريتان كه براي رسيدن به هدف از هيچ تلاش و تحمل سختي فروگذار نمي كنيد. ما اينجا جمع شده ايم كه صداي مظلوميت مجاهدين و اشرفيان قهرمان را به گوش همه برسانيم و از جامعه بين الملل و شخص دبيركل ملل متحد بخواهيم كه حفاظت و حقوق مجاهدان اشرف را تضمين كنند و مانع از وقوع يك فاجعه انساني شوند. خانم مرجان ضمن تأكيد براين كه انتقال حفاظت اشرف از آمريكا به دولت عراق يك امتياز به رژيم است و تنها رژيم را جريتر مي كند، سخنان خود را با شعار اشرف نشان «ما زن و مرد جنگيم، بجنگ تا بجنگيم» كه توسط جمعيت حاضر تكرار مي شد، به پايان برد.