صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، شهریور ۲۴، ۱۳۸۷

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

خانواده های مجاهدین در اشرف در نیویورک، تحصن خود را آغاز کردند
سیمای آزادی، تلویزیون ملی ایران امروز خبر داد: حامیان مقاومت و خانوادههای مجاهدان اشرف در نیویورك با برپایی تظاهرات و آغاز تحصن در مقابل مقر ملل متحد از دبیركل سازمان ملل متحد خواستار تضمین حفاظت و حقوق مجاهدان اشرف براساس كنوانسیون چهارم ژنو و قوانین بین المللی شدند. این رسانه افزود: درمحل تحصن، تصاویری از فجایع ضدبشری رژیم آخوندی نظیر اعدامهاى خیابانی و مجازاتهای وحشیانه نظیر سنگسار و بنرهایی در مورد حفاظت و حقوق ساكنان اشرف و توطئه های رژیم آخوندی نصب شده بود. در افتتاحیه برنامه، تحصن كنندگان، ضمن تشریح تهدیدات رژیم آخوندی و خطراتی كه متوجه مجاهدان اشرف است، حقوق قانونی ساكنان اشرف براساس كنوانسیونها و قوانین بین المللی را برشمردند و بر لزوم اقدام سریع دبیركل ملل متحد برای تضمین این حقوق تأكید كردند. در تحصن نیویورك، كشیش للوید لند از شهر استتنآیلند، پهلوان مسلم اسكندر فیلابی، محمد قربانی قهرمان ملی پوش كشتی ایران، نمایندگانی ازسوی خانوادههای مجاهدان اشرف و كمیته آمریكائیان برای حمایت از ساكنان اشرف در مورد حقوق مجاهدان اشرف و لزوم تضمین آنها ازسوی ملل متحد سخنرانی كردند. لازم به ذکر است که تحصن خانواده های مجاهدین اشرف در ژنو امروز وارد نوزدهمین روز خود شد.

آرژانتین به خاطر عدم دستگیری عوامل انفجار ساختمان آمیا از رژیم ایران شکایت می کند
وزارت خارجه آرژانتین اعلام كرد كه رئیس جمهور این كشور در مجمع عمومی ملل متحد كه ماه آینده تشكیل میشود، علیه رژیم ایران بهدلیل همكاری نكردن در پیگردهای مربوط به انفجار خونبار 1994 در بوئنوسآیرس شكایت خواهد كرد. براساس این خبر خانم كریستینا فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین، در مجمع عمومی ملل متحد خواستار اقدام جامعه جهانی برای دستگیری عوامل انفجار ساختمان آمیا خواهد شد. سال گذشته نیز نستور كرشنر، رئیس جمهور پیشین این كشور در مجمع عمومی ملل متحد از رژیم ایران به خاطر خودداری از روشنساختن ماجرای انفجار خونین 1994 بوئنوس آیرس شكایت كرد. رئیس جمهور آرژانتین در سخنان خود در مجمع عمومی همچنین خواستار دستگیری عوامل این انفجار خواهد شد. دستگاه قضایی آرژانتین حكم دستگیری شماری از سردمداران رژیم ایران ازجمله پاسدار رضایی سركرده پیشین سپاه پاسداران، فلاحیان، وزیر سابق اطلاعات رژیم و پاسد وحیدی، سركرده پیشین نیروی تروریستی قدس را در اختیار پلیس بینالملل گذاشته است.

آمریکا شرکت ملی کشتیرانی ایران و 18 شركت وابسته به آن را مورد تحريم قرار داد
وزارت خزانه داری آمریکا در جدیدترین اقدام خود، روز چهارشنبه شرکت ملی کشتیرانی ایران و ۱۸ شرکت وابسته آن را به دلیل همکاری با برنامه هسته ای و موشکی ایران مورد تحریم قرار داد. وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است: به دلیل این که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های وابسته به آن خدمات لجستیکی به برنامه موشکی ایران ارائه می کنند و درهمین زمینه مقامات بین المللی کشتیرانی را گمراه می کنند، این شرکت مورد تحریم قرار می گیرد. به گزارش خبرگزاری رویتر، دفتر نظارت بر اموال خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده هر گونه همکاری شهروندان و موسسات امریکایی با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های تابعه آن ممنوع اعلام شده است. این دفتر همچنین تصریح کرده است که هرگونه اموال و دارایی های این شرکت در ایالات متحده توقیف و مسدود می شود. طبق اطلاعات وب سایت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این شرکت دارای ١١٥ فروند کشتی است. این شرکت با بیش از هفت هزار پرسنل، سالانه کار حمل بیش از ٢٢ میلیون تن کالا را انجام می دهد. استوارت لوی، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی، روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بخشی از روند گسترده تری از اقدامات جعلی و فریب کاری ایران در راستای توسعه برنامه هسته ای و موشکی این کشور است. استوارت لوی همچنین شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را متهم کرده است که با جعل اسناد و مدارک، کالاهای مورد تحریم سازمان ملل متحد را به ایران منتقل می کند. در حالی آمریکا شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت های تابعه آن را مورد تحریم قرار داده است که روز سه شنبه استوارت لوی از مذاکره آمریکا با متحدانش در مورد نقشی که شرکت های بیمه برای تشدید تحریم ها علیه ایران می توانند ایفا کنند، خبر داده بود. استوارت لوی گفته بود: قطعنامه های تحریمی علیه تهران موجب شد تا بانک های غربی به شدت روابط خود با ایران را کاهش دهند ولی شرکت های بیمه نیز می توانند فشار بیشتری به تهران وارد کنند. معاون خزانه داری آمریکا برای مذاکره در این مورد به اروپا سفر کرده و قرار است با مقامهاى اروپایی در بلژیک، اتریش، هلند و آلمان مذاکره کند.

ساکنان روستای مورت در ایلام، برای دومین روز متوالی دست به اعتراض زدند
بنا به گزارشی از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران، که امروز در این سایت منتشر شده ساكنان روستای مورت در ایلام، برای دومین روز متوالی دست به اعتراض زده و جاده منتهی به پالایشگاه گاز ایلام را بستند. اعتراض آنان نسبت به استخدام نكردن و به كار نگرفتن ساكنان این روستا در این پالایشگاه میباشد. بسته شدن جاده، تردد سرویسهای كاركنان پالایشگاه را به مدت 2ساعت متوقف ساخت. زنان و دختران منطقه مورت از توابع شهرستان ایلام در یك حركت اعتراضی خودروهای پالایشگاه گاز ایلام را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند و شیشههای آنها را شكستند. معترضان علیه اخراج شماری از جوانان این منطقه از پالایشگاه گاز اعتراض كردند. مأموران نیروی انتظامی به تجمع زنان و دختران حمله كرده و اقدام به شلیك تیر هوایی نمودند. اما معترضان همچنان به اعتراض خود ادامه می دادند. كارگزاران رژیم در این منطقه در وحشت از گسترش این حركت اعتراضی وعده دادند كه جوانان اخراج شده را به سركار برگردانند. مردم معترض تهدید كردند اگر این وعده عملی نشود از تردد خودروهای پالایشگاه گاز ایلام جلوگیری می كنند.

شمار كثیری از داوطلبان كنكور سراسری تجمع اعتراضی برگزار كردند
منابع خبری مقاومت ایران خبر دادند: رژیم در وحشت از ادامه اعتراض جوانان به دلیل نتایج اعلام شده در كنكور، یك جلسه غیرعلنی تشكیل داد. پاسدار علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم درخصوص این جلسه گفت: پورعباس رئیس سازمان سنجش به مجلس آمد تا در خصوص مسایلی كه درباره كنكور امسال رخ داده است، توضیحاتی ارایه دهند. خاطرنشان می شود هفته گذشته شمار كثیری از داوطلبان كنكور سراسری همراه با خانواده‌های خود در مقابل ساختمان سازمان سنجش رژیم تجمع اعتراضی برگزار كردند و با شكستن شیشههای این ساختمان با نیروهای حراست درگیر شدند. تجمع كنندگان به مردود اعلام شدن خودشان در حالی كه رتبه لازم را برای قبولی داشتهاند اعتراض كردند.


دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تجمع اعتراضی برگزار كردند
جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت روز پنجشنبه در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار كردند. آنها در اعتراض به فشار كارگزاران رژیم در دانشگاه به دانشجویان و كمبود ظرفیت خوابگاهی دست به تجمع زدند.

جوانان قمی دست به تظاهرات زدند
امروز یکشنبه جوانان در قم با استفاده از فرصت تجمع برای تماشای یك مسابقه فوتبال در این شهر، دست به تظاهرات زدند و با درهم شكستن بیش از 50 اتوبوس دولتی اعتراض خود را علیه رژیم آشكار ساختند. یك كارگزار اتوبوسرانی دولتی قم به نام سعید امر اللهی به اعتراض گسترده جوانان در جریان مسابقه میان تیم صبای قم و استقلال تهران، و خسارت به 48 اتوبوس اعتراف كرد و گفت كه اتوبوسهای تخریب شده بخشی از 87 اتوبوسی بودند كه توسط استانداری برای این برنامه مورد استفاده قرار گرفته بود.

جوانان آریا شهر تهران، با ماموران انتظامی رژیم درگیر شدند
جوانان منطقه آریا شهر تهران، در اعتراض به دستگیری یك دختر و پسر جوان، با ماموران نیروی انتظامی رژیم درگیر شدند. اهالی منطقه و همچنین رانندگان اتوموبیل كه در حال تردد از مسیر بودند، به نشانه اعتراض خودروهای خود را متوقف كرده و با ماموران نیروی انتظامی درگیر شدند. ماموران حکومتی در وحشت از اوجگیری خشم و اعتراض جوانان و مردم منطقه فلكه دوم آریاشهر تهران، دختر و پسر جوان را آزاد كرده و محل را ترك نمودند.

حکم اعدام یک نوجوان 17 ساله صادر شد
دیوان عالی رژیم حكم اعدام یك نوجوان 17 ساله را در تهران صادر كرد. وی كه حسین نام دارد، در جلسه محاكمه خود، جرم انتسابی به خود را رد كرده است. حکم اعدام این نوجوان تا رسیدن به سن ۱۸ سال اجرا نخواهد شد. گفتنی است که در حال حاضر رژیم حكم اعدام 140نوجوان را صادر نموده و همه آنها در انتظار حكم اعدام به سر می برند.

******
براثر سقوط یك دستگاه اتوبوس به رودخانه كرج، پانزده تن كشته و چهارده نفر زخمی شدند. این اتوبوس كه از تهران به مقصد كرج حركت كرده بود، در حوالی ساعت شش صبح در حد فاصل پل خیرات و پل سلطانی كرج از مسیر خارج شد و به داخل رودخانه سقوط كرد. تلویزیون رژیم ضمن اعلام این خبر گفت: تحقیقات درباره علت حادثه و هویت مسافران اتوبوس ادامه دارد. رژیم حاکم بر ایران، ركورددار تعداد قربانیان تصادفات جاده ای در جهان است.


******
سایت سازمان مجاهدین خلق ایران: براساس گزارش رسیده، مهدی الحاقی، محافظ دادستان منفور رژیم در زابل توسط افراد ناشناس با ضربات كارد به قتل رسیده و جسد وی در نزدیكی شهر زهك پیدا شده است. دادستان رژیم در زابل كه بناكار نام دارد، در محكوم و اعدام شدن بسیاری از جوانان در این منطقه نقش زیادی داشته است.

******
خبرگزاری دولتی مهر امروز به انزوای بین المللی رژیم اذعان كرد و نوشت: «در حالی که کمتر از 10 روز به برگزاری نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل باقی مانده است مسئولان آمریکا هنوز روادید مقامات و مسئولان کشورمان برای حضور در این نشست را صادر نکرده اند».

مقادیر قابل توجهی اورانیوم غنی شده توسط رژیم ایران منتقل شده است
روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلستان دیروز نوشت: بنا به گزارشهای دریافتی، رژیم ایران مقادیر قابل توجهی اورانیوم غنی شده را كه در مركز اصفهان انبار شده بود، به مكان نامعلومی انتقال داده است. به نوشته دیلی تلگراف كارشناسان آمریكایی معتقدند این جابه جایی برای دوباره فعال كردن برنامه تولید سلاح هسته ای است. دیلی تلگراف به نقل از مقامات آژانس در وین نوشت خارج كردن این اورانیوم غنی شده از مركز اصفهان زیر نظر دوربینهای آژانس نبوده است. به نوشته دیلی تلگراف، اسرائیل از آمریكا تقاضای دریافت سلاحهای جدید كرده است و هم چنین اجازه پرواز در یك كریدور پروازی در فراز آسمان عراق را داشته است ولی دولت آمریكا تاكنون با این گونه تقاضاها به دلیل ترس از یك حمله یك جانبه اسرائیل به هدفهای ایران مخالفت كرده است.

میزان قابل توجهی از اطلاعات حساس در مورد ساخت سلاح اتمی در ايران پيدا شده است
سیمای آزادی، تلویزیون ملی ایران امروز گزارش داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی در یك گزارش محرمانه گفت: میزان قابل توجهی از اطلاعات حساس در مورد ساخت سلاح اتمی از جمله سندی در مورد این كه چه میزان فلز اورانیوم در كلاهكهای اتمی لازم است در بازار سیاه در دسترس رژیم ایران بوده است كه این سند به نسبت سندی كه در ایران پیدا شد، به روزتر می باشد. به گزارش آسوشیتدپرس آژانس در یك گزارش محرمانه گفت بخش اعظم اسناد این شبكه به شكل الكترونیكی به مشتریان داده میشد كه پتانسیل نامحدودی به مشتریانی كه به آن دسترسی داشتند، می داد. به گفته آسوشیتدپرس افشاگریهای مندرج در گزارش مذكور در رابطه با شبكهیی كه دانشمند پاكستانی، عبدالقادر خان ریاست آن را به عهده داشت، از اهمیت ویژه برخوردار است، زیرا او دانش اتمی و دستگاههای اصلی را برای رژیم ایران و كره شمالی فراهم كرد و بنابراین میتواند به تحقیقات این كشورها در فعالیتهای هستهیی كمك كند. در گزارش محرمانه آژانس آمده است: تحقیقات آژانس نشان مى دهد كه ” میزان قابل توجهی از اطلاعات حساس در مورد ساخت سلاح اتمی برای اعضای این شبكه در دسترس بوده است. از جمله سندی در مورد این كه چه میزان فلز اورانیوم در كلاهكهای اتمی لازم است؛ كه این سند به نسبت سندی كه در ایران پیدا شد، به روزتر است. كشورهایی كه معتقدند فعالیتهای اتمی ایران پوششی برای جاه طلبیهای تسلیحاتی است، به وجود این سند نزد رژیم ایران استناد میكنند. رژیم ایران ادعا می كند كه هرگز خواستار یك نسخه از این سند نبوده است و این سند در انبوهی كاغذ كه این كشور خریداری كرده، پیدا شده است. اما گزارش محرمانه آژانس می گوید داشتن چنین سند اتمی توسط رژیم ایران آن هم به شكل الكترونیك، به طور روشن "موضوعی برای نگرانی آژانس" می باشد.

******
به مناسبت بیست و هشتمین سال تاسیس سازمان خبات كردستان ایران مراسمی با حضور ماموستا سید جلال الدین حسینی و كاك باباشیخ حسینی دبیر كل سازمان خبات در مقر این سازمان در شهر اربیل برگزار شد. در این مراسم كه با حضور شماری از كادرها و پیشمرگان این سازمان و بیش از 200 تن از خانوادههای هوادار این سازمان و اهالی منطقه برگزار گردید، كاك بابا شیخ حسینی دبیركل سازمان خبات با اشاره به تاریخچه سازمان خبات، مبارزات این سازمان علیه رژیم و جنایتهایی كه این رژیم علیه مردم كردستان ایران مرتكب شده است را برشمرده و بر ادامه این مبارزه تا سرنگونی رژیم ضد كرد و محكوم نمودن هرگونه روشهای سازشكارانه و مذاكره جویانه با آن تاكید نمود. آقای حسینی در خاتمه سخنان خود بر تعهد و استواری سازمان خبات در مبارزه علیه رژیم پای فشرده و اظهار داشت كه: بدون تردید این رژیم سرنگون شده و در همپیمانی با نیروهای سراسری یك حكومت دمكراتیك جایگزین آن خواهد گردید. در همین رابطه سازمان مجاهدین خلق ایران با ارسال پیام تبریكی به دبیركل سازمان خبات ضمن تبریك این مناسبت، شرایط سیاسی ومناطق كردی ایران را مورد بررسی قرار داده و تآكید نمود: در سال تعیین تكلیف ضمن تقدیر از پایداری ومقاومت سازمان خبات در برابر رژیم ضد بشری آخوندهای حاكم بر ایران، یقین داریم كه برادران ما در سازمان خهبات همچون گذشته بر مواضع اصولی خود در پیوند با جنبش سراسری تآكید نموده و این راه را با افتخار طی خواهند كرد.