صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

شنبه، مرداد ۲۰، ۱۳۸۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته
رژیم یك نفر را در ایرانشهر به دار آویخت و حكم اعدام یك نفر را در تهران صادر كرد.دادستان رژیم در ایرانشهر گفت:” حكم اعدام پس از تایید مراجع عالی قضایی كشور صبح روز چهارشنبه در ایرانشهر اجرا شد. ” فردی كه در تهران محكوم به اعدام شد، تنها با حرف «ق» معرفی شده است.


******
دستگاه قضائیه رژیم، حكم اعدام سه جوان را در تهران صادر كرد. این جوانان، شایان 20 ساله، سیامك34 ساله و علیرضا 23 ساله می باشند.


******
کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شوش طی نامه یی به سازمان جهانی کار ،سازمان حقوق بشر وسندیکای جهانی کارگری با اشاره به برآورده نشدن خواسته هایشان از طرف رژیم، از آنها خواستند صدای كارگران این شركت را به گوش جهانیان برسانند. در قسمتی از این نامه آمده است: عطف به پیگیری آن سازمان ها در حل مشکلات معلمان و کارگران شركت اتوبوسرانی تهران در خواست داریم که کارگران شرکت نیشکر هفت تپه را در راه حل مشکلات خود یاری دهید.کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که در طول 15 ماه گذشته حدود 11 بار دست به اعتصاب زده اند فقط بدلیل پرداخت نشدن حقوق نبوده بلکه خواسته های قانونی داشته اند که تاکنون توسط مدیران شرکت انجام نشده و پیگیری کارگران شرکت تاکنون بی نتیجه مانده است.


******
ماموران نیروی انتظامی رژیم 4 تن از اعضای سندیكای شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را بازداشت كرده و به كلانتری 147 نارمك منتقل كرده اند. این دستگیری به دنبال اعلام تجمع علیه بازداشت فعالان كارگری و از جمله منصور اسانلو صورت گرفت.


******
خبرگزاری همبستگی ملی روز چهارشنبه خبر داد: بنا به خبرهاي دريافتي سهيل آصفي روزنامه نگار، به بند 209 زندان اوين منتقل شده است. وي روز شنبه 13مرداد ماه جاري پس از حضور در شعبه دوم دادسراي رژيم در تهران بازداشت و به قرنطينه زندان اوين منتقل شده بود. این خبرگزاری افزود: از سوي ديگر از سرنوشت بهاره هدايت، فعال حقوق زنان و دانشجوي بازداشت شده همچنان خبري در دست نيست. به رغم مراجعات مكرر، به خانواده و وكيل وي اجازه ملاقات داده نشده است. در همین رابطه سازمان خبرنگاران بدون مرز با صدور بيانيه يي، رژيم ایران را به دليل سركوب و دستگيري روزنامه نگاران محكوم كرد. اين سازمان در بيانيه خود اعلام كرد: دستگيري و سركوب روزنامه نگاران در ايران غيرقابل قبول است. سازمان خبرنگاران بدون مرز افزود: سهيل آصفي سومين روزنامه نگاري است که در ظرف يک هفته دستگير مي شود. رژيم ايران بايد از تعقيب دائمي روزنامه نگاران و طرح اتهامات "ساختگي" عليه آنها دست بردارد.”

******

روبرتو كالدِرولی نایب رئیس مجلس سنای ایتالیا موج اعدام های اخیر در ایران را محكوم كرد و خواستار اِعمال تحریمهای سنگین علیه این رژیم شد. وی كه اظهاراتش توسط خبرگزاری ایتالیایی آنسا مخابره می شد، رژیم ایران را یك رژیم یاغی و بدتر از هیتلر و نازیسم توصیف كرد و گفت: ما در مقابل رژیمی قرار داریم كه از حكم اعدام در برابر مخالفان سیاسی و مذهبی استفاده می كند ، رژیمی كه دموكراسی را به سخره می گیرد . رژیمی كه بطور خطرناكی بر ادامه فعالیتهای هستهیی اصرار می ورزد.


******
روزنامه اتریشی دی پرسه از یك معامله قاچاق تسلیحاتی رژیم ایران پرده برداشت. این روزنامه نوشت: یك عضو سرویس جاسوسی سابق روسیه (كا.گ.ب از شركت تسلیحاتی ' روسوبرون 'كه به دولت روسیه تعلق دارد، سلاح هایی تهیه و آن را به رژیم ایران و حزب الله تحت حمایت این رژیم در لبنان فروخته است. این جاسوس سابق «چمزوف» نام دارد و طی سال گذشته میلادی حدود شش میلیارد و 500 میلیون دلار سلاح به خارج از روسیه صادر كرده است. به نوشته این روزنامه ، برخی آمار حاكی است كه رژیم ایران طی سال های 1997 تا 2006 بیش از سه میلیارد و 400 میلیون دلار سلاح از روسیه خریداری كرده است. دی پرسه خاطرنشان كرد: فروش سلاح برای روسیه ، در كنار صادرات نفت و گاز، فولاد و چوب، یكی از منابع مهم كسب درآمدهای ارزی است .


******
ندیم الجابری عضو پارلمان عراق و یكی از اعضای كادر رهبری حزب فضیلت، رژیم ایران را به دلیل دخالت در عراق مورد حمله قرار داد و گفت: سفر نوری مالكی به ایران آخرین دست و پا زدنهای او قبل از سقوط است.وی كه با تلویزیون الشرقیه مصاحبه می كرد افزود : من فكر می كنم سفر نوری مالكی بهایران تلاش برای دور كردن اتهامات از رژیم ایران است كه در عراق دخالت می كند. طبعا تبرئه كردن این رژیم كه در ناامنی عراق دست دارد ناشی از ائتلاف های گذشته است. رژیم ایران از نیروی سیاسی مشخص و حزبی كه نوری مالكی به آن وابسته است حمایت میكند. ندیم الجابری همچنین به خارج شدن جبهه توافق و حزب فضیلت از دولت اشاره كرد و گفت: این دولت به پایان عمر خود نزدیك شده است و این سفر آخرین دست و پا زدنهای این دولت برای باقی ماندن در قدرت می باشد و مالكی تلاش می كند از رژیم ایران به خواهد كه برای باقی ماندن او در قدرت دخالت كند. عضو كادر رهبری حزب فضیلت عراق درباره علت سفر نوری مالكی به ایران افزود: این سفر با هدف نجات دولت عراق از سقوط صورت می گیرد. دولت عراق واقعا در محقق كردن خواست ها و اهداف مشخص شده كه در رأس آنها تأمین امنیت و آشتی ملی بود, شكست خورده است. من فكر می كنم علائم اخیر دولت آمریكا مبنی بر اینكه حمایت از نخست وزیر ممكن است برداشته شود یا اینكه كم شود، عاملی بود كه نوری مالكی را وادار كرد به ایران برود و دست خود را به سوی رژیم ایران دراز كند.