صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

جمعه، خرداد ۱۸، ۱۳۸۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


رژیم به منظور ایجاد جو رعب و وحشت یك نفر را در نکا در استان مازنداران در ملآ عام به دار آویخت. وی عباس بخشنده نام داشت و روز پنجشنبه اعدام شد.
به دنبال اعدام 7نفر در جیرفت، نكا و نشتارود، شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیهیی از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر, كمیسر عالی حقوق بشر, دبیر كل و شورای امنیت ملل متحد خواستار محكومیت اعدام های خودسرانه و اتخاذ تدابیر مشخص برای رویارویی با نقض وحشیانه و سیستماتیك حقوق بشر در ایران شد. در این اطلاعیه با عنوان ”اعدام 37زندانی در كمتر از یكماه” آمده است: به گزارش روزنامه حكومتی قدس در 16خرداد، دژخیمان رژیم آخوندی 5 زندانی را در شهرستان جیرفت به اتهام آخوند ساخته «اوباشگری و شرارت» در ملاء عام بدار آویختند. چند روز پیش خبرگزاری حكومتی فارس از حلق آویز دو زندانی بهنام های عباس بخشنده و حسن دریایی در شهر های نكا و نشتارود خبر داد. این اطلاعیه افزود: به این ترتیب در فاصله كمتر از یك ماه شمار اعدام هایی كه توسط رسانه های حكومتی اعلام شده است به 37مورد بالغ میشود. واضح است كه شمار واقعی اعدام ها بسا بیشتر است.

دو نفر توسط ماموران نیروی انتظامی کرمان به قتل رسیدند
ماموران انتظامی دو نفر را در شهرستان جیرفت در استان كرمان به قتل رساندند. پاسدار ابراهیم شاكری رئیس پلیس ‌انتظامی در كرمان ادعا كرد: ”پلیس به یك دستگاه خودروی تویوتا مشكوك شد و دستور ایست را صادر كرد اما راننده و سرنشینان خودرو بدون توجه به ایست مامورین اقدام به تیراندازی كردند و دو نفر از سرنشینان خودرو كشته شدند و یك نفر نیز زخمی شد.”


******
خبرگزاری همبستگی ملی دیروز پنجشنبه 17 خرداد خبر داد: رژيم تصميم گرفته است برخي از جوانان دستگير شده به اتهام اراذل و اوباش را اعدام كند. این خبرگزاری افزود: پاسدار محمدي فر معاون حقوقي و امور مجلس نيروي انتظامي رژيم در اين باره گفت:”تعدادي از اراذل و اوباش دستگير شده كه مفسد في الارض بودن آنان مشخص شده از سوي دستگاه قضايي به اعدام محكوم شدند.”وي افزود: ”قوه قضاييه، دادستان ويژه يي جهت رسيدگي به پرونده اراذل و اوباش تعيين كرده و اين افراد متناسب با جرم ارتكابي به مجازات اعم از قصاص و تبعيد محكوم مي شوند.“ سهراب سليماني, مديركل سازمان زندان‌هاي استان تهران در حالي كه جوانان دستگير شده را اراذل و اوباش مي خواند گفت: اراذل و اوباشي كه به زندان معرفي مي‌شوند از امتيازات زنداني مانند ملاقات خصوصي، پيشنهاد عفو، پيشنهاد آزادي مشروط و اعطاي مرخصي محرومند. تمامي افرادي كه با حكم قضايي به زندان معرفي مي‌شوند براي نگهداري به زندان رجايي شهر كرج منتقل مي‌شوند. مهدي شفيع از سركردگان نيروي انتظامي در استان كرمان نيز در اين باره گفت: براي دستگيرشدگان شناسنامه داده مي شود و مشخصات آنها نيز در بانك اطلاعات ثبت مي گردد. وي افزود: ”در جلسه يي كه چند روز قبل با حضور دادستان‌ها و رئيس دادگاه كيفري و در هماهنگي با قاضي ويژه برگزار شده است، حكم قضايي اين افراد صادر گرديده است.” همچنین پاسدار رادان, سركرده نيروي انتظامي تهران, درباره رفتار ضدانساني رژيم عليه جوانان دستگيرشده گفت: ”در سازمان زندانها قرار بر اين شده است كه اراذل و اوباش, از حقوق زندانيان عادي محروم شوند.“ وي تأكيد کرد: ”تا زماني كه حتي يك نفر از اراذل و اوباش در جامعه وجود داشته باشد, طرحِ امنيت اجتماعي, براي برخورد با اين افراد ادامه خواهد يافت».
رژيم در وحشت از گسترش اعتراضات معلمان ميهنمان,اقدامات سركوبگرانه خود را عليه آنان افزايش داده است.كانون صنفي معلمان ايران در اين باره خبر داد كه مختار اسدي، معلمي با 14سال سابقة خدمت و مدرك كارشناسي ارشد در شهرستان كرج, براي مدت 5سال به خارج از استان تهران تبعيد شده است.اتهام اين معلم از سوي آموزش و پرورش رژيم, تحريك معلمان مدرسه, عدم حضور در كلاس درس و فرستادن پيام اس.او.اس بوده است.

******
رژيم يكي ديگر از دانشجويان دانشگاه پلي تكنيك تهران را دستگير كرد.” چهارشنبه شب نيروهاي امنيتي با يورش به خانه پدري عباس حكيم زاده، او را بازداشت کرده و كامپيوتر شخصي اش را نيز بردند.”در همين حال، حداد معاون امنيت دادسراي رژيم در تهران اعتراف كرد: ”دانشجويان بازداشت شدة دانشگاه پلي تكنيك در بند 209 زندان اوين نگهداري مي‌شوند. وي افزود: فعلا دليلي براي تبديل قرار آنها نمي‌بينيم.” حداد كه با خبرگزاري حكومتي ايسنا مصاحبه مي كرد افزود:” تا چند روز آينده نتيجه تحقيقات در مورد دانشجويان بازداشت شدة دانشگاه پلي تكنيك اعلام مي‌شود.”


******
نیروی حراست رژیم در دانشگاه آزاد سنندج، طی روزهای اخیر، به منظور ایجاد جو رعب و وحشت، تدابیر امنیتی و اقدامات سركوبگرانه خود را در این دانشگاه تشدید كرده است. منابع خبری مقاومت ایران ضمن درج این خبر افزودند: گزارش های رسیده حاكی است تنها دانشجویانی میتوانند به این دانشگاه وارد شوند که کارت شناسایی داشته باشند و در ابتدای ورود به دانشگاه بتوانند به بازجوییهایی كه توسط مأموران حراست انجام میشود پاسخ دهند. دختران دانشجو نیز با محدودیتهای حجاب روبرو هستند و از ورود دانشجویانی كه با مانتوی کوتاه وارد دانشگاه شوند، جلوگیری می كنند. همچنین حراست دانشگاه آزاد سنندج فعالیت دو تشكل دانشجویی را به حالت تعلیق درآورده است. چند نفر از دانشجویان این دانشگاه نیز به دنبال تجمع اعتراضی آذر ماه سال گذشته تعلیق ترم شده و برخی نیز از تحصیل محروم شده اند.

نروژ سركوب زنان وجوانان ايران را محكوم كرد
دولت نروژ با صدور اطلاعيه يي, نقض آشكار حقوق بشر به ويژه سركوب زنان و جوانان را توسط رژيم ايران محكوم كرد. در اين اطلاعيه كه روز پنج شنبه صادر شد, دولت نروژ نسبت به نقض حقوق كودكان, زنان, كارگران و اقليتهاي قومي و مذهبي در ايران ابراز نگراني كرده است. در اطلاعيه دولت نروژ از جمله آمده است, با شرايط فعلي در ايران, دولت نروژ شديداً نگران موج جديد دستگيري فعالين حقوق زنان است. معلمان, دانشجويان, روشنفكران و خبرنگاران كه خواهان بيانِ آزاد حقوق خود هستند, با تهديد و ارعاب مواجهند و دستگير و زنداني مي شوند. دولت نروژ اجراي طرح امنيت اجتماعي توسط رژيم ايران و تعيين نوع پوشش براي زنان و مردان را محكوم كرده است.

******
بيش از 5هزار تن از كارگران كارخانة نيشكر هفت تپه در خوزستان, پس از شش روز اعتصاب, سر انجام كارگزاران رژيم را وادار به پذيرش پرداخت حقوق عقب افتاده خود كردند. كارگران اين كارخانه كه از ابتداي سال 86 تا كنون حقوق خود را دريافت نكرده اند, شش روزِ متوالي اعتصاب كردند. بنا به گزارشها, گردانندگان اين كارخانه در وحشت از اوجگيري و تداوم اين حركت اعتراضي، اعلام كردند حقوق عقب افتاده كارگران را در اسرعِ وقت پرداخت خواهند كرد. كارگران اعتصابي 10روز براي دريافتِ حقوق عقب افتاده خود مهلت داده اند. كارگران معترضِ كارخانه نيشكرهفت تپه اعلام كرده بودند, چنانچه به خواسته هايشان رسيدگي نشود, در مقابل ادارة كار, استانداري و دادگستري خوزستان و همچنين در مقابل وزارت صنايع و معادن و حتي مجلس رژيم در تهران تجمع خواهند كرد.

******
جوانان اهوازي يكي از مأموران رژيم را كه در دستگيري و شكنجه جوانان دست داشت، کشتند.روزنامه حكومتي جمهوري روز چهارشنبه نوشت: ”ستوان اميري افسر نيروي انتظامي در اهواز مقابل منزلش به ضرب گلوله كشته شد.” در خبری دیگر روز یکشنبه جوانان استان گلستان يك مأمور نيروي انتظامي را با ضربات خنجر کشتند. پاسدار زاهدي معاون نيروي انتظامي استان گلستان گفت: ”ماموران انتظامي شهرستان گنبدكاووس، ساعت 23:30 دقيقه شب با هدف برخورد با ارازل و اوباش اعزام شدند كه عابد شُكري، در حين انجام وظيفه به وسيله خنجر مجروح و كشته شد.”

******
جوانان تهران روز جمعه در جريان مسابقه فوتبال در ورزشگاه آزادي، به مراكز دولتي و اتوبوس هاي شركت واحد خساراتي وارد كردند. اين حركت اعترارضي باعث ايجاد ترافيك بسيار سنگيني در محور كرج ـ تهران و همچنين خيابان‌هاي اطراف ورزشگاه آزادي شد. ماموران حکومتی به جوانان معترض يورش برده و تعداد زيادي از آنان را دستگير كردند. ارگان پاسدار محسن رضايي بنام بازتاب به گوشه يي از حركت اعتراضي جوانان تهراني اذعان كرد و نوشت: ”تماشاگرنماها با استفاده از سنگ، اقدام به تخريب اموال دولتي كردند و مسيرهاي تردد را مسدود كردند.”خبرگزاري حكومتي ايلنا نير نوشت: ”تماشاگران بازي فوتبال دو تيم پيروزي و سپاهان اصفهان در روز جمعه مبلغ يك ميليارد و 275 ميليون و466 هزار ريال خسارت به تعداد 333 دستگاه اتوبوس شركت واحد اتوبوسراني تهران وارد كرده‌‏اند.”

******

سازمان مجاهدین خلق ایران در خبری اعلام کرد: بنا به گزارش های دریافتی جوانان در مشهد دربرابر اقدامات سركوبگرانه مأموران نیروی انتظامی رژیم آخوندی مقاومت كرده و با آنها درگیر شدند. این خبر افزود: این درگیریها در چهارراه آزاد شهر, بلوار سجاد و منطقه احمدآباد بوقوع پیوست. درگیریها زمانی آغاز شد كه مأموران نیروی انتظامی به بهانه بلند بودن موی سر جوانان و نحوه پوشش خانم ها آنها را مورد بازجویی خیابانی قرار می دادند. مأموران رژیم همچنین در خیابان ها و بازارهای این مناطق مردم را متوقف ساخته و با هدف بررسی تماس های تلفنی افراد و موسیقی و تصاویر موجود در دستگاه های تلفن همراه ، آنها را مورد بازجویی خیابانی قرار می دادند.

******
سي هزار كانادايي در بيانيه‌يي از دولت كانادا خواستند سياست شكست خورده مماشات با رژيم ایران را كنار بگذارد و اتهام تروريسم در مورد مجاهدين را لغو كند. روز چهارشنبه 17 خرداد در اتاوا به دعوت کميته دوستان ايران دمکراتيك يک جلسه پارلماني در سالن کامن ولث (Commonwealth) پارلمان فدرال کانادا برگزار شد. اين جلسه با عنوان حمايت از اپوزيسيون ايران براي تغيير دمکراتيک در ايران اجتناب ناپذير است، برگزار شد و در آن شماري از نمايندگان پارلمان و مشاوران نمايندگان، سياست اصولي در قبال مسأله ايران را مورد بحث قرار دادند. بيانيه امضا شده توسط سي هزار كانادايي كه خطاب به وزير امنيت عمومي كانادا آقاي استاكول دي نوشته شده، با تأكيد بر اين كه تنها راه حل واقعي براي جلوگيري از يک فاجعه ديگر در منطقه نظير جنگ خانمانسوز خارجي يا گسترش بنيادگرايي، تروريسم و يا مسابقه براي تسليحات اتمي، راه حلي توسط خود مردم ايران است، خاطر نشان مي‌كند كه مجاهدين خلق منعکس کننده يک آلترناتيو مدرن، دمکراتيک و بردبار در مقابل رژيم کنوني ايران هستند و ضروري است نام اين جنبش از ليست تروريستي خذف شود. در قسمتی از این بیانیه آمده است: جناب استاکول دي، وزير امنيت عمومي،: در حالي که رژيم ايران بخاطر نقض حقوق بشر، منجمله 120000 اعدام به دلايل سياسي، قتل عکاس روزنامه نگار کانادايي زهرا کاظمي، 72 نوع شکنجه جسمي و رواني، سرکوب اقليتهاي مذهبي و قومي و سرکوب آزادي مطبوعات، 53 بار در ارگانهاي مختف سازمان ملل محکوم شده است، در حالي که رهبران رژيم ايران در دادگاههاي مستقل آلمان، سويس، و ترکيه بخاطر دستور به قتل چهره هاي اپوزيسيون ايران در کشورهاي خود محکوم شده اند، در حالي که تهديد بنيادگرايي اسلامي، آنطور که در ايران، عراق و ساير نقاط جهان شاهدش هستيم، يک تهديد جدي براي صلح و امنيت جهاني است، در حالي که سياست استمالت نسبت به رژيم حاکم بر ايران در دو دهه گذشته بطور وحشتناکي شکست خورده است و يکي از اجزاي اين سياست قرار دادن اپوزيسيون اصلي ايران (مجاهدين خلق) بعنوان يک سازمان تروريستي بوده است، در حالي که تنها راه حل واقعي براي جلوگيري از يک فاجعه ديگر در منطقه نظير جنگ خانمانسوز خارجي يا گسترش بنيادگرايي، تروريسم و يا مسابقه براي تسليحات اتمي، راه حلي توسط خود مردم ايران است، در حالي که دادگاه بدوي جوامع اروپايي در 12 دسامبر 2006 حکم داد که نامگذاري تروريستي مجاهدين خلق بايد لغو شود و به اتحاديه اروپا دستور داد بخشي از مخارج دادگاه را بدهد و در حالي که مجاهدين خلق منعکس کننده يک آلترناتيو مدرن، دمکراتيک و بردبار در مقابل رژيم کنوني ايران هستند، بنابر اين محترما از شما مي خواهيم که گروه اصلي اپوزيسيون ايران (مجاهدين خلق) را از ليست سازمانهاي تروريستي حذف کنيد. در این جلسه آقای دیوید کیلگور، وزیر سابق کشور در امور خاور دور و آمریکای لاتین، به موضوع اصلی بحث در مورد ایران پرداخت و در سخنان خود از جمله گفت: راه حل معضل ايران تنها تغيير دمکراتيک در ايران است همان راه حلي که خانم رجوي از آن حمايت مي کند كه هم جنگ و حمله نظامي و هم ادامه سياست مماشات با رژيم ايران را رد مي کند. آقاي کيلگور گفت: امروز در اين جلسه حمايت بيش از 30000 کانادايي که با امضاي بيانيه اي خواستار خروج مجاهدين از ليست تروريستي شده اند را داريم. علاوه بر اين ما حکم دادگاه اروپا را داريم که اين نامگذاري را لغو کرده است و حالا تعدادي از کشورهاي اروپايي مجددا مي خواهند دوباره اسم مجاهدين را در ليست تروريستي قرار دهند. وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد كه دوستان ايران دمکراتيک با همکاري ساير نمايندگان بايد از دولت کانادا بخواهند كه براي حذف نام مجاهدين از ليست تروريستي اقدام کند. در پايان اين جلسه پارلماني، بيانيه 30000 کانادايي که خطاب به آقاي استاکول دي وزير امنيت عمومي کانادا خواستار حذف نام مجاهدين از ليست تروريستي بود به وي ارائه گرديد.

******

كنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در برلین به منظور افشای جزییات جدیدی از فعالیتهای مخفی اتمی رژیم برگزار شد. روزنامه الزمان در شماره پنجشنبه خود نوشت: در حاشیه اجلاس سران هشت کشور صنعتی بزرگ جهان نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان، طی یك كنفرانس مطبوعاتی جدیدترین تلاش های رژیم ایران برای دست یابى به سلاح اتمی, منابع تامین مالی و فریبكاریهای این رژیم برای فرار از تحریمهای سازمان ملل را فاش كرد. در این كنفرانس جواد دبیران و شاهین قبادی اعضای كمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، شرح مبسوطی از جنبه های مختلف برنامه اتمی رژیم و میزان پیشرفت آزمایشها و فعالیتهای مراكز اتمی آن ارائه كردند.در كنفرانس مطبوعاتی برلین، شاهین قبادی با افشای ترفندهای رژیم ایران برای دور زدن تحریمهای سازمان ملل ازجمله گفت:رژیم برای ادامه معاملات غیرقانونی خود تعداد زیادی شركت پوششی ایجاد كرده است.جواد دبیران نیز گفت :« اطلاعات ما به روشنی موید این واقعیت است كه به رغم تمامی امتیازها و مشوق های پیشنهادی غرب و نیز اظهارتمایل مكرر برای مذاكره با این رژیم, حاكمان ایران هرگز از تلاش برای دست یابى به بمب اتمی دست برنداشته و نه خواهند داشت». گفتنی است که روزنامههای العراق الیوم و السیاده نیز این افشاگری را درج كردند

******
براثر وقوع توفان گونو در جنوب ايران خسارات فراواني به هموطنانمان در استانهاي مختلف وارد آمد، تعدادي جان خود را از دست داده و دهها هزار نفر مجبور به ترك خانه و كاشانه خود شدند. در منطقه ساحلي بندرعباس بيش از 50هزار نفر ، منازل خود را ترك كرده و به نقاط دورتر پناه بردند. در شهربندرعباس, طوفان باعث قطع درختان,صدمه به ترانسفورماتورهاي برق, آب گرفتگي معابر، آتش سوزي, و قطع برق در تمامي نقاط اين شهر شد.به گفته رسانه هاي حكومتي اين توفان تنها در اين منطقه بيش از يك ميليارد ريال خسارت به جاي گذاشت. سه فروند لنج، سه قايق، 9 شناور صيادي و 1000 طاقه تور صيادي در ساحل كنارك كاملاً از بين رفت. اين توفان با سرعت 200 كيلومتر شهرستانهاي استان هرمزگان را نيز در نورديد و بر اثر آن، يك نفر از هموطنان جان سپرد و خسارات و خرابيهاي زيادي ببار آورد. در جاسك نيز دو نفر از جان خود را از دست دادند. توفان گونو با سرعت 80 كيلومتر استان كرمان را نيز فراگرفت. وزش توفان كه با ماسه همراه است باعث قطع برق، شكستن شيشه منازل و قطع تعداد زيادي از درختان در خيابانها شده است. توفان مذكور در جزاير هرمز نيز موجب شكستن تيرهاي انتقال برق و قطع برق در برخي از مناطق شده است. همچنين در جزيره قشم اين طوفان با سرعت 120 كيلومتر تعدادي مجروح برجاي گذاشت.توفان گونو باعث ايجاد اخلال در خطوط كشتيراني در درياي عمان شد و بر روي صادرات نفت اين منطقه تأثير گذاشت. اخلال در صادرات نفت باعث افزايش قيمت نفت در بازار جهاني شد. در همین رابطه رئيس جمهور برگزيده شورای ملی مقاومت ایران، از هموطنان به ويژه مردم استانهاي جنوب كشور خواست كه به ياري اهالي مناطق توفان زده بشتابند و به خصوص كمكهاي خود را به مردم بندرعباس و چابهار و مناطق ساحلي استانهاي هرمزگان و سيستان و بلوچستان برسانند. خانم رجوي ضمن تسليت به خانواده ها و هموطنان مصيبت ديده، افزود: در شرايطي كه مردم مناطق آسيب ديده جنوب كشور با خرابي ناشي از توفان و هم چنين با كمبود ارزاق و مايحتاج اوليه و با فشارها و تحميلات ضدمردمي و سركوبگرانه آخوندها مواجهند، همياري ملي و حضور هموطنان شريف و آزاده براي كمك رساني مستقل مردمي، بسيار ضروري است.
همچنین بر اثر بارش شدید و جاری شدن سیل در استان سیستان و بلوچستان خسارات زیادی به باغات, روستاها وارد شده است. خبرگزاریهای رژیم خبر دادند, جاری شدن سیل چهارشنبه شب به حدی بود که محور نیکشهر ـ بنت بر اثر طغیان رودخانه کشیک و شكستن پل آن مسدود شده و ارتباط بین بنت و فنوج به مرکز شهر قطع شده است. به گزارش خبرگزاری رژیم شهر کاملا در محاصره سیل قرار دارد و ارتباط بیش از 500 روستا به مرکز شهر قطع شده و بدلیل بافت فرسوده و سنتی و خشت و گلی این منطقه اکثر دیوارها و منازل مسکونی تخریب شده.اند. رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان نیک شهر گفت: خطر شکسته شدن سد خیرآباد بر روی رودخانه کشیک وجود دارد و اهالی روستاهای پایین، باید خانه های خود را ترک كنند و به مناطق مرتفع کوچ نمایند.همچنین در استان كرمان راه ارتباطی بیش از 50 روستای شهرستان جیرفت مسدود شده است بارش تگرگ و جاری شدن سیل در دهستان دلفارد جیرفت به هزار هکتار باغ ، پنج رشته قنات ، 25 دهنه چشمه خسارت وارد کرد و بر اثر سیل به 200 واحد مسکونی در جنوب کرمان بین 50 تا 100 درصد خسارت وارد شده است و یک هزار و 190 هکتار از باغ ها و زمینهای زراعی و ‪ ۹۰کیلومتر از جاده های بخش رودبار شهرستان جیرفت دچار آب گرفتگی شده اند .

******

نيروهاي چند مليتي در عراق اعلام كردند 16تروريست وابسته به وزارت اطلاعات رژيم ايران را كه در انتقال مواد انفجاري و بمبهاي جهتدار E.F.P . از ايران به عراق دست داشتند دستگير كرده اند. اين تروريستها روز پنجشنبه طي حملاتي در شهرك صدر بغداد دستگير شدند. مركز اطلاع رساني نيروهاي چندمليتي گزارش داد: افراد دستگير شده ، اعضاي يك شبكه مخفي تروريستي مي باشند كه ارسال تسليحات و بمبهاي انفجاري نفوذ كننده را از ايران به عراق تسهيل كرده و شبه نظاميان را براي آموزشهاي تروريستي از عراق به ايران منتقل مي كردند. گزارشات اطلاعاتي نشان ميدهند كه در ميان دستگير شدگان، يكي از فرماندهان كليدي يك شبكه تروريستي كه داراي روابطي با اطلاعات رژيم ايران ميباشند، ديده مي شود. بنا به اين گزارش گفته مي شود وي مسئول حملاتي عليه غير نظاميان عراقي و نيروهاي عراقي و نيروهاي چندمليتي در بغداد بوده است. كريستوُفِر گاروِر, يكي از سخنگويان نيروهاي چند مليتي در عراق گفت، ” ما تروريستها را در هر كجا كه مخفي باشند پيدا مي كنيم. از ميان برداشتن شبكه هايي كه بمبهاي انفجاري نفوذ كننده با خود ميآورند، براي ما از اولويت بالايي برخوردار است” ».


اختلافات روسیه بر سر نیروگاه بوشهر با رژیم ایران بالا می گیرد
روزنامه آفتاب، ارگان حسن روحانی دبیر سابق شورای عالی امنیت رژیم، در مطلبی تحت عنوان بهانه‌تراشی تکراری در زمینه نیروگاه بوشهر نوشت: ”رئیس سازمان انرژی اتمی روسیه گفت ایران فقط بخشی از بدهیهای خود را در رابطه با ساخت نیروگاه بوشهر پرداخته است. این اظهارات در شرایطی ابراز می‌شود که مسکو در یک سال اخیر به بهانه‌های مختلف از جمله تاخیر ایران در پرداخت مبالغ قرارداد به شرکت «اتم استوری اکسپورت» پیمانکار اصلی نیروگاه، اجرای تعهدات خود را به تاخیر انداخته و نهایتاً پول بیشتری را طلب کرده است. ” سرگئی کرینکو رئیس سازمان انرژی اتمی روسیه گفت مبلغی که ایران تا کنون پرداخت كرده است،کافی نیست.

******
خبری از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران: توطئهها و طرح های تروریستی رژیم آخوندی در استان دیالی عراق ابعاد گستردهتری به خود گرفته است. رژیم آخوندی طی چهارسال گذشته همواره تلاش كرده سلطه خود را بر استان دیالی عراق كه 240كیلومتر مرز مشترك با ایران دارد و به گفته خیلیها دروازه بغداد است، حاكم كند. رژیم در این رابطه از طریق نیروی قدس، گروه های وابسته به خود را در این استان به شدت فعال كرده است. نفوذ در استانداری و شورای استان و همچنین ارتش و پلیس این استان از جمله اقدامات رژیم به ویژه در دو سال اخیر بوده است. یكی از سیاست های جنایتكارانه رژیم آخوندی برای پیشبرد این اهداف راه انداختن جنگ فرقهیی و مذهبی است تا از این طریق عملیات پاكسازی مخالفان خود را پیش ببرد و در عین حال با ایجاد درگیریها راه ورود نیروهای ملی و مترقی استان دیالی در روند سیاسی را ببندد و بافت جمعیتی این استان را با كوج دادن مردم، عوض كند. براساس گزارش های دریافتی طی هفتههای اخیر آمربایی و قتل در استان دیالی توسط شبهنظامیان وابسته به رژیم آخوندی كه اساساً نیروهای بدر و صدر هستند، افزایش چشمگیری داشته است. رژیم با این شایعه كه تهاجم بزرگی به استان دیالی در راه است، جوخه های مرگ و شبه نظامیان خود را در این منطقه تقویت كرده است. به طوری كه طی هفتههای اخیر 350نفر از این نیروها را به دیالی فرستاده است. برخی از این نیروها قبلاً به ایران رفته و در اردوگاه های تروریستی سپاه پاسداران آموزش دیده و تجربه كشتارهای شهری را به دست آورده اند. از این 350نفر، 150نفر در خالص و روستاهای این منطقه مستقر شدند. برخی از این مناطق عبارتند از: الوندیه، سریوات، سراچیق برخی دیگر از این نیروها به همراه گارد ملی در نزدیكی فرودگاه بعقوبه به سمت دل عبار مستقر شدند و پست ایست و بازرسی دایر كردند. طی روزهای اخیر دو كمپرسی محموله سلاح از ایران وارد این منطقه شده و در میان شبه نظامیان توزیع شده است. همچنین یكی از فرماندهان شبه نظامیان بنام ابوهمر، از بغداد به خالص رفته و در حال طراحی حمله به مناطق كوبات و علیبات خالص است. نیروهای پلیس و گردان واكنش سریع هم از این شبه نظامیان حمایت می كنند. این نیروها روز هشتم خرداد با یونیفورم پلیس وگارد ملی به منطقه بعقوبه جدیده حمله كرده و تعداد 21نفر از شهروندان عادی را ربوده و 6منزل مسكونی را به آتش كشیدند. شب قبل از آن هم نیروهای شبه نظامی به بیمارستان الزهرا در شهر بعقوبه كرده و تعدادی از كادرهای پزشكی این بیمارستان را ربوده و باخود بردند. در همین روز شبه نظامیان به منطقه تحریر بعقوبه حمله كرده و 15تن از اهالی بی دفاع این منطقه را ربودند كه از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. به این ترتیب می بینید كه رژیم آخوندی و مزدورانش استان دیالی عراق را به صحنه آدم ربایی و قتل و كشتار تبدیل كردند.