صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

چهارشنبه، دی ۲۷، ۱۳۸۵

سالگرد تاسیس رادیو ایرآوا


رادیو ایرآوا 12 ساله شد


ایرآوا در شانزدهم ژانویه سال 1995 بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا از ایستگاه رادیویی سی. اچ. یو. ا
فعالیت خود را آغاز کرد. 12 سال پیش شرایط سیاسی حاکم بر جامعه ایرانی اتاوا بسیار با امروز تفاوت می کرد. خرسندیم که این
رادیو توانسته همراه با ایرانیان آزاده این شهر، به تغییر این شرایط کمک نموده و صدای آزادیخواهی را طنین انداز کند. اما مشکلات کم نبودند. دوازده سال پیش.
اینترنت به اندازه امروز فراگیر نبود و دسترسی به اخبار که بخش اعظم و مهم ایرآوا را تشکیل داده و می دهد، بسختی تهیه می شد
ما در شرایطی این برنامه را تهیه و پخش می کردیم که رژیم در اتاوا جولان می داد و مدام برای این برنامه، ایجاد مزاحمت می کرد و تحمل یک رادیو محلی که تنها هفته ای یک ساعت، گوشه بسیار کوچکی از اوضاع نابسامان داخل ایران را انعکاس می داد، نداشته و ندارد. از جمله در سال1376- در آغازجلوس خاتمی خیلی پر تحمل!! بر اریکه ی قدرت- ماموران رژیم در سفارتخانه یا به قول ایرانیان جاسوسخانه، خودشان را به جای اعضای کامیونیتی ایرانیان اتاوا به مدیر ایستگاه معرفی کرده و با تماسهای خود سعی کردند جلو پخش این برنامه را بگیرند که عملا ما برای چند هفته از صحبت در زمان پخش برنامه منع شدیم و تنها اجازه داشتیم ترانه پخش کنیم. اما اعضای واقعی کامیونیتی ایرانیان اتاوا بلافاصله با مدیر ایستگاه تماس گرفته و دست رژیم را رو کردند. از آن پس انواع و اقسام شایعات علیه ایرآوا و گردانندگان آن آغاز شد.
امروز اما بر کسی پوشیده نیست که ایرآوا یک هدف و تنها یک هدف از تاسیس و ادامه کارش داشته و دارد و آن هم اطلاع رسانی است. ما هیچ ادعایی نداریم و هیچوقت هم دچار توهم نشده و نخواهیم شد. بخوبی به رسالت یک رسانه مستقل و در عین حال متعهد به مبارزه با ظلم و ستمی که بر مردم ایران می رود، واقفیم و در همین راستا انجام وظیفه می کنیم.

بدینوسیله از تمامی هموطنانی که در طول 12 سال گذشته ایرآوا را یاری رسانده اند، صادقانه تشکر می کنیم. از محبتهای بی شائبه ایرانیان آزاده اتاوا و حومه که در برنامه های همیاری به یاری ایستگاه سی. اچ. یو. ا ، شتافته و غیر مستقیم به پایداری ایرآوا کمک کرده اند، سپاسگزاری می کنیم.


از هموطنانی که برای ایرآوا خبر ارسال کرده و از همه عزیزانی که با اهدای موسیقی، برنامه رادیویی ایرآوا را پربارتر کرده اند، سپاسگذاری می کنیم.
امید آنکه این همکاریها همچنان ادامه پیدا کند.
از اینکه در طول این سالیان همراه ایرآوا بوده اید، نهایت تشکر را داریم.

به امید روزی که پرنده آزادی بالهای سپید خود را بر فراز ایران عزیزمان بگستراند و مردم ایران که شایسته و محق آزادی و دمکراسی هستند، آینده خود را، خود رقم زنند.

زنده باد آزادی
گردانندگان رادیو ایرآوا

Email: radioirava@yahoo.com

ایرآوا جمعه ها از ساعت 6 تا 7 شب به فارسی و از ساعت 7 تا 7:30 به انگلیسی(بوقت شرق آمریکا و کانادا) بطور زنده از این سایت قابل شنیدن است:
http://www.chuo.fm/en/home
ایرآوا= ایر(مخفف ایران) + آوا