صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، بهمن ۰۱، ۱۳۸۵

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

هفت زنداني درقم,مباركه, نوشهر و اهواز طي 4 روز بدار آويخته شدند
به گزارش روزنامه هاي حكومتي فارس(23و 27دي) ، جمهوري اسلامي(24دي) و خبرگزاري حكومتي ايرنا(24دي) ماموران حكومتی طي چهار روز دست كم 7زنداني را در نقاط مختلف كشور اعدام كردند. در اين فاصله جواني بنام آرش در مباركه اصفهان, 2 زنداني در زندان كارون و سه زنداني بنامهاي اسكندر عباسي, وحيد و جمشيد عبدي در نوشهر بدار آويخته شدند. يكي از آن قربانيان در يك استاديوم ورزشي در نوشهر حلق آويز شد. همچنين در قم يك زنداني بنام محمود-ت در ميدان محلاتي اين شهر اعدام گرديد. مقاومت ایران ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: همزمان با اوج گيري بحرانهاي لاعلاج رژيم, روند فزاينده اعدامها بنحو بي سابقه اي ادامه دارد. دو روز پيش خبرگزاري فرانسه از تهران گزارش داد كه از ابتداي ماه ژانويه 11زنداني در ايران اعدام شده اند
.
******
دبیرخانه شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ای 27 دی ماه جاری، در رابطه با اعتراف تکان دهنده یکی از مقامات رژیم در مورد آمار زندانیان در کشور اعلام کرد: به گزارش خبرگزاري حكومتي فارس (26دي) ناصر جعفرقلي , مدير كل زندانهاي رژيم در استان فارس در يك اعتراف تكان دهنده گفت:« رشد آمار جمعيت زندانيان كشور 9 درصد است ‌كه اين آمار از ميزان رشد كل جمعيت بيشتر است و زنگ خطري براي مسئولان است». این اطلاعیه افزود: در صد افزايش زندانيان در ايران يك ركورد بي سابقه بين المللي است كه در هيچ كجا نمونه ندارد. اين درحاليست كه ميزان واقعي افزايش زندانيان از اين هم بيشتر است. اين ارقام شامل انبوه دستگيرهاي خياباني و بازداشتهاي موقت و زندانيان بلاتكليف نميشود و تنها مربوط به زندانياني است كه توسط بيدادگاههاي رژيم محاكمه و محكوم شده اند.اطلاعیه شورا اعلام داشت: جعفرقلي همچنين از روشهاي جديدي براي زنداني كردن مردم به جان آمده و جوانان معترض اشاره كرد و گفت اين روشها از جمله شامل« زندان در خانه، زندان الكترونيك، زندان منطقه‌اي، زندان بدون حصار، تبعيد، زندان نيمه وقت، زندان‌آخر هفته و زندان آخر ماه » ميشود.طی این اطلاعیه شورای ملی مقاومت، دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و دیگر ارگانهای ذیربط بین المللی را به تشکیل یک هیات تحقیق برای بررسی وضعیت زندانهای ایران فرا خواند.

جمعی از بازنشستگان مقابل مجلس رژيم ، دست به اعتراض زدند


جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی روز سه شنبه 27 دیماه، در اعتراض به وضعیت حقوق خود, درمقابل مجلس رژیم تجمع اعتراضی برگزار كردند. تجمع کنندگان خواستار افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شدند.

ماموران اطلاعاتی دو تن از دراویش گنابادیِ شهرستان نكا را دستگيركردند


منابع خبری مقاومت ایران خبر دادند: ماموران اطلاعاتی رژیم با حمله به منزل دو تن از دراویش گنابادیِ شهرستان نكا, آنان را دستگیر كرده و به مكان نامعلومی منتقل كردند. این منابع افزودند: این دو نفر فریدون فیضی‌‏زاده و علیرضا اسفندیاری نام دارند.به اعتراف رسانه های حكومتی, این دستگیری بدون ارایه حكم قضایی صورت گرفته است.

اقدامات سركوبگرانه رژيم در ايام محرم، افزایش می یابد


جانشین انتظامی رژیم در مازندران با اعلام این خبر گفت: طرح تشدید تامینِ نظم و امنیت در ایام ماه محرم در تمام شهرها و مناطق این استان به اجرا در می‌آید . به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم, پاسدار قبادی گفت: تشدید فعالیتهای اطلاعاتی و پیشگیرانه در مقابله با جرائم و حضور پلیس با لباس مبدل در بین مردم، در جهت كنترل و جلوگیری از هر گونه درگیری و ایجاد بی‌نظمی در جامعه از دیگر اقدامات نیروی انتظامی در ماه محرم می‌باشد . وی همچنین از تشكیل ستادهای" تأمبن نظم و امنیت" در این استان خبر داد و گفت: در همین راستا جلسات تعامل و هماهنگی با مسئولین و هیأت امناء مساجد و تكایا ، پایگاه های مقاومت بسیجِ محلات با فرماندهان و رؤسای كلانتری و پاسگاه های این استان برگزار شده است.

******
جمعی از كارگران كارخانه ریسندگی و بافندگی كاشان از چند روز پیش در مقابل دفتر امام جمعه رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار كرده اند. كارگران, ضمن اعتراض به وضعیت كارخانه, خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند. آنان گفتند: در حال حاضر كارخانجات ریسندگی و بافندگی كاشان در حالت نیمه تعطیل به سر می برد و بخشی از حقوق معوقه كارگران هنوز پرداخت نشده است .در كردستان, 200 تن از كارگران اخراجی واحدهای نساجیِ" شاهو" و" آلومین" روز سه شنبه, با تجمع در مقابل اداره كارِ این استان خواستار رفع مشكلات خود شدند. كارگران معترض گفتند: بر اساس قانون, پس از اتمام دوره پرداخت بیمه بیكاری به كارگران بلاتكلیف، دولت مكلف است كه برای آنان شغل ایجاد كند یا زمینه اشتغال مجدد كارگران در آن واحد را فراهم سازد اما تا كنون این چنین نشده است. همچنین روز سه شنبه, جمعی از كارگران شركت پاكریس در سمنان در مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار كرده و خواستار جلوگیری از اجرای حكم دستگاه قضاییه رژیم برای غصب اراضی این شركت شدند. كارگران همچنین تولید را متوقف كرده و تعداد دیگری نیز در دفتر مركزی شركت تحصن كردند تا مانع از اقدام مدعیان مالكیت بر شركت پاكریس شوند . بنا به گزارشها به دنبال تجمع كارگران, ماموران نیروی انتظامی درمحل استانداری حاضر شده تا مانع از گسترش این حركت اعتراضی شوند
.
يك تروريست تحت تعقيب انترپل در ميان دستگيرشدگان اربيل وجود دارد
تام كيسي از سخنگويان وزارتخارجه آمريكا در كنفرانس مطبوعاتي روز سه شنبه خود به سؤالات خبرنگاران در رابطه با دستگيري نيروهاي سپاه قدس در اربيل پاسخ داد.يكي از خبرنگاران مطبوعات اتريش از تام كيسي پرسيد: «ما از بغداد گزارشات مطبوعاتي دربارة هويت 5ايراني دستگير شده دريافت كرديم مبني بر اينكه يكي از آنها عزيز جعفري نام دارد و دولت من, يعني دولت اتريش حكم جلب بين المللي در رابطه با وي صادر كرده است. چرا كه وي در قتل يكي از مخالفان رژيم ايران در وين دست داشته است... آيا ايالات متحده كسي را كه مورد پيگرد اتحادية اروپا و دولت اتريش باشد, استرداد ميكند؟» تام كيسي پاسخ داد: ما مي خواهيم هركسي را كه جنايت تروريستي مرتكب شده، بدست عدالت سپرده شود“.يكي ديگر از خبرنگاران خارجي حاضر در كنفرانس مطبوعاتي اين وزارتخانه گفت اين شخص كه از او بعنوان عزيز جعفري نام برده مي شود در رابطه با قتل يكي از مخالفان سياسي رژيم ايران در وين از سوي پليس بين المللي تحت تعقيب است.توني اسنو سخنگوي كاخ سفيد نيز روز سه شنبه در يك كنفرانس مطبوعاتي شركت كرد و در پاسخ به اين سؤال كه آيا آمريكا در عمل رژيم ايران را تحريك نمي كند؟ گفت: آنچه تحريك است حركت به سمت توليد سلاح هسته يي و اظهارات علني احمدي نژاد است كه دور دنيا مي گردد و از كشتار مردم سخن مي گويد. تحريك آن است كه نيروهاي رژيم ايران در خاك عراق آمريكاييها را مي كشند.

محمد جعفری صحرارودی فرمانده تیم ترور كردها جزو بازداشت شدگان است

تلویزیون الشرقیه به نقل از رادیوی سراسری اتریش اعلام كرد, بنظر می رسد كه یكی از 5 ایرانی بازداشت شده نزد نیروهای آمریكایی در عراق فرمانده تیم تروری باشد كه در سال 1998 سه مخالف كُرد ایرانی را در وین ترور كرده اند,. این رادیو گفت, محمد جعفری صحرارودی در قتل عبدالرحمن قاسملو رهبر حزب دموكرات كردستان ایران و معاون وی و یك كرد دیگر كه در تبعید در اتریش اقامت داشتند, دست داشته است. سخنگوی وزارت دادگستری اتریش اعلام كرد: اگر صحت چنین خبری تایید شود, درآنصورت اقدامات ضروری برای تحویل گیری صحرارودی از نیروهای آمریكایی اتخاذ خواهد شد.

مقاومت ایران طی اطلاعیه یی نسبت به آزادی احتمالی یكی از قاتلان دست اندركار ترور میكونوس هشدار داد.
متن اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی ایران بدین قرار است:به گزارش مجله اشپیگل، رژیم آخوندی خواستار آزادی كاظم دارابی, یكی از عاملان جنایت میكونوس در ازای آزادی دونالد كِلِاین یك تبعه آلمان كه از اواخرسال 2005 در زندان های ایران بسر می برد, شد. وی بخاطر ورود به آبهای ایران هنگام ماهیگیری دستگیر شده است. مقاومت ایران دولت آلمان را از ورود به این معامله و آزادی یك تروریست جنایتكار بر حذر میدارد. چنین اقدامی تنها مشوق آخوندها در صدور تروریسم و بنیادگرایی می باشد و به آنها فرصت مى دهد اروپا و خاورمیانه را عرصه تاخت و تاز تروریست های خود نمایند. در ادامه این اطلاعیه آمده است:كاظم دارابی كه به همراه شمار دیگری از تروریست های رژیم ، در كشتار رهبران كرد ایرانی در رستوران میكونوس در برلین در سپتامبر 1992 دست داشت به حبس ابد محكوم شده و در یكی از زندان های آلمان بسر می برد. دادگاه فدرال برلین در جریان محاكمه دارابی و دستیارانش, نهایتا سران رژیم از جمله خامنه ای, رفسنجانی, ولایتی و فلاحیان، رئیس جمهور و وزیران خارجه و اطلاعات وقت رژیم را بعنوان مسئولان و آمران ترورهای سیاسی در خارج معرفی نمود و برای فلاحیان حكم بازداشت صادر كرد.