صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

شنبه، دی ۲۳، ۱۳۸۵

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

رژیم اقدامات سركوبگرانه خود را در شهرهای مختلف كشور افزایش داده است
بنا به گزارش منابع خبری مقاومت ایران، رژیم در استان آذربایجان شرقی، به بهانه بدحجابی, اقدام به تشكیل تیمهای ویژه یی در این استان كرده است. یوسف فیروزی دادستان رژیم در تبریز كه در نشست ستاد مبارزه و پیشگیری از جرایم خاص استان سخنرانی می كرد, گفت: تیم‌های ویژه‌یی از نماینده دادسرا، سپاه و پلیس تشكیل یافته تا به مقابله با بدحجابی بپردازند .نجف آقازاده, رئیس دادگستری رژیم در استان آذربایجان شرقی نیز در حالی كه بدحجابی را بلای جمعی می نامید گفت: تا زمانی كه دستگاه‌ها برای جلوگیری از بدحجابی به صورت انفرادی عمل كنند طرح پیشگیری از جرایم به نتیجه نه خواهد رسید . این منابع افزودند: بنا به خبر دیگری, نیروی انتظامی رژیم در تبریز با اجرای طرح موسوم به ارتقاء امنیت اجتماعی در خیابان گَجیل این شهر, 61 نفر را تحت عنوان اراذل و اوباش دستگیر كرد. به گزارش رسانه های حكومتی 70نفر دیگر نیز در یكی از مناطق تبریز تحت عنوان معتاد دستگیر شدند.در مازندران, سركرده انتظامی رژیم در این استان گفت: به دنبال اجرای طرح برخورد با مفاسد اجتماعی که با همکاری دستگاه قضائی استان صورت گرفت ، طی روزهای پنجشنبه و جمعه تعداد زیادی از متخلفان شناسایی و دستگیر شدند . پاسدار توکلی كه با خبرگزاری حكومتی مهر مصاحبه میكرد بدون ذكر آمار دستگیرشدگان افزود: طرح های ویژه و ضربتی ستاد مبارزه با جرائم خاص برای برخورد جدی با متخلفان ادامه خواهد داشت .


رژیم اعلام كرد به زودی دست شماری از زندانیان را قطع خواهد كرد

شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه یی با عنوان "رژیم آخوندی اعلام كرد به زودی دست شماری از زندانیان را قطع خواهد كرد" مجامع بینالمللی حقوق بشری را به اقدام عاجل برای توقف نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران فراخواند.در قسمتی از این اطلاعیه كه روز پنجشنبه21دی توسط دبیرخانه شورای ملی مقاومت منتشر شد آمده است: "رژیم آخوندی برای مقابله با موج فزاینده اعتراضات و خیزش های مردمی در استان های مختلف كشور به اعمال مجازات های قرون وسطایی از جمله قطع عضو, از حدقه در آوردن چشم, شلاق در ملاء عام و گرداندن در سطح شهر ابعاد جدیدی بخشیده است.""مقاومت ایران سازمان ها و مجامع مدافع حقوق بشر را به محكومیت اعمال مجازات های قرون وسطایی از سوی رژیم آخوندی و اقدامات عاجل برای توقف نقض وحشیانه و مستمر حقوق بشر در ایران فرا میخواند
."
******

نیروی "بسیج" رژیم, به منظور مقابله با گسترش اعتراضات اجتماعی, از روز چهارشنبه مانوری را در شهر چابهار آغاز كرده است. پاسدار نطقی سركرده این نیرو در چابهار هدف از اجرای این مانور را عملیات تاخیری، دفاع از كوی و برزن، و مقابله با ناآرامیها عنوان كرد. وی گفت: این رزمایش تا ‪ ۲۶دی ماه ادامه دارد.
رژیم حاکم بر ایران 5 نفر را در زاهدان، اصفهان و تنكابن به دار آویخت


رژیم 5 نفر را در زاهدان، اصفهان و تنكابن به دار آویخت و حكم اعدام یك نفر را در اسلامشهر صادر كرد. در زاهدان سه نفر به نام های محمد,چنگیز و علی به اتهام اخلال در امنیت در میدان كارگر حلق آویز شدند.در تنكابن مردی بنام مهدی سوسن بهاری به دارآویخته شد. اتهام وی کشتن یك مأمور نیروی انتظامی بنام علیرضا مهدی فهیمی بود.در اصفهان مردی به نام علیرضا ـ ك30 ساله اعدام شد. فردی كه در اسلامشهر محكوم به اعدام شده، اكبر نام دارد و متهم به كشتن یك سرهنگ نیروی انتظامی میباشد.

يك مامور نيروى انتظامى در كرمان، کشته شد


در یك درگیری مسلحانه در كرمان، یكی از ماموران نیروی انتظامی رژیم کشته شد.روزنامه حكومتی كیهان در این باره نوشت: این درگیری در بخش گلباف از توابع شهرستان كرمان روی داد. عوامل گشت به هنگام اجرای كمین به یك دستگاه خودرو برخورد كردند و آنها بدون توجه به دستور ایست مأموران، متواری شدند كه درجریات تعقیب و گریز ستوان دوم محمدحسین نعمتی كشته شد.

كارگران شهردارى آبادان، دست به تجمع اعتراضی زدند


جمعی از كارگران شهرداری آبادان روز سه شنبه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود تجمع كردند. این تجمع در مقابل شهرداری رژیم در آبادان برگزار گردید.

دومين بانك آلمان مبادلات دلاري خود با رژيم را قطع ميكند

بانك كامرز Commerz ، دومين بانك بزرگ آلمان اعلام كرد مبادلات دلاري خود را با رژيم ايران، از پايان ماه جاري ميلادي قطع خواهد کرد.سخنگوي اين بانك گفت تا پايان اين ماه انتقال دلار براي رژيم ايران را، از طريق شعبة نيويوركِ خود متوقف خواهيم نمود.خبرگزاري فرانسه دیروز ضمن مخابره اين خبر گفت: ” در زماني كه آمريكا بدنبال منزوي كردن اقتصاد رژيم ايران است, بانك كامرز, قرار است به ديگر بانكهاي اروپا بپيوندد و فعاليت هاي خود را با رژيم ايران كاهش دهد.

بانك سپه رژيم توسط دولت آمريكا، تحریم می شود

دولت آمريكا بانك سپه رژيم را به دليل دست داشتن در تهيه سلاحهاي كشتار جمعي از جمله موشكهاي بالستيك تحريم مي كند.خبرگزاري رويتر روز سه شنبه گزارش داد: دولت آمريكا در چارچوب دستور جرج بوش براي مسدود كردن سرمايه رژيمهاي ناقض پيمان منع گسترش سلاحهاي هسته يي، بانك سپه رژيم ايران را مشمول تحريمها مي كند. رويتر افزود: تحريم هاي جديد بر مبناي يك حكم قوة مجريه كه در ژوئن سال 2005 به امضاي جرج بوش رسيده است, بيانگر مصمم بودن دولت آمريكا براي استفاده از قواي قانوني, جهت فشار آوردن بر رژيم ايران است, تا اين رژيم برنامة هسته يي خود را متوقف كند. مقامات آمريكايي ميگويند اين بانك در فعاليتهاي برنامة موشكهاي بالستيك دست دارد. به گفتة يك ديپلمات اروپايي, مقامات آمريكايي معتقدند به اندازة كافي مدرك در اختيار دارند. دولت بوش با انگلستان و ساير كشورهاي اروپايي گفتگو كرده است تا عليه بانك سپه دست به اقدام مشابهي بزنند... رويتر خاطر نشان كرد: «براساس حكم قوة مجرية به شمارة 13382 در آمريكا, شركتها يا اشخاصي كه به عنوان حاميِ تكثيركنندگان سلاح كشتار جمعي مشمول اين قانون مي شوند, از هرگونه مبادله با شركتها يا اشخاص آمريكايي منع گرديده و دارايي آنها در خاك ايالات متحده مسدود مي شود. بانك سپه كه در سال 1925 تأسيس شده است, داراي شعبه هاي گسترده در داخل ايران و همچنين داراي دفاتري در پاريس, فرانكفورت, رم و لندن ميباشد». رويتر افزود: «بسياري از مقامات ايالات متحده، رژيم ايران, چهارمين توليدكنندة نفت جهان را بعنوان چالش استراتژيك عمدة آمريكا مي دانند».پيش از اين دولت آمريكا دستور تحريم بانك صادرات رژيم را به خاطر حمايت آن از فعاليتهاي تروريستي و ارسال پول براي گروههاي تروريستي در خاورميانه صادر نموده بود. منابع خبری مقاومت ایران ضمن انعکاس این خبر افزودند: شورای ملی مقاومت ایران در پی افشاگریهای خود در یازدهم فروردین 1384 طی یك كنفرانس مطبوعاتی فاش كرد سازمان هوا ـ فضای رژیم به ریاست احمد وحید دستجردی مسئولیت پروژهیی برای دست یابی به سه كلاهك هسته ای را بر عهده دارند. مقاومت ایران همچنین در مهرماه سال 1384 جزییاتی از فعالیتهای مخفی در مجتمع های صنعتی همت و باكری ارائه داد.براساس این افشاگری، مجتمع صنعتی همت در شمال شرقی تهران كلاهكهای هستهیی و شیمیایی تولید میكند.

نیروهای چند ملیتی در عراق به كنسولگری رژیم ایران در اربیل حمله كردند


صبح پنجشنبه 21 دی، نیروهای چند ملیتی در عراق به كنسولگری رژیم ایران در اربیل حمله كرده و همه كسانی را كه در آن حضور داشتند، بازداشت نمودند. به گزارش سی.ان.ان كلیه تجهیزات موجود در كنسولگری نیز توسط نیروهای چند ملیتی توقیف شده است. گزارشگر تلویزیون الجزیره از اربیل پیرامون دستگیری عوامل رژیم ایران گفت: این اقدام نیروهای چند ملیتی در كردستان بسیار نادر است و چندباری كه تاكنون صورت گرفته در تعقیب تروریست ها و به منظور بازداشت افراد مظنون به فعالیتهای تروریستی بوده است.

رئیس جمهور آمریكا: استراتژی موفقیت در عراق با برخورد ضروری با رژیمهای ایران و سوریه شروع می‌شود


رئیس جمهور آمریكا در سخنرانی خود درمورد استراتژی جدید آمریكا درعراق، اعلام كرد كه نیروهای آمریكا درعراق به میزان 25هزارتن افزایش می یابد و آمریكا یك ناو هواپیمابردیگر را به منطقه اعزام می كند. وی افزود: شمار مشاوران آمریكایی در نیروهای عراقی افزایش خواهند یافت و هر تیپ ائتلاف با یك لشگر عراقی همراه خواهند بود.جرج بوش تأكید كرد : ما به این نتیجه رسیده ایم كه هر نوع عقب نشنینی از عراق به معنی سقوط دولت عراق و تكه و پاره شدن عراق خواهد بود و به كشتارهای دستجمعی در ابعادی غیرقابل تصور منجرخواهد شد. رئیس جمهور آمریكا گفت : افراطیون شیعه كه توسط رژیم ایران حمایت می شدند, درعراق جوخه های مرگ ایجاد كرده اند . وی افزود: در صورت عقب نشینی آمریكا درعراق نیروهای افراطی در پی آشوب در منطقه برمی آیند، از منافع نفتی برای پیشبرد اهدافشان استفاده می كنند و رژیم ایران در پیگیری تسلیحات اتمی خود گستاخ می شود. رئیس جمهور آمریكا تأكید كرد :عراق قانونی را تصویب خواهد نمود كه درآمد نفت را بین همه عراقیان تقسیم كند و 10 میلیارد دلار را به بازسازی اختصاص خواهد داد.جرج بوش گفت : عراق قوانین بعث زدایی را اصلاح خواهد كرد و یك پروسه منصفانه را برای ترمیم قانون اساسی معین خواهد ساخت.رئیس جمهور آمریكا با تأكید براین كه حراست از تمامیت ارضی عراق برای موفقیت ضروریست، گفت : استراتژی موفقیت درعراق با برخورد ضروری با رژیمهای ایران و سوریه شروع می شود. این دو رژیم به تروریست ها اجازه می دهند از خاك آنها برای ورود و خروج از عراق استفاده كنند. جرج بوش هم چنین گفت : من برای مالكی و سایرمقامات عراق روشن ساخته ام كه تعهد آمریكا بی انتها نیست. اگر دولت عراق به قولهایی كه داده است عمل نكند, حمایت مردم آمریكا را ازدست خواهد داد و حمایت مردم عراق را ازدست خواهد داد. زمان عمل اكنون فرارسیده است. و مالكی این مسئله را درك می كند. رئیس جمهور آمریكا گفت: رژیم ایران از حملات تروریستی علیه سربازان آمریكایی، عملا و به طور مادی حمایت می كند و ما این حملات را علیه نیروهای خودمان مختل خواهیم كرد. ما از روند حمایت رژیم ایران از این حملات جلوگیری خواهیم كرد. جرج بوش تأكید كرد كه آمریكا با سایركشورها همكاری می كند تا از دست یابى رژیم ایران به تسلیحات اتمی و از تسلط این رژیم بر منطقه جلوگیری كند.

2000 زن عراقي براي ديدن آموزشهاي اطلاعاتي به ايران اعزام شده اند

مركز اطلاع رساني الملف به نقل از منابع عراقي آگاه فاش ساخت كه احزاب عراقي وابسته به رژيم ايران، دو هزار زن عراقي را براي ديدن آموزشهاي اطلاعاتي به ايران اعزام كرده اند.الملف افزود: اين زنان كه بين 30 تا40 سال سن دارند در چند نوبت عازم تهران شده اند تا زير نظر افسران «اطلاعات» رژيم ايران و نيروي قدس سپاه پاسداران دوره هاي يك ماهه ببينند.منابع سياسي عراقي در رابطه با چشم پوشي دولت از تبديل زنان عراقي به ماموران احزاب ديني و رژيم ايران گفتند: كسي كه تفاوتي بين دولت و اين احزاب و شبه نظاميان مي بيند, در توهم به سر مي برد!؟این مرکز اطلاع رسانی در ادامه نوشت: منابع سياسي فاش ساختند كه اين احزاب در ازاي اين آموزشها و آموزشهاي ديگر بعلاوه محموله هاي سلاح از جمله موشكهاي ضد زره كه وارد عراق مي شود, ميليونها دلار به ايران پرداخته اند. الملف در پايان افزود: منابع بيطرف مجموع سرقت نفت در عراق توسط شبه نظاميان را برابر با سه سال درآمد نفت ليبي ارزيابي كردند. ».

رژيم تلاش می کند یک سپاه 10 هزار نفره در نزدیکی مرز سعودی تشکیل دهد

روز سه شنبه محمد دائيني نماينده پارلمان عراق از جبهه گفتگوي ملي فاش كرد: رژيم ايران براي تشكيل يك سپاه نظامي با ده هزار نيرو در صحراي سماوه در نزديكي مرز سعودي تلاش مي كند تا به ايجاد اغتشاش از طريق مرزها بپردازد.وي در گفتگو با روزنامه الوطن چاپ عربستان اين مطلب را عنوان نمود. محمد دائيني گفت: اطلاعات رژيم ايران در ابعاد گسترده يي در ارگانهاي دولتي عراق نفوذ كرده است. اشغالگري رژيم ايران خطرناكتر از اشغالگري آمريكاست، زيرا كه اين رژيم قصد دارد از طريق كنترل بر عراق و كشورهاي خليج فارس تسلط خود را بر منطقه گسترش دهد.

یک كارگزار رژيم به بحران سوخت در كشور، اعتراف کرد


امین شعبانی عضو مجلس رژیم از كردستان, با اشاره به بحران سوخت در كشور كه زندگی مردم استان های مختلف را مختل كرده است گفت: بحث استیضاح وزیر نفت هنوز منتفی نشده است، زیرا احتمال صددرصد وجود دارد كه با موج دیگری از سرما, مردم مناطق سردسیر دوباره با بحران سوخت روبرو شوند و در صورت عدم توجه به رفع مشكلات احتمالی ناشی از برودت هوا در مناطق
مذكور, این طرح را به جریان می‌‏اندازیم
.
******
درپی صدور رأی دادگاه عالی اروپا مبنی بر لغو برچسب تروریستی از سازمان مجاهدین خلق ایران, هیأتی از پارلمان اروپا شامل نمایندگان, پائولو كازاكا, و آندره بری عضو كمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در یك سفر 4روزه به عراق، برای اطمینان از رعایت حقوق اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در این كشور, از شهر اشرف در استان دیالی بازدید كرد.تلویزیون صلاح الدین ضمن انعکاس این خبر افزود: هیأت اروپایی هم چنین در جریان این دیدار, اجلاس مشتركی با سران ، نمایندگان احزاب و نیروهای ملی-دموكراتیك عراق و سازمان مجاهدین خلق ایران برگزار كرد. در این اجلاس حدود 200 تن از نمایندگان احزاب و نیروهای سیاسی,حقوقدانان, پزشكان, شخصیتهای اجتماعی, سران و شیوخ عشایر از استان های سراسر عراق شركت داشتند. به گفته تلویزیون صلاح الدین شركت كنندگان در این اجلاس از جمله رژیم ایران را عامل بحران عراق معرفی كرده و گفتند: این بحران تنها با پایان اشغالگری و خلع ید از رژیم ایران در عراق و تلاش مشترك برای مقابله با جوخه های مرگ وابسته به این رژیم خاتمه می یابد. در همین رابطه به گزارش روزنامه های الاتحاد متعلق به اتحادیه میهنی كردستان عراق و التاخی ارگان حزب دمكرات كردستان عراق، هیأت پارلمان اروپا به ریاست پائولوكازاكا، از پارلمان كردستان در شهر اربیل دیدار و با معاون این پارلمان و معاون استاندار اربیل گفتگو كرد.روزنامه الاتحاد نوشت: كمال كركوكی، معاون رئیس پارلمان از این هیأت كه شامل پائولو كازاكا رئیس هیأت و آندره بری و توماس دنتینهو، اعضای آن بودند، استقبال نمود. روزنامه الاتحاد افزود: این هیأت در دیدار با معاون استاندار اربیل هدف از دیدار خود را، اطلاع یافتن از اوضاع منطقه و تقویت روابط بین پارلمان اروپا و كردستان و هماهنگی و همكاری با دانشگاه های منطقه كردستان و وزارت آموزش و پرورش و تخصیص بورسیه تحصیلی دانشجویان و استادان كردستان ، عنوان نمود.روزنامه التاخی نیز با عنوان معاون پارلمان كردستان از هیأت پارلمان اروپا استقبال كرد ، از جمله نوشت: بعد از دیدار هیأت پارلمان اروپا از وزارت علوم و آموزش عالی منطقه كردستان و گفتگو در باره بورسهای تحصیلی و همكاریهای علمی، اعضای هیأت پارلمان اروپا از آثار باستانی قلعه اربیل دیدار كردند. به همراه این هیأت استاندار اربیل و تعدادی از اعضای پارلمان كردستان و اعضای بلندپایه دولت اقلیم كردستان، حضور داشتند.این روزنامه افزود: این هیأت همچنین توسط مدیر كل آثار باستانی اربیل مورد استقبال قرار گرفت و از موزه فرهنگ سنتی كردستان بازدید بعمل آورد.