صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

شنبه، دی ۱۶، ۱۳۸۵

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

درگیریهای گسترده در شهر سقز در استان کردسان ایران همچنان ادامه دارد

سایت سازمان مجاهدین خلق ایران خبر داد: تظاهرات و درگیریهای گسترده در شهر سقز علیه رژیم ادامه دارد. بر اساس گزارش دریافتی روز چهارشنبه نیز بیش از هزار نفر از مردم سقز در اعتراض به قطع گاز و کمبود سوخت در مقابل فرمانداری رژیم تجمع کرده و علیه رژیم و کارگزاران آن شعار دادند. تجمع کنندگان پس از آن به سمت میدان آزادی و میدان یادبود حرکت کرده و شعار می دادند: گاز نداریم، نفت نداریم.
آنان در سقز پیش از آن در یک حرکت اعتراضی به مراکز دولتی حمله کرده و به تعدادی از بانکها خساراتی
وارد ساختند.


مردم شهر اردبیل بخاطر گرانی نرخ نان، دست به اعتراض زدند

گرانی نرخ نان باعث اعتراض گسترده مردم شهر اردبیل شده است. بنا به گزارش منابع مقاومت ایران مردم اردبیل علت اعتراض خود را همچنین پایین بودن كیفیت آرد و تشكیل صفهای طولانی در مقابل نانواییهای سهمیه پز اعلام كردند.مردم می گویند: نیمی از نانهای پخت شده در نانوایی های دولتی قابل مصرف نیست. بسیاری از خانواده ها نمی توانند مقدار زیادی از نانهای تهیه شده از نانوایی های دولتی را به علت پخت نامناسب مصرف كنند.یوسف اكبری مدیركل سیاسی و انتظامی استانداری رژیم در اردبیل اذعان كرد: كیفیت نامطلوب و قیمت گران نان در شهر اردبیل موجب نارضایتی مردم شده است.
دویست تن از کارگران اخراجی در کردستان، دست به تجمع اعتراضی زدند

200تن از كارگران اخراجی كارخانه نساجی كردستان روز دوشنبه در مقابل اداره كار رژیم در این استان تجمع اعتراضی برگزاركردند. كارگران , خواستار رسیدگی به مشكلات خود شده و نسبت به اقدامات عوامل رژیم در این كارخانه اعتراض كردند.
پاركینگ پلیس آگاهی تهران به آتش کشیده شد

*****
به اعتراف معاون دادستان رژیم در تهران، پاركینگ پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران, به آتش كشیده شد.رضا جعفری معاون دادستان رژیم در تهران با اعلام این خبر گفت: افرادی ساعت 3 و 10 دقیقه بامداد روز شنبه با آتش زدن یك ظرف چهار لیتری بنزین آن را به داخل پاركینگ اداره آگاهی پرتاب كرده بودند كه بر اثر آن دو خودروی سازمانی در میان شعله‌های آتش سوختند.

******

سركرده نیروی انتظامی رژیم در شهرستان ایرانشهر در یك درگیری مسلحانه کشته شد. وی كه پاسدار غلامحسین جعفری نام داشت، روز دوشنبه در حوالی ایرانشهر كشته شد.

يك جوان در زندان سنندج، اعدام شد
رژیم بر خلاف قوانین بین المللی، جوانی را كه هنگام ارتكاب جرم زیر18سال داشت، در زندان مركزی سنندج اعدام كرد. وی كه ناصر باتمانی نام داشت و 22 ساله بود، پنج سال پیش به اتهام ارتكاب قتل دستگیر و زندانی شده بود.

4 تن از مردم پاوه و مياندوآب توسط نيروى انتظامى، به قتل رسیدند
مأموران نیروی انتظامی رژیم در هفته گذشته 4 تن از مردم شهرهای پاوه و میاندوآب را به ضرب گلوله به قتل رساند.اسامی چهار نفری كه به دست ماموران رژیم به قتل رسیدند عبارتند از اردشیر احمدی ، یاسر دادیان اهل پاوه ، نیوا نظری و عبدالله اهل بوكان.بهانه این اقدام قاچاق بنزین عنوان شده است.لازم به یادآوری است 18تیر سال گذشته نیز رژیم یك جوان مهابادی به نام شُوانه قادری را به قتل رساند كه باعث اعتراضات گسترده در این شهر شد.

قريشى به صدور 14 حكم قصاص، اعتراف کرد
قریشی رئیس دادگاه های تجدید نظر رژیم در قم گفت: : برای 14 نفر حكم قصاص صادر شده است‌.وی همچنین گفت: حكم قطعی 55 نفر از اخلالگران نظم عمومی در این شهر به‌زودی صادر می شود. قریشی افزود: آنها به جرم اخلال در نظم و ایجاد اغتشاش در خیان ارم قم دستگیر شده بودند.

مقاومت ایران خواستار اقدام فوری بین المللی برای توقف اعدام ها شد
در پی اعتراف رئیس كمیسیون امنیت مجلس رژیم به صدور حكم اعدام برای 300نفر، مقاومت ایران بار دیگر خواستار اقدام فوری بین المللی برای توقف اعدام های وحشیانه شد و بر ضروت ارجاع پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت تاكید كرد.دبیرخانه شورای ملی مقاومت روز 13دی طی اطلاعیهیی اعلام كرد:به گزارش خبرگزاری حكومتی ایسنا علاالدین بروجردی, رئیس كمیسیون امنیت مجلس در جمع آخوندهای قم گفت: در بازدید اخیر از برخی زندان‌ها، شاهد 300 محكوم به اعدام بودیم كه با گذشت دو سال از صدور احكامشان، هنوز اعدام نشده بودند. بروجردی خواستار اعدام هر چه سریعتر این افراد گردید و گفت: باید بی‌رحمانه برخورد كرد . دبیرخانه شورای ملی مقاومت در ادامه این اطلاعیه، با اشاره به اعدام سه نفر در محوطه زندان اوین در روز چهارشنبه وصدور حكم اعدام سه نفر دیگر در ماهشهر افزود: "اعدام های خود سرانه و اظهارات بی شرمانه بروجردی به ابعاد گسترده احكام رسمی اعدام حاكی از ترس و وحشت رژیم آخوندی از خیزش ها و تظاهرات فزاینده مردمی می باشد."

*****

رژیم در وحشت از اعتراضات اجتماعی, مانور هشت روزهیی را در شهرستان تایباد در استان خراسان آغاز كرد. پاسدار زمانیان سركرده بسیج تایباد درباره هدف این مانور گفت: هدف از این رزمایش آشنا شدن بسیج با وظایف اولیه و ثانویه در هنگام بروز بحران و جنگ است .

*****

كمیسیون زنان شورای ملی مقاومت طی اطلاعیهیی اعلام كرد: به گزارش خبرگزاری حكومتی فارس ،مجلس رژیم طرح موسوم به مد و لباس را با اصلاح آن از تایید شورای نگهبان رژیم گذراند. بنا بر این گزارش, كمیته‌ای متشكل از یك نفر نماینده تام الاختیار از هر كدام از وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، بازرگانی و صنایع و معادن و سازمان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مدیریت و برنامه ریزی كشور و سه نفر از نمایندگان صنوف ذیربط طراحان و تولیدكنندگان و یك نفر نماینده از كمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان ناظر جهت پی ریزی ساختار مدیریتی در خصوص ترغیب عموم مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمأنوس با فرهنگ و هویت ایرانی پس از امضا و ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل اجرا است. اول بار در 27اردیبهشت ماه سال جاری, این طرح سركوبگرانه توسط مجلس رژیم معرفی گردید و سپس در مهرماه گذشته تكمیل شد.خانم سروناز چیتساز, مسئول كمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران, با تأكید براین كه سركوب و تبعیض علیه زنان روح حاكم بر ایدئولوژی، قوانین و عملكردهای این رژیم قرون وسطایی است، گفت: "این طرح كه زمینه ساز سركوب بیشتر زنان و در واقع از مدت ها پیش مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است و اكنون نهادینه شده بیش از هر زمان دیگر زنان و دختران ایرانی را تحت سركوبی قرار می دهد و دست ماموران و مزدوران را برای تحقیر و تحت فشار قرار دادن آنان باز می گذارد."

*****
رژيم حاکم بر ایران به وجود تونلهاي زيرزميني براي مخفي كردن تجهيزات هسته يي كه اولين بار توسط مقاومت ايران افشا گرديد، اعتراف كرد.پنجشنبه شب تلويزيون رژيم به نقل از آقا زاده رئيس سازمان انرژي اتمي رژیم گفت:, بيشتر از 250 تن يو.اف.6 در ايران داريم كه در تونلهايي كه نظيرش در دنيا كمتر ديده شده, نگهداري ميشود. آقازاده گفته است, ماهي ده ميليارد تومان تجهيزات در سايت هاي هسته اي نصب مي شود كه همه آن را در داخل مي سازيم».خاطرنشان مي شود در فروردين 1383، مقاومت ايران فاش ساخت در تونلهاي مخفي در پارچين غني سازي اورانيوم از طريق ليزر صورت مي گيرد. منابع خبری مقاومت ایران ضمن درج این خبر افزودند:در شهريور سال1384 نيز جزييات جديد پروژه تونل سازيهاي رژيم در مراكز نظامي براي پنهان كردن مواد و تجهيزات هسته يي توسط مقاومت ايران فاش گرديد.روز 25اسفند84 نيز در كنفرانسي در ساختمان اصلي كنگره آمريكا كه به دعوت شماري از نمايندگان اين كنگره برگزار شده بود، آقاي عليرضا جعفرزاده از تونلها و مراكز مخفي اتمي رژيم پرده برداشت.در اين كنفرانس آقاي جعفرزاده اعلام كرد:" رژيم آخوندي در ادامه خط ساختن مراكز و تونلهاي مخفي نظامي, اقدام به ساخت يك مركز مخفي براي فرماندهي در شرايط بحراني, بنام محل ستاد بحران نموده است. محل ستاد بحران در زير تپه هاي عباس آباد و نزديك مصلي تهران واقع شده است".

*****
موسویان، ازكارگزاران قبلی مذاكرات رژیم در پرونده هسته ای، طی اظهاراتی ، موقعیت وخیم رژیم حاکم بر ایران را بعد از تصویب قطعنامه تحریمها توسط شورای امنیت برملا كرد. وی گفت : قطعنامه 1737 بسیار شیطنت آمیز تنظیم شده است ، قطعنامه به طور بی سابقه ای به اسناد و قطعنامه های دیگر مرتبط شده است وحتی تعلیق فعالیتهای هسته ای تحریم را منتفی نمی کند. خبرگزاریهای حكومتی فارس و مهر در روز13دی نوشتند : موسویان با اشاره به مکانیسم تشدید تحریمها، گفت: دامنه تحریم در زیر فصل 41 می تواند افزایش یابد. موسویان گفت : با صدور قطعنامه، پرونده هسته ای ایران وارد فصل هفتم منشور ملل متحد شد، این فصل موضوع تهدید صلح وامنیت جهانی را شامل می شود و موضوع هسته ای ایران تهدید صلح و امنیت جهانی تلقی شد.خبرگزاری حكومتی مهر به نقل از موسویان افزود: ماده 39 منشور ملل متحد مبتنی بر تشخیص و احراز تهدید است ، ماده 40 بر اقدامات اجرایی و جلوگیری از وخامت اوضاع ، ماده 41 بر تحریم های سیاسی و اقتصادی و ماده 42 منشور ملل متحد بر بکارگیری و زور در رفع تهدیدات تاکید دارد.موسویان گفت :راه‌ حل پرونده هنوز هم دیپلماسی است و ایران باید با گروه 1+5 مذاكره كند. خبرگزاری حكومتی فارس در اینباره نوشت: عضو مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت در خصوص واكنش مناسب به قطعنامه 1737 تصریح كرد: اگر بپذیریم كه هدف اصلی ایران به رسمیت شناختن حق هسته‌ای ایران است، می‌توان درخصوص دیگر موارد قطعنامه مانند تعلیق انعطاف نشان داد.