صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، دی ۳۰، ۱۳۹۲

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهخبر سفر هیات کانادایی به ایران، دروغ و ساخته و پرداخته رژیم ایران است
آقای جیمز بیزن، نماینده پارلمان کانادا از حزب محافظه کار در بیانیه ای اعلام نمود که خبر سفر هیات پارلمانی کانادا به ایران صحت ندارد. وی گفت: این گزارشها کاملا ساختگی هستند و اصولا "گروه پارلمانی دوستی کانادا و ایران" وجود خارجی ندارد. همچنین هیچ تقاضایی از پارلمان برای سفر به ایران انجام نگرفته. وی تاکید کرد تنها گروه پارلمانی که در کانادا وجود دارد، "نمایندگان پارلمان کانادا برای حقوق بشر و دمکراسی در ایران" است که من با افتخار یکی از روسای آن می باشم. من و دیگر نمایندگان این گروه هرگز ایده مشروعیت بخشیدن به رژیم کنونی ایران با سفر به ایران را در ذهن نمی پرورانیم. رژیم ایران نقض حقوق بشر، سرکوب فعالین سیاسی، حمایت از تروریسم، برسمیت نشناختن کشور اسرائیل و ایجاد سلاح اتمی را ادامه می دهد.


******
بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور نظارت بر روند اقدامات رژیم ایران برپایه توافقنامه هسته‌ای این کشور با گروه1+5 ، شنبه 18 ژانویه وارد تهران شدند. سایت العربیه به نقل از خبرگزاریهای رژیم گزارش داد: ریاست تیم بازرسان را ماسیو آپارو معاون مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس پادمان آژانس بر عهده دارد. بر پایه گزارش‌ها، بازرسان آژانس برای نظارت بر نحوه اجرای توافق تهران با1+5 به ایران رفته اند. این بازرسان قرار است در سایت‌های نطنز و فردو مستقر شوند تا بر اقدامات رژیم ایران از جمله توقف غنی سازی 20 درصدی، اکسید سازی ذخایر اورانیوم 20 درصدی و رقیق سازی این ذخایر نظارت داشته باشند. برپایه توافق اتمی میان ایران و گروه 1+5 که حدود دو ماه پیش در ژنو منعقد شد، تهران بخشی از فعالیت‌های اتمی خود را تعلیق کرده و در مقابل، بخشی از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، تعلیق می‌شوند. این توافق، اولیه و مدت زمان اجرای آن 6 ماهه است.

علی اصغر اسدی، ديپلومات رژيم در صنعا پايتخت يمن کشته شد
به نقل از خبرگزاری فرانسه، يک مقام بيمارستانی گفت اين ديپلومات رژيم ايران بر اثر شدت جراحات در ناحيه شانه و شکم کشته شده است. يک مقام پليس يمن به اين خبرگزاری گفت چند ناشناس که سوار بر يک خودرو بودند سه بار به سوی اين ديپلومات رژيم ايران شليک کردند. به گفته مقام پليس، ديپلومات مورد حمله قرار گرفته شده، وابسته اقتصادی سفارت رژيم ايران در يمن بود.

77مین روز اعتصاب غذای زندانيان سياسی کرد در قزلحصار کرج
 هفتاد و هفت روز اعتصاب غذای چهار تن از زندانيان سياسی کرد در زندان قزلحصار، نگرانیها را نسبت به وضعیت جسمی آنها افزایش داده است. به گفته زندانیان این زندان، حامد احمدی، کمال مولايی، جمشيد و جهانگير دهقانی که دچار سرگیجه و ضعف مفرط هستند، در شرایط بحرانی بسر می برند. از سوی دیگر خانواده های این چهار زندانی، امروز 22مین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشتند. اعتصابیون خواستار لغو حکم اعدام 4 زندانی سنی کرد می باشند.
**برخی منابع خبری امروز گزارش دادند که 4 زندانی کرد در زندان قزل حصار به اعتصاب غذای خود پایان داده اند. گفته می شود آنها بر اساس قول مساعدت و رسیدگی به پرونده آنها از سوی رئیس زندان قزلحصار، سیدعلی حسینی، به اعتصاب غذای خود پایان دادند. 

21اعدام ظرف دو روز و 40 اعدام طی دو هفته اول سال نو میلادی، از دستاوردهای دولت تدبیر و امید روحانی بشمار می رود
به نقل از اطلاعیه 25 دی شورای ملی مقاومت، تنها در دو هفته اول سال نو ميلادی 40 تن اعدام شده اند. دست کم 17تن از آنان به طور مخفيانه در زندانهای شيراز و گوهردشت کرج اعدام شدند که رژيم هيچ اطلاعاتی در مورد آنها منتشر نکرده است. طی روزهای 24 و 25ديماه (14 و 15ژانويه) 21 زندانی بدار آويخته شدند. هفت تن از آنان به طور جمعی در زندان گوهردشت ، 5زندانی ديگر به طور جمعی در شاهرود، 5تن در شيراز، دو زندانی در اردبيل و يک زندانی ديگر در زندان طبس بدار آويخته شدند. اعدامی که در ساوه صورت گرفت در ملأعام بود. معاون مدير خاورميانه و آفريقای شمالی عفو بين الملل نسبت به افزایش
موج اعدامها درایران هشدار داد و گفت: «افزايش تعداد اعدامهای انجام شده در ايران در اين ماه تاکنون، هشدار دهنده است. حصیبه حاج سهرویی افزود: تلاش مقامهای رژيم ايران مبنی بر اینکه تصوير بين المللی خود را تغيير دهند، بيهوده است اگر همزمان، افزايش اعدامها ادامه يابد. مجازات اعدام نقض حق حيات هر انسانی است و مجازاتی بيرحمانه، ضدبشری و تحقير کننده است.  عفو بين الملل خواستار توقف فوری اعدام در ايران شد.


لطفا به چند خبر اعتراضی توجه بفرمایید؛

دانشجويان دانشگاه پيام نور اهواز روز پنجشنبه 26دی در يک حرکت اعتراضی شيشه های محل آزمون اين دانشگاه را بدلیل اقدام جلوگیری از ورود برخی از دانشجویان به جلسه امتحان شکستند.
 جمعی از دانشجويان دانشگاه آزاد کاشان نیز در اعتراض به پايين بودن کيفيت آموزش و سطح تدريس در مقابل ساختمان مديريت آموزش اين دانشگاه تجمع کردند.

 
کارگران لوله سازی اهواز روز پنجشنبه در نمايشگاه بين المللی در کيانپارس، مقابل غرفه شرکت نفت رژيم در اعتراض به فروش خانه های خود توسط شرکت نفت تجمع اعتراضی برگزار کردند.
- کارگران شهرداری بهبهان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده خود، بيش از يک هفته است که در اعتصاب می باشند و از جمع آوری زباله در خيابانها خودداری می کنند.
ـ 1200تن از کارگران شاغل در شرکتهای حفاری گچساران روز پنجشنبه 26 ديماه در اعتراض به فسخ قرارداد شرکتهای حفاری و بيکار شدن
، تجمع نمودند.

بيش از 300تن از کارکنان و کارگران شرکت آی. تی آی (مخابرات راه دور) شيراز، روز چهارشنبه 25 دی ماه در خيابان بريجستون تجمع کردند. آنها به واگذاری شرکت مخابرات اعتراض کردند.
- شماری از نمايندگان شرکتها و کارخانه های شهرک صنعتی سمنان روز شنبه 28 دی ماه در مقابل اداره کار رژيم در اين شهر تجمع کرده و خواهان مطالبات عقب افتاده خود شدند.

 ـ بيش از هزار تن از مردم شهر پرديس کرج در اعتراض به مسموميت ساکنان اين شهر در مقابل بخشداری رژيم تجمع کردند.
ـ دوستداران حيات وحش و طبيعت ايران در اعتراض به شکار گونه های مختلف جانوری در ايران در پارک پرديسان و در مقابل ساختمان سازمان حفاظت محيط زيست رژيم در تهران تجمع کردند.
ـ جمعی از مردم شهرک قدس در قم روز پنجشنبه 26 دی در اعتراض به کمبود وسيله نقليه عمومی در مقابل شرکت واحد اتوبوسرانی رژيم تجمع کردند.
ـ اهالی شهرستان هوره در استان چهار محال و بختياری روز جمعه
در اعتراض به حفر تونل گلاب و انتقال آب زاينده رود تجمع کردند.
- جمعی از مردم شادگان در اعتراض به بی عملی شهرداری رژيم در اين شهر و سرريز شدن فاضلاب در خيابانها، در مقابل شهرداری تجمع کردند.


******
برت مك گرگ معاون دستيار وزيرخارجه آمريكا روز 10ژانويه در بغداد همراه با جرجي باستين معاون نماينده ويژه دبيركل براي يونامي و مقامات كميسارياي عالي سازمان ملل ازكمپ لیبرتی یا حريه و با نمایندگان ارشد مجاهدین خلق علاوه بر بازماندگان حمله اول سپتامبر به کمپ اشرف ملاقات کرد و بر اهميتي كه دولت آمريكا براي ايمني و امنيت كمپ حريه قائل است تأكيد ورزيد. مك گرك يادآور شد كه در ملاقاتها با مقامات ارشد عراق، آمريكا به فشار بر دولت عراق ادامه مي‌دهد تا امنيت در داخل اين كمپ را تقويت نمايد و به‌دنبال ملاقات بعدي مديريت اين كمپ با ساكنان، يونامي و دولت عراق، از تعهد [عراق] به نصب تيوالهاي افزوده استقبال كرده است. مك گرك بر فوريت جابجايي ساكنان كمپ لیبرتی به كشورهاي ثالث هرچه سريعتر كه ممكن باشد تأكيد نمود.
در عین حال سازمان حقوقدانان آزاد به کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد-آنتونیو گوترز- فراخوان داد تا شخصا از کمپ لیبرتی دیدن کند و دولت مالکی را وادار سازد تا به وکلای ساکنان اجازه ورود به لیبرتی را بدهد و به منع انتقال تجهیزات پزشکی به این کمپ پایان دهد.
از سوی دیگر ایرانیان در کشورهای مختلف همچنان به حمایت از خواسته های ساکنین لیبرتی ادامه می دهند و در آکسیونها و تحصنها شرکت فعال دارند. در اتاوا روزهای سه شنبه، پنجشنبه و شنبه هفته ای که گذشت ایرانیان در مقابل سفارت آمریکا در این شهر گرد آمدند و خواستار تن دادن باراک اوباما و بان کی مون، دبیرکل ملل متحد، به تعهدات خود در تضمین حفاظت از ساکنین کمپ لیبرتی شدند.