صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، آبان ۱۶، ۱۳۹۰

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


فرستاده سازمان ملل بین ساکنان قرارگاه اشرف و دولت مالکی میانجیگری می کند
واشنگتن تایمز 3 نوامبر خبر داد: مارتین کوبلر، فرستاده سازمان ملل متحد، در یک کنفرانس خبری در بغداد پیشنهاد کرد بین ساکنان قرارگاه و دولت آقای مالکی میانجیگری کند. او گفت: «مشکلاتی وجود دارد که هنوز باید حل شود. این نیاز به زمان دارد، این نیاز به فضا دارد... این وضعیت، این‌طور که هست، نه برای ساکنان کمپ اشرف، نه برای دولت و نه برای جامعه بین‌المللی رضایتبخش نیست“. مشاور نخست‌وزیر نوری مالکی، که ساکنان قرارگاه اشرف را ”تروریست“ می‌نامد، گفت: «کابینه عراق تمدید مهلت خود برای بستن کمپ فراتر از 31دسامبر را در نظر می‌گیرد».

عوامل رژیم به زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت حمله کرده و آنها را مورد ضرب‌وجرح قرار دادند
سایت سازمان مجاهدین خبر داد: بنا بر گزارشات دریافتی؛ روز 12 آبان گارد زندان گوهردشت کرج، زندانیان کرد این زندان را مورد ضرب‌وجرح قرار داده و آنها را به سلولهای انفرادی بند یک منتقل کردند. این یورش در پی حمله یک باند از زندانیان وابسته به رژیم و به تحریک رئیس اطلاعات زندان و رئیس بند ۶ زندان گوهردشت صورت گرفت که منجر به زخمی شدن تعدادی از زندانیان سیاسی شد.

کارگران خطوط راه‌آهن استان مرکزی اقدام به تجمع اعتراضی نمودند
کارگران خطوط راه‌آهن استان مرکزی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده خود در مقابل ساختمان اداری راه‌آهن اراک تجمع کردند.

داشتن گرین کارت امریکا "جرم" است!
به گزارش بولتن نیوز ۱۳ آبان، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه رژیم اظهار داشت که از نظر جمهوری اسلامی داشتن گرین کارت امریکا که در واقع مدرک داشتن تابعیت امریکاست جرم است. زیرا در جمهوری اسلامی داشتن دو تابعیت خلاف قانون اساسی است. سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم در پاسخ به این سوال که آیا وزارت خارجه دنبال این است تا برای کارمندان خود در سازمان ملل گرین کارت بگیرد؟ گفت: این حرف بیشتر به دروغ سیزده شبیه است و به هیچ وجه درست نیست. این درحالیست که اخیرا مشخص شده که یکی از آخوندهای نماینده مجلس دارای گرین کارت آمریکا می باشد.

تعدادی از فیلمسازان در اعتراض به بازداشت مستندسازان ایرانی خواستار تحریم جشنواره سینما حقیقیت در ایران شدند
شماری از سينماگران جهان که از آنها برای شرکت در جشنواره سينما حقيقت در ايران دعوت شده بود ضمن عدم پذیرش این دعوت از ديگر سينماگران هم خواستند در اعتراض به بازداشت سينماگران و مستندسازان در ايران و همچنين ارعاب و آزار و ايجاد محدوديت برای فيلمسازان ايرانی در این جشنواره شرکت نکنند. مارک ويمولر، سازنده فيلم «زندگی، راهی بسيار دور و دراز» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از عوامل این جشنواره خواسته است تا فیلم وی را از برنامه خود خارج کنند. وی توضیح داده است: «نمی‌خواهم حضور من به نوعی حمايت از دولت ايران تلقی شود. آن هم دولتی که فيلمسازان را اذيت می‌کند و اجازه فيلمسازی به آنها نمی‌دهد. به همين دليل به هيچ وجه اجازه نمی‌دهم فيلم من در کشوری که فيلمسازان در آن به زندان می‌افتند و تحقير و اذيت می‌شوند، به نمايش درآيد.» يانوش ريختر هم که قرار بود فيلم مستند «گواناپه سور» او در اين جشنواره به نمايش درآيد، در صفحه حمايت از آزادی کتايون شهابی نوشته است: «من در اعتراض به زندانی بودن فيلمسازان ايرانی، فيلم خود را از جشنواره سينما حقيقت خارج کردم.» ۱۴۲ فيلمساز و مستندساز ايرانی نیز جشنواره سينما حقيقت را بايکوت کرده و از شرکت در آن خودداری کرده‌اند.