صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، آبان ۲۹، ۱۳۹۰


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران روی ساخت سلاح اتمی کار می کرده است
خبرگزاریها 17 آبان خبر دادند که گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که توسط آقای یوکیو آمانو مدیر کل این آژانس تهیه و در میان اعضای آن پخش شد. این گزارش تصویری مفصل از تحقیقات و فعالیتهای ایران ارائه شده که بر اساس این گزارش اهداف نظامی داشته است و رژیم ایران در پی سلاح هسته ای می باشد. رادیو دویچه وله 17 آبان گزارش داد که بنا به اطلاعاتی که در اختیار آژانس بین المللی انرژی  هسته ای قرار گرفته، جمهوری اسلامی ایران تولید سلاح هسته ای را دنبال می کند. طبق مدارکی که در اختیار این نهاد بین‌المللی قرار گرفته، دولت ایران دست کم تا پایان سال ۲۰۱۰ طرح‌ها و آزمایش‌های گوناگونی در زمینه تولید کلاهک هسته‌ای انجام داده است. آخرین گزارش آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران که سه‌شنبه (۸ نوامبر) در وین در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفت، تا کنون صریح‌ترین اظهار نظر رسمی این نهاد درباره تسلیحاتی بودن برنامه هسته‌ای ایران است، چیزی که جمهوری اسلامی همواره تکذیب کرده است. با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل، سران رژیم، حمله به شخص آمانو را آغاز کرده و او را تحت سلطه اسرائیل و آمریکا دانستند. پاسدار احمدی نژاد گفت: .... امروز فردی را در راس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار داده‌اند که اختیاری ندارد و با زیر پا گذاشتن قوانین آژانس، سخنان آمریکا را تکرار می‌کند. (نظام ) ایران یک قدم از اهداف خود عقب نشینی نمی‌کند.. ..دولت آمریکا اگر بخواهد در مقابل (نظام) ایران به رفتارهای غلط و خصمانه خود ادامه دهد، باید بداند که پاسخ (آن) پشیمان کننده خواهد بود. علی اصغر سلطانیه سفیر و نماینده دایم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در واكنش به گزارش جدید یوكیا آمانو با تاكید براینكه مدیركل آژانس برخلاف اساسنامه این نهاد بین المللی عمل كرده است، گفت: آمانو عواقب اشتباه تاریخی خود را خواهد دید. گفتنی است پس از گذشت سالها از افشای برنامه های هسته ای رژیم از سوی شورای ملی مقاومت ایران در سال 2002، این اولین بار است که آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل اهداف تسلیحاتی رژیم ایران را برملا می کند. کشورهای مختلف در قبال گزارش آژانس انرژی اتمی سازمان ملل، واکنش نشان دادند از جمله جان برد، وزیر خارجه کانادا در بیانبه ای رژیم ایران را تهدیدی برای صلح در منطقه و جهان دانست. این بیانیه می افزاید: رژیم ایران بطور منظم تعهدات بین المللی را نادیده می گیرد. این رژیم فعالیتهای اتمی را مخفی می کند و تلاشهای بین المللی برای تایید ادعاهای کشور را سد می کند. آنها در حالی به این کار دست می زنند که به عدم تحمل اعتقادات مذهبی ادامه میدهند، حقوق شهروندان را نقض می کنند و امنیت منطقه ای و بین المللی را تضعیف می کنند. کانادا به کار با هم پیمانان خود، برای اقدام لازم که رژیم ایران برنامه اتمی را رها کند، ادامه می دهد. ما سایرین را تشویق می کنیم به این تلاش بپیوندند. 

پادگان مدرس متعلق به یکان موشکی سپاه پاسداران منفجر شد
بعد از ظهر روز شنبه ۲۱آبان (به وقت تهران) انفجارهای پیاپی و مهیبی در حومه غربی تهران، بخشهای وسیعی از شهر تهران را به لرزه درآورد. انفجار که در پادگان مدرس متعلق به یکان موشکی سپاه پاسداران صورت گرفت، ناشی از انفجار پیاپی موشکها گزارش شده است. بر اساس اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران، این محل از مراکز طبقه بندی شده سپاه پاسداران رژیم است و ورود به آن جز برای کارکنان آن ممنوع می باشد. این انفجار بخش اعظم پادگان را تخریب کرده و تلفات انسانی زیادی برجای نهاده است. سپاه پاسداران ابتدا تعداد کشته ها را بیش از ۴۰تن اعلام کرد. پاسدار سرتیپ حسن مقدم، که گفته می شود از بالاترین و قدیمی ترین فرمانده موشکی رژیم است و آموزش دیده چین و کره شمالی بود، در بین کشته شدگان می باشد.

اتحادیه عرب، عضویت رژیم سوریه را به حالت تعلیق در آورد
بر اساس گزارش خبرگزاری الجزیره، اتحادیه عرب به فراخوان سفیران کشورهای عربی از دمشق و اعمال تحریمها علیه رژیم بشار اسد و همکاری با مخالفان رژیم بشار اسد فراخوان داد و هم چنین ارتش سوریه را مستقیما به توقف کشتارها و سرپیچی ازدستورات دعوت نمود. از ۲۲ کشور عضو اتحادیه عرب ۱۸ کشور به تعلیق عضویت رژیم سوریه رای موافق دادند و ۲ کشور لبنان و یمن مخالفت کردند و دولت مالکی در عراق رآی ممتنع داد.

******
 گروهی از ایرانیان به همراه خانواده های ساکنین اشرف در شهر اتاوا در مقابل سفارت آمریکا آکسیون اعتراضی برپا کردند. آنان خواهان حفاظت آمریکا از ساکنین شهر اشرف می باشند. دولت عراق اعلام کرده است تا پایان سال 2011 اردوگاه اشرف را تعطیل خواهد کرد و ساکنین را به نقاط مختلف در عراق منتقل خواهد نمود. در این راستا کمپین جهانی برای حمایت از ساکنین غیر مسلح اشرف که شخصیتهای سیاسی کشورهای مختلف را شامل می شود، به تلاش برای انتقال افراد حفاظت شده کنوانسیون چهارم ژنو که اخیرا استاتوی پناهندگی شان توسط سازمان ملل شناخته شد، بر تلاشهای شبانه روزی خود برای جلوگیری از یک حمله مرگبار دیگر نیروهای عراقی افزوده اند. گفتنی است که تحصن شبانه روزی ایرانیان در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو بیش از 200 روز است که ادامه دارد. دست اندرکاران آکسیون اتاوا به رادیو ایرآوا اطلاع دادند که آکسیون در مقابل سفارت آمریکا در اتاوا روزهای شنبه از ساعت 1 بعد از ظهر برگزار می شود.