صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، شهریور ۰۷، ۱۳۸۹

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

حکم سنگسار سکينه محمدى آشتيانى تایید شد

سایت سازمان مجاهدین خبر داد: دستگاه قضاييه آخوندها طى اطلاعيهيى بار ديگر بر حکم سنگسار سکينه محمدى آشتيانى تأکيد کرد و اعلام نمود بر اساس مستندات موجود، اتهامات مطرح شده درباره وى به اثبات رسيده است. این منبع افزود:جاويد کيان وکيل سکينه محمدى آشتيانى که به سنگسار محکوم شده است از جامعه بينالمللى خواست تا براى تخفيف اين حکم به رژيم ايران فشار بياورند. وى گفت: اگر رژيم ايران بتواند اين سنگسار را اجرا کند هرکار ديگرى را مىتواند بکند“. … .


نیروهای امنیتی کانادا چهار تن را بهخاطر طرح ترور دستگير کرد

نیروهای امنیتی کانادا چهارتن را در اتاوا به اتهام فعالیتهای تروریستی و به ظن همکاری با گروه شناخته شده تروریستی از جمله القاعده بازداشت کردند. خبرگزارى فرانسه در اینباره گزارش داد: مقامات کانادا روز پنجشنبه گفتند، سه مردى که بهخاطر طرح ترور در کانادا دستگير شدند داراى مواد براى ساختن بمب بودند. هيوا عليزاده و مصباحالدين احمد در يورش پليس به خانههايشان در روز چهارشنبه دستگير گرديدند. سومين نفر که تبعه کاناداست، خرم شر (khuram sher)، از لندن در روز پنجشنبه دستگير شد. خبرگزارى فرانسه افزود: اين مظنونين به همدستى با نفراتى در ايران، افغانستان، دوبى و پاکستان و هم‌چنين داشتن مواد انفجارى و دادن خدمات مالى يا تهيه مايملک براى يک گروه تروريستي متهم هستند. نفر چهارم اما با وجودیکه به جرم فعالیت در طرح ترور دستگیر شده بود، ولی در دادگاه به اتهاماتی دیگر مورد محاکمه قرار گرفت. وی برای بار دوم نیز به دادگاه احضار شد که باز هم اثری از اتهام او در فعالیت داشتن در طرح ترور نبود.

رئيس سابق دانشگاه جندى شاپور دزفول، بازداشت گردید

بر اساس گزارشات انتشار یافته، امير‌حسين شيروى، رئيس اسبق دانشگاه جندى‌شاپور دزفول و عضو هيت علمى آن دانشگاه، بامداد يکشنبه ۳۱ مرداد ماه در منزلش در شهر دزفول بازداشت شد. نيروهاى اداره اطلاعات دزفول، پس از حضور در منزل اين استاد دانشگاه، اقدام به ضبط لپ‌تاپ و دیگر وسایل الکترونیک وی کردند.

جمعى از اهالى روستاى رشم دامغان در مقابل فرماندارى اين شهر تجمع کردند

تجمع‌کنندگان اعلام کردند قبل از سال ۸۶ يک ميليارد تومان وام از بانکهاى مختلف براى توسعه دامدارى و کشاورزى دريافت کردهاند و اکنون به علت وقوع خشکسالى و حوادث غيرمترقبه قادر به بازپرداخت آن نيستند. روستاييان معترض گفتند بـا افـزايش ميزان سود و معوقـات، بـانکها پروندهها را به مراجع قضايى ارجاع دادهاند و به همين علت عدهيى از بدهکاران بـازداشت شدهاند يـا حکم توقيف اموال آنان و ضامنانشان از سوى مراجع قضايى صادر شده است و بـرخى از بدهکاران نيز متوارى شدهاند.

تجمعات اعتراضی کارگران و معلمین همچنان ادامه دارد

کارگران اخراجى کارخانه برفاب شهرکرد روز پنجشنبه در مقابل استاندارى رژيم در اين شهر تجمع اعتراضى برگزار کردند. کارگران معترض خواهان بازگشت به کار و پرداخت حقوق عقبافتاده خود بودند.

کارگران کارخانه آجرپزى سازمايه نیز در پاکدشت، روز سهشنبه براى دومين بار تجمع اعتراضى برگزار کردند. کارگران قراردادى خواهان پرداخت دو ماه حقوق عقبافتاده خود شدند. گفته مىشود استخدام کارگران قراردادى جديد توطئهيى است که از طرف باندهاى حکومتى در مديريت کارخانه طراحى شده است. آنها مىخواهند به اين وسيله حقوق کارگران اخراجى قديمى را به آنها ندهند.

همچنین کارکنان کارخانه‌هاى مخابراتى راه دور، در شيراز با تجمع در مقابل اين کارخانه دست به اعتراض زدند. آنها شعار مىدادند: "زندگى، معيشت، حق مسلم ماست" و "حق‌و حقوق کارگر، پرداخت بايد گردد". به گزارش خبرگزارى حکومتى ايسنا حقوق برخى از اين کارگران بيش ‌از ۱۶ماه است که پرداخت نشده است. کارگران اين کارخانه‌ها، در مضيقه مالى شديد بهسر مىبرند و هيچ اميدى به بيمه و حق بازنشستگى خود ندارند و قادر به پردخت حق بيمه نيستند.

و معلمان خريد خدمت شهرهاى، آمل، بابل، قائمشهر، شاهرود، سمنان و نظرآباد در مقابل مجلس رژيم تجمع اعتراض برگزار کردند. معلمان خواستار قرار گرفتن در ليست استخدام وزارت آموزش و پرورش شدند.

بهزاد کردستانى شاعر و نويسنده کرد دستگير شد

بهزاد کردستانى شاعر کرد روز چهارشنبه ۳ شهریور ۸۹ از سوى نيروهاى اطلاعات حوالى منزل خود در شهرستان مريوان دستگير شد. وى قبلاً نيز از سوى ستاد خبرى اطلاعات شهرستان مريوان چندين بار احضار و مورد بازجويى قرار گرفته بود. منابع خبری مقاومت ایران با استناد به اخبار دریافتی در اینباره گفتند: بهزاد کردستانى از چهرههاى شناخته شده استان و از فعالين اجتماعى شهر مريوان بوده که در فعاليتهاى مردمى و زيست محيطى از جمله براى مهار آتش سوزيهاى اخير مراتع و جنگلهاى کردستان فعاليت داشت. از محل و دليل بازداشت وى خبرى در دست نيست.

تماشاچيان مسابقه فوتبال در تبريز با نيروهاى يکان ويژه درگير شدند

بنا گزارشهاى منتشر شده روز دوشنبه اول شهريورماه دهها هزار تن از تماشاچيان مسابقه فوتبال بين تيمهاى تراکتورسازى و ملوان در ورزشگاه سهند تبريز با نيروهاى يکان ويژه درگير شدند. بر اساس این گزارشها، ماموران حکومتی باوجودیکه استادیوم جای خالی داشت، از ورود تماشاچيان جلوگيرى مىکردند. نيروهاى يکان ويژه نيز در اطراف ورزشگاه سعى در متفرق کردن تماشاچيان را داشتند تا مانع از شکلگيرى حرکت اعتراضى جوانان شوند. همين مسأله باعث شد دهها هزار نفر که از شهرهاى مختلف آذربايجان شرقى و غربى آمده بودند، شروع به شعار دادن پشت درهاى استاديوم کنند و با مأموران يکان ويژه درگير شوند. گفته مىشود در اين درگيرى ده تن از جوانان دستگير شدند.

مأموران وزارت اطلاعات و نيروهاى اطلاعات سپاه پاسداران، به روی هم اسلح کشیده و درگیر شدند

اين درگيرى بهدنبال آن صورت گرفت که نيروهاى اطلاعات سپاه تحت فرماندهی پاسدار محمدباقر ذوالقدر، معاون قوه قضاييه، دوربينهاى کنترل و میکرفون شنود براى جاسوسى در يکى از ساختمانهاى چندين طبقه در تهران که مورد استفاده مقامات و کارگزاران رژيم بود، نصب کرده بودند و ماموران اطلاعات با اين دخالت و اقدامهاى سپاه مخالفت کردند.
در درگيرى ميان مأموران وزارت اطلاعات و نيروهاى اطلاعات سپاه، ماموران هر دو طرف در ملاء عام با يکديگر کتک‌کارى کردند و به روى يکديگر اسلحه کشيدند. گفته مىشود، قرارگاه سپاه پاسداران، "ثارالله" که زير نظر شخص خامنهاى و فرزندش مجتبى اداره مىشود، نصب تجهيزات فنى دوربين و جاسوسى را به‌عهده دارد.

دو تن از ماموران رژيم در سنندج، کشته شدند

در يک درگيرى در منطقه مرزى سنندج ۲تن از ماموران رژيم کشته شدند. اين دو تن بختيار امينى و عبدالرحمان کريمى نام داشتند و از اعضاى سپاه پاسداران در کردستان بودند.

اعتصاب غذا کنندگان در یونان به خواسته های خود رسیدند

وحید فرش‌باف و حمید صادقی دو پناهجوی ایرانی پس از 32 روز اعتصاب غذا در مقابل دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آتن که از تاریخ ۲ مرداد در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت خود و عدم پاسخگویی مقامات پلیس و وزارت کشور یونان، آغاز شده بود، دولت یونان را مجبور به جواب مثبت دادن به تقاضای پناهندگی شان کردند. اعتصاب غذای این پناهجویان ایرانی پس از ملاقات با معاون وزیر کشور یونان آغاز شد. معاون وزیر کشور یونان در ملاقات خود با این پناهجویان گفته بود که یونان بخاطر روابط بسیار صمیمانه ای که با ایران دارد نمی تواند پناهندگی آنان را بپذیرید.

دو هواپيماى ايرانى مجبور به فرود اضطراری در ترکیه شدند

دو فروند هواپيماى مسافربرى ايران ناچار به فرود اضطرارى در فرودگاه آتاتورک استانبول شدند. به گزارش واحد مرکزى خبر، محمود حيدرى سرکنسول رژيم ايران در استانبول گفت: يکى از اين دو هواپيما از نوع ايرباس آ-۳۰۰ و حامل ۲۰۹ مسافر و ۱۸ خدمه که از تهران عازم دوسلدورف بود که پس از ورود به حريم هوائى ترکيه با برج مراقبت فرودگاه استانبول ارتباط برقرار و درخواست فرود اضطرارى کرد. هواپيماى مذکور در ساعت ۰۲ : ۱۰ صبح به وقت محلى و در حاليکه از موتور سمت چپ آن آتش و دود برمىخاست موفق به فرود اضطرارى شد. وى افزود: هواپيماى ديگر از تهران عازم استکهلم بود که بهدليل بروز نقص فنى ساعت يازده و سى دقيقه به وقت محلى ناچار به فرود اضطرارى در فرودگاه استانبول شد.

روزانه بيش از ۳۰۰ نفر بر اثر عارضه قلبى و عروقى فوت مىکنند
خبرگزارى حکومتى مهر گزارش داد: وزير بهداشت از مرگ روزانه بيش از
۳۰۰ نفر در کشور بر اثر بيماريهاى قلبى و عروقى خبر داد و گفت: تحرک و انجام فعاليتهاى ورزشى در کنار تغذيه سالم، حرف اول را در پيشگيرى از بيماريهاى قلبى و عروقى مى‌زند. دکتر مرضيه وحيد دستجردى روز پنجشنبه و در پايان بازديد و افتتاح بخشهاى جديد بيمارستان قلب عروق (رجايى) گفت: اين بيمارستان بعنوان بزرگترين مرکز قلب ايران و يکى از چند مرکز قلب دنيا که برخى از بخشهاى آن در اروپا نيز بى‌نظير است، از اهميت ويژه‌اى برخوردار است. وى با تاکيد بر تقويت بخش‌هاى مختلف بيمارستان رجايى براى ارائه خدمات مطلوب‌تر به مراجعان، افزود: متاسفانه ۳ . ۳۹ درصد مرگهاى ناشى از بيمار‌ى‌ها در کشور مربوط به بيماريهاى قلبى و عروقى است که ۵ . ۱۹ درصد اين مرگ‌و ميرها به علت سکته قلبى رخ مى‌دهد. دستجردى با اشاره به وجود ۱۱ هزار و ۷۰۰ تخت براى بخش‌هاى قلب و عروق در بيمارستانهاى کشور، ادامه داد: تا سال ۱۳۹۳ مى‌بايست ۳۰ درصد افزايش تخت در اين بخشها داشته باشيم که متاسفانه با افزايش شديد بيماريهاى قلبى و عروقى شايد نتوانيم به اين افزايش تخت دست پيدا کنيم.

بر اثر وقوع سيل در کرمان دو نفر جان خود را از دست دادند

بر اثر باران ناگهانى و جارى شدن سيل در شهرهاى مختلف استان کرمان، دو نفر ز در يکى از روستاهاى اين استان جان خود را از دست دادند. بر اثر اين سيل خسارتهايى به بخش کشاورزى و زيرساختهاى شهرى وارد شد.

زمین‌لرزه دامغان، 3 کشته و 40 زخمی برجای گذاشت

بر اساس گزارش سایت قاصدان آزادی، زمین‌لرزه نسبتا شدیدی که در منطقه‌ی دامغان در استان سمنان رخ داد، دست‌کم سه کشته و ۴۰ زخمی برجای گذاشت. شدت این زمین‌لرزه ۹ / ۵ ریشتر بود. زمین‌لرزه‌ای دیگر صبح شنبه و چند ساعت پس از زمین‌لرزه نخست رخ داد. به گزارش خبرگزار‌ی‌های ایران، زمین‌لرزه نخست ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه در دشت كویر در جنوب دامغان واقع در استان سمنان رخ داد. شدت این زلزله ۹ / ۵ بود. خبرگزاری حکومتی فارس گزارش داده که مرکز این زمین لرزه روستای “طرود” بود که حدود دو هزار نفر جمعیت دارد. این زلزله‌ در تهران نیز احساس شد و خبرگزاری‌های داخلی از وقوع زمین‌لرزه خفیف در تهران خبر دادند. روز شنبه مقارن ساعت ۵ صبح زمین‌لرزه‌ی دیگری منطقه‌ی جنوب دامغان را لرزاند که شدت آن ۵ ریشتر بود. خبرگزاری فارس از قول مقام‌های محلی گزارش داده که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ زمين لرزه کوچک و بزرگ در شهرستان دامغان ثبت شده است. به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، تاکنون دست‌کم دو کودک و یک زن سالخورده جان خود را از دست داده‌اند و بیش از چهل نفر نیز زخمی شده‌اند. مدیر عامل هلال احمر سمنان گفت:‌ در این حادثه تعداد زیادی مجروح شده‌اند كه تعداد ۱۸ نفر از آنان برای مراقبت بیشتر به بیمارستان منتقل شده‌اند. به گفته‌ی او، به دلیل بافت سنتی منازل بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب داشتند.

******

شورای ملی مقاومت در روز ۲۶ اوت اعلام نمود که بنا براطلاعات وگزارشاتی که ازدرون رژیم به آنها رسیده رژیم، درتدارک حمله به اشرف می باشد و نزدیک به دوهفته است که دراین زمینه برنامه ریزی میکند. درهمین راستا، طی روزهای گذشته وبعد از ترک نیروهای امریکایی، نیروهای عراقی اقدام به سیم خاردارکشی دریکی ازخیابانهای داخل اشرف نموده و در روز چهارشنبه دو مامور اطلاعاتی کمیته سرکوب به اسامی نقیب احمد حسین خًظٍیر و حیدر عذب ماشی قصد به گروگان گرفتن یا کشتن دوتن ازخویشاوندان ما به نامهای رحمان محمدیان وحسین کاغذیان نموده که با مقاومت این دو روبرو شدند و آنها را مورد ضرب وجرح قرار دادند. دکتر آلخوویدال کوآدراس نایب رئیس پارلمان اروپا درتاریخ ۲ دسامبر سال ۲۰۰۹ درنامه ای، نخست وزیرعراق را مطلع نمود که نقیب احمدحسین خٌظٍیر از افسران اطلاعاتی رژیم ایران در کمیته سرکوب اشرف در نخست وزیری عراق می باشد و او دستوراتش را مستقیم ازتهران می گیرد.

نیروهای حکومتی به سه دختر به بهانه روزه خواری حمله کردند

به گزارش خبرگزاری آژانس ايران خبر روز شنبه 6 شهریور 89 در پارک جنگلی چیتگر سه دختر جوان در گوشه ای از پارک به آرامي مشغول خوردن خوراکی بودند که ناگهان مامورین پارک چیتگر تهران، پس از روئيت اين دختران جوان به طرز وحشيانه اي به آنها حمله كرده ابتدا خوراكي هاي آنها را به زمين پرتاب كردند و بعد شروع به دادن فحش هاي زشت به دختران كردند. این خبرگزاری افزود: كلماتي كه اين مامورين به كار ميبردند اساسا قابل بازگويي نيست وفقط ناشي از فرهنگ به غايت زشت و لمپني حكومت آخوندي است.

احمدی نژاد:مقام معظم رهبری فقط رهبر جامعه هستند

سایت رجانیوز گفت: در مراسمی به مناسبت روز صنعت دفاعی با حضور رئیس جمهور از جت بمب افکن کرار رونمایی شد. این منبع افزود: در حاشیه این مراسم رئیس جمهور با انتقاد از رسانه ای کردن صحبتهای آقای مشایی گفتند. آقای مشایی هر حرفی میزند بعدش بلافاصله توضیح میدهد اما صدا و سیما و رسانه ها توضیحات را پخش نمیکنند و این خیلی بد است. رئیس جمهور در مورد تذکر مجدد مقام معظم رهبری درباره عزل آقای مشایی گفتند. مقام معظم رهبری فقط رهبر جامعه هستند و همه ی ما ایشان را دوست داریم اما در جامعه ما کسانی وجود دارند که ارتباط صمیمی با امام زمان (عج) دارند و حتی با امام زمان علیه سلام سحری و افطاری میخورند. رئیس جمهور اضافه کردند:اگر نفس و کلام گرم این چنین افرادی به هر شخصی برسد دیگر اون شخص آدم سابق نیست و همه چیزش فرق خواهد کرد. رئیس جمهور ادامه دادند:به تازگی یک عکس از من درمجلس قران حضرت آیت الله مصباح منتشر شده است که یک نفر بین من و آقای مشایی نشسته است که البته طبیعتا حضور حضرت در عکس مشخص نیست و من هم ادعایی در این مورد ندارم اما اشکالی هم ندارد که ما همیشه حضور امام زمان (عج) را به یاد داشته باشیم و این خیلی بد است که ادعای عشق امام زمان (عج) را داشته باشیم ولی حضور ایشان را تحمل نکنیم. رئیس جمهور یادآور شدند تا ظهور حضرت حجت (عج) چیزی نماده است و در صورت حمله به ایران پاسخ ما کل کره زمین را شامل میشود.

شمارش معکوس براى تعطيلى داروخانهها، آغاز شده است

خبرگزارى حکومتى مهر گزارش داد: داروخانهها بهعنوان يکى از شريانهاى بخش بهداشت و درمان بهدليل تاخيرهاى طولانى مدت بيمهها در پرداخت مطالباتشان در وضعيت خوبى قرار ندارند و بعضا در حال تعطيل شدن هستند. فعالان اين صنف معتقدند ۷۰ درصد گردش اقتصادى يک داروخانه در صندوق سازمانهاى بيمهاى به مدت پنج تا هفت ماه مىماند. به گزارش مهر، پنجم شهريور مصادف با زادروز حکيم زکرياى رازى به نام روز داروسازى نامگذارى شده تا بهانهاى و فرصتى براى طرح مسائل و مشکلات داروسازان و داروخانهداران کشور باشد. داروخانههاى بخش خصوصى که بيشترين سهم را در توزيع دارويى کشور در اختيار دارند متاسفانه کمترين بهره و حمايت دولتى را پشت سر خود دارند و اين مسأله باعث شده انگيزه داروسازان براى تاسيس داروخانه و خدمت در اين حرفه تا حدودى رنگ ببازد. دکتر رهبر مژدهى آذر، رئيس انجمن داروسازان ايران معتقد است که تاخيرهاى طولانى مدت بيمهها در پرداخت مطالبات داروخانهها، باعث بىانگيزگى و تعطيلى موقت برخى داروخانهها شده است. وى با اشاره به گفتگوهايى که انجمن داروسازان با نمايندگان مجلس، دولت و… داشته مىگويد: انتظار داشتيم بعد از اين رايزنيها تغييرى در روند پرداخت مطالبات داروخانهها به وجود بيايد اما هيچ اتفاقى نيفتاده است. مژدهى آذر مىگويد: وقتى قرار است داروخانهها امروز خدمات بدهند و چند ماه بعد پول آن را دريافت کنند ديگر انگيزهاى براى آنها باقى نمىماند و در نتيجه خانهنشين مىشوند. هم‌اکنون بيش از ۱۴ هزار داروساز عضو انجمن داروسازان ايران هستند و در داروخانهها، مراکز آموزشى، پژوهشگاهها و کارخانه‌هاى داروسازى سراسر کشور مشغول کار هستند. با اين وجود بهمنظور توسعه اهداف درمانى و دارويى کشور نياز به تربيت نيروى داروساز در رشته‌هاى تخصصى داروسازى هم‌چنان به چشم مى‌خورد. ناتوانى و بروز مشکلات جدى در گردش امور داروخانهها يکى از مهمترين دغدغه‌هاى پيش روى داروساز در داروخانه‌ها است. بهطورى که عدم پرداخت به موقع مطالبات معوقه سازمانهاى بيمه‌گر شرايطى فراهم کرده تا داروخانه‌ها در تامين دارو از شرکتهاى پخش دارويى با مشکل مواجه شده و ناچار داروخانه خود را تبديل به فروشگاه لوازم بهداشتى و آرايشى کنند تا شايد بتوانند به فعاليت خود ادامه دهند.


یک شهر دیگر پاکستان زیر آب رفت

پس از گذشت یک ماه، سیل همچنان شهرهای مهم پاکستان را می بلعد. شهر سوجاوال از شهرهای مهم ایالت سند و جاده اصلی ارتباطی آن به زیر آب رفته است. این جاده به شهر تاتا متصل می شد که مرکز اصلی تدارکاتی برای تلاش های کمک رسانی بود. روز گذشته 28 اوت، ساکنان شهر تاتا که سیل آن را فراگرفته، در اعتراض به کمبود مواد کمکی، راههای عبور و مرور را مسدود کردند. پس از طغیان رودخانه سند و جاری شدن سیلاب در این شهر تقریبا تمام سکنه این شهر ناچار به ترک خانه های خود شده اند. این عده در حال حاضر بدون سرپناه هستند و مقامات می گویند تعمیر آب بندها دست کم سه روز طول خواهد کشید. در ایالت سند پاکستان بیش از هفت میلیون نفر در اثر سیل بی خانمان شده اند. مقامات این ایالت می گویند مقدار سیلابی که وارد رودخانه سند شده، چهل برابر ظرفیت عادی این رودخانه است.