صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، شهریور ۱۵، ۱۳۸۸

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


منتظری و صانعی: دولت احمدی نژاد، غیر قانونی است و باید ساقط شود
تلويزيون العربيه ضمن پخش گزارشى از ديدار منتظرى و صانعى در قم گفت: دو مرجع دينى تأكيد نمودند كه دولت احمدىنژاد غيرقانونى است و بايد با وسايل مسالمتآميز آنرا ساقط كرد و رئيس قوهقضائيه نيز بايد همه آنهايى كه بعد از اعلام نتايج انتخابات در ايران دستگير شدهاند را آزاد كند. تلویزیون العربيه افزود: درحاليكه احمدىنژاد براى برگزارى اولين جلسه كابينهاش در مشهد كه روز يكشنبه آينده است آماده مىشود، وزارت اطلاعات دست به دستگيريهايى در مشهد زده است و فعالان دانشجويى را دستگير كرده است. اين هفته نيز تعدادى از دانشجويان به اتهام اقدام عليه امنيت ملى در شهرهاى مختلف در دادگاه محاكمه خواهند شد. وزارت اطلاعات در آستانه شروع سال تحصيلى به دانشجويان نسبت به شركت درهرگونه اعتراض هشدار داده است. از سوی دیگر نورى امام جمعه رژيم در خرمشهر گفت: هدف اصلى فتنه‌هاى اخير، كنار زدن ولايتفقيه بود. وى افزود: موسوى و خاتمى بزرگترين طراحان عمليات كنار زدن اصل ولايتفقيه بودند. او هم‌چنين گفت: همه بايد بدانند جنگ امروز، جنگ دسيسه‌ها و فتنه‌ها است كه سلاح اصلى آن هم رسانه‌ها هستند. رسانه‌هاى معاند نظام مشروعيت ولايتفقيه، اقتدار و درايت نظام مقدس جمهورى اسلامى ايران و در راس آن مقام معظم رهبرى و مشروعيت انتخابات آزاد و سالم 22خرداد 88 در سرلوحه اهداف خود قرار داده بودند.

کاسپیان ماکان سلطان تحت فشار قرار گرفته تا بگوید نامزدش، ندا آقا سلطان، توسط مجاهدین خلق کشته شده است
سازمان عفو بينالملل با صدور بيانيهيى خبر داد كاسپين ماكان، نامزد ندا آقا سلطان، شهيد قيام سراسرى مردم ايران، در زندان رژيم ايران تحت فشار قرار گرفته تا بگويد ندا توسط سازمان مجاهدين خلق ايران كشته شده است. سازمان عفو بينالملل اعلام كرد: كاسپيان ماكان نامزد ندا آقاسلطان از زمانى كه گفت قتل ندا به يك شبه‌نظامى دولتى يا بسيجى مربوط بوده به زندان افتاده است. وى بنابه گزارشات به خانواده‌اش گفته است اگر اعتراف‌نامه‌يى را امضا كند كه در آن آمده است سازمان مجاهدين خلق ايران ندا را كشته است، آزاد مى‌شود. عفو بين‌الملل افزود: با توجه به نقض حقوقبشر در ايران به ويژه پس از انتخابات، او ممكن است مجبور شود اين اعترافنامه را زير شكنجه امضا كند. وى طى مصاحبه‌يى با تلويزيون بى.بى.سى در 22ژوئن گفته بود شاهدان و فيلمى كه پخش شده به‌روشنى نشان مى‌دهند كه يك بسيجى عامدانه ندا را هدف قرارداده است. 4روز بعد كاسپيان ماكان در خانه‌اش دستگير شد. در عينحال در روزهاى بعد مقامهاى حكومتى يكى پس از ديگرى اظهارنظر كردند كه نيروهاى امنيتى دخالتى در كشتن ندا نداشته‌اند و در برخى موارد هم آنها ديگران را در اين قتل مقصر دانستند. سازمان عفو بينالملل خاطرنشان كرد: مقامهاى دولتى برگزارى مراسم سوگوارى براى ندا را منع كردند و مراسمى كه قرار بود در مسجد نيلوفر در عباس آباد برگزار شود توسط 20نفر بسيجى برهم زده شد. این سازمان از رژيم ايران خواست تا فوراً كاسپين ماكان را آزاد كند تا وى مورد شكنجه قرار نگيرد و براى امضاى اعترافنامه زير فشار قرار نگيرد.

عضو كمسيون مرگ قتل عام67، حامد يازرلو را به احكام سنگين تهديد كرد
دبیرخانه شورای ملی مقاومت، در اطلاعیه ای اعلام کرد: "دانشجوى زندانى حامد يازرلو به اتهام محاربه در شعبه28 بيدادگاه رژيم مورد محاكمه قرار گرفت و از سوى قاضى جنايتكار محمد مقيسهاى از اعضاى كميسيون مرگ در قتل عام زندانيان سياسى در سال 1367 تهديد به احكام سنگين شده است." این اطلاعیه افزود: "اين بيدادگاه نمايشى كه على اكبر حيدرى فر رئيس جنايتكار شعبه 1 امنيت بهعنوان نماينده دادستان شركت داشت حامد يازرلو را به اشد مجازات( اعدام ) محكوم نمود و سپس براى او 12 مورد اتهام قرائت كرد. اين اتهامها عبارتند از:
- محاربه بدليل پشبرد اهداف سازمان مجاهدين خلق ايران
- شرکت در مجالس و محافل خانوادگى
- جمع‌آورى اخبار و اطلاعات زندانيان سياسى از جمله هود يازرلو (برادرش)
- شرکت در کوهنوردى و فوتبال سالنى با حضور خانواده
- شرکت در مراسم ها و مناسبتها در حسينيه ارشاد
- برقرارى ارتباط ايميلى با اعضاى خانوادهاش در قرارگاه اشرف
- حضور در تجمعات و اعتراضهاى دانشجوئى
- جمع‌آورى کلکسيون سخنرانيها و مراسمهاى سازمان مجاهدين خلق ايران
لازم به يادآورى است حامد يازرلو 2اسفند 1387 با يورش وحشيانه مامورين وزارت اطلاعات و با فرماندهى سربازجوى اوين آخوندى با نام مستعار علوى دستگير و به بند مخوف 209 منتقل گرديد او به مدت 120روز در سلولهاى انفرادى تحت شکنجههاى جسمى و روحى بازجويان وزارت اطلاعات قرار داشت و 198روز است که در بند مخوف 209 زندان اوينبهسر مىبرد. هم‌چنين مادرش خانم نازيلا دشتى در بند زنان زندان اوين زندانى است و برادرش هود يازرلو در بند 4 زندان گوهردشت در بازداشت بهسر مىبرد، که هر کدام از آنها به 3سال زندان بدليل ديدار قانونى با اعضاى خانوادهشان در قرارگاه اشرف محکوم شدهاند."

اعتصاب غذای هموطنان در کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد
ایرانیان آزاده، هواداران سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران، همچنان در پی بدست آوردن خواستهای خود مبنی بر آزادی 36 اشرفی که در اسارت نیروهای عراقی می باشند، به اعتصاب غذای خود در کشورهای مختلف جهان ادامه می دهند. در اتاوا- کانادا ایرانیان چهلمین روز اعتصاب غذای خود را به پایان بردند. این مصادف بود با چهل و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران که امروز در محل تحصن و در مقابل سفارت آمریکا در این شهر برنامه ویژه ای برگزار شد. لازم به ذکر است که از روز پنجشنبه 3 تن از اعتصاب غذا کنندگان که همگی زن هستند، به بیمارستان منتقل شده اند. دو تن از آنان برای دومین بار است که به بیمارستان انتقال پیدا می کنند. آنان از فشار خون پایین گرفته تا قند خون پایین و درد مفاصل و استخوانها و سردردهای شدید رنچ می بردند. وضعیت جسمی بقیه اعتصاب غذاکنندگان نیز رو به وخامت می رود و یک نفر از درد قفسه سینه شکایت دارد و دیگری از عارضه های بینایی.