صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، اسفند ۱۲، ۱۳۸۷

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

کارگران ذوب آهن اصفهان دست به اعتصاب زدند
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیهای خبر داد: كارگران ذوب آهن اصفهان از روز شنبه دهم اسفندماه بمدت دو هفته به یك اعتصاب غذای نمادین دست زدهاند و از هیچیك از وعدههای غذایی در كارخانه استفاده نخواهند كرد. آقای عباس داوری، مسئول كمیسیون كار شورای ملی مقاومت، ضمن محكوم كردن نقض سیستماتیك كلیه حقوق كارگران در سه دهه گذشته مجامع حقوقبشری را به محكوم كردن سیاستهای ضد كارگری رژیم و حمایت از اعتراضهاى كارگران ایرانی و اقدامی عاجل جهت تأمین حداقلهای مورد نیاز آنان فرا خواند.

******
درجریان تظاهرات ضدحكومتی بیش از 1500تن از دانشجویان دانشگاه پلیتكنیك تهران، مأموران رژیم در بیسابقهترین اقدامهاى سركوبگرانه علیه دانشجویان، آنان را با چاقو و پنجه بوكس مورد حمله قرار دادند. دانشجویان شعار می دادند: «مرگ بر دیكتاتور» و «دیكتاتور زمانه، شهید شده بهانه». آنان اعتراض خود را نسبت به دفن قربانیان جنگ ایران و عراق در صحن دانشگاه ابراز داشتند. دانشجویان پلاكاردهایی حمل میكردند كه به روی آنها از جمله نوشته شده بود «علیه ارتجاع متحد شویم». ماموران رژیم كه چاقو، باتون و اسپری حمل میكردند، به دانشجویان یورش بردند و آنان را مصدوم و مجروح كردند. بیش از 60نفر از دانشجویان مجروح شدند، حدود 20 تن نیز به بیمارستان منتقل گردیدند كه حال تعدادی از مجروحان وخیم گزارش شده بود. مینی بوس ها و خودروهای ون كه از قبل در مقابل دانشگاه آماده شده بود دستگیرشدگان را به مراكز مخفی و شكنجهگاههای رژیم منتقل كردند. در این هنگام دانشجویان با سردادن شعارهای «مرگ بر دیكتاتور» خشم و انزجار خود را ابراز كردند. دانشجویان با حركت اعتراضی خود، طرح رژیم برای دفن بی سر و صدای بقایای قربانیان جنگ ایران و عراق در دانشگاه و تبدیل آن به گورستان را بر هم زدند بویژه که خامنه ای خود پیشاپیش از دفن بقایا در دانشگاه تجلیل کرده بود.
در جریان این یورش بیش از 120تن از دانشجویان از جمله 30 دانشجوی دختر دستگیر شدند و به زندانها و شكنجهگاههای رژیم منتقل گردیدند. بامداد روز 6 اسفند مأموران وزارت اطلاعات با حمله به منازل برخی از دانشجویان دانشگاه پلیتكنیك، تعدادی از آنان را دستگیر كردند. احمد قصابان، نریمان مصطفوی، مهدی مشایخی و عباس حکیم زاده از جمله بازداشت شدگان آنروز می باشند. ماموران رژیم در برابر اعتراض خانواده و بستگان دستگیر شدگان آنان را تهدید كرد. براساس گزارشها، از وضعیت و شرایط دستگیر شدگان یورشهای گسترده وزارت اطلاعات به خانوادهها در روز جمعه 2 اسفنده ماه، هیچ اطلاعی در دست نیست. افراد دستگیر شده در سلولهای انفرادی بند 209 زندان مخوف اوین بهسر میبرند و تحت انواع شکنجههای جسمی و روحی توسط شكنجهگران وزارت اطلاعات هستند. اسامیبرخی از افراد دستگیر شده عبارتند از: خانم فاطمه ضیائی، خانه دار، مهسا نادری دانشجوی دانشگاه قم، حسن طرلانی دانشجو و حامد یازرلو. روزنامه واشینگتن پست نیز در مقالهیی با عنوان "اعتراض كنندگان در ایران دستگیر شدند" نوشت: دهها دانشجوی ایرانی پس از اعتراض به دفن كشتههای جنگ در دانشگاه دستگیر شدند. اعتراض كنندگان گفتند آنها نگرانند كه دولت از دفن كشته‌های جنگ در محوطه دانشگاه استفاده كند و هر تظاهرات و فعالیت سیاسی را سركوب نماید. واشینگتن پست افزود: دوشنبه شب، دوستان و اعضای خانواده دانشجویان در مقابل نیروی انتظامی تجمع كرده و خواستار آزادی دستگیرشدگان گردیدند. یكی از دانشجویان كه خواست نامش فاش نشود گفت اول از ما فیلم گرفتند و بعد بسیاری از دانشجویان را كه درحال خارج شدن از دانشگاه بودند دستگیر كردند.

کارکنان پردیسان سمنان دست به تجمع اعتراضی زدند
کارکنان شرکت پردیسان در سمنان روز 5 اسفند در مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار كردند و خواستار پرداخت حقوق عقب افتاده خود شدند.حقوق این كارگران دو ماه است که پرداخت نشده است. مأموران نیروی انتظامی در وحشت از گسترش این حركت اعتراضی به كنترل و محاصره تجمع كنندگان پرداختند.

كارگران نیروگاه سیكل تركیبی شهر صنعتی رشت در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقهای عقب افتاده تجمع كردند
رژیم در وحشت از اوجگیری این حركت اعتراضی كه روز سهشنبهصورت گرفت مأموران خود را روانه این كارخانه كرد. اما كارگران به رغم اقدامهاى سركوبگرانه رژیم به حركت ا عتراضی خود ادامه دادند.

******
جمعی از مردم سمنان در یك حركت اعتراضی شعارهای ضدحكومتی سر دادند و با مأموران نیروی انتظامی درگیر شدند. بنابه گزارشهای دریافتی منابع مقاومت از داخل کشور، روز دوشنبه پنجم اسفند مردمی كه براى مسافرت به ایستگاه قطار سمنان مراجعه كرده بودند وقتی با كمبود جا و نبود بلیط مواجه شدند از این وضعیت به خشم آمده و شروع به دادن شعار علیه رژیم كردند. بنابه این گزارش مردم خشمگین هنگامی كه مأموران نیروی انتظامی به منظور سركوب جمعیت وارد صحنه شدند با آنها درگیر شدند. كارگزاران رژیم در وحشت از گسترش این حركت اعتراضی سراسیمه به میان جمعیت آمده و وعده دادند كه این مشكل را حل كنند.

یک مامور وزارت اطلاعات در کامیاران کشته شد
سازمان خبات كردستان ایران در پایگاه اینترنتی خود از كشته شدن یك مأمور وزارت اطلاعات در كامیاران خبر داد. بنا به این خبر وی اردشیر جلیلی نام داشت كه در میدان شافعی كامیاران مورد تهاجم قرار گرفت. او به توزیع و فروش مواد مخدر در این شهر اشتغال داشت. فردی كه به همراه این مامور اطلاعات بود، مهدی اسدی نام داشت كه به شدت مجروح گردید و به بیمارستان كامیاران منتقل گردید. به گفته این منبع این تهاجم توسط چند نفر ناشناس صورت گرفت. در خبری دیگر، در یك حمله مسلحانه، رئیس پاسگاه نیروی انتظامی در محور هندیجان به بندر دیلم در استان خوزستان كشته شد. روزنامه حكومتی جمهوری دهم اسفند نوشت: "فرمانده پاسگاه انتظامی امامزاده عبدالله واقع در محور هندیجان به بندر دیلم توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله كشته شد." این روزنامه حکومتی افزود: "با وجود تلاشهای موثر نیروی انتظامی خوزستان در برقراری امنیت، باید حمایتهای بیشتری از دستگاههای ذیربط در برقراری امنیت در این استان بهعمل آورند".

******
پاسدار رادان، جانشین سركرده نیروی انتظامی رژیم، بر بسیج همه ارگانهای رژیم، براى اجرای طرح سركوبگرانه ارتقای امنیت اجتماعی تاكید كرد و گفت: اون چیزی كه همین الان هم با قاطعیت میشه گفت و اعلام میكنیم امنیت اجتماعی تعطیلبردار نیست بیانیه و دستور ریاست محترم جمهور هم دال بر این بود كه دستگاههایی كه تا كنون وظایف خودشون رو انجام ندادن یا به درستی انجام ندادن یا بهاندازه كافی انجام ندادن مثل دستگاههای فرهنگی انشاء الله پای كار بیایند. ابلاغ ریاست محترم جمهور مبنی بر این خواهد بود كه انشاءالله دستگاههای دیگه هم پای كار بیایند، وظایف خودشون رو عملی كنند و پاسخگو هم باشند در برابر وظایفشون این نتیجهاش مىشود كه طرح امنیت اجتماعی قوت بیشتری خواهد گرفت.


یک نوجوان 16 ساله در ماکو توسط ماموران رژیم به قتل رسید
مأموران وزارت اطلاعات رژیم در ماكو یك نوجوان 16ساله را پس از شكنجههای وحشیانه به قتل رساندند. منابع خبری مقاومت ایران 9 اسفند گزارش دادند: این نوجوان بهزاد گل محمدی نام داشت كه در محدوده مرزی ایران ـ تركیه بدون هیچ جرمی توسط مأموران اطلاعات دستگیر شد. ماموران رژیم پس از شكنجههای وحشیانه، دست و پای وی را شكسته و سپس او را به رگبار بستند و پیكر این جوان را در برف رها كردند. این منابع افزودند: هنگامی كه خانواده بهزاد گل محمدی براى تحویل پیكر فرزندشان به اداره اطلاعات رژیم مراجعه كردند توسط مأموران این اداره به رگبار بسته شدند و دو نفر از آنها مجروح شدند. مجروحین به بیمارستانی در شهر مهاباد منتقل گردیدند.

کمیته انضباطی دانشگاه رازی، 4 دانشجو را احضار کرد
چهار تن از دانشجویان دانشگاه رازی كرمانشاه بهدلیل شركت در اعتراضهاى ضدحكومتی 16 آذر توسط كمیته انضباطی رژیم احضار شدند. این چهار دانشجو سیامن غیاثی، فرحناز تاجه میری، اشکان مسیبیان و محمد محمودی نام دارند. همچنین چهار تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل، به كمیته انضباطی احضار شدند. اتهام این دانشجویان برهم زدن نظم عنوان شده است.

رژیم دو تن از زنان فعال كارگری را در شهر سنندج شلاق زد
سوسن زازانی و شیوا خیرآبادی به اتهام شركت در روز جهانی كارگر دستگیر شده بودند. در خبری دیگر، دادگاه تجدید نظر رژیم در استان کردستان، حکم اعدام حبیب الله لطیفی، دانشجوی سنندجی را تایید کرد.

رژیم یكی دیگر از اعضای هیات مدیره سندیكای كارگران هفتتپه خوزستان را دستگیر كرد
منابع خبری مقاومت ایران 8 اسفند گفتند: نجات دهلی كه به همراه تعدادی از کارگران هفتتپه براى پیگری وضعیت رحیم بسحاق به دادگستری رژیم در شهرستان شوش مراجعه كرده بود، بهمحض ورود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و به مکان نامعلومی منتقل گردید. این منابع افزودند: طی چند روز گذشته این دومین بازداشت فعالان کارگری در هفتتپه میباشد.

مانور "امنیت و آرامش" رژیم برای سرکوب مردم در خوزستان راه اندازی شد
رژیم در وحشت از اعتراضهاى ضدحكومتی، از روز 6 اسفند، مانوری تحت عنوان "امنیت و آرامش" را در استان خوزستان آغاز كرد. رسانههای حكومتی در اینباره نوشتند: "رزمایش دو روزه امنیت و آرامش با حضور 17هزار نیرو در قالب 665 واحد در جاده ساحلی کیانپارس اهواز آغاز شد". پاسدار رادان قائم مقام سركرده نیروی انتظامی رژیم كه در این مانور شركت كرده بود، گفت: "نباید تهاجم فرهنگی در کشور شوخی گرفته شود".

سرکوب مردم و بویژه زنان، متوقف نخواهد شد
پاسدار رادان جانشین سركرده نیروی انتظامیگفت: "اجرای طرح امنیت اجتماعی در زمان بازنگری از سوی وزارت كشور متوقف نخواهد شد و گشتهای ارشاد به وظایف و اقدامهایشان ادامه خواهند داد". وی كه با خبرگزاری حكومتی ایسنا مصاحبه میكرد، با اشاره بهسركوب زنان گفت: "مصادیق بدپوششی تغییری نیافته است، با اجرای طرح امنیت اجتماعی، تغییراتی در تولید و توزیع لباس انجام شد كه اگر وزرات بازرگانی پای كار می‌آمد، ‌ امروز شاهد وضعیت بهتری بودیم، اما وضعیت موجود، قابل قبول نیست".

******
سازمان مجاهدین خلق ایران طی اطلاعیه ای بتاریخ 6 اسفند مردم را به اعتراض ملی و تظاهرات ضد حکومتی در چهارشنبه سوری فراخواند. در این اطلاعیه اعلام شده است: پس از پیروزی كارزار هفت ساله مجاهدین و حامیانشان در لغو برچسب تروریستی، فاشیسم مذهبی از پیشروی راهحل سوم و «تغییر دموكراتیك به دست مردم و مقاومت ایران» به شدت میهراسد. شكستهای استراتژیك رژیم در سیاست بلعیدن عراق پس از انتخابات استانهای این كشور و امضای توافقنامه امنیتی و همچنین افشای جهانی تلاش آخوندها براى دستیابى به بمب اتمی، دشمن را در تنگنا قرار داده و پایداری و روشنگری مجاهدین گلوگاههای استراتژیك و راه نفس فاشیسم مذهبی را سدّ كرده است. جامعهٴ ملتهب ایران، خواستار تغییر و دگرگونی بنیادی و برقراری دموكراسی است. مردم محروم با فریاد «گرسنهایم، گرسنه» علیه چپاول آخوندی و علیه گرانی و بیكاری به اعتراض برمیخیزند و قربانیان ستم آخوندها از شدت ناچاری خود را دربرابر نهادهای حكومتی پیاپی به آتش میكشند. اما این رژیم وحشی و ضدبشری هرروز دامنه سركوب واعدامها و شكنجههای خیابانی راگسترش میدهد و برابعاد توطئه علیه مقاومت ایران و فشارهای ضدانسانی علیه شهر اشرف میافزاید. این اطلاعیه افزود: سازمان مجاهدین خلق ایران، به نام آزادی وسعادت ملت ایران، با درود به شهیدان و درود به جوانان پرشوری كه سنتهای ملی ایران را با مبارزات آزادیخواهانه پیوند میزنند، به حركتهای اعتراضی فرا میخواند. با امید و یقین به فرارسیدن بهاران آزادی ملت ایران، بپا خیزید و همصدا با دانشجویان مجاهد و مبارز و كارگران بهپاخاسته و معلمان و زنان آزادهایران در هر كوی و برزن خروش «مرگ بر دیكتاتور» سر دهید و شعار «آزادی آزادی، فریاد هرایرانی» را طنین انداز كنید! بهپاخیزید و جشن چهارشنبهسوری را به تظاهرات ضدحكومتی و اعتراض ملی و سراسری علیه دیكتاتوری آخوندی تبدیل كنید!

اعضای برجسته مجلسین اعیان و عوام انگلستان بر حقوق قانونی ساکنان اشرف تاکید کردند
كمیته پارلمانی ایران آزاد كه ازحمایت اكثریت مجلس عوام و بیش از 200عضو ازمجلس اعیان برخوردار است، یك اجلاس پارلمانی در محل مجلس انگلستان دركاخ وست مینتسر برگزار كرد. دراین جلسه اعضای برجسته مجلسین عیان و عوام انگلستان ازهرسه حزب اصلی این كشور شركت داشتند و درسخنان خود ضمن محكوم نمودن توطئههای رژیم، بر حقوق قانونی ساكنان اشرف تاكید كردند. لرد رابین كوربت رئیس كمیته پارلمانی ایران آزاد در مجلس انگلستان اظهار داشت كلیه ساكنان اشرف در تحقیقات 16ماهه ارگانهای آمریكا از هرگونه اتهامی مبرا شناخته شده و تمامی آنها از استاتوی افراد حفاظت شده برخوردارند كه تمامی كشورهای امضا كننده ملزم به رعایت آن هستند. نه آمریكا و نه بریتانیا نمیتوانند از این تعهد كوتاه بیایند و به نظرمن احترام گذاشتن به این استاتو یك معیار و شاخص براى سنجیدن پایبندی دولت عراق به تعهدهاى بینالمللى اش میباشد. وی گفت پس از حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست اتحادیه اروپا، عدالت در مورد ساكنان اشرف نیز باید اجرا شود. لرد وادینگتون وزیر كشور سابق انگلستان، بارونس گیبسون از حزب كارگر و از معاونان مجلس اعیان، راجر گیل نماینده مجلس عوام از حزب محافظه كار انگلستان، لرد كلارك عضو برجسته مجلس اعیان و رئیس سابق حزب كارگر، لرد دالاكیا معاون حزب لیبرال دموكرات در مجلس اعیان و بارونس ترنر از معاونان مجلس اعیان انگلستان از حزب كارگر در همین رابطه سخنانی ایراد کردند. دراین اجلاس همچنین لیدی اسلین، همسر لرد اسلین، مهرافروز پیكرنگار عضو كمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، بارونس هریس از سخنگویان حزب لیبرال دموكرات در مجلس اعیان انگلستان و لرد فریزر، دادستان سابق اسكاتلند، شرکت کرده و طی سخنانی حمایت خود از ساکنین اشرف را اعلام نمودند. در این كنفرانس نمایندگانی نیز از سفارتهای كشورهای مختلف و همچنین مطبوعات و رسانههای گروهی شركت داشتند.

******
نماینده پارلمان ایتالیا، فرانچسكو بندتو فوچی، در یك سؤال پارلمانی، از وزارت خارجه ایتالیا خواست تا در مورد اقدامهاى دولت ایتالیا در قبال نقض وحشتناك حقوقبشر در ایران توضیح دهد. این نماینده در سؤال خود از جلمه خاطرنشان نمود كه به گزارش سازمان حقوقبشری به قابیل دست نزنید در سال 2007، 228نفر در ایران اعدام شدهاند و به عقیده شورای ملی مقاومت ایران كه رئیسجمهور منتخب آن مریم رجوی اخیراً با حمایت پارلمانترهای ایتالیا به این كشورر سفر كرده بود، در سال 2007 دست كم 101 مورد شلاق زدن، یك سنگسار، تقریبا 3هزار دستگیری سیاسی و 60 مورد تخریب سایتهای اینترنتی اپوزیسیون انجام شده است. تنها در سال گذشته پارلمان اروپا در 25 اكتبر 2007، در 31ژانویه و در 24آوریل 2008، 3 قطعنامه در محكوم كردن رژیم ایران صادر نمود. با توجه به موارد فوق، دولت ایتالیا، در سطح اتحادیه اروپا، چه ابتكاراتی را به‌دست میگیرد، تا یك عمل متمركز سیاسی ـ دیپلوماتیك در مقابل ایران در رابطه با موضوع حقوقبشر انجام شود؟
در پاسخ به سؤال نماینده پارلمان ایتالیا، معاون وزارت خارجه ایتالیا، جوابیه مكتوب این ورارتخانه را به مجلس فرستاد و این پاسخ در روز 16فوریه در سطح پارلمان اعلام گردید. وزارت خارجه ایتالیا در پاسخ به این سؤال از جمله اعلام كرد: ایتالیا از قطعنامه‌های ارائه شده توسط دولت كانادا در سازمان ملل در رابطه با وضعیت حقوقبشر در ایران حمایت كرده است. این قطعنامه، در دسامبر گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل با 69 رای مثبت و 54 رای مخالف و 57 رای ممتنع به تصویب رسید. در متن قطعنامه علاوه بر تمامی موارد، نگرانی شدید بهخاطر دستگیریها، سركوب و خشونت و منع مستمر آزادی انجمنها، افكار و آزادی بیان در برابر مدافعین حقوقبشر دیده میشود. قطعنامه همچنین از تهران میخواهد كه به فشار و سركوب بر فعالین حقوقبشر پایان دهد. این قطعنامه همچنین نگرانی خود را از افزایش تبعیض و انواع دیگر نقض حقوقبشر در برابر اقلیتهای مذهبی و قومی ابراز میدارد.

ایدئولوژی شریرانه آخوندها، موجب نگرانی جامعه جهانی است
نخست وزیر كانادا گفت: رژیم ایران كه دارای یك ایدئولوژی شریرانه است در پی دستیابى به تكنولوژی هستهیی است. این امر ما را نگران كرده است. استیفان هارپر كه با روزنامه وال استریت ژورنال مصاحبه میكرد همچنین تهدید رژیم ایران براى محو اسراییل را مطلقاً غیرقابل قبول دانست. از سوی دیگر قشقاوی سخنگوی وزارت خارجه رژیم در مورد اظهارات نخست وزیر كانادا گفت: چنانچه اینگونه اظهارات نسنجیده و مهمل از زبان این مقام كانادایی صحت داشته باشد در آن صورت جمهوری اسلامی هم‌چون موردهای گذشته واكنش مناسب را نشان خواهد داد.

******
رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم 7 اسفند اعلام كرد: شش هزار سانتریفیوژ در حال كار در نطنز داریم كه این برنامه از سال آینده افزایش خواهد یافت. سیمای آزادی، تلویزیون ملی ایران گفت: آقازاده در یك كنفرانس مطبوعاتی در بوشهر گفت: - من كاری ندارم كه آژانس به سیاق خودش و به روالی كه دلش میخواد فضای دنیا را آرام كنه یا متشنج كنه گزارش میده، تاثیری در روند فعالیتهای ما در نظنز نداره. … ما كار خودمون رو در نطنز انجام میدهیم براساس برنامه زمانبندی خودمون، امروز اگر بازدیدی از نطنز انجام بشه ما 6هزار ماشین سانتریفوژ در حال كار داریم البته این برنامه را از سال آینده ما افزایش خواهیم داد.… اگر ما نصب ماشین و بهرهبرداری ماشینها رو در نطنز تاخیر بیندازیم در حقیقت راهاندازی نیروگاه رو داریم به تاخیر میاندازیم این طبیعی است هر كشوری و هر شركتی بخواهد كارخانه غنیسازی ایجاد بكنه باید این را به تدریج كسب و با نصب ماشینهای تدریجی و بهرهبرداری از اون. ما هیچ تغییر برنامهیی در برنامه نطنز نداریم چه در تعدیل اون چه در سرعت بخشیدن اون. یك برنامه مدون داریم و امروز هم براى برنامه پنج سال آینده اين برنامه رو به مجلس داریم ارائه میدهیم. و برنامه ما این هست كه در برنامه پنج سال آینده كشور همه 50هزار ماشین نصب بشه. البته این ماشینها از یك مقطع زمانی آینده نزدیك وارد نصب ماشینهای نسل جدید خواهد بود. ماشینهای نسل جدید ما از نظر ظرفیت به مراتب بیشتر از ماشینهای موجوده و از نظر تكنولوژی هم تكنولوژی به روزی است و طبیعی است كه ما در زمانهای مقرر خودش این برنامه‌ها رو اعلام خواهیم كرد. بنابراین من میخوام خلاصه عرض كنم كه برنامه نصب ماشین و راهاندازی و بهرهبرداری ما تابع هیچ شرایط سیاسی نیست. تابع زمانبندیهای مدون وتصویب شده داخلی خودمون هست… . سیمای آزادی افزود: رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم همچنین بر ادامه فعالیتهای هستهیى اصرار ورزید و گفت: - بحثها و گفتگوهای ما با پنج بعلاوه یك ربطی به فعالیتهای داخلی ما نداره. اون بحثها مربوط به بحثهای سیاسی است و قابلیتهایی كه در ایران ایجاد شده. و این قابلیتها هم غیرقابل برگشت است. امروز به نظر من این هست كه زمان این رسیده كه كشورهای غربی و بخصوص دولت جدید آمریكا با واقعیتها روبهرو بشن. و این در اظهارات و تحلیلهای صاحبنظران هم هست كه ایران هستهیى را در كنار خودشون بپذیرند. البته اونها نپذیرند هم ایران هستهیى هست پذیرشش موجب میشه كه اونها هم از این فضای بینالمللى استفاده كنند از بازار ایران استفاده بهتری بكنند. به نظر من در همه زمینهها ایران بجایی و نقطهیی كه باید برسه، رسیده و من اینجا اعلام میكنم كه انشاءالله خبرهای خوبی هم براى 20فروردین داریم.

آخوندها بیش از 15 میلیون تن را به زیر خط فقر کشانده اند
كارشناسان رژیم اعلام کردند: خط فقر در ایران به 800هزار تومان نزدیک مىشود. روزنامه حكومتی اعتماد در اینباره نوشت: "کارشناسان نسبت به افزایش آمار تهیدستان هشدار دادند. هم اکنون و با خط فقر 780هزار تومانی غیررسمی، حدود 15 میلیون نفر در کشور زیر خط فقر قرار دارند و با رقم 800هزار تومان بیش از 15 میلیون ایرانی زیر خط فقر میروند. طی سه سال اخیر سالی 2 درصد به جمعیت فقرا افزوده شده است." این منبع حكومتی افزود: "اعلام خط فقر بر مبنای تورم 20 درصدی صورت گرفته اما ما شاهد افزایش نرخ تورم از 20 درصد به 26 درصد بودیم“.