صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، مرداد ۲۷، ۱۳۸۷

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


زن جوانی در مقابل دادگستری رژیم در خرم آباد دست به خودکشی زد
منابع خبری مقاومت ایران خبر دادند: بنا به گزارش های دریافتی روز یكشنبه 20مرداد زن جوانی در اعتراض به ضایع شدن حقش توسط دستگاه قضایی رژیم، در مقابل دادگستری خرم آباد دست به خودسوزی زد. وی در محوطه دادگستری خرم آباد با ریختن بنزین، خود را به آتش كشید. این منابع گفتند: به گفته شاهدان این زن جوان 25دقیقه درآتش سوخت ودر حالی كه فریاد میكشید با كمك مردم با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

******
خبرگزاری آسوشیتدپرس 24 مرداد گزارش داد وزیركشور جدید رژیم ایران در ارتباط با ادعای جعلی كه وی دكترای افتخاری از دانشگاه آكسفورد دریافت كرده، جنجالی ایجاد كرده است. آكسفورد طی اطلاعیه‌یی كه روز چهارشنبه صادر كرد این ادعا را كه علی كُردان یك دكترای افتخاری در حقوق از این دانشگاه دریافت كرده را تكذیب نمود. در همین رابطه روزنامه گاردین نوشت: وقتی كه نمایندگانِ شكاك مجلس رژیم ایران، قابلیت علی كردان برای قرار گرفتن در سِمَت وزیر كشور را زیر سوال می بردند، او فكر می كرد بهترین جواب را برای این مساله دارد: رتبه ای در زمینه حقوق، كه از یكی از موسسات ممتاز جهانی یعنی از دانشگاه آكسفورد، به دست آورده است. او اخذِ رتبه اش را كه طی آن به او دكترای افتخاری حقوق به دلیل بازگشایی فصل جدیدی در حقوق تطبیقی اعطا شده بود، به رخ می كشید. گاردین افزود: اكنون گزافه گویی های كردان او را به دردسر انداخته تكذیب دانشگاه آكسفورد در مورد مدرك دكترای وی به شدت موجب سرافكندگی دولت احمدی نژاد شده است. ... كردان كه یك عضو سابق سپاه پاسداران بوده در برابر مخالفت بسیاری كه در مجلس با انتخاب او وجود داشت، تنها هنگامی مورد تأیید قرار گرفت كه احمدی نژاد به نمایندگان گفت نامزدی او مورد حمایت شخص خامنه ای- ولی فقیه رژیم ایران است...تلگراف، دیگر روزنامه چاپ انگلستان نیز طی مطلبی در این باره نوشت: دانشگاه آكسفورد اعلام كرد، هیچ مدركی در زمینه اعطای دكترای افتخاری از سوی این دانشگاه برای علی كردان ندارد. تلگراف افزود اكنون رئیس مجلس رژیم ایران فرمان انجام تحقیقاتی را در مورد كردان صادر است. اقدامی كه برای رییس جمهورِ فتنه انگیزِ رژیم ایران مایه سرافكندگی است و موجب تقویت مخالفانش می شود.

سفیر جدید رژیم در آلمان، یکی از عاملان سرکوب و شکنجه است
تلویزیون رژیم 23 مرداد خبر داد: علیرضا شیخ عطار قائم مقام وزارت خارجه به عنوان سفیر رژیم در آلمان منصوب شد. وی به جای مهدی آخوند زاده به این سمت گماشته شد. شیخ عطار طی سال های 59 تا 64 استاندار كردستان بوده و در سركوب و كشتار مردم این استان به همراه پاسدار هزار تیر احمدی نژاد دست داشته است. وی همچنین در دورهیی كه استاندار آذربایجان غربی بوده، در شكنجه زندانیان مجاهد و مبارز نقش داشته است.


******
سایت سازمان مجاهدین خلق ایران خبر داد: "رژیم ضدملی آخوندی كه در تلاش برای كاستن از نفرت انفجاری مردم از آخوندها، روز 17مرداد شیرهای میدان بهارستان تهران را پس از 30سال، البته با حذف نشان خورشید بهسر در مجلس بازگردانده بود، بیش از چند روز نتوانست حتی شكل ناقص این نماد را تحمل كند، بنابراین دوباره آنها را جمع كرد."

******
بنا به گزارشها، تصمیم دستگاه قضاییه رژیم برای تعلیق موقت اجرای حكم ضدانسانی سنگسار براثر فشارهای گسترده داخلی و بین المللی، با واكنش های مختلف در درون رژیم روبرو شده است. علی مطهری، عضو مجلس رژیم در تهران گفت: زمزمه هایی كه این روزها برای تغییر قانون مجازاتِ اسلامی به گوش می رسد نشان می دهد كه برخی به بهانه های واهی در صدد حذف برخی احكام مسلم اسلامی چون رجم، سنگسار و تعدد زوجات هستند. این امر مایه نگرانی است. به گزارش خبرگزاری حكومتی ایسنا، وی گفت: این روشنفكریها و غرب زدگیها امروز كیانِ انقلاب اسلامی را تهدید می كند.كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان آخوندها نیز گفت: آنچه من در رسانه‌ها خواندم این است كه طی بخشنامه رئیس قوه قضاییه اجرای حكم سنگسار موقتا معلق شده است. به هر حال نسخه جدید قانون مجازات اسلامی در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است و باید ببینیم چه چیزی به تصویب می‌رسد.

******روزنامه گاردین چاپ انگلستان نوشت: تركیه با خودداری از قرارداد گاز با رژیم ایران، احمدی نژاد را تحقیر كرد. این روزنامه با عنوان تركیه تحت فشار آمریكا از قرارداد خرید گاز ایران صرف نظر كرد، افزود: امضای قرارداد گاز می توانست بالاترین دستاورد سفر دو روزه احمدی نژاد به استانبول باشد ولی همزمان با ملاقات احمدی نژاد و عبدالله گل، فاش شد كه فشار آمریكا بطور موثری توافق میان رژیم ایران و تركیه را ناكام گذاشته است. به نوشته گاردین تركیه به آمریكاییها قول داد هیچ قرارداد مهم انرژی را امضا نخواهد كرد و روی احمدی نژاد فشار خواهند گذاشت تا خواست های شورای امنیت ملل متحد را برای تعلیق غنی سازی اورانیوم بپذیرد.

مردم ایران این روزها قربانی قطع برق هستند
روزنامه فیگارو نوشت: روزانه بین 2 تا 4 ساعت برق قطع می شود. مهدی كارمند رستورانی در تهران می گوید قطعی برق سبب كاهش مشتری و از بین رفتن مواد غذایی آماده می شود. فیگارو افزود: ایران به رغم داشتن منابع انرژی از كمبود انرژی رنج می برد. در نگاه اول ایران دارای منابع طبیعی كافی برای رفع نیاز انرژی مردمش است و دومین دارنده گاز جهان و چهارمین كشور تولیدكننده در اوپك است ولی با مشكل انرژی مواجه است. فیگارو در ادامه افزود: قطع برق برای زندگی روزمره ایرانیان اثرات تخریب كننده ای دارد این میزان قطع برق از 20 سال پیش بی سابقه بوده و كاملا اقتصاد ایران را با مشكل مواجه كرده است. در ادارات، بانك ها و دادگاه ها، ایرانیان باید ساعتها منتظر بمانند تا اینكه برق دوباره برقرار شود. در نتیجه این قطعی، صفهای بیش ازپیش طولانی در مقابل جایگاه های سوخت ایجاد شده و از چند وقت پیش توزیع سوخت نیز با كارت صورت می گیرد كه این امر نیز با قطعی برق كار را سخت تر كرده است. سعید لیلاز از كارشناسان رژیم در مصاحبه با فیگارو اذعان كرد كه علت اصلی این وضعیت بی كفایتی و وضعیت نابسامان اداره امور اقتصادی توسط دولت پاسدار احمدی نژاد است.

******
رسانه های حكومتی از فعالیت پدافند هوایی رژیم در غرب تهران در نخستین دقایق بامداد روز شنبه جهت آمادگی نیروها در شرایط خاص خبر دادند. بر اساس گزارش های منتشر شده پدافند هوایی از حدود 25 دقیقه بامداد در غربی ترین نقطه تهران واقع در انتهای اتوبان همت به مدت حدود بیست دقیقه به کار افتاد که نگرانی ساکنان منطقه را به دنبال داشت. رسانههای حكومتی افزودند: برخی شاهدان از شنیده شدن صدای چند انفجار همزمان با تیراندازی هوایی خبر داده اند. این منابع افزودند: هنوز علت دقیق فعالیت شبانه پدافند های هوایی اعلام نشده است اما گفته می شود برای حفظ آمادگی نیروها برای شرایط خاص اقدام به شلیک هوایی در مناطق حاشیه یی تهران صورت می گیرد.

امام جمعه های رژیم، برای افزایش سرکوب زنان زمینه سازی می کنند
امام جمعه های رژیم در شهرهای اردبیل، میانه و قم طی سخنانی، به منظور سركوب زنان ایران به بهانه آخوند ساخته بدحجابی زمینه سازی كردند. در ارومیه، حسنی نماینده ولی فقیه رژیم در آذربایجان غربی گفت: متاسفانه امروز در سطح شهرستان ارومیه شاهد تردد زنان و مردانی با پوشش های نامناسب هستیم كه شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست و باید دستگاه های ذیربط در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند. وی افزود: از هفته آینده طرح ارتقای امنیت اجتماعی با رویكرد مقابله با بدحجابی در استان تشدید می شود كه اجرای این طرح نیازمند همكاری مردم با نهادهای ذیربط است. آخوند رضا استادی در نمایش جمعه قم گفت: امروزه با ورود بعضی اسباب‌بازی‌ها در سطح جامعه بدحجابی نیز رواج پیدا می‌كند. وی افزود: چرا در خیابان‌های شهر قم كه محل صدور دین مبین اسلام است باید شاهد بدحجابی باشیم؟ و حسن عاملی در نمایش جمعه اردبیل گفت: هیأت های مذهبی استان اردبیل خواستار راهپیمایی اعتراضی در رابطه با بی حجابی، شده اند.

******پاسدار اسماعیل احمدی مقدم سركرده نیروی انتظامی، حزب الله لبنان را نتیجه صدور ارتجاع رژیم حاکم بر ایران دانست و گفت: صدور انقلاب به معنی صدور پیام انقلاب بود. این پیام انقلاب ماست كه شما ترجمه لبنانی آن را در حزب‎الله می‎بینید. ما امروز پیام و راه امام را در لبنان می‎بینیم.