صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، دی ۳۰، ۱۳۸۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته
يك دانشجوي سنندجي بنام ابراهيم لطف اللهي توسط ماموران رژيم به قتل رسید
خبرگزاری همبستگی ملی خبر داد: "در پي قتل فجيع يك دانشجوي سنندجي بنام ابراهيم لطف اللهي توسط دژخيمان رژيم آخوندي در زير شكنجه هاي وحشيانه، فضاي شهر سنندج ملتهب است و نيروهاي سركوبگر از ترس خشم و اعتراض مردم يك حكومت نظامي اعلام نشده را برقرار كردند." این خبرگزاری افزود: ابراهيم لطف اللهي روز يكشنبه 16 ديماه دستگير و به شكنجه گاه وزارت اطلاعات رژيم در سنندج منتقل شد. شكنجه گر اصلي اين دانشجو، مهدي مولا ولي با نام مستعار هاتفي جانشين رئيس اطلاعات رژيم در سنندج بود. گزارشهاي دريافتي حاكي است پس از چند روز ماموران رژيم اين دانشجو را زير شكنجه هاي وحشيانه به قتل مي رسانند و حاضر به تحويل دادن پيكر وي به خانواده اش نمي شوند و خود او را در گورستان شهر دفن مي كنند. مأموران اطلاعات، خانواده ابراهيم لطف اللهي را تهديد كردند كه اگر سكوت نكنند با آنها برخورد مي كنند. با انتشار خبر کشته شدن اين دانشجو در سنندج فضاي شهر به شدت متشنج شده و مردم خشم و انزجار خود را از آخوندها ابراز مي كنند. همبستگی ملی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مأموران سركوبگر و لباس شخصي در نقاط مختلف شهر سنندج مستقر شده و سنندج را به شدت كنترل مي كنند.

******
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه ای به تاریخ 26 دیماه اعلام کرد: " به قرار اطلاع، هفته گذشته در اثر يورش وحشيانه گارد ويژه زندان گوهردشت به زندانيان سياسي اين زندان، شماري از زندانيان بشدت مصدوم شدند. يورش، زماني اتفاق افتاد كه زندانيان سياسي نسبت به انتقال آقاي مهرداد لهراسبي به سلول انفرادي دست به اعتراض زدند. وي كه در جريان قيام دانشجويان در تير 78دستگير شده است در اعتصاب غذا بسر مي برد. ساعتي قبل از يورش گارد ويژه، پاسدار حاج كاظم رئيس زندان گوهردشت آقاي لهراسبي را تهديد كرد چنانچه دست از اعتصاب غذا برندارد وي را به سلول انفرادي منتقل خواهند كرد كه با شعارهاي «مرگ بر خامنه اي» و «مرگ بر احمدي نژاد» اين زنداني سياسي مواجه شد. متعاقبا گارد ويژه زندان به بند زندانيان سياسي يورش برد و پس از ضرب و شتم زندانيان كه در برابر انتقال لهراسبي مقاومت مي كردند، وي را به سلول انفرادي منتقل كردند. در اثر اين يورش وحشيانه آقايان مهدي بايماني، بهروز جاويد تهراني و اميرحسين ساران بشدت مضروب و مصدوم شدند. ساير همبندان آقاي لهراسبي تهديد كردند كه اگر وي به ميان آنان بازگردانده نشود دست به اعتصاب غذا خواهند زند." مقاومت ايران كميسر عالي حقوق بشر ملل متحد و عموم ارگانها و مجامع مدافع حقوق بشر را به محكوم كردن اعمال جنايتكارانه رژيم عليه زندانيان سياسي فرا خوانده و خواستار تشكيل يك هيات بين المللي براي بررسي وضعيت زندانهاي ايران و بويژه زندانهاي سياسي مي باشد.

کارگران کاغذسازی کارون شوشتر دست به تجمع اعتراضی زدند
كارگران كاغذسازی كارون شوشتر همراه با خانواده هایشان در مقابل فرمانداری رژیم در این شهر روز سی ام دیماه تجمع اعتراضی برگزار كردند. كارگران تجمع كننده خواستار راه اندازی كارخانه و پرداخت حقوق و مزایای عقب مانده خود شدند. كارگران گفتند: بارها در مقابل ارگان های حكومتی تجمع اعتراضی برگزار كرده و خواستار رفع مشكل خود شده ایم ولی تاكنون اهمیتی به اعتراضات ما نداده اند.اعدام جوانان زیر 18 سال همچنان در ایران صورت می گیرد
نماینده یونیسف روز جمعه اعلام كرد: در ایران هنوز اعدام زیر 18سال صورت می گیرد. یونیسف تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اعدام كودكان در ایران به كار گرفته اما نتوانسته به نتیجه برسد. وی تأكید كرد به جز ایران در هیچ كشوری اعدام افراد زیر 18سال وجود ندارد.


دولت آلمان حكم سنگسار در ايران را محكوم كرد
دولت آلمان حكم سنگسار و موج اعدامهاي اخير در ايران را نفرت انگيز خواند و آن را به شدت محكوم كرد. خبرگزاري آلمان از برلين گزارش داد: همزمان با انتشار گزارش عفو بين الملل درباره اجراي حكم سنگسار در ايران، دولت آلمان روز دوشنبه خشم و انزجار خود را از اجراي حكم اعدام در ايران ابراز نمود. مارتين يگر سخنگوي وزارت امور خارجه آلمان گفت برلين با اجراي حكم اعدام مخالف و معتقد است اجراي احكام سنگسار و به دار آويختن در ملا عام به ويژه در ايران نفرت انگيز است. لازم به ذکر است که سازمان عفو بين الملل در بيانيه خود، از رژيم ايران خواست حكم سنگسار را از قوانين قضايي خود حذف كند. در بيانيه اين سازمان آمده است: دستگاه قضايی رژيم ايران بيش از پنج سال پيش به سازمان عفو بين الملل اطمينان داده بود که اين قانون در ايران اجرا نمی شود، در حاليکه ظرف اين مدت، موارد متعددی از اجرای حکم سنگسار در ايران به اين سازمان گزارش شده است. بیانیه سازمان عفو بين الملل، اجراي حكم سنگسار توسط رژيم ايران را محكوم و آن را يكي از بدترين اشكال اعدام دانست.


سیل در استان هرمزگان سه قربانی بر جای گذاشت
بر اثر جاری شدن سیل در استان هرمزگان 3 دانش آموز جان خود را از دست دادند. به اعتراف رسانه های حكومتی هم اكنون 5 روستای میناب در محاصره سیل قرار دارند و تاكنون رژیم هیچگونه اقدامی برای نجات آنان انجام نداده است.
پاريس با تصويب قطعنامه جديد عليه رژيم ايران موافقت کرد
نيكولا ساركوزي رئيس جمهور فرانسه اعلام كرد: پاريس با تصويب قطعنامه جديد سازمان ملل متحد عليه رژيم ايران در شوراي امنيت و اِعمال مجازاتهاي بيشتر توسط اتحاديه اروپا موافق است. به گزارش روز شنبه 29 دی خبرگزاري فرانسه وي كه در جمع ديپلوماتهاي خارجي مقيم پاريس سخنراني مي كرد، گفت: بايد يك سياست قاطع را در قبال رژيم ايران اتخاذ كرد تا مطمئن شد كه اين رژيم درصدد دستيابي به سلاح هسته يي نيست. نيكولا ساركوزي تصريح كرد گزارش جامعه اطلاعاتي آمريكا در مورد برنامه هسته يي رژيم ايران هيچ تغييري در سياست ما در قبال اين رژيم نداده است. وي از رژيم ايران خواست به نگرانيهاي بين المللي در مورد برنامه هسته يي اش پايان دهد. رئيس جمهور فرانسه همچنين از رژيم ايران خواست از دامن زدن به خشونت در عراق و لبنان و همچنين كمك به طالبان در افغانستان دست بردارد.