صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

شنبه، اردیبهشت ۱۵، ۱۳۸۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته

دانشجويان دانشگاه پلي تكنيك روز شنبه تجمع اعتراضي برپا كرده و با سر دادن شعارهاي ضدحكومتي با مأموران انتظامي دانشگاه درگير شدند. اعتراض دانشجويان هنگامي آغاز شد كه حراست دانشگاه از ورود 4دانشجو به محوطه دانشگاه جلوگيري كرد. دانشجويان بلافاصله با سردادن شعارهايي عليه رژيم به سمت كلاسي كه رئيس دانشگاه در آن بود در دانشكده مهندسي معدن، حركت كردند و در مقابل آن محل دست به تحصن زده و اعلام نمودند تا زماني كه دستور لغو ممنوعيت ورود چهار دانشجو صادر نشود، محل تحصن خود را ترك نخواهند كرد.دانشجويان شعار مي دادند,"رييس انتصابي استعفا استعفا"، "رهايي بيا بيرون رهايي بيا بيرون"، "دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد, حراست حراست خجالت خجالت" و "دانشجوي آزاده حمايت حمايت. رئيس دانشگاه، در وحشت از خشم دانشجويان، به طور مخفيانه از پنجره كلاس درس خود كه در طبقه دوم دانشكده عمران قرار داشت، خارج شد و از دانشكده فرار كرد. دانشجويان وقتي فهميدند كه رهايي از دانشكده فرار كرده است در حالي كه مي‌دويدند و سرود "يار دبستاني" و "اي ايران اي مرز پر گوهر" را مي‌خواندند به سمت در اصلي دانشگاه پلي تكنيك راهپيمايي كردند. انتظامات دانشگاه نيز براي خارج كردن دانشجويان از دانشكده معدن به ضرب و شتم دانشجويان پرداخت اما دانشجويان به مقابله برخاسته و به اعتراض خود ادامه دادند. جمعه شب نیز دانشجويان دانشگاه پلي تكنيك تهران در مقابل خوابگاه نجات اللهي تجمع كرده و نسبت به دستگيريها و اقدامهاي سركوبگرانه اعتراض نمودند. دانشجويان, با خواندن سرود يار ديستاني, از جلوي خوابگاه نجات اللهي به سمت خوابگاه گلشن راهپيمايي كردند و در مقابل خوابگاه نجات الهي تجمع نموده و شمع روشن كردند. تجمع كنندگان علت اعتراض خود را ممنوع‌الورود شدن 3 دانشجوي دانشگاه پلي تكنيك و بازداشت مديرمسئول نشريه دانشجويي سحر اعلام كردند.

پزشكان شاغل بيمارستانهاي دولتي در تهران دست به تجمع زدند
شماري از پزشكان شاغل در بيمارستانهاي دولتي, در مقابل سازمان نظام پزشكي تهران, تجمع اعتراضي برگزار كردند.تجمع كنندگان علت اعتراض خود را, مصوبة دولت درمورد ثابت ماندن حقوق پزشکان شاغل در بخش دولتي، عنوان كردند.

خانواده هاي معلمان دستگير شده، تجمع اعتراضی برپا کردند
معترضان روز شنبه 15 اردیبهشت كه در خيابان معلم تجمع كرده بودند خواهان آزادي بدون قيد و شرط همه معلمان دستگير شده گرديدند. آنها همچنين خواستار رفع توقيف از نشريه قلم معلم و باز پسگيري احضارها از جمله احضار آقاي خاكساري دبير نشريه قلم معلم شدند. مأموران نيروي انتظامي در وحشت از اين حركت اعتراضي به تجمع كنندگان هشدار دادند، بايد اين محل را ترك كنيد و الا با ضرب و شتم مواجه خواهيد شد. اما تجمع كنندگان به رغم اين تهديدها همچنان مقاومت كرده و از ترك محل تجمع خودداري كردند. اين تجمع كه از ساعت8 صبح شروع شده بود، تا بعدازظهر ادامه داشت. تجمع معلمان آزاده از حمايت دانشجويان و ساير اقشار برخوردار است. لازم به ذكر است كه معلمان بازداشت شده در زندان اوين محبوس بوده و زير بازجويي و شكنجه قرار دارند.

مجلس عوام انگليس، افزایش سركوب زنان توسط رژیم را محکوم کرد
مجلس عوام انگلستان در پايگاه اطلاع رساني خود اعلام كرد: «سركوبي كه رژيم ايران به بهانه پوشش عليه زنان به راه انداخته ما را نگران ساخته است. دستگيري زنان به اين بهانه ما را عميقاً مضطرب ساخته است. بسياري از زنان ايران از ترس دستگيري از رفتن به خيابانها بيم دارند. زنان ايراني بايد قادر باشند, بدون دخالت دولت, خود در مورد نحوه پوشش تصميم بگيرند, چرا كه اين تصميمات يك حق پايه يي انساني است».


******

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران روز 11 اردیبهشت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: صبح روز گذشته به مناسبت روز جهاني كارگر صدها هزار تن از كارگران با تجمع در استاديوم امجديه تهران و خيابانهاي اطراف آن,عليه حكومت آخوندي و سياستهاي ضدكارگري آن دست به اعتراض زدند. این اطلاعیه افزود: در اين تظاهرات علاوه بر كارگران تهران, هزاران كارگر از شهرهاي مختلف كشور از جمله مشهد, ساوه, بروجرد, نيشابور و زنجان نيز شركت داشتند. زنان, معلمان و دانشجويان نيز در پاسخ به فراخوان سازمان مجاهدين خلق ايران, به كارگران پيوستند و نشان دادند كه خواست همه مردم ايران مشترك است. آنها شعار مي دادند: «آزادي, آزادي حق مسلم ما است». اطلاعیه شورا ادامه داد: تجمع كارگران كه از ساعت 8و نيم صبح در امجديه شروع شده بود تا ساعت 30/10 ادامه داشت و سپس تظاهركنندگان به سمت ميدان 7تير به حركت در آمدند و در هنگام راهپيمايي شعار مي دادند: «آزادي, آزادي حق مسلم ما است», «کارگر زنداني آزاد بايد گردد»، «کارگر، معلم، دانشجو اتحاد اتحاد», «معلم به‌تجمع کارگر خوش آمدي», «قرارداد موقت، اصول برده داريست»، «وزير بي لياقت، استعفا استعفا», «حکومت زور نمي خوايم پليس مزدور نمي خوايم» و «نيروي انتظامي نوبت ما هم ميشه». اين تظاهرات عظيم در حالي شكل گرفت كه وزارت كشور رژيم اجازه هيچگونه راهپيمايي را به كارگران نداده و از صدور مجوز براي برگزاري تجمع در مقابل وزارت كار, مجلس يا دفتر احمدي نژاد نيز خودداري كرده بود. رژيم قصد داشت كارگران را در محل قبر خميني جمع كند كه نقشه اش با شكست مواجه شد. دبیرخانه شورای ملی مقاومت در این اطلاعیه افزود: در جريان این تظاهرات, نيروي انتظامي و ماموران لباس شخصي و گارد ضد شورش، كارگران را به شدت مورد حمله قرار داده و بسياري از آنان را دستگير و به نقاط نامعلوم بردند. در ميان دستگير شدگان شماري از دانشجويان به چشم ميخوردند. در جريان اعتراضات كارگران, ماموران نيروي انتظامي ميخواستند آقاي منصور اسانلو دبيركل سنديكاي اتوبوسرانان شركت واحد را دستگير كنند كه با مقاومت جمعيت مواجه و مجبور به عقب نشيني شدند. در ادامه این اطلاعیه آمده است: در شيراز 5هزار كارگر و در رشت 8هزار كارگر دست به اعتراض زدند و اعتراضات مشابهي در شهرهاي مختلف از جمله قم و سنندج شكل گرفت كه با حمله نيروهاي سركوبگر مواجه شد. خانم مريم رجوي رييس جمهور بر گزيده شورای ملی مقاومت ايران با درود به كارگران و همه دانشجويان, معلمان و زناني كه به حمايت از آنها برخاستند, تظاهرات روز اول ماه مه را مظهر تمايل مردم ايران براي سرنگوني رژيم و استقرار دمكراسي در ايران توصيف كرد. وي عموم جوانان ايران را به حمايت از كارگران و حمايت از خانواده دستگير شدگان فراخواند و از عموم سنديكاها و اتحاديه هاي كارگري و مراجع ذيربط بين المللي خواستار محكوميت سياستهاي ضد كارگري آخوندها و تلاش براي آزادي كارگران زنداني شد.
در روز جهانی کارگر، ابعاد تظاهرات كارگران در تهران به حدي بود كه رژيم ناگزير شد در رسانه هاي خود به گوشه هايي از آن اعتراف كند. خبرگزاري حكومتي كار نوشت: حركت خودجوش كارگران و شعارهايي كه سر مي دهند، به گونه ‏اي جو موجود را تحت تاثير قرار داده ‏بود كه بسياري از آحاد مردم تحت تاثير شرايط موجود قرار گرفته و كارگران را در اين راهپيمايي همراهي و مشايعت ‏كردند. تعدادي از دانشجويان دانشگاه هاي تهران و شهرهاي مختلف، با شركت در راه ‏پيمايي روز جهاني كارگر حمايت خود را از كارگران اعلام كردند. اين منبع حكومتي افزود: كارگران شهرهاي مختلف مرزي به ويژه مرزهاي غربي و جنوب غربي كشور، همراه با ساير كارگران كشور در راهپيمايي روز جهاني كارگر شركت كرده و خواستار تعلق گرفتن تسهيلات مختلف براي كارگران شدند. پاسدار محسن رضايي در سايت خود با عنوان ”درگيري و شعار استعفاي وزير در راهپيمايي كارگران” اعتراف كرد: درگيري نيروي انتظامي با واكنش شديد كارگران روبه رو شد و كارگران با شعار «نيروي انتظامي، خجالت، خجالت» نسبت به اين عملكرد نيروي انتظامي عكس العمل نشان دادند.

******

خبرگزاری همبستگی ملی روز چهارشنبه گزارش داد: معلمان آزاده از صبح امروز (12 اردیبهشت) طي يك حركت سراسري در شهرها و مناطق مختلف در برابر مراكز آموزش و پرورش رژيم تجمعهاي اعتراضي برگزار كردند.معلمان معترض با شعارهاي «مدعي عدالت خجالت خجالت»، «معيشت و منزلت، حق مسلم ماست»، «معلم زنداني آزاد بايد گردد» و «معلم مي ميرد، ذلت مي پذيرد».خشم خود را عليه رژيم ابراز كردند. اين اعتراضات در حالي برگزار شد كه رژيم با انواع تهديدها و ترفندها تلاش مي كرد، مانع برگزاري آنها شود. این خبرگزاری افزود: بنا به گزارشهاي دريافتي از تهران، از صبح امروز هزاران تن از معلمان در مقابل سازمان آموزش و پرورش نرسيده به ميدان فلسطين تجمع كرده و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده مي شد.تجمع كنندگان كه شمار زيادي از زنان معلم در ميان آنها به چشم مي خورد مورد يورش مأموران حکومتی قرار گرفتند. این خبرگزاری خاطر نشان کرد: بنا به گزارشهاي دريافتي رژيم حتي مراسم دولتي تحت عنوان روز معلم را نيز در وحشت از تبديل آن به يك حركت اعتراضي لغو كرده و به جاي آن به طور پراكنده در سالنهاي پرت افتاده و متفرق جلساتي ترتيب داده است. این خبرگزاری اضافه کرد: بنا به گزارشهاي دريافتي وزارت اطلاعات رژيم پيامهاي تلفني زيادي به خانواده هاي معلمان بازداشت شده ارسال كرده و به دروغ عنوان مي كرد كه معلمان آزاد شده اند. بر اساس گزارش همبستگی ملی، برپايي اين تجمعهاي اعتراضي در حالي است كه سازمان آموزش و پرورش رژيم در تهران تهديد كرده بود كه هر معلمي در تجمع اعتراضي روز 12ارديبهشت شركت كند، از دريافت هديه هفته معلم و حق ارتقاي شغلي محروم خواهد شد. براساس يك خبر ديگر در ادامة سركوب گسترده و سيستماتيك معلمان، عوامل اطلاعات رژيم به محل انبار نشرية توقيف شدة «قلم معلم»حمله كرده و ضمن ضرب و شتم معلمان و ناشران اين نشريه، تمام نسخه هاي چاپ شده آن را به غارت بردند. اين نشريه به همت معلمان آزاده درتيراژ بالايي چاپ شده بود و قرار بود روز 12ارديبهشت توزيع گردد. ابعاد حركت اعتراضي معلمان در تهران به حدي بود كه رژيم در رسانه هاي خود ناگزير به گوشه يي از آن اعتراف كرد. خبرگزاري حكومتي فارس گزارش داد:” تعدادي از معلمان تهراني در مقابل سازمان آموزش و پرورش تهران تجمع كردند. تعداد معلمان تجمع كننده با گذشت زمان بيش تر مي شد. معلمان در اين تجمع با سردادن شعارهايي در خصوص مسائل معيشتي و اجراي نظام هماهنگ پرداخت خواستار رسيدگي به اين وضعيت شدند“

روز معلم در شهرهای دیگر کشور نیز برگزار شد
در كرمانشاه صدها تن از معلمان طبق اعلام قبلي در مقابل اداره سازمان و آموزش و پرورش تجمع اعتراضي برگزار كردند. تعداد زيادي از مأموران نيروي انتظامي در وحشت از گسترش اين حركت اعتراضي در محل حضور يافته و معلمان را به محاصره خود درآوردند.
در مشهد به رغم ترفندها و تهديدها، معلمان طبق قرار قبلي در مقابل سازمان آموزش و پرورش تجمع اعتراضي برگزار كردند. يكي از معلمان تجمع كننده در گزارشي از اين تجمع اعتراضي گفت: تلاش زيادي صورت گرفت تا مانع انجام اين تجمع شوند. از دو شب قبل اعلاميه هايي به در و ديوار اماكن نصب شده بود مبني بر اين كه دستمزدها افزايش مي يابد و مشكلات معلمان حل مي شود.
در مريوان معلمين در مقابل سازمان آموزش و پرورش اين شهر تجمع اعتراضي برگزار كردند. به گزارش شاهدان بيش از هزار نفر از معلمان در اين تجمع شركت كرده و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده مي شد
در قزوين تجمع معلمان در مقابل سازمان آموزش و پرورش صورت گرفت.
فرهنگيان شهرستان ابهر روز 12 ارديبهشت در مقابل اداره آموزش وپرورش اين شهر تجمع اعتراضي برگزار كردند
در يزد نيز بيش از پنج هزار نفر از فرهنگيان اين شهر در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع كردند.
معلمان شهرستان ياسوج از ساعت 9 و سي دقيقه صبح نزديك اداره آموزش و پرورش اين شهرستان تجمع كرده و سپس به مقابل آموزش و پرورش ياسوج رفتند . معلمين معترض خواستار استعفاي رئيس اداره آموزش و پرورش اين شهرستان شدند .
در اصفهان نيز به رغم حضور گسترده مأموران نيروي انتظامي ،معلمان در مقابل سازمان آموزش و پرورش تجمع كردند.
به رغم تمامي دسيسه ها و توطئه هاي رژيم تجمع معلمين در همايونشهر درساعت 9 صبح شكل گرفت . بيش از 400 نفر از معلمين همايونشهر در مقابل اداره اموزش و پرورش اين شهرستان تجمع نمودند.
در زنجان تجمع معلمان در مقابل آموزش و پرورش در ميدان دار القرآن شكل گرفت و مستمرا بر تعداد آنها افزوده مي شد.
معلمين اروميه نيز در مقابل سازمان آموزش و پروش اين استان يك تجمع اعتراضي برپا كردند و با سردادن شعارهاي ضدحكومتي خواستار آزادي همكاران بازداشت شده خود شدند.
در بروجرد صدها تن از معلمين و بازنشستگان با سر دادن شعارهايي از قبيل «معلمان ايران , اتحاد اتحاد» خشم خود را عليه رژيم فرياد كردند. فرهنگيان تجمع كننده به رغم اينكه توسط مأموران لباس شخصي و پليس و نيروي انتظامي مورد ضرب و شتم قرار گرفتند, اما از ترك محل سازمان آموزش و پرورش خودداري كردند.
در خرم آباد معلمين به اعتراض سراسري معلمين پيوسته و با تجمع در مقابل اداره آموزش و پرورش به سردادن شعار عليه رژيم پرداختند.
مردم شاهين شهر نيز در این روز شاهد اعتصاب و اعتراض معلمين اين شهرستان بودند. صدها تن از معلمين اين شهر در مقابل اداره آموزش و پرورش اين شهرستان تجمع كردند
قوچان نيز شاهد اعتراض خشمگينانة صدها معلم درمقابل اداره آموزش و پرورش بود. معلمان معترض خواستار آزادي همكاران زنداني خود , اجراي لايحه خدمات كشوري و تأمين معيشت شايسته شدند. معلمين تجمع كننده طي سخناني با زندانيان و خانواده آنان اعلام همبستگي كردند.
معلمين شهرضا كه برصدها تن بالغ مي شدند، اين تجمع اعتراضي روز معلم را همزمان با روز جهاني كارگر, در مقابل اداره آموزش و پرورش برپا كردند.
در كرج بيش از سه هزار نفر از معلمين در مقابل ساختمان ناحيه سه، سازمان آموزش و پرورش رژيم يك تجمع اعتراضي برپا كردند. معلمين معترض خواهان اجراي كلية مطالبات خود از جمله لايحه خدمات كشوري و نيز آزادي بي قيد وشرط معلمان دستگير شده در تهران شدند.
بنا به گزارشاتی از اردبيل، بيش از هزار نفر از فرهنگيان اين شهر در مقابل سازمان آموزش و پرورش تجمع كردند. فرهنگيان تجمع كننده در پايان خواستهاي خود را درباره نظام هماهنگ حقوق و بهبود وضعيت معلمين اعلام كردند.
رژيم در وحشت از انتشار اخبار اعتراضي معلمان دزفول، به آنان نسبت به مصاحبه و انتشار اخبار فعاليت معلمين هشدار داده است. يكي از فرهنگيان اين شهر گفت: از طرف فرمانداري به معلمين هشدار داده شده است كه از هرگونه اظهارنظري در رابطه بامشكل معلمين خود داري كرده و اجازه ندارند اخباري را دراين باره رسانه يي كنند.وي افزود روي تلفنهاي افراد فعال, شنود گذاشته شده و اجازه صحبت كردن را به معلمين فعال را نمي دهند.
در همین رابطه رژيم طي يك بخشنامه رسمي به ادارات آموزش و پرورش برخي استانها رسماً معلمان و فرهنگيان را تهديد كرد كه در صورت شركت در هرگونه حركت اعتراضي با مجازاتهايي از توبيخ تا انفصال دائم از خدمات دولتي روبرو مي شوند.در بند سوم اين بخشنامه يكي از اتهامات منجر به مجازاتهاي ذكر شده « شركت در تحصن، اعتصاب و تظاهرات » مي باشد.
منابع خبری مقاومت ایران خبر دادند: حدادعادل رئيس مجلس رژيم در وحشت از اعتراضات معلمان گفت: ما آمادگي داريم مشکلات معلمان را از زبان خود آنان بشنويم مطالبات آنان را مهم مي دانيم و براي تامين آن خواسته ها تلا ش مي كنيم اما توجه داشته باشند امکانات در حدي نيست که همه خواسته ها تامين شود. بيش از اين براي کشور مقدور نيست. وي به اين ترتيب اذعان كرد كه رژيم قصد پاسخ دادن حتي به خواسته هاي صنفي معلمان را ندارد. رئيس مجلس رژیم افزود: بايد براي حل مشکلات آموزش و پرورش راه حل هاي ديگري پيدا کنيم و بار سنگين را از روي دوش دولت برداريم. کاري کنيم کساني که استطاعت مالي دارند به اندازه اي که از آموزش و پرورش بهره اقتصادي مي برند به اين دستگاه بهره برسانند. اظهارات حداد عادل در حالي است كه به اعتراف وزير نفت ملاها، رژيم در سال گذشته 51ميليارد و 300ميليون دلار درآمد نفتي داشته است. این منابع افزودند: خامنه اي ولي فقيه ارتجاع در اظهارات خود تحت عنوان روز معلم, آب پاكي را روي دست معلمان ريخت و گفت به فكر كسب نان و معيشت نباشند، به فكر رسالت خودشان باشند. خامنه اي گفت: «شما يك صنفي مثل بقيه اصناف نيستيد, اينجور نيست كه حالا يك شغلي انسان به دست آورده ناني از اين راه به دست ميايد، با اين چشم به اين شغل نگاه كنيد. مساله معلم براي خود معلم بايد آن رسالت و مسئوليت عظيمي باشد كه به اجمال شرح آن را دادم». خامنه اي هم چنين با اعتراف به تشديد بحران دروني وحشت رژيم را ابراز كرد و گفت: «دشمن اون دشمني كه من اول امسال عرض كردم كه عقب ماندگي علمي, عقب ماندگي اقتصادي, شكستن يكپارچگي ملي, اين سه هدف مهم را دارد به جد تعقيب مي كند. يعني از لحاظ اقتصادي عقب بمانيم, شكست بخوريم, از لحاظ علمي اين پيشرفتي را كه شروع شده است متوقف كنيم, از لحاظ يكپارچگي ملي هم اين وحدتي رو كه وجود دارد بشكنيم, به جان هم بيفتيم, دشمن دارد اين سه هدف را دنبال مي كند».

******

ماموران انتظامی در استان اردبیل, در چارچوب طرح موسوم به مبارزه با بدحجابی, 636 نفر را در این استان مورد بازجویی خیابانی قرار دادند. امیریعقوب رضازاده سركرده نیروی انتظامی رژیم در استان اردبیل با اعلام این خبر گفت:”برای اجرای این طرح كه در تمام شهرهای استان اجرا خواهد شد، تیمهایی در قالب دو گشتِ بانوان و آقایان در سطح شهر فعال و از ساعت 16 تا 20 با پدیده بدحجابی و رفتارهای مخاطره آمیز برخورد خواهند كرد.” نمایندگان مجلس رژیم از تهران, بر ادامه طرح مبارزه با بدحجابی, اصرار ورزیدند و از اقدامات سركوبگرانه نیروی انتظامی دفاع كردند. علی ریاض نماینده مجلس رژیم از تهران در مصاحبه با خبرگزاری حكومتی ایسنا گفت:” مجمع نمایندگان استان تهران در دیدار با رادان، رئیس نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن حمایت از طرح تأمین امنیت اجتماعی، تداوم این طرح و برخورد قاطع را خواستار شدند. ”
رژیم در جریان طرح مبارزه با بدحجابی تاكنون حدود هزار نفر را تنها در تهران دستگیر كرده است.پاسدار احمدی مقدم سركرده انتظامی رژیم گفت:” تاكنون 970 نفر در طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی دستگیر شده اند و 74 نفر از این تعداد به مراجع قضایی تحویل داده شده اند“. وی كه برای دیدار با آخوندهای قم در این شهر به سر می برد, افزود:”طرح مبارزه با بدحجابی از شنبه هفته آینده در دیگر استان های كشور نیز به مرحله اجرا در می آید“. از سوی دیگر، پاسدار حسن كرمی سركرده انتظامی در آذربایجان غربی در مصاحبه باخبرنگاران حكومتی گفت: ”هدف از اجرای طرح امنیت اجتماعی، ایجاد امنیت، مبارزه بامظاهر بدحجابی و برخورد با متخلفین ناهنجاری‌های اجتماعی است. در این راستا یك هزار دستگاه گیرنده ماهواره‌ای، ‪ضبط شده و ‪ ۱۱۶مغازه نیز، پلمپ شده‌اند.” عزتالله یوسفیان, مخبر كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس رژیم خواستار تبعید زنان به بهانه آخوند ساخته بدحجابی شد. وی گفت: تبعید 5 ساله زنان بدحجابی كه به تذكرات مكرر بی‌‌توجهی كرده‌‌اند, از پایتخت به لحاظ قانونی بلا‌ایراد است و هیچ مقامی نیز نمی‌‌تواند جلوی اجرای قانون را بگیرد.