صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، اردیبهشت ۰۲، ۱۳۸۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


کارگران قراردادی پالایشگاه نفت آبادان دست به تجمع اعتراضی زدند
جمعی از كارگران قراردادیِ پالایشگاه نفتِ آبادان، روز شنبه, در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود, در مقابل اداره كار این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار كردند. این كارگران علاوه بر حقوق خود, عیدی سال 85 را نیز تاكنون دریافت نكرده اند. كارگران معترض گفتند: در قسمت‌‏های بسیار سخت پالایشگاه به كار گمارده می‌‏شوند و در صورت كوچكترین اعتراض به شرایط كار یا احقاق حقوق قانونی خود, بلافاصله اخراج می‌‏شوند، بدون آن‌‏كه موفق به دریافت مطالبات و حق سنوات خود شوند .

هزاران نفر از مردم شهرستان فردوس تظاهرات کردند
هزاران نفر از مردم شهرستان فردوس طی تظاهراتی مراكز دولتی و دفتر نماینده مجلس رژیم در این شهر را مورد تهاجم قرار داده و شیشههای آنها را شكستند. این تظاهرات خشمگینانه علیه الحاق این شهرستان به خراسان جنوبی صورت گرفت. تظاهركنندگان كه در مقابل فرمانداری رژیم تجمع كرده بودند، دامنه اعتراض خود را گسترش داده و با آتش زدن لاستیك برخی مسیرها را مسدود نمودند. شهرستان فرودس از شهرستان های استان خراسان رضوی می باشد که 50 هزار نفر جمعیت دارد.

******

سه دلال تسلیحاتی به جرم همكاری با رژیم ایران و ارسال سلاح برای آن در دادگاه شهر فرانكفورت آلمان محاكمه می شوند. خبرگزاری د.پ.آ آلمان ضمن مخابره این خبر گفت: این سه مرد 42، 60و 65 ساله متهم هستند كه مقررات كنترل تسلیحات جنگی را نقض كرده اند. این افراد قرار بود حدود 200 هزار قبضه سلاح تولید فرانسه را به رژیم ایران تحویل دهند. این خبرگزاری افزود، این متهمین در فوریه سال گذشته 2006 دستگیر شده اند . خبرگزاری د.پ.آ .جزییات بیشتری درباره هویت این دلالان و معامله تسلیحاتی مخفی رژیم ایران ارائه نداده است.

کارگران شرکت دیداس بندرعباس تجمع اعتراضی برپا کردند
آنان در مقابل بانك اقتصاد نوین بندرعباس تجمع كرده وخواستار پرداخت حقوق های عقب افتاده شدند.كارگران چهارماه است كه حقوق دریافت نكرده اند.

کارگران یخچال سازی بوژان دست به تظاهرات زدند
كارگران كارخانه یخچالسازی بوژان لرستان در مقابل استانداری رژیم در خرم آباد تظاهرات كردند. تظاهركنندگان خواستار پرداخت حقوق های عقب افتاده و رسیدگی به مشكلات مالی شدند. معترضین گفتند پس از چندین بار اعتصاب و تجمع در مقابل استانداری هنوز به خواستههای آنان رسیدگی نشده است.

******
رژیم طرح سركوبگرانه دیگری را در اصفهان در دستور كار قرار داده است. پاسدار عبدالرضا آقاخانی سركرده نیروی انتظامی در اصفهان گفت: مرحله جدید طرح ضربت ذوالفقار در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان اصفهان از اول اردیبهشت آغاز و تا پایان تیرماه طی 5 مرحله ادامه خواهد داشت.


******
منابع مقاومت ایران روز دوشنبه 27 فروردین خبر دادند: براساس گزارشهاي رسيده از منابع كانون صنفي معلمين به رغم تشديد اقدامات سركوبگرانة ازجمله دستگيريهاي گسترده به ويژه دستگيري باغاني، دبيركل كانون صنفي، اعتصاب سراسري معلمين آزاده امروز نيز در ابعادي بسيار گسترده تر از روز گذشته جريان داشت. در تهران و بسياري از شهرها اغلب مدارس به حالت تعطيل يا نيمه تعطيل درآمدند. يك منبع در كانون صنفي معلمان گفت: وقتي شماري از مأموران دادستاني براي دستگيري آقاي باغاني به دبيرستاني كه او در آن تدريس مي كند، آمدند و مي خواستند او را با خود ببرند، مدير و معلمان مدرسه دست به اعتراض زدند اما مأموران با برخورد خشن و تهديد وي رابه محل نامعلومي منتقل كردند. يك منبع ديگر از كانون صنفي معلمان كه گزارش اعتصاب در مناطق 7 و 8تهران را مي داد،گفت: زماني معلمان شعار مي دادند: «ما اسلحه نداريم دانش آموز مياريم»، اما امروز خود دانش آموزان پشت معلمان هستند و از اين كه منزلت معلم زير سؤال رفته خشمگينند. يكي از معلمان وابسته به كانون صنفي براساس مشاهدات خود از پيوستن جمعي از دانش آموزان دبيرستانهاي منطقة11 و اطراف ميدان خراسان به اعتصاب معلمان خبر داد.
• براساس گزارش شاهدان، امروز در استانهاي گيلان و مازندران بيش از 70درصد معلمين در اعتصاب بوده و كلاسهاي درس را تعطيل كردند. اولياي مدارس و دانش آموزان از معلمين حمايت نمودند.
• در استانهاي زنجان و ايلام و شهر آبادان اغلب معلمان در اعتصاب بودند. امروز ميزان شركت خانمهاي معلم در اعتصاب چشمگير بود. براساس گزارش رسيده از ايلام تمامي مدارس تعطيل بودند.
• در مشهد بيش از 95درصد مدارس به حالت تعطيل درآمدند.
• براساس گزارش دريافتي فرهنگيان مناطق غرب كشور از جمله شهر‌هاي سنندج، مريوان، سقز و بوكان به اعتصاب سراسري معلمان پيوسته و از حضور در كلاس‌هاي درس خود‌داري كردند. اعتصابيون خواستار آزادي معلمان دستگير شده در تظاهرات و اعتراضات قبلي شدند. معلمان همچنين اعلام كردند تا رسيدن به خواسته‌هاي به حق خود و آزادي همكارانشان به اعتصاب ادامه داد. براساس گزارشهاي دريافتي كارگزاران رژيم آخوندي با صدور بخشنامه هاي رسمي معلمان معترض را از مصاحبه و تماس تلفني منع كردند. نمونه يي از اين بخشنامه در اروميه ديده شده است.
• خبرگزاري حكومتي كار، به اعتصاب گسترده معلمان آزاده در سراسر كشور اعتراف كرد و نوشت :”در حمايت از فرا‌خوان كانون صنفي معلمان كشور جمعي از معلمان مناطق غرب كشور روز 26 و 27 فروردين سال جاري از حضور در كلاس‌هاي درس خود‌داري كردند“.
• غلامحسين افسري رئيس سازمان آموزش و پرورش رژيم در خراسان وحشت آخوندها را از اعتراضات ضدحكومتي معلمان ابراز كرد و گفت:” فرهنگيان مراقب باشند كه در گردونه‌هاي سياسي نيفتند“. وي كه با خبرگزاري حكومتي ايسنا مصاحبه مي كرد، افزود: ” ...اگر از معلمي ‌پرسيده مي‌شُد كه مشکلات خود را بيان كن، او به طرح مشکلات دانش‌آموزان و مدرسه‌اش مي‌پرداخت, اما چند سالي است كه با راه افتادن يك جريان، قضايا به هم ريخته است“. رئيس سازمان آموزش و پرورش رژيم در خراسان همچنين در پاسخ به اعتراض معلمان توهين نسبت به اين قشر زحمتكش و آزاده پرداخت و با وقاحت گفت:” ناخرسندي عده‌ يي از فرهنگيان نسبت به برخي کالاها همچون برنج تايلندي، به زودي از طريق مکاتبه به مسوولان ذيربط اعلام مي‌شود“.

******

• روز یکشنبه 26 فروردین، جمعي از بيماران مبتلا به ام- اس در اعتراض به گراني و كمبود داروهاي مورد نيازشان تجمع كرده و خيابان طالقاني تهران را مسدود كردند. به گفته معترضين, قيمت داروهاي مورد نياز بيماران مبتلا به ام- اس به يكباره سه برابر شده و برخي از اين داروها نظير بتافرون نيز در بازار يافت نمي شود.
• جمعي از كارگران كارخانة نمك كِميكال, در اعتراض به از دست دادن كار خود, در مقابل ادارة كار شهرري تجمع كردند. كارگران اين كارخانه كه در روزهاي پاياني سال 85 بدون دريافت حقوق ماههاي بهمن و اسفند، عيدي و پاداش از كار اخراج شده‌‏اند, گفتند:” مديريت كارخانه به جاي كارگران اخراجي, نيروهاي جديدي استخدام كرده است“.
• رژيم, چند تن از اعضاي سنديكاي شركت واحد اتوبوسراني تهران را احضار كرد.ابراهيم مددي، نايب رئيس سنديكاي كارگران شركت واحد گفت: به بهانه هاي مختلف رانندگان را احضار مي كنند در حاليكه اين احضارهاي شفاهي غير قانوني است. هم چنين در جريان بازجويي از كارگران برخوردهاي نامناسب صورت مي گيرد. وي به شكنجه كارگران توسط ماموران حراست شركت واحد اشاره كرد و گفت: با بازجوييهاي خشن و طولا‌ني، فضاي رعب و وحشت را براي كارگران به وجود آورده اند و از آنجا كه احضارها به صورت شفاهي است هيچ ردپايي نيز از خود برجا نمي‌گذارد».
• در يك درگيري مسلحانه در سعادت آباد تهران يك بسيجي کشته شد. به نوشته روزنامه حكومتي كيهان، بسيجي مزبور غلامرضا زبوني نام داشت و در پايگاه حافظي از حوزه 107 ناحيه قدس مشغول فعاليتهاي سركوبگرانه بود. هم چنين يك مامور نیروی انتظامي در آذربايجان غربي كه قصد مزاحمت براي سرنشينان يك خودرو را داشت مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.
دانشجویان شهرهای مختلف کشور، علیه اقدامات سرکوبگرانه رژیم دست به تجمعات اعتراضی زدند
ـ دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل روز یكشنبه در اعتراض به دستگیر شدن چند تن از دانشجویان این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار كردند. آنان با چیدن ظرف‌های غذای خود از سلف سرویس تا جلوی درب دفتر رئیس دانشگاه نسبت به این موضوع اعتراض كردند. دانشجویان معترض بعد از مدتی نیز در دانشكده برق دانشگاه بابل تحصن كردند. به دنبال این حركت اعتراضی برخی از كلاس‌های درس این دانشگاه تعطیل شد. به گفته دانشجویان معترض, سه تن از دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل دستگیر شده و به مكان نامعلومی منتقل شده اند.- دانشجویان مدیریت و برنامه ریزی دانشكده محیط زیست دانشگاه تهران در محوطه این دانشگاه تجمع كرده و ازرفتن به كلاس های درس خودداری نمودند. دانشجویان معترض خواستار بازگشت یكی از اساتید خود به دانشگاه شدند.
- جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز نیز روز یكشنبه در اعتراض به آبگیری سد سیوند, در این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار كردند. دانشجویان معترض گفتند, با آبگیری سد سیوند مسیر کوچ عشایر تخریب می شود و 8 هزار اصله درخت به زیر آب می‌رود، همچنین رطوبت به وجود آمده فرسایش و تخریب مقبره کوروش را در پیش خواهد داشت. دانشجویان همچنین در تجمع خود, سرود 'ای ایران' را خواندند و شعار 'دانشجو بیدار است از تخریب بیزار است' را سر دادند.


******

رژیم در وحشت از اوضاع انفجاری جامعه، طرح ها وتدابیر خود را برای سركوب زنان افزایش داده است: پاسدار احمدرضا رادان سركرده انتظامی تهران بزرگ برای زنان خط ونشان كشید و گفت: عدهیی از زنان و دختران نیازمند تلنگری هستند تا به خود بیایند، لازم است این افراد از سوی پرسنل نیروی انتظامی به مکان های خاصی هدایت شوند و لازم است به مراجع قضائی سپرده شوند تا برابر معیار های قانونی با آنها برخورد شود. محمود سالاركیا دبیر ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص اعلام كرد: طرح افزایش امنیت اخلاقی از اول اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد، همان طور كه برای پرونده‌های اراذل و اوباش شعبه‌های ویژه در نواحی مختلف دادسرا ایجاد شد، برای رسیدگی به پرونده‌های زنان نیز شعب ویژه‌ایی در نواحی مختلف دادسرا ایجاد شده است. وی كه با خبرگزاری حكومتی ایسنا مصاحبه میكرد افزود: تصمیم ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص از ناحیه‌ی نیروی انتظامی اعلام شده و بر اساس آن طرح مذكور به اجرا در خواهد آمد. برای برخورد با بد حجابی كه در برخی از معابر و مراكز عمومی مشاهده می‌شود مجازاتی هم پیش بینی شده است. آخوند احمد خاتمی, عضو خبرگان رژیم گفت: این بی پروایی که برخی خانم های بدحجاب و یا بیحجاب دارند، دهن کجی صریحی به انقلاب است. وی گفت: مسئله مبارزه با تهاجم فرهنگی که بخشی از آن مبارزه با بدحجابی است یک پروژه عملیاتی است. در این راستا باید مجلس شورای اسلامی با قانونهای کارگشا، قوه قضاییه با قاطعیت، صدا وسیما و مطبوعات با فعالیتهای فرهنگی در این زمینه، کاری کنند که این پروژه به سرانجام برسد. مسئولان نیروی انتظامی باید پیش از آغاز این پروژه، هماهنگیهای لازم را انجام دهند تا مبادا خدای ناکرده این حرکت، حرکتی مقطعی باشد ؛ زیرا در این صورت ، هنجارشکنان بررفتارهای نادرست خود خواهند افزود. وی خواهان برخورد قاطع مأموران نیروی انتظامی با زنان شد و افزود: نیروهای انتظامی بدانند از ویژگیهای مؤمنان آن است که جهاد در راه خدا می کنند و از سرزنشها، بیمی به خود راه نمی دهند. در این عرصه نیز از نیروی انتظامی می خواهم که دقیقا قانون را اجرا کند و به هیچ فردی اجازه حرکت غیر قانونی را ندهند .

******
بر اثر جاری شدن سیل در اسفراین، سبزوار و قزوین 6تن جان باخته و ده ها نفر مجروح شدند.این سیل روز یكشنبه در بخش مركزی اسفراین ، چهار كشته و 32مجروح برجای گذاشت. در شهرستان سبزوار نیز بر اثر جاری شدن سیل یك نفر كشته شد. سیل همچنین چندین خانه را تخریب نمود. در استان قزوین نیز طغیان رودخانه زیاران یك كشته برجای گذاشت وخسارات فراوانی به بار آورد.

******

رانندگان سازمان اتوبوسرانی اهواز همراه باخانوادههایشان در مقابل ساختمان این سازمان تجمع اعتراضی برگزار كردند. این تجمع كه چند روز متوالی ادامه داشت، در اعتراض به خودداری كارگزاران رژیم از دادن لاستیك، روغن و سایر قطعات و وسایل مورد نیاز رانندگان در سه ماهه اخیر بوده است. این رانندگان 70درصد ناوگان اتو بوسرانی اهواز را تشكیل می دهند.


******

روز پنجشنبه دانشجويان در شهرهاي مختلف كشور,در حمايت از دانشجويان بازداشت شده در دانشكدة فني بابل, اقدام به برگزاري تجمعهاي اعتراضي كردند. • دانشجويان دانشگاههاي صنعتي سهند تبريز, دانشكدة فني بابل, سايت پرديس مرکزي دانشگاه مازندران در ساري و دانشگاه صنعت آب و برق عباسپور نسبت به اين بازداشتها اعتراض كردند.
• در دانشگاه صنعت آب و برق, دانشجويان هم چنين نسبت به عدم رسيدگي به مسائل صنفي معلمان, كارگران, عدم ثبت‌‏نام دانشجويان ستاره‌‏دار و موضع‌‏گيري وزير اطلاعات در مورد دانشجويان اعتراض كردند. در اين تجمعات، پلاكاردهايي با عناوين "دانشجويان ربوده شده را آزاد كنيد"، "دانشگاه پادگان نيست" " و "نان، برابري، آزادي" مشاهده مي‌شد. دانشجويان معترض در تحصن خود هم چنين سرود يار دبستاني من را خواندند.
• روز چهارشنبه 29فروردين بيش از 150تن از فرهنگيان بازنشسته تهران از مناطق مختلف در مقابل سازمان بازنشستگان كشوري تجمع اعتراضي برگزار كردند. اين تجمع در اعتراض به اجرا نشدن لايحه نظام هماهنگ پرداخت حقوقها و پايين بودن دستمزدها صورت گرفت. بازنشستگان گفتند ده سال است به ما وعده داده شده كه 12 درصد حقوقمان اضافه مي شود ولي تاكنون افزايش نيافته است. فرهنگيان بازنشسته گفتند ماهيانه 200هزار تومان مي گيرند و همانند آموزگاران، زير خط فقر قرار دارند.
• معلمان بازداشت شده روزهاي اخير در كرمان همچنان در زندان و شكنجه گاههاي رژيم تحت بازجويي و شكنجه هستند. ماموران حکومتی و گردانندگان زندانها اجازه ملاقات به خانواده ها و آشنايان بازداشت شدگان نمي دهند.
• در تهران نيز معلمان بازداشت شده زير شديدترين فشارها قرار دارند. رژيم از معلمان بازداشت شده خواسته است اطلاعيه بدهند و خواهان آن شوند كه در روزهاي نهم، دوازدهم و هجدهم ارديبهشت اقدام به اعتصاب و تجمع نكنند. معلمان بازداشت شده جواب رد به ماموران رژيم داده و گفته اند، اين حركات خواسته همه معلمان كشور مي باشد و خودشان تصميم مي گيرند كه اعتراض كنند يا نكنند . خانواده هاي معلمان بازداشت شده نيز گفتند نسبت به وضعيت آنها هيچ اطلاعي ندارند و طي روزهاي اخير مستمرا به دادستاني به اصطلاح انقلاب و زندان اوين مراجعه كرده اند اما تاكنون جوابي دريافت نكرده اند.
• 16تن از اعضاي مجلس رژیم در وحشت از پيامدهاي سركوب وحشيانة معلمان و دانشجويان، طي نامه يي به پاسدار احمدي نژاد به وي هشدار دادند. به گزارش رسانه هاي حكومتي, در اين نامه آمده است:” در طول چند هفتة گذشته, تعدادي از فرهنگيان و دانشجوياني كه خواهان تحققِ مطالبات قانوني و صنفي خود بوده‌‏اند، تحتِ پيگرد واقع و با آنان برخوردهاي امنيتي و انتظامي صورت گرفته است كه حاصل آن چيزي جز گسترش دامنة نارضايتي‌‏ها در ميان اقشار و اصنافِ مختلف و نهايتاً بدبيني به كليت نظام نيست“. در ادامة اين نامه آمده است:”دستگيري رئيس كانون صنفي معلمان ايران در كلاس درس و بازداشتِ ساير اعضاي كانون مذكور و نيز چندتن از دانشجويان دانشگاه مازندران, مصداق بارزِ اين قبيل برخوردهاي ناصواب است“.
• رژيم, براي دو تن ديگر از زنان شركت كننده در تجمع زنان در22خرداد, احكام زندان صادر كرد.شعبه ششم دادگاه انقلاب ، خانم فريبا داوودي مهاجر را به اتهام ”برگزاري اجتماع غيرقانوني و تباني جهت ارتکاب جرم“به يک سال زندان و سه سال حبس تعليقي و خانم سوسن طهماسب را تحت عنوان ”اقدام عليه امنيت ملي“به شش ماه زندان و يک سال و نيم حبس تعليقي محكوم كرد. لازم به یادآوریست که رژيم پيشتر نيز, خانم آزاده فرقاني، از ديگر شرکت کنندگان اين تجمع را به دو سال حبس تعليقي محکوم کرده بود.

******

دستگاه قضائیه رژیم حكم اعدام یك جوان بنام سعید را در تهران صادر كرد. در هفتهجاری رژیم دو نفر را در منجیل به دار آویخته و حكم اعدام 8 نفر را صادر كرده است.


******
چندین تن در شهرهای خاش و سراوان در استان سیستان و بلوچستان، به دلیل بیماری ناشناختهیی جان خود را از دست داده و 18 نفر نیز بستری شدهاند. به گزارش رسانه های حكومتی بررسى های اولیه نشان می دهد كه این بیماری، مشكوك به طاعون ریوی است ولی هنوز نتایج آزمایش نمونه های این بیماری تایید نشده است.

******

روز چهارشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام كرد رژیم ایران 1300 سانتریفوژ را در تأسیسات هستهیی نطنز نصب كرده است و تغذیه آنها را با گاز هگزافلوراید اورانیوم كه لازمه غنی سازی می باشد، شروع نموده است. خبرگزاری فرانسه ضمن مخابره این خبر به نقل از یك دیپلومات افزود: رژیم ایران 8 آبشار 168 تایی سانتریفوژ دارد كه هر كدام در انبارهای مستحكم زیر زمینی در تاسیسات نظنز می باشد و مقداری گاز هگزافلوراید در آن درحال تزریق است. این دیپلمات به خبرگزاری فرانسه گفت، آژانس بین المللی انرژی اتمی مدارك محرمانه مربوط به این فعالیتهای رژیم ایران را روز چهارشنبه برای 35 كشور عضو شورای حكام ارسال كرد.


بانك باواك اتريش عضويت رژيم ايران را لغو كرد

بانك «باواك» اتريش عضويت تمامي شركتهاي وابسته به رژيم ايران در اين بانك را لغو كرد.بانك مذكور توسط بنياد مالي سربروس آمريكا اداره مي شود. توماس هايم هوفر "سخنگوي بانك باواك در وين اعلام كرد: همكاري با شركتهاي ايراني كه مشتري ما هستند متوقف مي شود. بر اساس قوانين ايالات متحده آمريكا، اين بنياد و شعبه هاي آن از داشتن روابط تجاري با رژيمهايي مانند رژيم ايران كه مشمول تحريم هستند، منع شده اند.وي افزود: روشن است كه هيچ شركتي دوست ندارد مشتريان خود را ازدست دهد اما ما بايد قوانين را رعايت كنيم.

******
روز دوشنبه در دانشگاه فنی ویرجینیا بر اثر تیراندازی فردی بنام چو هوئی، 23 تن کشته و دست کم 21 تن دیگر مجروح شدند. چو هوئی 23 ساله، طبق گفته پلیس ایالت ویرجینیا، زاده کرده جنوبی و دانشجوی رشته زبان انگلیسی در دانشگاه فنی ویرجینیا بود و پس از کشتن 23 دانشجو، خودکشی کرد. قتل عام دانشگاه فنی ویرجینیا بعد از واقعه کالومباین، تلخترین واقعه ناگواری بود که آمریکا در محیط آموزشی به خود دیده است. در میان قربانیان دانشگاه فنی ویرجینیا، یک آموزگار زبان فرانسوی که کانادایی الاصل بود، نیز به چشم می خورد.

******
روز پنجشنبه 30 فروردین برابر با 19 آوریل صدها تن از شهروندان ایرانی در کانادا در برابر پارلمان این کشور در شهر اتاوا تظاهرات و راهپیمایی کردند. آنان با برافراشتن پرچمهای سه رنگ و شیر و خورشید نشان ایران، آرم سازمان مجاهدین خلق ایران و پرجمهای ارتش آزادیبخش ملی ایران، علیه سیاست مماشات شعار داده و از دولت کانادا خواستند تا نام سازمان مجاهدین خلق ایران را از لیست تروریستی خارج کند. سخنرانان کانادایی این گردهمایی در حمایت از راه حل سوم خانم مریم رجوی ( نه جنگ، نه مماشات، تغییر دمکراتیک از طریق مردم و مقاومت ایران) تاکید کردند. این تظاهرات مورد توجه رسانه های کانادایی قرار گرفته و توسط آنان منعکس گردید.