صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

پنجشنبه، دی ۱۰، ۱۳۸۸

خبرهایی از قیام

رژیم، صدها نيروى نظامى و دهها خودروى سنگين زرهى خود را به تهران گسیل داشته است
بنا بر گزارشها از چند ساعت پيش صدها نيروى نظامى و دهها خوروى سنگين زرهى حرکت خود را از کرج به سمت تهران آغاز کردهاند. برخى از اين خودروها ويژه سرکوب تظاهراتهاى درون شهرى مىباشد. گزارشها حاكى است كه گسيل نيروهاى بيشتر و تجهيزات نظامى سنگينتر به تهران مرتبط با حوادث عاشوراى تهران است که در آن مردم در پاره اى از ساعتها نيروهاى گاردى را يا فرارى دادند و يا محاصره کردند و موتورسيکلتها و خودروهاى آنها را به آتش کشيدند. ماموران رژيم بيم آن دارند که انتشار تصاوير مربوط به اين حادثه موجب رويارويى بيشتر آنها با يگانهاى حکومتی شود. گفته می شود در خیابان انقلاب ماشینهای زرهی وارد کرده اند و خیابان آزادی منتهی به خیابان انقلاب شلوغ است.
بر اساس این گزاشها، اتوبوس هاي برقي مسير انقلاب ـ آزادي تعطيل شده است. همچنین در حياط ساختمان رانندگي كه در مسير رودكي واقع شده، پر از ماموران يگان ويژه است که با كليه تجهيزات قصد رفتن به سمت میدان آزادی را دارند.

درگیری در بهشت زهرا

گزارشها حاکی است که درگیریهایی در بهشت زهرا رخ داده است. خبرگزاری هرانا که در خبری از هویت شاهرخ رحمانی، یکی دیگر از شهدای قیام در روز عاشورا خبرداده بود، افزود: شهید شاهرخ رحمانی در روز عاشورا ودر چهار راه ولی عصر توسط خودروی نیروی انتظامی زیر گرفته شد و به شهادت رسید. پیکر این شهید روز گذشته همزمان با پیکر شهید سیدعلی موسوی در بهشت زهرا به خاک سپرده شد. پیگیری ها حکایت از آن دارد که خانواده شهید رحمانی توسط نیروهای امنیتی به شدت تهدید شده اند به گونه ای که در هراس از این نیروها، حاضر به هیچ گونه مصاحبه ای نیستند. نیروهای امنیتی به شرطی پیکر این شهید را تحویل خانواده اش دادند که هیچ گونه مصاحبه ای انجام ندهند و علت درگذشت او را تنها تصادف عنوان کنند.

******
خبرگزاری هرانا خبر داد: از بعد ازظهر امروز درگیری های پراکنده در برخی از میادین شهر تهران صورت گرفته است. به گزارش پایگاه خبری جرس، به رغم حضور چشمگیر نیروهای نظامی در میادین مرکزی شهر تهران، از دقایقی پیش درگیری های پراکنده ای در میادین ولی عصر و هفت تیر گزارش شده است. میدان ولی عصر و میدان هفت تیر دو مکانی هستند که همواره محل آغاز تجمعات اعتراضی هستند.
-نظامیان مستقر شده در میدان هفت تیر دقایقی پیش برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور استفاده کردند.
دقایقی پیش گروههای کوچک مردم معترض که در تلاش برای پیوستن به یکدیگر بودند با برخورد پلیس مواجه شدند. پلیس برای متفرق کردن مردم از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد و مانع شکل گیری تجمعی اعتراض آمیز شد.
- نیروهای گارد ویژه در این میدان مستقر شده اند و به شدت با معترضین که در گروههای کوچک هستند برخورد می کنند.
-شاهدان عینی از بازداشت های گسترده خبر داده اند تا جایی که برخی تعداد بازداشتی ها را دهها تن عنوان کرده اند.
خبرگزاری هرانا افزود: گفتنی است نیروهای گاردی و نظامی امروز با آرایشی متفاوت در تهران ظاهر شده اند، در دست بسیاری از این نیروها سلاح های جنگی دیده می شود و خودروهای زرهی ویژه سرکوب شهروندان نیز صبح امروز از کرج به تهران منتقل شده بود. این خودروها تنها در شنبه خونین تهران در 30 خرداد، فردای سخنرانی خامنه ای در تهران دیده شده است و در ماههای اخیر در سطح شهر خبری از آنها نبود.

******
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه بتاریخ 9 دیماه اعلام داشت: "صبح روز چهارشنبه 9ديماه، به دنبال اجراي اعدام جنايتكارانه اردشير كشاورز، زندانيان بند يك زندان گوهردشت كرج دست به اعتراض زدند. اين اعتراض كه از سالن سه اين بند شروع شد به سرعت هر دو طبقه اين بند را فرا گرفت." این اطلاعیه افزود: مسئولین زندان، اردشير کشاورز يك زنداني 35ساله را پس از تحمل بيش از شش سال حبس، در زندان گوهردشت کرج در ساعت 6:30 بامداد به دار آويختند. اتهام انتسابي به وي قتل يك مأمور نيروي انتظامي در يك درگيري در كرمانشاه عنوان شده بود. اطلاعیه شورا ادامه داد: "انتشار خبر اعدام جنايتكارانه اردشير كشاورز، اعتراض گسترده زندانيان را برانگيخت. زندانيان بند يك با سردادن شعار، انزجار خود را از رژيم آخوندها و دژخيمان اين زندان ابراز كردند. پس از گذشت يكساعت نيروهاي گارد گوهردشت بهرغم حضور در صحنه، ياراي مقابله با اعتراضات زندانيان را نداشتند و درخواست نيروي كمكي كردند. حوالي ساعت 9صبح گارد زندان گوهردشت در حالي كه گاردهاي زندانهاي كچويي، قزل حصار و زندان اوين به كمك آنها آمده بودند، زندانيان معترض را وحشيانه مورد حمله قرار دادند. 15تن از زندانيان در درگيري با نيروهاي سركوبگر دستگير و به نقطه نامعلومي منتقل شدند. دژخيمان پس از به دست گرفتن كنترل زندان، به تخريب وسايل زندانيان پرداخته و زندانيان معترض را در سرماي شديد به سالن هواخوري منتقل كردند. يكي از سربازان كه از حمله به زندانيان و سركوب آنان، سر باز زد، توسط سركرده گارد زندان رجايي شهر، كه براي كمك به سركوب زندانيان آمده بود، در مقابل چشم زندانيان، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.