صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، تیر ۳۰، ۱۳۸۷

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


خبرگزاری همبستگی ملی 30 تیرماه خبر داد: "مأموران سركوبگر رژیم آخوندی به شهركهای اطراف چهاردانگه اسلام شهر یورش بردند و تعدادی از منازل مردم را تخریب كردند." این خبرگزاری افزود: براساس گزارش های دریافتی این یورش در ناحیه 7 منطقه 18شهرداری تهران صورت گرفت و طی آن منازل مردم تخریب و ده نفر از مردم بی دفاع كه در مقابل یورش مأموران دست به مقاومت زده بودند، روانه زندان شدند. در جریان این یورش 8 نفر نیز مجروح گردیدند.

******
عباس پوریانی، دادستان رژیم در گرگان، از افزایش اقدامات سركوبگرانه علیه زنان ایران به بهانه آخوندساخته بدحجابی خبر داد. وی كه در جلسه ستاد مبارزه با جرایم خاص استان گلستان سخن می گفت، افزود: برای برخورد جدی با افراد بدحجاب، یك قاضی از دادگاه و دادسرا با حضور ضابطان در خیابان‌ها و تفرجگاههای عمومی، نسبت به تشكیل پرونده قضایی و صدور حكم در محاكم اقدام می كنند. پوریانی گفت: دادستان‌های حوزه‌های سراسر استان، دستورات لازم برای توقیف ماشین‌هایی كه سرنشینان آن بدحجاب هستند را به ضابطان صادر می‌كنند و نیروی انتظامی نیز نسبت به اجرای دستورات، اقدام لازم را انجام می‌دهد.

******
صبح روز 29 تیرماه، مأموران حکومتی به دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران یورش برده و با شلیك گاز اشك آور و ضرب و شتم دانشجویان، شماری از آنان را مجروح كردند. بنا به گزارش ها، صبح دیروز، زمانی كه دانشجویان قصد حضور در کلاس های خود را داشتند با پلمب برخی کلاس ها و تخریب بخش هایی از اتاق ها و ساختمان دانشگاه مواجه گردیدند. دانشجویان در این هنگام مورد هجوم وحشیانه گروهی از مأموران رژیم قرار گرفتند. مأموران حکومتی كه مدعی مالكیت ساختمان های ضلع شمالی این دانشگاه بودند، در درگیری با دانشجویان از گاز اشك آور استفاده كردند و شماری از آنان را مجروح ساختند.

******
كارگران كارخانه كیان تایر (لاستیك البرز) در جنوب تهران روز شنبه 29تیر هشتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. عده ای از كارگران علاوه بر تحصن، روز شنبه در مقابل دفترشورای این كارخانه تجمع كرده و خواهان این بودند كه كارگران در مقابل دفتر پاسدار احمدی نژاد تجمع اعتراضی برگزار كنند. كارگران تهدید كردند كه اگر به اعتصاب آنها پاسخ داده نشود، اعتراض خود را گسترش داده و به تجمع در خیابان دست خواهند زد.

******
عده کثیری از معلمان حق التدریسی سیستان و بلوچستان روز 5 شنبه 27 تیر در مقابل اداره کل آموزش و پرورش رژیم در این استان تحصن كردند. معلمان معترض گفتند از بلاتکلیفی به ستوه امده اند و خواستار رفع مشکلات خود می باشند. معلمان متحصن پس از این كه پاسخی دریافت نكردند طوماری امضا كرده و تصمیم گرفتند برای پیگیری مطالبات خود عازم تهران شوند.

******
دیروز شنبه 29 تیر، بیش از هزار تن از مردم سنندج، در اعتراض به صدور حكم اعدام برای زندانیان سیاسی تظاهرات كردند. به گزارش خبرنامه دانشجویی امیركبیر، مردم شهرهای مختلف کردستان با تجمع در مقابل دادگستری شهر سنندج خواستار لغو حكم اعدام برای فرزاد كمانگر، از زندانیان سیاسی كردستان شدند. در این تجمع كه از ساعت 10صبح روز شنبه، آغاز شد، گروهی از خانواده های زندانیان سیاسی نیز حضور داشتند.

سخنگوی وزارات خارجه رژیم در فرودگاه چین مورد بازرسی بدنی قرار گرفت
بازرسی بدنی سخنگوی وزارت خارجه رژیم در فرودگاه چین، خشم آخوندها را برانگیخت. ارگان پاسدار محسن رضایی موسوم به تابناك، در مطلبی تحت عنوان بی‌حرمتی چینی‌ها به فرستاده ویژه دکتر احمدی‌نژاد! نوشت: محمدعلی حسینی كه هفته گذشته، حامل پیامی از سوی احمدی‌نژاد، برای رئیس جمهوری خلق چین بود، هنگام ترك پكن، در فرودگاه، از سوی پلیس فرودگاه، مورد بازرسی قرار گرفت‏.‏ تابناک افزود: این برخورد ناشایست پلیس فرودگاه پكن، موجب اعتراض آقای حسینی و همراهان او قرار گرفت و به‌رغم این‌كه دیپلمات‌های ایرانی مقیم پكن، پافشاری داشتند، این كار پلیس، خلاف مقررات دیپلماتیك و تعاملات دوستانه دوكشور است، اما پلیس بدون توجه به این هشدارها، نسبت به بازرسی وسایل و افراد هیات اعزامی اقدام كرد.

سولانا دركنفرانس مطبوعاتي تأكيد كرد كه 1+5 پاسخ مورد نظر را دريافت نكرده اند
روز 29تير87، خاوير سولانا، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا در پايان گفتگوهاي 1+5 با نماينده رژيم ايران در ژنو در يك كنفرانس مطبوعاتي تأكيد كرد كه اين كشورها پاسخ مورد نظر را دريافت نكرده اند. تلويزيون سي.ان.ان گفت ديدار روز 29تير با رژيم ايران فقط گفتگو در مورد گفتگو در مورد گفتگوست. سي.ان.ان روز 29تير87، به نقل از منابع آگاه افزود: (رژيم) ايران هنوز روي موضوع تعليق غني سازي در مقابل تعليق تحريمها كه اتحاديه اروپا و ساير كشورهاي پنج + يك به عنوان يك راه حل خروج از بن بست كنوني پيشنهاد كرده اند، متمركز نشده است. خاوير سولانا، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا در يك كنفرانس مطبوعاتي پس از اتمام اين مذاكرات گفت: ديدار ما سازنده بود، ولي هنوز ما پاسخ هيچ كدام از دو سؤالمان را نگرفته ايم. سؤال اول البته براي ما بسيار مهم است و در تهران حدود پنج هفته پيش با طرف ايراني مطرح شد. اميدواريم كه تا دو هفته آينده پاسخ آنرا بدهند. در حال حاضر اين تنها چيزي است كه مي توانم بگويم. به عبارت ديگر پاسخي كه ما خواستار آن بوديم، دريافت نكرديم. خبرنگار سي.ان.ان كه در جلسه كنفرانس مطبوعاتي حضور داشت به نقل از ديپلوماتهاي غربي گفت: اگر تا دو هفته ديگر جامعه بين المللي از رژيم ايران يك پاسخ نامشخص يا منفي دريافت كند، آنوقت موضع اروپا و آمريكا روشن است و تحريمها و انزواي بيشتري عليه رژيم ايران اعمال خواهد شد. خبرگزاري رويتر روز 29تير87، گزارش داد: مقامات رژيم ايران، روز شنبه در شروع گفتگوها راجع به برنامه اتمي شان، هرگونه انجماد در غني سازي اورانيوم را منتفي دانستند. يك مقام رژيم ايران به رويتر گفت هر نوع تعليق يا انجماد، خارج از موضوع بحث است و اين يعني رد شرط اصلي كه آمريكا گذاشته است… كيوان ايماني سفير رژيم ايران در سوئيس گفت گفتگو دربارة انجماد غني سازي اورانيوم در برنامة ايران وجود ندارد. خبرگزاري رويتر خاطرنشان ساخت: بن بست اتمي رژيم ايران، به زماني برمي گردد كه اپوزيسيون ايران در سال 2002 از وجود تأسيسات غني سازي اورانيوم و يك سايت اتمي آب سنگين ايران پرده برداشت.

تورم در ایران بزودی به 25 درصد خواهد رسید
صندوق بین‌المللی پول در ارزیابی سالانه خود از اقتصاد ایران، هشدار داد: تورم در ایران كه در ماه آوریل به 24.2 درصد افزایش یافت بزودی به 25 درصد خواهد رسید این ارگان جهانی گفت پیش بینی میشود نرخ رشد اقتصادی در ایران در ماه نهم سال 2008 از 6.6 به 5.7 درصد كاهش یابد.

******
منابع خبری مقاومت ایران امروز خبر دادند: رژیم حاکم بر ایران در سومین روز توپ باران مناطق مختلف كردستان عراق
روستاهای منطقه سیدكان را به شدت توپ باران كرد. به گزارش تلویزیون كردستان عراق در این حملات وحشیانه علاوه بر خسارات مالی فراوان و كوچ مردم این مناطق، یك دختر ده ساله مجروح و روانه بیمارستان شد