صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، خرداد ۲۸، ۱۳۹۶

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفته


سنای آمریکا با 98 درصد رای مثبت، لایحه‌ غیراتمی علیه رژیم ایران تصویب کرد 
واشینگتن پست دراینباره نوشت که سناتورها روز پنجشنبه به توافقی دست یافتند که در لایحه‌یی اساسی، اقدامات جدیدی را برای مجازات رژیم ایران به‌خاطر آزمایش موشکهای بالیستیکی و اقدامات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ارائه می‌کرد. رأی دوحزبی قوی (سنا) برای تشدید تحریمها علیه رژیم ایران، سرخوردگی مشترک قانونگذاران در رابطه با فعالیتهای تجاوزکارانه رژیم ایران را منعکس می‌کند. این اقدامی منحصر بفرد است چرا که اولین لایحه اساسی در سیاست خارجی است که سنا امسال تصویب کرده که از چنین حمایت دو حزبی برخوردار است. این لایحه اساسی که تحریمهای جدیدی علیه رژیم ایران مشخص می‌کند بعد از ماهها مذاکره که بسیاری از آن میان رئیس کمیته روابط خارجی سنا باب کورکر، دموکرات ارشد بنجامین کاردین و عضو ارشد رابرت منندز صورت گرفت ارائه شده است. گفته می شود برنی سندرز، کاندید ریاست جمهوری 2016 آمریکا یکی از مخالفان این لایحه بود. 
واشینگتن تایمز نیز 15ژوئن گزارش داد، این لایحه دولت را ملزم به مسدود کردن سرمایه‌ها و ممانعت از ورود هر کسی می‌کند که بخواهد به برنامه موشکی رژیم ایران کمک نماید. سناتور بابک کورکر رئیس کمیته روابط خارجی گفت که با تصویب این لایحه، سنای آمریکا اختیارات قانونی سنا را مجدداً اعمال می‌کند... و علامت روشنی به رژیم ایران می‌فرستد که در مقابل رفتارهای بی‌ثبات کننده این رژیم به‌طور قاطع خواهد ایستاد. گفتنی است تصویب تحریمهای جدید علیه سپاه پاسداران، تنشهای درون رژیم را افزایش داده است و مقامات رژیم را به واکنشهای تند علیه آمریکا وادار کرده است. 
 گفتگوی رادیو ایرآوا با آقای شهرام گلستانه مسئول انجمن ایران دمکراتیک درباره این مضوع و گردهمایی مقاومت ایران در پاریس اینجا بشنوید.


******
به نقل از خبرگزاری فارس سپاه پاسداران، 23 خرداد، سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در رابطه با برابری جنسیتی در آموزش و پرورش، که رژیم ایران آن را به صورت مشروط امضا کرده بود، روز ۲۳ خرداد از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی رژیم به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور نظام، لغو شد. در این جلسه اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کردند که سند تحول آموزش و پرورش که در دوران احمدی نژاد به تصویب رسید، در تمام مسائل آموزشی مورد توجه باشد و بر این اساس سند 2030 محلی از اعتنا ندارد. قبل از این جلسه، ۱۵۱ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی خواستار اعلام رسمی لغو شدن سند ۲۰۳۰ یونسکو شده بودند. 

******
خبرگزاری تسنیم نیروی تروریستی قدس 19 خرداد خبر داد که معاون اجتماعی سازمان بهزیستی اصفهان اعلام كرد، آمار کودکان کار در خیابان‌های اصفهان، ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. مرضيه فرشاد گفت: «در سال ۹۴ تعداد کودکان کار شامل ۱۲۸ پسر و ۲۸ دختر بود و این تعداد پارسال به ۳۰۵ پسر و ۴۴ دختر رسید». وی تصريح كرد كه افزایش تعداد دختران کار حساسیت بیشتری ایجاد می‌کند. وی افزود: «کار کردن کودکان علل مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به فقر فرهنگی و فقر مالی خانواده‌ها و در برخی موارد بیماری پدر و مادر اشاره کرد که کودکان را مجبور به کار کردن می‌کند». 


اخبار زنان؛

- شامگاه چهارشنبه 24 خرداد، دانشجویان دختر خوابگاه «معصومه» در دانشگاه چمران اهواز، در اعتراض به عدم کارایی سیستم خنک‌کننده، در بیرون خوابگاه تجمع کردند. حراست خوابگاه، که درب را به روی دانشجویانی که قصد خروج از خوابگاه و پیوستن به اجتماع را داشتند قفل کرده بود،  با اعتراض دختران دانشجو روبرو شد. دانشجویان خواستار استعفای رئیس دانشگاه شدند که در مصاحبه با تلویزیون حکومتی به کلی منکر وجود مشکلات دانشجویان شده بود.- سه زن كرد اهل شهرهای سنندج و روانسر از سوی نيروهای امنيتی بازداشت شدند. روز يكشنبه ۲۱خرداد، فريده بهرامی ۲۳ساله در روانسر و سهیلاد زندی و نسرین پرشنگدار در سنندج از سوی نيروهای امنيتی روانسر بازداشت شدند. 


- کمیته انضباطی فدراسیون والیبال رژیم، در نشست فوق العاده خود، سه بازیکن تیم ملی زیر ۲۳ سال زنان را از یک تا سه سال محروم کرد. وبسایت فدراسیون والیبال، اعلام کرده که به دلیل ایجاد حاشیه های نامناسب برای تیم ایران در تایلند، نشست فوق العاده‌ای در کمیته انضباطی فدراسیون والیبال تشکیل شده و در نهایت شقایق شفیع به مدت سه سال، نگین شیرتری به مدت دو سال و منا رمضانی به مدت یک سال از کلیه فعالیت های رشته ورزشی والیبال محروم شدند. از "ایجاد حاشیه های نامناسب برای تیم ایران" توضیحی داده نشده است. 


- دستگاه قضایيه رژیم در ارومیه با درخواست لغو حکم اعدام تهمينه دانش، مخالفت کرد. تهمینه دانش، ۴۰ ساله، دارای سه فرزند، در ۱۳ فروردین ۸۴ به اتهام «قتل» و «رابطه نامشروع» دستگیر و در تاریخ ۲۰ آبان ۸۵ در شعبه دوم دادگاه کیفری ارومیه به اعدام و 90ضربه شلاق محكوم شد. حكم شلاق وی در سه نوبت متوالی در زندان، اجرا شده است.
- جمعی از دانشجویان دختر رشته دكترا از دانشگاه تهران، صبح 24خرداد در مقابل وزارت علوم تجمع کردند. تجمع آنها در اعتراض به شرایط سخت ارائه وام، عدم ارائه حقوق و دغدغه های معیشتی بود. معترضین پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود، «دانشجو دکتری خود را وقف علم می کند ولی دغدغه معیشت دارد»، «دانشجو دکتری بودن همه جا شغل محسوب شده و حقوق دارد»، و «پژوهش شغل من است و حقوق ماهیانه حق من است».- بر اساس خبری در سایت کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، شماری از زنان معترض به ممنوعيت حضور در ورزشگاه آزادی در تهران، با در دست گرفتن بنری خواست خود را بيان كردند. بر روی بنر آنها نوشته شده بود: «ورود به ورزشگاه آزادی حق من است». 

- به نقل از خبرگزاری حکومتی ایسنا 20 خرداد، وزارت بهداشت رژيم، علناً مخالفت خود را با نمونه جديد چادر برای پرستاران و کارکنان زن در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که روز جمعه 19خرداد، در دانشگاه علوم پزشكی زاهدان، رونمایی شد، اعلام کرد. اين لباس، چادری سیاه است که بر روی مقنعه سیاه و مانتویی سفید پوشیده می شود. محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: «لباس جدید پرستاری رونمایی شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، با مبانی علمی و کارشناسی پوشش‌های پزشکی و پرستاری مغایرت دارد».  


- کاربران توییتر و به خصوص زنان ایرانی، با استفاده از هشتگ #حق۴۹درصدی، نسبت به اجازه ندادن به آنان جهت حضور در استادیوم‌های ورزشی اعتراض کردند. اين اعتراض به دنبال آن صورت گرفت كه روز سه شنبه ۱۶ خرداد كاربران، با پيام اتمام سهميه برای خريد بليط زنان جهت حضور در ورزشگاه مواجه شدند. 
اين محدوديت ها علیرغم ادعاهای روحانی مبنی بر «تلاش در جهت فراهم کردن امکان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها»، صورت گرفته است. علم الهدی، نماينده خامنه ای در مشهد روز ۲۱خرداد نسبت به حضور زنان در ورزشگاه ها واكنش نشان داد. وی گفت: «اگر بنا شد در كنار اجرای برنامه ورزش قهرمانی، يك عده دختر و پسر جمع بشوند، يك عده دختر و زن، هيجان پيدا كنند، كف بزنند، سوت بكشند، به هوا بپرند، اين می شود ابتذال! كه ابتذال، مظهر گناه است...». 

******
نیروهای انتظامی روز سه‌شنبه 23خرداد 9 تن از هموطنان بهایی را در شاهین شهر اصفهان و استان گلستان دستگیر کردند. آنها نوشین سالکیان، فریده عبدی، مریم دهقان یزدلی، مژده ظهوری (فهندژ)، فرح تبیانیان (ثنائی)، هوشمند دهقان یزدلی، شیدا قدوسی، پونه ثنایی (تیموری) و نازی تحقیقی می باشند. نوشین و فریده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به زندان دولت آباد اصفهان منتقل شده اند. این در حالی است که قضاییه رژیم، دو قاتل یک شهروند بهایی به نام فرهنگ امیری ساکن یزد را به قید وثیقه آزاد کرده است. سال گذشته آقای امیری در بیرون منزل مسکونی اش در یزد توسط ضربات متعدد چاقو به قتل رسید. کسبه محل توانستند این دو قاتل را دستگیر کنند. قاتلین در دادگاه اعتراف کردند که بنا به فتوای آخوندهای شهر یزد، آقای امیری را به قتل رسانده اند.
  

اخبار اعتراضی؛

روز یکشنبه 28 خرداد، غارت شدگان مؤسسه ثامن الائمه در استان البرز، شهرهای سمنان، دامغان، گرمسار، لنگرود، مشکین شهر، میانه پارس آباد:‌ مسجد سلیمان، و سبزوار جوین نقاب، حدود ۷۰۰ تن از کارگران شاغل و بازنشسته مجتمع نیشکر هفت‌تپه، 
بیش از ۲۰۰تن از کارگران پیمانی خدماتی منطقه دو شهرداری اهواز برای دومین روز پیاپی، کارگران روغن نباتی جهان برای چندمین بار در مقابل استانداری رژیم در زنجان، 
روز شنبه 27 خرداد، داوطلبان رشته مدیریت کسب و کار و غارت شدگان ثامن‌الحج در شهرک کیان تهران، بیش از 200تن از کارگران فضای سبز ناحیه دو منطقه دو شهرداری اهواز، کارگران شهرداری نورآباد با پهن کردن سفره نمادین با برگ درختان، دانشجویان دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران، کارگران شهرداری دلفان با پهن کردن سفره‌های خالی مقابل فرمانداری رژیم، جمعی از اساتید دانشگاه پیام نور نسبت به تغییر اساسنامه دانشگاه از سوی شورای گسترش وزارت علوم در محل حوزه ریاست دانشگاه، غارت شدگان مؤسسه ثامن الائمه در شهرهای سبزوار، اهواز و تویسرکان، بیش از ۳۰۰تن از کشاورزان و جمعی از دوستداران محیط‌زیست در شهرستان رابر در استان کرمان نسبت به انتقال آب هلیل‌رود به سد صفارود و کرمان،       
روز جمعه 26 خرداد، پرسنل بیمارستان پارسیان سعادت آباد در استان تهران، کارگران تونل 6 پدانای جنوبی در دوراهی مسجد ابوالفضل با مسدود کردن مسیر تردد کامیونها و خودروها، جمعی از شهروندان انار در استان کرمان،  
روز پنجشنبه 25 خرداد، جمعی از غارت شدگان مؤسسه ثامن‌الحجج، غارت شدگان مؤسسه کاسپین در تهران، 
روز چهارشنبه 24 خرداد، دانشجویان دکترا در سراسر کشور، کارگران منطقه ۲شهرداری آبادان، اتوبوسهای شهری کرمانشاه، بیش از 300تن از کارگران پیمانی فضای سبز منطقه هشت نواحی یک، دو و سه شهرداری اهواز برای دومین روز، حدود 300تن از کارگران معدن پابدانان جنوب زرند کرمان صبح سه‌شنبه و چهارشنبه،          
و روز سه شنبه 23 خرداد، غارت شدگان بانک پارسیان در شهرهای اردبیل و یزد، مردم زابل در میدان امام حسین، دانشجویان خوابگاهی دانشگاه چمران اهواز، طلافروشان آمل، 
غارت شدگان مؤسسه کاسپین لاهیجان، غارت شدگان بانک پارسیان در شهرهای اردبیل و یزد، کسبه پلاسکو برای چهارمین روز متوالی، کارگران دو کارخانه بزرگ تولیدی آجر ماشینی فدک و شرکت تعاونی آجر ماشینی در مازندران، جمعی از جوانان و شهروندان زابل در پی قطع چندین ساعته آب، اهالی منطقه جنگلی سه هزار تنکابن نسبت به فعالیت کارخانه شن و ماسه، حدود 300تن از کارگران کاغذ پارس در هفت‌تپه، غارت شدگان مؤسسه آرمان در همدان برای سومین بار در مقابل استانداری رژیم، اتوبوس‌داران خط واحد کرمانشاه، جمعی از کارگران بازنشسته مجتمع کشت و صنعت نی شکر هفت‌تپه، صدها تن از کارگران کارخانه کاغذ سازی پارس در شهر شوش در استان خوزستان، و دستیاران و متخصصان پاتولوژی در سراسر کشور،  دست به اعتصاب و اعتراض زدند.

******
- بنا به گزارشهای دریافتی منابع خبری مقاومت ایران از داخل کشور، رژیم به منظور سرکوب و دستگیری جوانان در خیابانها، از نیروی جدیدی که روی لباس ماموران آن النصر یا نصر نوشته شده استفاده می کند. این گزارش می افزاید رژیم حتی به ماموران بسیجی معمولی نیز اکتفا نکرده و اعتماد ندارد و این نیروی جدید را که وابسته به بیت خامنه ای هستند، به میدان آورده است. 


اخبار کارگری؛

ماموران نیروی انتظامی و امنیتی روز پنجشنبه 25خرداد به کارگران اخراج شده و خانواده‌هایشان در معدن طلای آقدره در آذربایجان غربی حمله کرده و آنها را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. کارگران خواستار بازگشت به کار بودند. کارگران می‌گویند تجمع آنها مسالمت‌آمیز و آرام بود اما مورد حمله مأموران قرار گرفتند. بنا‌ به این گزارش در این حمله چند زن بر اثر شدت جراحات وارده بیهوش شدند و ١٠ نفر از تجمع‌کنندگان نیز بازداشت گردیدند. معدن طلای آقدره، در بخش تخت سلیمان شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد. 


اخبار زندان؛

- مسئولین زندان از اعزام مریم نقاش زرگران(نسیم) شهروند مسیحی به بیمارستان، که در زندان اوین مورد حمله یک زندانی عادی قرار گرفته و مجروح شده است، جلوگیری می کنند. مریم نقاش زرگران از بیماریهای مختلف از جمله بیماری قلبی رنج می‌برد. با اینحال بارها در اعتراض به شرایط غیرانسانی زندان و جلوگیری از اعزام به بیمارستان خارج از زندان برای معالجه، دست به اعتصاب غذا زده است. مریم-نسیم نقاش زرگران در سال 91 دستگیر و در دادگاه رژیم به‌ریاست قاضی شرع مقیسه، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. 


- سیامک میرزایی فعال آذری که از 23تیر ۹۵، در پارس‌آباد مغان بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شده ، با انتشار نامه‌یی سرگشاده خطاب به سرکرده بند ٨ زندان اوین اعلام کرده است، به‌ خاطر کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته در روند رسیدگی به پرونده اش تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره، همچنین تکمیل نواقص پرونده جهت برگزاری دادگاه تجدید نظر از شنبه ۲۷خرداد ۹۶، دست به اعتصاب‌غذا خواهد زد.


زندانیان سیاسی واحد خلوصی، حمید بابایی، سعید ماسوری، ابوالقاسم فولادوند، زانیار مرادی، شاهین ذوقی تبار، رضا اکبری منفرد و حسن صادقی در نامه ای به خانم عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور نقض حقوق بشر ایران، از اقدام مدیریت زندان مبنی بر بازرسی بدنی توهین آمیز زندانیان و خانواده هایشان طی ملاقاتهای هفتگی اعتراض کردند. این زندانیان، اینگونه بازرسیها را آزار جنسی دانسته و اعلام کردند: در مورد خانواده‌ها و عزیزان خودمان، نگهبانان زندان، هر زن را به درون اتاقی برای بازرسی کامل هدایت می‌کنند. در آن جا دو زن برای بازرسی خانواده‌های ما می‌آیند و آنان را وادار می‌کنند که نیمه لخت شوند تا کاملاً همه جای‌شان را بازرسی کنند. آنان به همه جای بدن‌شان دست می‌زنند و بازرسی رذیلانه انجام می‌دهند تا مبادا کسی چیز غیرقانونی با خود آورده باشد. خانواده‌ها و عزیزان ما هرگز نمی‌خواستند نسبت به آزار و اذیتهای جنسی که نسبت به آنها صورت می‌گیرد به رسانه‌ها کشیده شود یا کسی دیگری غیر از شوهران‌شان بدانند چرا که در فرهنگ مردم ما این خیلی شرم‌آور است که کسی بگوید مورد آزار جنسی قرار گرفته است. ما تنها کسانی هستیم که نسبت به چنین رفتارهای وحشیانه‌یی نسبت به زنان، خواهران و دیگران مطلع هستیم.


اخبار منطقه؛

- یک منبع اطلاعاتی به‌نقل از نیروهای آمریکایی گفت موشکهای دور برد از پایگاههای نظامی آمریکا در اردن به پایگاه تنف در جنوب سوریه منتقل شده است. این اقدام باعث تقویت حضور نیروهای آمریکایی در سوریه می‌شود. تلویزیون العربیه 26 خرداد گفت:  پایگاه تنف در جنوب سوریه مجدداً در رسانه‌ها مطرح می‌شود. کانال سی.ان.ان به‌نقل از سه مسئول نظامی در پنتاگون اعلام کرد انتقال موشکهای دوربرد حرکتی قدرتمند در جهت حفاظت از این پایگاه است که در آن مستشاران نظامی ائتلاف جهانی علیه داعش حضور دارند و بر آموزشهای نظامی ارتش آزادی سوریه نظارت می‌کنند. استقرار سامانه موشکی های‌مارس که برد آن ۳۰۰کیلومتر می باشد برای مبارزه با عناصر داعش در سوریه و عراق است. مستقر کردن این سامانه بعد از چند تهاجم صورت می‌گیرد که عناصر اسد به همراه شبه‌نظامیانش علیه این پایگاه انجام دادند. 

- به نقل از خبرگزاری فارس سپاه پاسداران، جنازه دو تن دیگر از ماموران نیروی تروریستی قدس به نامهای علی حسینی و محمدرضا علوی، در مشهد دفن شدند


- شامگاه پنجشنبه 25خرداد، سه مهاجم انتحاری به مسجد «الزهرا» در شهر کابل حمله کردند که دست‌کم چهار نفر کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند. به گفته، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، این سه مهاجم که قصد ورود به این مسجد شیعیان را داشتند، توسط پلیس شناسایی و متوقف شدند. با آغاز درگیری مسلحانه میان نیروهای پلیس و مهاجمین، این سه نفر در آشپزخانه مسجد پناه گرفتند و چند لحظه بعد یکی از آنها خود را منفجر کرد. دو تن دیگر توسط نیروهای پلیس کشته شدند. 


- فرماندهی ائتلاف عربی در یمن اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی یک کشتی امارات متحده عربی را هنگام خروج از بندر المخا یمن مورد حمله موشکی قرار دادند. این ائتلاف در بیانیه روز پنجشنبه 25خرداد خود گفت این حمله موشکی به کشتی آسیبی نرساند و تنها موجب زخمی شدن یکی از خدمه گردید. ائتلاف عربی مجدداً هشدار داد ادامه قاچاق سلاح و مهمات به یمن توسط شبه‌نظامیان حوثی بر روی امنیت دریانوردی در این بخش حیاتی از جهان تاثیر می‌گذارد. 


- بنا به گزارش اورینت 26خرداد، سازمان دفاع مدنی سوریه نتایج بمبارانها علیه شهر درعا از زمان شروع مجدد حملات جدید رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران به این شهر را منتشر کرد. محله‌های آزاد شده در شهر درعا با 600بشکه انفجاری و حداقل 280حمله هوایی از جمله 83حمله با بمبهای آتشزای ناپالم هدف قرار گرفته و بیش از 500موشک زمین به زمین از نوع فیل و صدها گلوله توپ و خمپاره به این شهر اصابت کرده است. 


******
حمید سلیمانی کارگزار رژیم در روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان فارس روز 25خرداد گفت: آتش‌سوزی به 20هکتار از اراضی منابع طبیعی منطقه آبنو بخش بیضا از توابع شهرستان سپیدان آسیب رساند. شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله 100کیلومتری شمال غرب و شهرستان فیروزآباد در فاصله 93کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده‌ اند.- در شرایط گرمای طاقت‌فرسا، بحران بی‌آبی و قطعی مستمر برق در مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان روز به روز بدتر می‌شود. به گزارش سایت حکومتی هامون: «سیستان در اوج گرمای ۵۰درجه در بخشهای وسیعی با قطعی آب و قطعی مستمر برق مواجه است، یعنی حالتی از احتضار دهها هزار نفر». بنا‌ به این گزارش با قطع مزمن آب شرب طی ساعتهای روز در شهر زابل، آب‌های معدنی موجود در مغازه‌ها فروکش کرده و حجم آب تولیدی توسط واحدهای منفرد تولید آب تصفیه‌ی بخش خصوصی نیز پاسخگوی تقاضای فراوان و انبوه مردم نیست. این وضعیت مردم را به سمت استفاده از کانالها سوق داده است که بسیار غیربهداشتی هستند، و خود معضلی بر انبوه معضلات مردم خواهد افزود. این سایت حکومتی می‌نویسد: «اگر چندی قبل ماهی‌ها در سکوت مردند این بار با بی‌خیالی مدیران بحران استان مردم در بی‌تدبیری مدیران خواهند مرد».

- مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد نهاد جدیدی را تصویب کرده است تا به کشورهای عضو کمک کند استراتژی ضدتروریسم این سازمان را به اجرا درآورند. بعد از این اقدام مجمع عمومی ملل متحد، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل طی اطلاعیه‌یی گفت دبیرکل این تلاش ضدتروریسم و جلوگیری از افراط‌گرایی خشونت‌بار را یکی از بالاترین اولویتهای سازمان ملل قرار می‌دهد تا به تهدید فزاینده علیه صلح و امنیت بین‌المللی بپردازد...  پیتر تامسون رئیس مجمع عمومی گفت این قطعنامه ظرفیت سازمان ملل را برای کمک به کشورهای عضو ارتقا می‌دهد تا استراتژی جهانی ضدتروریسم سازمان ملل را اجرا کنند و هماهنگی و انسجام بیشتر در سراسر سیستم سازمان ملل را تضمین نمایند و به شفافیت و حمایت و بسیج امکانات برای تلاشهای ضدتروریسم بهبود بخشند.