صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

یکشنبه، آبان ۱۸، ۱۳۹۳

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهمجلس رژیم، بسیج را موظف به اجرای طرح "امر به معروف" کرد

به نقل از سایت مجاهدین خلق، یک ماه پس از جنایت اسیدپاشی عوامل خامنه‌ای علیه دختران و زنان و جنبش گسترده اجتماعی علیه اسیدپاشی، اعضای مجلس رژیم در جلسه علنی روز یکشنبه 18آبان بسیج را موظف به اجرای طرح «امر به معروف و نهی از منکر» کردند. به موجب ماده 19 این طرح بسیج موظف است با به‌کارگیری همه بسیجی‌ها، نسبت به اجرای ”امر به معروف و نهی از منکر“ اقدام کند. در این طرح یک تبصره اضافه شده که بر اساس آن ضابطین قضایی بسیج می‌توانند دست به اقدام عملی علیه مردم بزنند. همچنین با تصویب ماده 20 این طرح، دامنه اقدامات بسیج را به تمامی دستگاههای اجرایی، مؤسسات، شرکتهای خصوصی، مراکز خدمات عمومی، اماکن عمومی و واحدهای صنفی گسترش داده و همه آنها را موظف به رعایت این قانون سرکوبگرانه کرده‌اند. این طرح ضدمردمی، با 160 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از مجموع 237نفر حاضر در مجلس آخوندها به تصویب رسید.


******

دانشجویان دانشگاه آزاد بومهن ساعت 11 صبح روز شنبه 17آبان با دو بسیجی که به بهانه نوع لباس قصد اذیت و آزار داشتند، درگیر شدند.
همچنین جمعی از جوانان در خرم‌آباد در مقابل اقدامات مأموران نیروی انتظامی مقاومت کردند. مامورانی که جمعی از جوانان خرم آبادی را به بهانه پخش آهنگ در داخل خودرو مورد بازجویی قرار می دادند با مقاومت جوانان روبرو شده و هنگام دستگیری موفق به فرار شدند. در خبری دیگر یک دختر دانشجو در تهران ساعت 13 و 20دقیقه پنجشنبه 15آبان در خیابان تختی در تهران با یک بسیجی که برای وی مزاحمت ایجاد کرده بود، بطور فیزیکی درگیر شد. اقدام دختر دانشجو، باعث شد مردمی که در صحنه بود به دفاع از او بپردازند
اعتصاب‌غذای زندانی سیاسی آیت‌الله کاظمینی بروجردی، از 8 روز گذشت

زندانی سیاسی محکوم به اعدام آیت‌الله کاظمینی بروجردی روز شنبه 17آبان، هشتمین روز اعتصاب ‌غذای خود را پشت سر گذاشت. وی آبان ماه طی نامه‌یی درباره اعتصاب‌ غذای خود نوشته بود: هموطنانم بدانند که در این اعتصاب‌غذای توحیدی، کمر به ‌شهادت بسته‌ام تا خونم را فدای آزادی اندیشه و استقلال فکر و رهایی هم ‌میهنانم از آزار روحانیان خداستیز، نمایم.
 

اتحادیه اروپا به تشکیل کشور فلسطینی فراخوان داد

فدریکا موگرینی، رئیس جدید سیاسیت خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در غزه خواستار تشکیل یک کشور فلسطینی گردید و گفت: ما به یک کشور فلسطینی نیاز داریم. این هدف نهایی و موضع تمامی اتحادیه اروپا است. جهان توان داشتن یک جنگ دیگر در غزه را ندارد.
  

یک اعتراف گیر اطلاعاتی، بعنوان رئیس جدید رادیو تلویزیون رژیم ایران منصوب شد

محمد سرافراز رئیس جدید رادیو و تلویزیون رژیم که در لیست تحریمهای اتحادیه اروپا قرار دارد، جانشین پاسدار ضرغامی شد. وی طی حکمی توسط خامنه ای ولی‌فقیه رژیم به این سمت گمارده شده است. سرافراز در سال 2013 به جرم پخش برنامه اعترافهای اجباری از زندانیان در لیست تحریمهای اتحادیه اروپا قرار گرفت.

 


******

افشاگری اتمی مقاومت ایران که در آن جزئیات جدیدی از فعالیتهای مخفی اتمی رژیم در سایت پارچین فاش شد، در رسانه های آمریکایی انعکاس یافت.

واشینگتن فری بیکن 7نوامبر 2014، بر اساس اطلاعات جدیدی که روز جمعه توسط مقاومت ایران انتشار یافت، می نویسد، برنامه غیرقانونی هسته‌یی (رژیم) ایران می‌تواند پیشرفته‌تر از آنچه قبلاً گمان می‌رفت باشد؛ این امر پرسش‌های جدیدی را مطرح می‌کند مبنی بر این‌که (رژیم) تهران چه چیزهایی را از بازرسان هسته‌یی مخفی نگه داشته است. این منبع افزود: بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده توسط شورای ملی مقاومت ایران، که در گذشته فعالیتهای مخفی هسته‌یی ایران را افشا کرده، گفته شده است که (رژیم) ایران دو مخزن انفجاری ساخته و هنوز هم در اختیار دارد که آن ‌را قادر ساخته است، آزمایش‌های پیشرفته سلاحهای هسته‌یی انجام دهد. در حالی که وجود یک مخزن انفجاری مدتی است شناخته شده بود، شورای ملی مقاومت می‌گوید، دستگاه دوم می‌تواند در مجتمع نظامی پارچین... و یا در محل دیگری در ایران مخفی نگه داشته شده باشد. اطلاعات جدید در مورد مخازن انفجاری، همچنین درباره شبکه گسترده شرکتها و سازمانهای پوششی (رژیم) ایران که برای مخفی‌کردن شبکه هسته‌یی آنها است، همان روزی منتشر شد که دیده‌بان هسته‌یی ملل متحد، (رژیم) ایران را به عدم رسیدگی به سؤالات کلیدی در مورد برنامه هسته‌یی‌اش متهم کرد. واشینگتن فری بیکن افزود که سونا صمصامی، نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه به خبرنگاران گفت: «اطلاعات امروز کشف یک حقیقت ساده است: رژیم مذهبی (حاکم بر ایران)، بی‌وقفه و مخفیانه با ابعاد نظامی برنامه هسته‌یی خود به ‌پیش می‌رود و به هیچ‌وجه قصد رها کردن این برنامه را ندارد». گفته می‌شود یکی از دو مخزن در مجتمع پارچین، محل انفجار اخیر که دو کشته بر جای گذاشت نصب شده است. شورای ملی مقاومت گفت، مشخص نیست مخزن دوم در حال حاضر در کجا مستقر است. علیرضا جعفرزاده به خبرنگاران گفت: «این سؤالی است که باید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سرعت در دست بگیرد و دنبال کند». وی افزود: «نگرانی‌یی که هر کسی و آژانس باید داشته باشد این است که بر سر مخزن دوم چه آمد؟ این چیزی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید فوراً از (رژیم) ایران خواهان روشن‌کردن آن بشود». به گفته شورای ملی مقاومت مقام ایرانی ارشد مسئول ”طراحی و نصب و راه‌اندازی اتاق انفجاری“ یک مقام سپاه پاسداران به نام سعید برجی است. لازم به ذکر است که در این کنفرانس مطبوعاتی، اسامی تعدادی دیگری از دست‌اندرکاران پروژه مخفی پارچین و وظایف و مشخصات آنها فاش گردید از جمله:

هاشم نظام آبادی مدیر عامل شرکت معدنی کاوه پارس،
محمد شریف سلطانی
غلامحسین کاتوزیان
سید محمدرضا سجادی
و سید حسن امامی.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز ضمن انعکاس این خبر، گفت: شورای ملی مقاومت در افشاگری بیش از یک دهه پیش خود در مورد برنامه مخفی اتمی رژیم ایران مؤثر بوده است.


دو مورد اسیدپاشی در شهرستان لردگان در روز عاشورا

بنا‌ به گزارشهای دریافتی مقاومت ایران، روز سه‌شنبه 13آبان همزمان با عاشورا نیروهای خامنه‌ای در 2 مورد اقدام به اسیدپاشی در شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری کردند. یکی از این اسیدپاشیها در روستای دوله سیب بخش ریگ لردگان و دیگری در منطقه شیرانی لردگان بوده است.


مراسم یادبود به‌مناسبت تولد ریحانه جباری در منزل پدری

خانواده ریحانه جباری که قرار بود بنا به اعلام قبلی تولد دخترشان را در محل دفن وی جشن بگیرند، به‌دلیل ممانعت از برگزاری مراسم تولد ریحانه در بهشت زهرا، این مراسم را بعدازظهر چهارشنبه 14آبان در منزل برگزار کردند. ریحانه جباری شنبه هفته گذشته به جرم دفاع از خود در برابر مرتضی سربندی، مأمور اطلاعات و بعد از بیش از 7سال زندان، اعدام شد.
خانواده شیرکو معارفی نیز به همراه دوستان، یاران و جمعی از مدافعان حقوق‌بشر در بانه، بر آرامگاه وی گرد آمده و سالگرد او را گرامی داشتند. شیرکو معارفی به اتهام همکاری با یکی از گروه‌های کردی به اعدام محکوم شده بود و روز 13آبان سال 1392 در زندان مرکزی شهر سقز اعدام گردید.


******

رژیم یک زندانی را در میدان بار نوغان در مشهد در ملأعام بدار آویخت. به نقل از خبرگزاری نیروی تروریستی قدس به نام تسنیم حکم اعدام این قربانی بامداد شنبه 17آبان در میدان بار نوغان مشهد اجرا شد. از سوی دیگر 11تن از زندانیان اهل سنت که زیر خطر اعدام هستند روز چهارشنبه ۱۴ آبان به بخش اجرای احکام زندان گوهردشت کرج منتقل شدند. این زندانیان همگی در سالن ۱۰ زندان گوهردشت کرج نگهداری می‌شوند. حکم اعدام این 11 زندانی توسط دیوان عالی رژیم به تأیید رسیده است. آنها به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده‌اند اما خانواده‌های این زندانیان مکرراً این اتهام را تکذیب کرده‌اند و تبلیغ مسائل اعتقادی اهل‌سنت را علت بازداشت و صدور حکم اعدام می‌دانند. در بین زندانیانی که به بخش اجرای احکام منتقل شده‌اند، زندانیان سیاسی حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید و جهانگیر دهقانی نیز به چشم می‌خورند. آنها بارها در اعتراض به حکم اعدام خود دست به اعتصاب‌غذای طولانی زده‌اند. همچنین دو برادر در زندان عادل آباد شیراز بامداد پنجشنبه 15 آبان به دار آویخته شدند. رضا عطایی و برادرش منصور عطایی به ترتیب 30 و 37 ساله بودند و 6 سال در حبس بسر می بردند. 
در خبری دیگر، 100زندانی زن در زندان ارومیه در انتظار حکم اعدام به‌سر می‌برند. بنا‌ به گزارشهای منتشر شده در بند زنان زندان ارومیه 300 زندانی محبوس هستند که ١٠٠ نفر از آنها با حکم اعدام مواجه می باشند. زندان مرکزی ارومیه دارای ٤٠٩٥ زندانی است. از جمله در بند ١٤ و ١٥ تعداد ٧٢٠ زندانی وجود دارد که همگی آنها محکوم به اعدام هستند. در بند ١٢ معروف به بند سیاسی، ٨٠ نفر زندانی هستند که ٢٥ نفرشان زندانی سیاسی می‌باشند. در بند نوجوانان نیز ٧٠٠ زندانی نوجوان زندانی می‌باشند.
خاطرنشان می‌شود زندان مرکزی ارومیه سومین زندان بزرگ ایران تحت حاکمیت آخوندها به‌شمار می‌آید.
موج اعدامها در ایران در جلسه شورای حقوق بشر در ژنو محکوم شد. در جلسه دوره‌یی شورای حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد در ژنو 108 کشور جهان وضعیت حقوق‌بشر در ایران تحت حاکمیت آخوندها را مورد بررسی قرار دادند و خواستار توقف اعدامها شدند.
به‌گزارش خبرگزاری آلمان، نمایندگان آلمان و چند کشور دیگر از رژیم ایران خواستند به اعدام در ملاء‌عام و اعدام افراد زیر
۱۸ ساله فوراً پایان دهد و برای لغو کامل مجازات اعدام گام بردارد.

یکی دیگر از ساکنان کمپ لیبرتی که جهت مداوا به آلبانی منتقل شده بود، پس از عمل جراحی درگذشت

خانم فریده ونایی، عضو شورای ملی مقاومت، از مسئولان سازمان مجاهدین خلق ایران و از فرماندهان ارتش آزادیبخش ملی، بود که روز چهارشنبه 14آبان 1393 پس از یک عمل سنگین جراحی، در اثر ایست قلبی در بیمارستان در آلبانی درگذشت. فریده ونایی متولد 1342، زندانی سیاسی با 36 سال سابقه مبارزاتی و تشکیلاتی در فاصله سالهای 1360 تا 1365 دو بار دستگیر و بیش از 4سال را در شکنجه‌گاههای اوین و قزل‌حصار بسر برد. وی با اعلام تاسیس ارتش آزادیبخش ملی در سال 1366، به اشرف رفت.
خانم ونایی در عملیات فروغ جاویدان به‌شدت مجروح شده و بینایی چشم چپ را از دست داده بود.
خانم ونایی با تلاشهای بی‌وقفه وکلا، مشاوران حقوقی و نمایندگان اشرف و لیبرتی، در مارس 2014 (اواخر اسفند 92) برای معالجه به آلبانی منتقل شد و چهار بار پیاپی در بیمارستان بستری گردید. در آخرین نوبت که 16روز بطول انجامید به مدت 7ساعت تحت عمل سنگین جراحی قرار گرفت اما پس از عمل، در اثر ایست قلبی درگذشت.
خواهر بزرگتر او، گیتی ونایی همراه با همسرش، بیژن سوداگری در سال 1360 پس از تحمل شکنجه‌های بسیار در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اعدام شده بودند.

******
رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه 4 نوامبر= 13 آبان طی سفرش به کانادا گفت: ”هيچ شكافی در كوتاه آمدن“ در جنگ با تروريسم جهانی وجود ندارد. فرانسوا اولاند در كنفرانس مطبوعاتی مشترك با نخست وزير كانادا استیون هارپر گفت: بمباران داعش در عراق و سوريه برای انهدام كامل داعش كافی نخواهد بود. وی افزود: ”با چند بمباران اين مشكل حل نخواهد شد“. بمبارانها مسيرحل سياسی را نخواهد گشود. اولاند در رابطه با تروريسم بين المللی نیز گفت: من تاكيد ميكنم كه در رابطه با مواجه با تروريسم، هيچ جايی برای عقب نشينی يا كوتاه آمدن، يا نشان دادن ضعف وجود ندارد.