صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، مهر ۲۸، ۱۳۹۳

نگاهی به مهمترین رویدادهای هفتهکانادا واکسنهای آزمایشی مقابله با ایبولا را همان‌طور که پیشتر وعده کرده بود در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار داد. به این ترتیب 800 واکسن در ژنو به مقامهای این سازمان تحویل داده شد تا پس از مشورت با کشورهای درگیر در مورد نحوه توزیع و استفاده از آنها تصمیم‌گیری شود. کانادا همچنین به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در عراق پیوست. ژنرال جاناتان وانز فرمانده نیروهای ارتش کانادا گفت، کانادا با 6 جنگنده اف 16 در عملیات ائتلاف شرکت خواهد کرد و 600 سرباز و اعضای تیم پزشکی از این مأموریت پشتیبانی می‌کنند. خبر دیگری از کانادا در مورد مکانی است که ایرانیان اتاوا آنرا لانه جاسوسی رژیم نام نهاده بودند. به
نقل از روزنامه نشنال پست چاپ کانادا، جنگ قانونی در برابر دارایی های که مورد حمایت مالی سفارت رژیم ایران در اتاوا قرار گرفته،  تاسیس یک مرکز فرهنگی بحث برانگیز در پایتخت کاناداست. به گزارش روزنامه کانادایی نشنال پست، یکی از کارکنان سفارت خالی رژیم در سوگندنامه ای، پرداخت پول از طرف سفارت رژیم  ایران به معلمین کلاسهای فارسی زبان در اتاوا را تایید کرد. بر روی کاغذ خانه فرهنگی رژیم از طریق یک بنیاد غیرانتفاعی به نام مبین اداره میشد. این روزنامه افزود که تایید نقش رژیم در این سرمایه بانکی خانه فرهنگی قابل توجه می باشد چرا که سفارت رژیم اعلام کرده است که قصد داشته از این مکان برای استخدام کاناداییهایی که به ایران خدمت کنند زیر نام برنامه های توسعه فرهنگی، استفاده کند. عدالت برای "قانون قربانیان تروریسم" در کانادا، به قربانیان امکان این را می دهد که از مجرمان تروریسم در هر کجای جهان و افرادی که آنها را حمایت کرده اند، ادعای خسارت کنند. کانادا رژیمهای ایران و سوریه را حامیان تروریسم می داند و آنها را در لیست تروریستی خود جا داده است. از آنجا که رژیم ایران تروریستها را برای مدت طولانی در سراسر جهان تحت پوشش مالی، تسلیحاتی و آموزش داده است و به خصوص در رژیم، آن را تبدیل به اولین هدف در قانون کانادا کرده است. در ماه مارس، دادگاه عالی عدالت انتاریو، دستور ضبط حسابهای بانکی و املاکی تهران را صادر کرد تا در بین قربانیان تقسیم شود.
 لازم به ذکر است که نام خانه فرهنگی رژیم از خانه فرهنیگ فاطمه در سال 2001 به خانه مبین تغییر پیدا کرد. خانه فرهنگی رژیم در سال 1999 توسط گروهی بنام "اعضای نگران جامعه ایرانی در اتاوا" و رادیو ایرآوا افشا شد. خبر این افشاگری در روزنامه های معتبر اتاوا، یعنی اتاوا سان و سیتیزن نیز در همان سال انعکاس یافت. یک ژورنالیست کانادایی به نام کتلین هریس در مقاله تحقیقی خود در اینباره فاش ساخت که بنیاد مبین به سفارت رژیم ایران در اتاوا وابسته است و خانه فرهنگی رژیم که در شماره 2 خیابان رابینسون می باشد، از سوی سفارت رژیم ایران خریداری شده است. این در امر در کانادا غیرقانونی است.
پادو رژیم در اتاوا فردی به نام اکبر مانوسی است که نام او بعنوان فردی که در پروسه خرید و اداره این مرکز حکومت آخوندها در اتاوا دست داشته، در این گزارش آمده است. لینک این گزارش در بخش انگلیسی وب سایت رادیو ایرآوا
موجود می باشد.
یک کارگر در مترو تهران دست به خودکشی زد

یک کارگر مترو تهران در اعتراض به اخراجش، خود را در ایستگاه سعدی تهران به زیر قطار انداخت و جان باخت. این حادثه روز یکشنبه 20مهر به‌وقوع پیوست. یکی از شاهدان درباره خودکشی فجیع این کارگر گفت: "ساعت 7شب بود که صدای ترمز قطار در ایستگاه، ما را متوجه عمق حادثه کرد و تازه متوجه شدیم که یکی ازکارگران خودش را به زیر قطار پرت کرده است! متأسفانه به علت سرعت بالای قطار بدن این کارگر کاملاً متلاشی شده و در دم جان سپرد."

 کنگره آمریکا برای تحقیق درباره فعالیتهای صدای آمریکا در ارتباط با رژیم ایران فراخوان داد
روزنامه واشنیگتن فری بیکن 17 اکتبر نوشت: در نامه ای که نمایندگان کنگره آمریکا به جان کری وزیر خارجه این کشور فرستاده اند، درخواست بررسی روابط پنهانی صدای آمریکا با حکومتی که آشکارا خود را دشمن آمریکا میداند مطرح شده است. قانونگذاران و فعالان اپوزیسیون همواره از اینکه صدای آمریکا مرتبا برنامه هایی در سمپاتی با رژیم ایران پخش میکند و فرصتی برای صداهای مخالف ایجاد نمی نماید شکایت داشته اند. این فراخوان یک ماه پس از انتشار اخبار قراردادن یک شخصیت برجسته اپوزیسیون بدلیل بانکدار تروریسم خواندن رژیم ایران اعلام شد. مجید صادق پور از سازمان جوامع ایرانی-آمریکایی به فری بیکن می گوید: متاسفانه در حالی صدای آمریکا به حامیان رژیم صدا داده است، که آنهایی که دارای افکار دمکراتیک و سکولار و خواهان یک ایران غیر اتمی می باشند را سانسور کرده است.
  

موج اسید پاشی به روی زنان و دختران ایرانی در اصفهان و مشهد دوباره براه افتاده اند

هفته هاست موارد متعدد اسیدپاشی به زنان و دختران ایران توسط عوامل خامنه ای شروع شده است. این اقدامات ضدانسانی یادآورد تلخ اوایل انقلاب است که پاسداران موتورسوار بر سر و صورت دختران جوان اسید می پاشیدند یا با تیغ موکت بری صورت آنان را می دریدند. این اقدامات ضدانسانی همزمان با خط‌ و نشان کشیدنهای مقامهای رژیم و طرحها و لوایحی علیه زنان در مجلس رژیم می باشد. شماری از اعضای مجلس رژیم طرحی را به مجلس آخوندها ارائه کرده اند که کار زنان در برخی ساعتهای شبانه روز مشروط به اجازه نیروی انتظامی می شود. اعضای مجلس رژیم همچنین ضمن تصویب جریمه نقدی برای این زنان باصطلاح بدحجاب، خواهان گزارش این تخلفها به سازمانهای محل کار زنان شده تا از حقوق و پاداش زنان نیز کسر شود.
بنا‌ به گزارشهای منتشر شده طی هفته‌های اخیر حداقل6 زن قربانی اسید پاشی ماموران رژیم قرار گرفته‌اند و در بیمارستان فیض اصفهان بستری شده‌اند. در آخرین مورد، خبرگزاری حکومتی ایسنا 24مهر، نوشت چهارشنبه شب، «موتورسواران نا‌شناس»، بر روی یک خانم جوان که سوار خودروی سمند بود اسید پاشیدند. در مشهد نیز اقدامات مشابهی صورت گرفته است. خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت در اینباره گفت: سكوت جامعه جهاني در مقابل اين فجايع به بهانه مذاكرات اتمي، در عمل به معنای تشويق رژيم براي ادامه اين فجايع در ايران است و
 افزود: رژيم قرون وسطايي آخوندي هراسان از نارضايتي فزاينده مردم به ويژه زنان و جوانان، در صدد است با اين اقدامهاي سبعانه و ايجاد رعب و وحشت از انفجار خشم آنان جلوگيري كند. وي جوانان را به گسترش اعتراض عليه اين توحش كه به بهانه مقابله با «بدحجابي» صورت مي گيرد، فراخواند.

ریحانه جباری در یک قدمی اعدام گرفت

ریحانه جباری زندانی محکوم به اعدام مجدداً در یک قدمی اجرای حکم قرار گرفت. محمد شهریاری، دادسرای جنایی رژیم در تهران گفت، اولیای دم حاضر به گذشت نیستند و به این ترتیب احتمال دارد که حکم اعدام ریحانه جباری اجرا گردد. خاطرنشان می‌شود ریحانه جباری برای دفاع از خود مأمور اطلاعات رژیم را به قتل رساند ه بود. صدای آلمان گفت: پرونده ریحانه جباری در چند ماه اخیر از یک پرونده جنایی به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است.

استرون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق به ضرورت خلع ید فوری از رژیم ایران در عراق فرخوان داد
بنیاد اروپایی آزادی عراق به ریاست آقای استرون استیونسون، ضمن استناد بر گزارش 14 اکتبر عفو بین الملل در مورد جنایات شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران که مردم غیرنظامی و سنی را ربوده و به قتل رسانده اند، اعلام کرد که
این در غیاب یک کارزار فعال از سوی آمریکا و دولت جدید عراق برای خلع‌ید از رژیم ایران، این رژیم هم‌چنان به سوء‌استفاده از بمبارانها و حملات نظامی آمریکا و ائتلاف برای گسترش نفوذ خود و بازگرداندن وضع به دوران تاریک سرکوب فرقه‌یی توسط نوری مالکی ادامه خواهد داد. طبق گزارشات دقیق و مستند، سرنخ تمامی این شبه‌نظامیان در دست حکومت تهران است؛ از جمله 9 بدر، عصائب الحق و کتائب حزب‌الله. این شبه‌نظامیان در ایران آموزش می‌بینند و دستورات خود را نیز مستقیماً از نیروی تروریستی قدس دریافت می‌کنند. فرمانده کل همه شبه‌نظامیان در عراق، قاسم سلیمانی است. معاون و رئیس ستاد عملیات او، ابو مهدی مهندس است. ما معتقدیم گزارش عفو بین‌الملل اولین آزمایش عمده را در مقابل حیدر العبادی نخست‌وزیر جدید عراق قرار می‌دهد. او باید یک سیاست قاطع را در مقابل دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران و تمامی شبه‌نظامیان و مأموران جنایتکار آن اتخاذ کند و نهادهای دولتی، نظامی و امنیتی را از مأموران آخوندها پاک‌سازی کند. در غیراین‌صورت برای او غیرممکن خواهد بود که بر بحران کنونی در عراق غلبه کند و داعش را شکست بدهد. او تنها با چنین قدم‌هایی می‌تواند حمایت مردم عراق، از جمله اهل سنت و همچنین حمایت جامعه بین‌المللی و دولتهای منطقه‌یی را به‌دست بیاورد. با توجه به سیطره 8ساله رژیم ایران در عراق تحت حاکمیت مالکی، این کار آسانی نیست ولی کاملاً ضروری است.

تنها ۲۰درصد از شهر کوبانی در دست داعش است

مدافعان شهر کوبانی سوریه، نیروهای داعش را از بخشهای دیگری از این شهر عقب راندند. ادریس حسان یکی از فرماندهان شهر کوبانی به خبرگزاری فرانسه گفت: «حملات هوایی ائتلاف در چند روز گذشته مؤثرتر بود و نیروهای داعش را عقب نشاند». به گفته وی داعش اکنون حدود 20درصد از شهر کوبانی را در دست دارد. تا چند روز پیش این گروه بیش از 30درصد از این شهر را در کنترل داشت. این فرمانده عملیات در کوبانی خواستار کمک بیشتر برای آزادسازی کامل این شهر شد.

چند خبر از زندانهای رژیم؛

در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه هم‌چنان از حداقل رسیدگیهای پزشکی به زندانی سیاسی زینب جلالیان ممانعت میشود. وی که از سال 86 تا کنون محبوس است، از مشکلات جدی چشم و بینایی رنج می‌برد. مسئولین زندان یکبار به این زندانی سیاسی گفته بودند ما می‌خواهیم تو را اعدام کنیم، چه نیازی به جراحی چشم و دارو و درمان داری!؟

 

همچنین از انتقال زندانی سیاسی کرد «خبات محمد زاده» از زندان سنندج به بیمارستان جلوگیری می شود. وی بیش از یک ماه است که از بیماری التهاب، عفونت و درد شدید کلیه رنج می‌برد. زندانی سیاسی خبات محمد زاده هنگامی که 19سال داشت، به اتهام شرکت در اعتصاب عمومی در اعتراض به اعدام چند زندانی سیاسی کرد در سنندج بازداشت شد.

زندانی سیاسی علی معزی، پدر دو مجاهدین لیبرتی که در زندان مرکزی کرج محبوس بود چند روز بعد از برگشت از بیمارستان برای درمان انسداد روده، به دادسرای اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. بنا‌ به گزارشهای دریافتی منابع خبری مقاومت ایران، علی معزی هم‌اکنون در سلولهای انفرادی تحت بازجویی است و هیچ اطلاعی از وضعیت و شرایط جسمی این زندانی سیاسی در دست نیست. قرار بود علی معزی روز سه‌شنبه 22مهر برای ادامه درمان و جراحی احتمالی به بیمارستان خارج از زندان منتقل گردد. اما او را جهت بازجویی و شکنجه‌های جسمی و روحی به سلولهای انفرادی 209 اوین منتقل کرده‌اند.

 زندانیان سیاسی اهل سنت در زندان گوهردشت کرج روز شنبه 26مهر چهارمین روز اعتصاب‌غذای خود را سپری کردند. آنان در اعتراض به رفتار ماموران رژیم با خانواده‌های زندانیان در روز چهارشنبه 23مهر و ضرب و شتم زندانی سیاسی جمشید دهقانی اعتصاب‌غذای خود را آغاز کردند. زندانیان اعتصابی اعلام کرده‌اند تا به نتیجه رسیدن خواسته‌هایشان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

 از سرنوشت آسو رستمی از مدافعان کودکان کار، در تهران اطلاعی نیز در دست نیست. وی روز چهارشنبه 16مهر و پس از شرکت در تظاهراتی در مقابل سازمان ملل‌متحد دستگیر شد. مأموران امنیتی در زمان دستگیری، منزل وی را مورد بازرسی قرار دادند و وسایل شخصی او را با خود برده‌ بودند. تظاهر کنندگان در مقابل سازمان ملل‌متحد از فرصت به وجود آمده در تظاهرات حمایت از کوبانی سوریه استفاده کرده و شعارهای مرگ بر ارتجاع و مرگ بر فاشیست سر دادند و با مأموران رژیم درگیر شدند.

در زندان دزفول روز چهارشنبه 23مهر یک زندانی جوان را بدار آویخته شد. وی کیان قایه وند نام داشت و 21ساله بود. گزاشگر ویژه ملل‌متحد احمد شهید اخیراً نسبت به افزایش اعدام جوانان و نوجوانان توسط رژیم ایران ابراز نگرانی کرده بود.


 

عربستان رژيم ايران را حامي تروريسم خواند  

صدقه بن یحیی فاضل عضو كميته امور خارجی مجلس شورای عربستان رژيم حاکم بر ایران را حامي تروريسم ناميد و اظهارات احمد خاتمی در جمعه بازار تهران، عليه عربستان را سخيف خواند. وی به تلويزيون الجزيره در 25 مهرماه گفت: اظهارات سخيف اين فرد حتی شايسته پاسخ گویی نيست. نکاتی كه پادشاه عربستان و وزير خارجه سعودی گفته اند كاملا درست است. اغلب نگرانی ها و اضطرابهایی كه منطقه شاهد آن است به دليل دخالتهای رژيم ايران در امور داخلی كشورهای عرب است. رژيم ايران از اعمال  بنيادگرايانه و تروریستی حمايت ميكند.