صفحات

درباره من

عکس من
Ottawa, Canada
رادیو ایرآوا بعنوان اولین رادیوی فارسی زبان اتاوا و حومه از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد. بخش انگلیسی در زمستان 2005 راه اندازی شد. مجری و تهیه کننده: نرگس غفاری پخش زنده: یکشنبه ها ساعت 15:00 بوقت اتاوا، 23:30 بوقت تهران www.radioirava.com

دوشنبه، تیر ۰۹، ۱۳۹۳

روز جمعه 27 ژوئن بیش از صدهزار تن از ایرانیان و حامیان مقاومت ایران در گردهمایی سالانه شورای ملی مقاومت در ویلپنت پاریس گرد آمدند. این گردهمایی که ایرانیان از 60 کشور مختلف در آن شرکت کرده بودند، با سخنان مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت آغاز شد. خانم رجوی درباره بحران عراق، دخالتها و تاثيرات آن بر رژيم ايران، كارنامه يكساله روحاني و چالشهاي مذاكرات اتمی سخنرانی کرد. وی در پایان سخنان خود گفت: عموم هموطنانم را به مقاومت و قيام عليه رژيم ولايت فقيه، فرا می‌خوانم. فراخوان برای رهايی ايرانِ اسير، و ساختن يك ميهن آزاد؛ يك جمهوری براساس جدايی دين و دولت، برابری زن و مرد، لغو حكم اعدام و يك ايران غيراتمي...

در این گردهمایی همچنین 600 پارلمانتر و شخصيت تراز اول سياسی از 5 قاره جهان شركت کرده بودند که برخی سخنانی ایراد نمودند. از کانادا خانم کیم کمپبل نخست وزیر پیشین این کشور سخنانی ایراد نمود که توسط هیاتی از کانادا که شامل آقای دیوید کیلگور، چهره حقوق بشری کانادا، وکیل حقوق بشر دیوید متس، خانم فولکو و تعداد دیگری از شخصیتها و نمایندگان پارلمان کانادا همراهی می شد. 

از آمریکا در میان دیگر شخصیتهای حال و سابق دولت آمریکا، آقایان رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، نیوت گینگریچ کاندید ریاست جمهوری 2012،  و جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، شرکت و سخنانی ایراد کردند. همچنین آقای جان مک کین کاندیدای
جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری آمریکا نیز در پیام ویدویی
خود، حمایت خود از شورای ملی مقاومت را اعلام نمود. نمایندگان اپوزیسیون سوریه نیز در این گردهمایی به چشم می خورد. هیاتهایی از کشورهای عربی، مانند مصر، اردن، فلسطین، الجزیره و... و همچنین نمایندگان پارلمان اروپا، هیاتهای نمایندگان اسپانیا، آلبانی، آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، شرکت داشته و سخنانی ایراد نمودند. این گردهمایی در رسانه های بین المللی و عربی انعکاس یافت. تلویزیون فاکس نیوز گزارشات متعددی از این گردهمایی انعکاس داد و همچنین با خانم رجوی مصاحبه کرد.
گزارشگر فاکس نیوز در یکی از گزارشات خود که بطور مستقیم از گردهمایی ویلپنت انعکاس می یافت گفت: این یک فراخوان عظیم برای تغییر رژیم تهران است. این بزرگترین گردهمایی اپوزیسیون ایران است که در یک سالن اجتماعات بزرگ در بیرون پاریس برگزار می شود. همه کسانی که در این محل گرد آمده اند در یک پیام متحد هستند: به رژیم ایران اعتماد نکنید.

 فاکس نیوز گزارش داد که شورای ملی مقاومت از حمایت گسترده دو حزب آمریکا برخوردار است و اعلام داشت رودی جولیانی نیز حمایت از مقاومت ایران را به سود آمریکا می داند.  
 

در قسمتی از گردهمایی 6 تیر مقاومت ایران در ویلپنت، نمایندگان بیش از 300 انجمن ایرانیان از اروپا، آسیا، آمریکا، کانادا، و استرالیا به روی سن رفته و ضمن ابراز حمایت از مجاهدان لیبرتی بر تعهد خود در حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران تأکید کردند.خانواده های اعدام شدگان در مقابل زندان قزلحصار با آتش زدن لاستیک دست به اعتراض زدند

سایت مجاهدین خلق 6 تیر در خبری گزارش داد که خانواده های اعدام شدگان در مقابل زندان قزلحصار با آتش زدن لاستیک دست به اعتراض زدند. این منبع افزود: خانواده ها گفته اند: اگر می خواهند قاچاقچی و خلافکار اعدام کنند، بزرگترین قاچاقچی و خلافکار خود آخوندها و دست اندرکاران رژیم هستند. خانواده ها در این اقدام بی سابقه گفتند: چرا بعد از چندین سال حبس و زندان رژیم تازه یاد اعدام فرزندانمان افتاده است؟


دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک روز یکشنبه 7تیر در یک حرکت اعتراضی جلسه معارفه احمد معتمدی سرپرست این دانشگاه را به هم زدند

احمد معتمدی جانشین علیرضا رهایی به ریاست دانشگاه پلی تکنیک منصوب شده است. در این جلسه که در حضور معاون وزیر علوم کابینه حسن روحانی برگزار شد دانشجویان با شکستن در شیشه ای وارد سالن شدند و با سر دادن شعارهایی مانع از ادامه مراسم گردیدند. روزنامه حکومتی اعتماد در اینباره نوشت: دانشجویان با مأموران حراست که در ساختمان را بسته بود درگیر شدند و در شیشه یی را شکسته و وارد سالن شدند. گرداننده انجمن اسلامی دانشگاه گفت تعدادی وجود دارند که از هر بهانه یی برای این نوع حرکات استفاده می کنند.


- برخی از مغازه داران صنف فروشندگان لوازم یدکی خودرو در خیابان امیر کبیر تهران در اعتراض به اخاذی مالیاتی، اعتصاب کردند. اعتصاب کنندگان می گویند افزایش مالیات فشار زیادی بر روی این صنف آورده و مطلقاً با سطح درآمدها و رکود بازار هم خوانی ندارد.


-کارگران شرکت شیر و گوشت زاگرس روز چهارشنبه 4تیر در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق عقب افتاده خود در مقابل دفتر هیأت مدیره شرکت دست به تجمع زدند. این شرکت با بیش از 2هزار رأس انواع گاوهای شیری و گوشتی بزرگترین گاوداری غرب و جنوب کشور می باشد.


دو تن توسط مأموران انتظامی در بندر عباس به قتل رسیدند
مأموران نیروی انتظامی در بندرعباس روز چهارشنبه 4تیر دو تن را در روستای جلابی با شلیک گلوله به قتل رساندند. این دو حسین براهویی و رامین اسدی نام داشتند. مأموران نیروی انتظامی در بندرعباس روز یکشنبه اول تیر ماه نیز سه شهروند را به نامهای احمد، (کارمند بیمه در بندر عباس)، موسی زارع و محمد ذاکری به قتل رسانده بودند.


12زندانی دیگر در زندان قزل حصار کرج در آستانه اعدام قرار گرفتند

براساس اخبار منتشر شده صبح چهارشنبه (4تیر) رژیم حداقل 12زندانی را در زندان قزل حصار کرج به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل کرد. به گزارش همین اخبار به تعدادی از خانواده های این زندانیان اجازه دیدار با آنها به عنوان آخرین ملاقات داده شده است.
اسامی زندانیانی که روز چهارشنبه به سلولهای انفرادی زندان قزل حصار منتقل شده اند عبارتند از:
 مهدی اعلایی
۳۰ ساله، کریم عزیززاده ۴۰ ساله، بهرام رضوان پناه ۴۰ ساله، محمد اقبال ۳۱ ساله، کریم قربانی ۳۵ ساله، داود کرمی ۴۰ ساله، برزو خسروی ۲۸ ساله، کیومرث غلامی ۲۵ ساله، سیامک حیدری ۲۷ ساله، دو زندانی به نامهای کوچک اسلام، و قاسم و یک زندانی دیگر که نام او گزارش نشده است.

پیش از این رژیم 4زندانی سیاسی اهل سنت در همین زندان را به سلولهای انفرادی منتقل کرده بود. این زندانیان، حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید و جهانگیر دهقانی هجدهمین روز اعتصاب غذای خود را بسر می برند. گفته می شود که ماموران حکومتی روزانه ساعت 5 صبح به سراغ این زندانیان می روند و آنان را تهدید به اجرای حکم اعدام می کنند. این زندانیان هم چنان در سلولهای انفرادی قرنطینه قزلحصار به سر می برند و لباس مخصوص اجرای حکم اعدام به تن دارند. در خبری دیگر زندانی سیاسی رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز پنجشنبه 5تیرماه، بیست و ششمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت. وی در اعتراض به تبعیدش از بند 350 اوین به زندان گوهردشت کرج از روز 11خرداد دست به اعتصاب غذا زده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل لغو مجازات اعدام را تصویب نمود

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با ۲۹ رأی از مجموع ۴۷ رأی، قطعنامه لغو مجازات اعدام در سراسر جهان را تصویب کرد. شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بر پایه قطعنامه تصویب شده کمیته یی را در ارتباط با اعدام تشکیل می دهد. یکی از وظایف این کمیته این است که مراقب باشد تا موضوع لغو اعدام همواره در دستور کار سازمان ملل قرار گیرد. شورای حقوق بشر همچنین خواستار آن شد که اعدام مجرمانی که هنگام ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشته اند، متوقف شود. پیش از این قطعنامه شورای حقوق بشر، قطعنامه های دیگری نیز در مورد اعدام در سازمان ملل تصویب شده است. از جمله مجمع عمومی سازمان ملل خواستار آن شده که تا زمان حذف مجازات اعدام از قوانین همه کشورهای جهان، اجرای احکام صادره اعدام در کشورهای مختلف متوقف شود.

حقوق بشر، موضوع نقش آفرینی آخوندها را خراب کرده است
جواد ظريف، وزیر امور خارجه رژیم در جلسه‌ ای با عنوان «جلسه عالی هماهنگی ستاد حقوق‌بشر» گفت: «غرب می خواهد با بهانه‌های حقوق بشری، در جایی که می توانیم نقش‌آفريني کنيم، نقش ما را خراب کند». ظريف افزود: «آن چه آمريکاییها را اذيت میکند اين است که ما میگوييم پيام جهانی داريم و يکي از دلايل اصلي فشارهای مختلف و از جمله فشارهای حقوق بشر بر ما همين موضوع است». آگاهان سیاسی عقیده دارند که منظور ظریف از پیام جهانی صدور تروريسم و بنیادگرایی است.